امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام دوستان
در شادی جشن پاکی دوستانتون
سهیم باشید
پیروز / گروه انتی وسوسه / هفته دوم / سبز 53
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

سلام دوستان

عاشق فاطمه زهرا / آنتی وسوسه / هفته ی دوم / سبز

ارزیابی :

این هفته خدا رو شکر از لحاظ وسوسه خیلی خوب بود.
مرور قرآن هم رو به پیشرفت بود، یعنی اواخر هفته بیشتر وقت گذاشتم براش.
از لحاظ درسی زیاد جالب نبود. انتظار بیشتر داشتم، اما خب اشکال خاصی نداره.

برنامه ی مشترک اول این هفته نماز بود.
بیشتر نماز های این هفته به جماعت اقامه شد، ولی نماز صبح هام بعضی هاش قضا شد.
مشکلی که من در نماز دارم این هست که واقعا حضور قلب ندارم.

برنامه ی بعدی حل مسئله بود.
برای این برنامه من هم چند مورد مطالعه داشتم.
متنی که آقا حامد آوردن خیلی خوب بود.

برنامه ی هفته ی بعد:

نماز و قرآن
کارهای درسی
آماده شدن برای محرم

برنامه ی مشترک:

پیشنهاد خیلی مهم،
دوستان این طوری نمی شه که ما یک برنامه ای رو انتخاب کنی ولی عملیاتی اش نکنیم.
الان شما چه کاری رو برای بهتر شدن نماز انجام دادین؟
چه مسئله و مشکلی بوده که خواستین حل کنین؟

اصلا مشکلی ندارین؟ مگه می شه؟
یکی با کارش مشکل داره. یکی مسئله ی ازدواج داره. یکی با خانواده اش درگیره
یکی با مشتریاش درگیره. یکی با همسایه اش دعوا داره. یکی مشکل کنکور داره
یکی اصلا نمی دونه هدفش چیه توی زندگی

خب چرا نمیاین از این فرصت استفاده کنین؟

پیشنهاد می کنم به جای این که هفته ی بعدی بریم سراغ برنامه ی بعدی همچنان روی مهارت حل مسئله تمرکز کنیم.
و به عنوان تمرین، تا پایان هفته یک مسئله یا دغدغه ای که توی ذهنمون هست رو با روشی که توی این لینک آورده شده حل کنیم.

چقدر مگه ازتون وقت می گیره این کار؟ بیشتر از یک ساعت؟
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

فرهنگ/ ریشو های رهروان /هفته دوم / قرمز

ارزیابی:
تو هفته ای که گذشت برام وحشت ناک بود دو بار خرابکاری کردم کنترل فکرمو از دست داده بودم که مدام  مساعل جنسی و سایت های مستهجن میومدن به ذهنم خیلی ناراحت بودم دیگه داشتم نا امید میشدم به ترک کردنم اما یهو به خودم امدم گفتم که این طوری نمیشه باید کاری کنم . این بود که تصمیم گرفتم که بیام کانون و همیشه اینجا باشم

برنامه هفته بعد:
برا هفته بعد برنامه ام اینه که پاکیمو تو الویت اول قرار بدم بعدش رو کنترل ذهنم کار کنم و همین طور کنترل چشم   خیلی از ساعت روز رو که بیکار و تنهام یه جا ننشینم و برم ورزش کنم ورزش هم یعنی برم بیرون پیاده روی و فوقش یکمی هم بدوم 
هنوزم جای جبران هست 53
اعلام وضعیت:
حامدحامد/ گروه ریشوهای رهروان/ هفته دوم سبز

ارزیابی هفته ای که گذشت:
به شکرانه خداوندگار، مسیر پاکی را در این هفته هم ادامه دادم. روز آخر هفته ی قبل و روز اول این هفته، قدری کنترل نگاه و ذهنم را از دست دادم ولی تونستم تقریباً بعد از اون، کنترل را در دست بگیرم.
از نظر بحث هفته یعنی «نماز»، می تونستم بهتر از آنچه بود، عمل کنم ولی بازم نسبتاً راضی بودم. نتایج نماز این هفته ام در جدول زیر که کمابیش شبیه جدول پیشنهادی مجید جان (مجید 78) هست، آورده شده. در مورد چالش میان گروهی هم که «مهارت حل مسئله و تصمیم گیری» باشه، از خودم انتظار بیشتری داشتم که کار کنم ولی جسته، گریخته نگاهی داشتم به وبسایت ها و مطالب مرتبط با این قضیه. «پرسشی برای مشارکت» هم که خودم مطرحش کردم، بهش جواب دادم.

[تصویر:  nx6v_نماز.png]

برنامه های هفته پیشِ رو:
شعار هفته آینده برای گروه ریشوها، «ورزش» هست. با توجه به خنک تر شدن هوا، از خودم خواهش می کنم که یک کمی تنبلی را بذارم کنار و این تنِ خسته و خمود را به تحرک وادارم. 4chsmu1  چالش میان گروهی هفته آینده هم «مهارت تفکر خلاقانه و نقادانه» هست. باید بیشتر برای این قضیه وقت بذارم. اما موضوعات جدید در هفته جدید، نباید باعث بشه از موضوعات هفته گذشته، یعنی «نماز» و «مهارت حل مسئله و تصمیم گیری» باز بمونم. «پرسشی برای مشارکت» هفته آینده رو هم جواب بدم.
 سپاس شده توسط
سلام
(1397 شهريور 16، 15:10)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: پیشنهاد می کنم به جای این که هفته ی بعدی بریم سراغ برنامه ی بعدی همچنان روی مهارت حل مسئله تمرکز کنیم.
موافقم
خیلی خوبه که بعضی برنامه ها رو عجله ای پیش نبریم، و اگه به سرانجام نرسیدن ادامه شون بدیم

(1397 شهريور 16، 19:22)فرهنگ نوشته است: فرهنگ/ ریشو های رهروان /هفته دوم / قرمز

سلام داداشم
غصه نخور
با هم درستش می کنیم ان شاءلله
بلند شو
اعلام وضعیتت رو هم کامل انجام بده، تا امتیازش رو ببریم
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

سپاس شده توسط
(1397 شهريور 16، 15:10)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: پیشنهاد خیلی مهم،

پیشنهاد می کنم به جای این که هفته ی بعدی بریم سراغ برنامه ی بعدی همچنان روی مهارت حل مسئله تمرکز کنیم.
و به عنوان تمرین، تا پایان هفته یک مسئله یا دغدغه ای که توی ذهنمون هست رو با روشی که توی این لینک آورده شده حل کنیم.

موافقم  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
(1397 شهريور 9، 8:51)majid78 نوشته است:
(1397 شهريور 9، 8:45)majid78 نوشته است: سلام ب همه دوستان
خوبید
خوب بریم سراغ اعلام وضعیت این هفته البته نمیدونم تمام مواردشا پر میکنم یا ن اگه مشکلی بود وجاییشا پرنکردم بگید اصلاح کنم
نام کاربری: Majid78
گروه: ریشوهای رهروان
اعلام وضعیت هفته اول:سبز
خب برنانه هفته پیش ک یکیش نیاز ب اینترنت با سرعت  خوبی داشت نتونستم اجرا کنم چون خیلی از مواقع حتی برای اومدن ب کانون مشکل داشتم چ برسه ب فایل های مربوط برنامه نویسی ببینم باهاش
کارم ک خوب پیدا کردم ولی  خوب فعلا بدون حقوقه فعلا باید ازمایشی برم
ورزشم انجام شد  این از ارزیابی
برنانه هفته بعد نماز و قران و ورزش و کار تموم این موارد باید انجام بدم همراه با دقت و تفکر بالا
سلام  به همه عزیزان خوبید دوستان
خوب بریم سراغ اعلام وضعیت
Majid 78
ریشو های رهروان
هفته دوم: سبز
ارزیابی :
هفته گذشته برنامم خیلی عالی بود ب استثنای ورزش ک انجام نشد تمامش بعضی روزا پیگیری شد
نماز و قران و خیلی خوب بودن
کارم خداراشکر ب ی دوست سپرده بودم ک ی کار موقت چند روزه پیدا کردم
برنامه هفته ایتده
ورزشا باید پیگیری
نماز و قران بازم ادامه بدم
و اگه ایشاله دانشگاه قبول شدم برم واسه ثبت نام دانشگاه
و ی سفر برای رفتن  دکتر ب تهران  باید ب مدت ۷ روز داشته باشم
کارم ک هست دیگه
درنورد تصمیم گیری هم باید بگم  ک خوب من اینجوریم ک اگه زمان فرصت گیری مناسب داشته باشم سعیما میکنم ک اونقدر تحقیق بکنم ک ببینم ایا این کاری ک میکنم درسته یا ن اگه ن وقت نداشته باشم این طور مواقع اکثرا وقت نداشته باشم ک خوب بیشتر مواقع تصمیمای بدی میگیریم تصمیمایی گرفتم تاحالا ک زندگیما خیلی داغون کرده ولی بازم خداراشکر
اگه دوستان راه حلی دارن لطفق کنن راهنمایی کنن
(1397 شهريور 13، 14:27)hamedhamed نوشته است:
[تصویر:  783n_1397.png]

من تا قبل از این، شاید هفته ای دو یا سه بار هم میشد که خ.ا انجامش بدم ولی به لطف خدا کم کم تونستم فاصله رو بیشتر کنم و رسوندمش به دو هفته و بعدش 20 روز و بعدش 24 روز و الآن هم اگر خدا توفیق بده، در آستانه 40 روز پاکی هستم. با این وجود از همه شما عزیزان، تعداد روزهای پاکی ام کمتره و خوشحالم که شماها الگو هستید برام در افزایش تعداد روزهای پاکم.
اما چند عامل را به وضوح باعث این موفقیتم می دونم:

1- در کنار خوندن مطالب در مورد خ.ا و ترک، اومدم این بار صوت ها و فیلم هایی درباره ترک، دانلود کردم و گوش دادم و نگاه کردم. اونقدری که این ها در روند پاکی ام تأثیر گذاشت، مطالب نوشتاری تأثیر نداشت.

2- تصمیم جدّی گرفتم که روزهای پاکی را حداقل به 40 روز برسونم. دو رکعت نماز به نیّت ترک خ.ا خوندم و به خدا گفتم، من تنهایی از پَسِش برنمیام و خاضعانه از خدا خواستم کمکم کنه. بعد هر روز دو رکعت نماز می خونم هر روز به نیت یکی از معصومین و بعد از چهارده روز، دوباره از نو می خونم. هرچند شب یکبار (یا اگر شده هر روز) زیارت عاشورا می خونم. چون شنیده بودم، خوندن زیارت عاشورا، در کارها خیلی به کمک آدم میاد.

3- نگاه و ذهنم را تا جایی که تونستم کنترل کردم. در خیابان و در فضای مجازی، نگاهما کنترل کردم. حتی صدا و سیما هم اگر تصویر یک خانم را نشون میداد و احتمال میدادم که تحت تأثیر قرار بگیرم، کانال را عوض می کردم یا نگاهما از صفحه تلویزیون برمی گردوندم. من که شب ها با فکر کردن به چیزهای نباید، به خواب می رفتم، این بار فکرمو از این موضوعات بد، پرت می کردم. کنترل نگاه و ذهن، یکی از اصلی ترین عوامل پاکی ام بود.

4- خودمو سرگرم کردم. یکی دو تا کلاس هنری ثبت نام کردم. سعی کردم بیکاری را از خودم دور کنم. این سرگرمی های هنری را جایگزین خ.ا قرار دادم.

5- برای خودم پشتیبان تعریف کردم. قرار گذاشتم که هر روز بهش از وضعیت خودم گزارش بدهم. در دوره ای که تا حدود 20 روز پاکی، پیشرفت کردم، آقای «امید 24» پشتیبانم بود و در دوره اخیر که ان شاءالله چند روز آینده 40 روز پاکی را جشن می گیرم، «آقای اراده» پشتیبانم هستن. هر روز در پیام پروفایل بهشون پیام می دادم و این عزیزان با جملات مثبت، بهم انگیزه میدادن برای ادامه مسیر پاکی. از اورژانس کانون هم، به عنوان یه پشتیبان دیگه کمک گرفتم که در لحظات بحرانی، به دادم رسید. به نظزم پشتیبان گرفتن، به شدّت به آدم در افزایش روزهای پاکی، کمک می کنه. البته اگر پشتیبان، در دسترس باشه و هر وقت بخواهی، بتونی حضوری ببینی اش یا بهش تلفن بزنی، خیلی مؤثرتره.

برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
آقای اراده: تاریخ 97/06/05
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 97/06/07
aliunknown: تاریخ 97/06/10
Mahjooob: تاریخ 97/06/12
pirooz97: تاریخ 97/06/14

hamedhamed: تاریخ 97/06/17
majid78: تاریخ 97/06/19
سالِک: تاریخ 97/06/21
امیرحسین خان: تاریخ 97/06/24
فرهنگ: تاریخ 97/06/26

دیشب نشسته بودم و به «سؤالی برای مشارکت» که مطرح کرده بودم و جوابی که به این سؤال داده بودم، فکر می کردم. 5 موردی را که به عنوان اصلی ترین عوامل ترک در این 40 روز ردیف کرده بودم، با خودم مرور می کردم. بعد از نظرم گذشت که حامدحامد، تو همه موارد مهم رو نوشتی اما یه مورد را که بالاتر از همه این ها قرار داره و به عنوان اصلی ترین عامل پاکی ات بوده و چه بسا اون عامل اصلی، باعث به وجود اومدن این 5 مورد بوده رو فراموش کردی. به خودم می گفتم: «حامدحامد، تو آنقدر بی معرفت نبودی که به این راحتی همه چیزو فراموش کنی!!!»

پارسال تعدادی از دوستان و همکاران برای پیاده روی اربعین و زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین (ع)، ثبت نام کردن. به من هم گفتن بیا ثبت نام کن تا با هم باشیم. من جواب دادم: «آمادگی روحی ندارم. ان شاءالله سال آینده که آمادگی روحی کسب کردم، حتماً میام.»
واقعاً هم آمادگی نداشتم. کسی که هفته ای سه بار یا بیشتر خ.ا انجام میداد، چطور می تونست به زیارت سیدالشهدا (س) بره؟! کسی که در کوچه و خیابون، نگاهش به هر طرف خیره بود و دیدن هیچ صحنه ای را از دست نمی داد، چطور می تونست ادعا کنه زائر اربعینه؟!
از پارسال تا امسال بدون اینکه خودم متوجه باشم، چندین بار برای پاکی جسم و پاکی نگاه و ذهن تلاش کردم تا بالاخره این اواخر، موفق شدم 40 روز پاک باشم و در کنترل نگاه و ذهن هم تا حدّ زیادی موفق بودم.

دیشب که به این ماجرا فکر می کردم، بی اختیار اشک در چشمام حلقه می زد. اینکه چطور حالم بهتر از قبل شده و در آستانه محرم، تونستم خیلی بهتر از قبل، پاکی جسم و روح را تجربه کنم. این بود که با چشمانی اشکبار به خودم تشر می زدم که: «حامدحامد، تو آنقدر بی معرفت نبودی که اصلی ترین عامل پاکی ات را از قلم بندازی. اصلی ترین عاملی که خودش مسبّب بقیه عوامل بوده یعنی لطف و عنایت ارباب بی کفن، سید و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع).»

[تصویر:  bpwm_40.jpg]
(1397 شهريور 17، 13:28)aliunknown نوشته است: راجب به مهارت حل مسئله یه سوال دارم....
اگه به کسی پول قرض بدید
و اون شخص پول رو بهتون برنگردونه
حتی اگه یه مقدار ناچیزی باشه،
چیکار میکنید؟
یا مثلا پول یچیزی رو برای کسی حساب کنید ( فرض کنید دوستتونه... )
بعد اون شخص بگه حتما بهت برمیگردونم
اما یه مدتی میگذره و احساس میکنید اون اصلا یادش رفته!؟
بهش تلنگر میزنید و اونم در پاسخ به شما میگه تو که آدم خسیس / پولی و .... نبودی....!
بعد بازم یادآوری میکنید بهش و اون دوباره پاسخ میده هنوز پول دستم نیومده
در صورتی که جلوی شما یچیز گرون قیمت میخره!
اینطور مواقع چیکار میکنید!؟!؟!؟
من هر چی تو آستینم داشتم رو، رو کردم اما واسه اینطور افراد جواب نداده....
دوست دارم نظر شما هم بدونم.... 53

علی جان، من به شخصه با کسی تعارف ندارم و اگر به کسی پول قرض بدم حتی اگر کم باشه، اگر یه مدت بگذره، بهش میگم بهم پس بده. نمی دونم اخلاقم اینطوری خوبه یا نه ولی دیگه دوستام همه میدونن که من اهل تعارف در این زمینه نیستم. ولی شده برای دوستام پول یه چیزیو حساب کردم. اگر ببینم دستش به دهنش میرسه، یه طوری برخورد می کنم باهاش که دفعه بعد اون برای من حساب کنه یا اینکه پول را بهم برگردونه. ولی اگر بدونم واقعاً نداره و وضع مالیش خوب نیست، گذشت می کنم و به روش نمیارم و تازه سعی می کنم بهش کمک کنم. ولی شده که به کسی پول قرض دادم و بهم برنگردونده. در این موارد تا جایی که تونستم با مراجعه بهش یا با تلفن، ازش خواستم پول را پس بده، طرف زیر بار نرفته و من هم مجبور شدم بی خیالش بشم و به خدا واگذارش کردم. در اینگونه مواقع نمیشه با طرف دست به یقه شد.
 سپاس شده توسط
[تصویر:  exx_skinny-to-muscle.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام 
اراده / هفته دوم / گروه آنتی وسوسه / سبز

ارزیابی :    - 
اهداف هفته آینده :    - 

302

دوستان عزیز همگروهی 
اول از همه عذر خواهی میکنم بابت اینکه مقداری وقت کم میذارم برای گروهمون 
خدا رو شکر گروهمون وضع خیلی خوبی داره 
عاشق بزرگ و علی جان و پیروز عزیز همراه هستن باهامون 
فقط محجوب مقداری همراهمون نیست  Hanghead (ایشالا که خیره و سالم باشه )

برنامه مهارت هفته سوم رو اجرا نخواهیم کرد 
و این هفته مجدد بر برنامه مهارت هفته دوم ادامه خواهیم داد 
تا آخر هفته من و همه دوستان همگروهی به هر موقعیتی رسیدن که نیاز به تصمیم گیری و حل مسئله داشت لطف کنن همون روز تشریف بیارن و با بچه ها در میون بذارن ... اینکه مشکل چه بود چطور حل شد و چه مواردی برای تصمیم گیری به کار گرفته شد...
مقداری هم درباره این موضوع مطلب میذاریم داخل گروه 

برنامه کار هفته سوم همکنترل نگاه و ذهن هستش ایشالا که در این مورد هم موفق باشیم.  Khansariha (69)

شاد باشید  303
 سپاس شده توسط
سلام علی جون
داداشی
اگه دردت خیلی شدیده سریعا برو دکتر، ممکنه خطرناک باشه
اما اگه مطمئنی به خاطر فشار جنسیه، چند توصیه:

1) کیسه یخ: این درد ناشی از تورم بیضه ست، کیسه یخ که بذاری خیلی بهتر می شه. حتی اگه بیماری باشه هم کیسه یخ کمک می کنه که بیضه بتونه زمان بیشتری دووم بیاره و نمیره.

2) آبلیمو، آب غوره و... کلا سردیجات

3) صبر. من هر موقع اینجوری می شم معمولا با مقداری صبر حل می شه، احتمالا تا شب مشکلت حل شه. ان شاءلله.

(1397 شهريور 16، 15:10)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: پیشنهاد خیلی مهم،

این لینک که گذاشتی خیلی جالب بود داداش، ممنون. ان شاءلله سعی می کنم بزودی از روشش استفاده کنم.
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

علی جان این فشار و درد بیشتر حالت روحی و خستگی داره یا حالت جسمی و نیاز جنسی ... ؟؟

من هم سه چهار روز این حالت بد رو داشتم و امروز احساس میکنم یذره رو بهبودم ...
فقط باید آروم بود و صبر کرد ...
سلام 
سالک / گروه ریشو های رهروان / هفته دوم سبز 
هفته قبل نماز هام تعریفی نداشت
انشاالله این هفته تمرکزم رو این باشه

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان