امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام عشقولیا  Gigglesmile Gigglesmile
خب از کجا شروع کنم  Hanghead
عاشق جان لوگو میخوایم چیکار Gigglesmile    آخه با مفهوم آنتی وسوسه خیلی سخته لوگو بسازی  53258zu2qvp1d9v 

این روزا خیلی زندگیم ریخته بهم 
البته همه اینطورن نه که فقط من باشم 
اصلا دوست ندارم این اوضاع روی پاکیم اثر بذاره 
یجورایی زیاد کار میکنم ، کم پول در میارم ، خیلی خسته میشم ، از اون طرف باید بتونم زبان بخونم ولی ذهنم یاری نمیده و برام سخته 
تعادل در زندگیم وجود نداره   53258zu2qvp1d9v
وقت هر کاری مشخص نیست 
وقتش هم باشه خستگی و فشار روانی نمیذاره کارا خوب پیش بره

همگروهیام لطفا از خودتون و کارها و مشکلاتتون و هر چی دوست دارین بگید ... 
عاشق  Khansariha (8)
علی Khansariha (8)
پیروز  Khansariha (8)
محجوب  Khansariha (8)
این دو سه روزه ذهنم هی درگیر مسایل جنسی میشه  Hanghead
همین امروز باعث شد دو ساعت بیشتر از روزای دیگر بخوابم  Shy
شماها چکار می کنید با افکار جنسی  Shy
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

(1397 شهريور 13، 11:58)pirooz97 نوشته است: این دو سه روزه ذهنم هی درگیر مسایل جنسی میشه  Hanghead

برای اولین بار سوره لقمان را خوندم فکر کنم داره تاثیر میگذاره
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

[تصویر:  783n_1397.png]

من تا قبل از این، شاید هفته ای دو یا سه بار هم میشد که خ.ا انجامش بدم ولی به لطف خدا کم کم تونستم فاصله رو بیشتر کنم و رسوندمش به دو هفته و بعدش 20 روز و بعدش 24 روز و الآن هم اگر خدا توفیق بده، در آستانه 40 روز پاکی هستم. با این وجود از همه شما عزیزان، تعداد روزهای پاکی ام کمتره و خوشحالم که شماها الگو هستید برام در افزایش تعداد روزهای پاکم.
اما چند عامل را به وضوح باعث این موفقیتم می دونم:

1- در کنار خوندن مطالب در مورد خ.ا و ترک، اومدم این بار صوت ها و فیلم هایی درباره ترک، دانلود کردم و گوش دادم و نگاه کردم. اونقدری که این ها در روند پاکی ام تأثیر گذاشت، مطالب نوشتاری تأثیر نداشت.

2- تصمیم جدّی گرفتم که روزهای پاکی را حداقل به 40 روز برسونم. دو رکعت نماز به نیّت ترک خ.ا خوندم و به خدا گفتم، من تنهایی از پَسِش برنمیام و خاضعانه از خدا خواستم کمکم کنه. بعد هر روز دو رکعت نماز می خونم هر روز به نیت یکی از معصومین و بعد از چهارده روز، دوباره از نو می خونم. هرچند شب یکبار (یا اگر شده هر روز) زیارت عاشورا می خونم. چون شنیده بودم، خوندن زیارت عاشورا، در کارها خیلی به کمک آدم میاد.

3- نگاه و ذهنم را تا جایی که تونستم کنترل کردم. در خیابان و در فضای مجازی، نگاهما کنترل کردم. حتی صدا و سیما هم اگر تصویر یک خانم را نشون میداد و احتمال میدادم که تحت تأثیر قرار بگیرم، کانال را عوض می کردم یا نگاهما از صفحه تلویزیون برمی گردوندم. من که شب ها با فکر کردن به چیزهای نباید، به خواب می رفتم، این بار فکرمو از این موضوعات بد، پرت می کردم. کنترل نگاه و ذهن، یکی از اصلی ترین عوامل پاکی ام بود.

4- خودمو سرگرم کردم. یکی دو تا کلاس هنری ثبت نام کردم. سعی کردم بیکاری را از خودم دور کنم. این سرگرمی های هنری را جایگزین خ.ا قرار دادم.

5- برای خودم پشتیبان تعریف کردم. قرار گذاشتم که هر روز بهش از وضعیت خودم گزارش بدهم. در دوره ای که تا حدود 20 روز پاکی، پیشرفت کردم، آقای «امید 24» پشتیبانم بود و در دوره اخیر که ان شاءالله چند روز آینده 40 روز پاکی را جشن می گیرم، «آقای اراده» پشتیبانم هستن. هر روز در پیام پروفایل بهشون پیام می دادم و این عزیزان با جملات مثبت، بهم انگیزه میدادن برای ادامه مسیر پاکی. از اورژانس کانون هم، به عنوان یه پشتیبان دیگه کمک گرفتم که در لحظات بحرانی، به دادم رسید. به نظزم پشتیبان گرفتن، به شدّت به آدم در افزایش روزهای پاکی، کمک می کنه. البته اگر پشتیبان، در دسترس باشه و هر وقت بخواهی، بتونی حضوری ببینی اش یا بهش تلفن بزنی، خیلی مؤثرتره.
(1397 شهريور 13، 14:27)hamedhamed نوشته است:
[تصویر:  783n_1397.png]

دوستان اگه اجازه بدید درقالب صوت جواب این سوالا بدم تازگیا حوصله ندارم متن بلند بالا بنویسم
من خیلی وقته که نتونستم بلند مدت ترک کنم ولی یه زمانی ترک کرده بودم حتی وسوسه شم به ذهنم دیگه خطور نمی کرد یه سری کارا می کردم 
1. سعی میکردم تمام نمازهام را اول وقت بخونم هر کاری داشتم وقت اذون رهاش می کردم
2. هر روز نماز مستحبی می خوندم 
3. کلی کتاب غیر درسی خوندم 
4. نگاهمو بشدت کنترل می کردم 
5. هر وقت فکر جنسی سراغم میومد البته به ندرت پیش میومد با افکار مثبت جایگزینش می کردم 
6. وقتی بیکار میشدم رو حفظ قران کار میکردم مثلا تو اتوبوس یا ایستگاه اتوبوس یا هر جای دیگه همین باعث میشد شیطون پیداش نشه یا نتونه سراغ من بیاد  53258zu2qvp1d9v
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

برنامه ختم صلوات :
14 صلوات برای محجوب عزیز 
14 صلوات برای پیروز عزیز

صحبتی با پیروز جان:
پیروز جان گفته بودی چطوری میشه افکار مزاحم رو مدیریت کرد.
باید بگم بیماری خ که ما داریم و میخوایم بذاریمش کنار یه بخش بزرگ روحی و روانی داره که تقریبا 90 درصد اون رو شامل میشه 
یعنی به تجربه برای من اثبات شده که ما 10 مشکل ما از بابت نیاز جنسی هستش 
من برای مهار این نیاز پیش رونده و افزاینده از هشت ماه پیش تلاشم رو شروع کردم ...
برای موفقیت قطعا به زمان نیاز داریم ...
ما باید با یک سری اقدامات به خودمون کمک کنیم که به حالت طبیعی برگردیم ...
یعنی تعادل .
.
.
.
به نظر من رسیدن به تعادل مثل یک دوچرخه میمونه 
برای راه افتادن به انرژی زیادی نیاز داره 
اما وقتی راه افتادی فقط باید تعادل ات رو حفظ کنی 
.
.
من برای شروع با کم کردن حس جنسی یعنی همون 10 درصد شروع کردم 
برای این کار کنترل غذایی انجام دادم و ورزش 
.
به خودم گفتم باید تغییر سبک زندگی ایجاد کنم 
برای همین با کارهای کوچک شروع کردم 
1- برای خودم یک همیار انتخاب کردم 
2- برای رفتن به محل کارم از دوچرخه استفاده میکردم 
3- برای خودم مسیری به محل کار تعیین کرده بودم . روزهایی که پاک بودم از اون جاده میرفتم . هنوز هم وقتی از اون راه میرم حس خیلی خوبی دارم 
4- برای خودم جایزه میخریدم ... یعنی اگر به موفقیتی دست پیدا میکردم مثلا برنده ده روزه یا بیست روزه میشدم برای خودم جایزه میخریدم 
5- رکورد های خودم رو آهسته افزایش دادم از  3 روز به 10 سپس به 15 و 20 25 روز رسیدم 
6-روی جنبه روانی و روحی خیلی باید کار کرد. مثلا کنترل خشم و عصبانیت 
7- حتما این پست رو بخون که در مورد تجربه های منه اینجا  Khansariha (56)
8- نماز بوقت و بموقع خیلی اثر داره 
9- قرآن فوق العاده است 

همه این تمرین ها تا 40 روز لازمه 
اما بعد از چهل روز کار ساده تر میشه و فقط باید حفظ پاکی کرد 
بعد از چهل روز حجم افکار مزاحم یک دهم میشه و راحت میشی از دستش 
فقط اجازه بده روحت و بدنت و فکرت متعادل بشه 
به حالت عادی برگرده 
برای این کار نیاز به زمان داره 
بهش اجازه بده خوب بشه 
وروردی های بدنتو کنترل کن 
چشم گوش 
بذار چیزهای مثبت بیشتر وارد بدنت بشه تا منفی 
خودت آنالیز کن شرایط رو 
ممکنه طی این چهل روز چهار پنج بار اساسی وسوسه بشی که بری سمتش 
اما ایستادگی جلوی همون وسوسه ها تو رو بالا میبره 
دوستم اینبار میشه 
فقط شروع کن  Khansariha (69)
سلام بچه ها امیدوارم خوب باشین
چند روز پیش یه فیلم درباره ترک اعتیاد دیدم برام جالب بود یه موضوعی داشتن اونم اینکه یه نفری که تجربه بیشتری داشت با فردی که میخواست تازه ترک کنه ارتباط داشت و راهنمایی ازش میگرفت و هرجا لغزش پیدا میکرد کمکش میکرد که یه جور رابطه دونفره بود و برام جالب بود
پ ن : هر کی دنبال یه پارتنر بود بهم پیام بده قول میدم پارتنر خوبی باشم... تو زندگی واقعی تو این قضیه نتوانستم دوست خوب پیدا کنم و این یکی از مشکلات اصلیم بود
پ ن 2:یه موضوع تو فیلم فهمیدم اونم اینکه هر اعتیادی هم داشته باشی باید دنبال مواد اینا بری که اینا خودش وقت گیره اما اعتیاد ما.......
[تصویر:  355b0c83-680a-44de-b22b-8fa226123a99-7457402.png]
(1397 شهريور 13، 11:58)pirooz97 نوشته است: این دو سه روزه ذهنم هی درگیر مسایل جنسی میشه  Hanghead

بهترین روش مقابل با افکار جنسی استفاده از روش گیوتینه.
سر افکار مزاحم رو همون لحظه ی اول باید قطع کرد، نباید اجازه بدی که این افکار بال و پر بگیره.
اگر توی کامپیوتر عکس بدی باز شد، فورا با گیوتین سرش رو قطع کن، کامپیوتر رو خاموش کن، سیمش رو از پریز بکش.

گیوتین، گیوتین و گیوتین ...

سه تا پنج عامل کمک کننده به ترک...

۱- استراحت مناسب، درست و به اندازه ...
۲- توجه به نیاز های روحی و معنوی و نیازهای جسمی و بدنی توامان
۳- پشت گوش نیانداختن کارها، کار و تلاش و دوری از تنبلی
۴- ارتباط سازنده با دوستان و خانواده، درد و دل کردن، مشورت کردن، راهنمایی کردن و راهنمایی دادن، بیان مشکلات برای یک دوست.
۵- داشتن هدف درست و برنامه ریزی در زندگی حرکت رو به جلو و درجا نزدن،
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
آقای اراده: تاریخ 97/06/05
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 97/06/07
aliunknown: تاریخ 97/06/10
Mahjooob: تاریخ 97/06/12
pirooz97: تاریخ 97/06/14

hamedhamed: تاریخ 97/06/17
majid78: تاریخ 97/06/19
سالِک: تاریخ 97/06/21
امیرحسین خان: تاریخ 97/06/24
فرهنگ: تاریخ 97/06/26

بله همچنان که در بالا مشاهده می کنید، نوبت ختم صلوات جمعی برای مردِ همیشه پیروز، آقای پیروز97 هستش.
برای سلامت، سعادت و پیروزیِ این بزرگمرد در همه عرصه های زندگی، هرکدام 14 صلوات می فرستیم.

اللهم صلّ علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم
سلام  317
امیدوارم امروز حال همه خوب باشه و سرشاد از شادی باشین  49-2

امروز می خوام در مورد موضوعی صحبت کنم که حتما هدف همه ی اعضای این کانون هست  53258zu2qvp1d9v

ترک خ.ا اونم برای همیشه  Khansariha (69)

اینکه چطور ممکنه خود ارضایی را از الان تا همیشه و اخرین روز عمرمون ترک کنیم  53258zu2qvp1d9v

البته این بحث خیلی طولانیه و فکر کنم به مشارکت بقیه هم نیاز داشته باشه ولی من مقدماتش را میگم

گام اول برای ترک همیشگی اینکار مضر دونستن خودارضایی هست . یعنی باید قلبا و عقلا قبول کنی که خ .ا هیچ سودی نداره و در عوض صدها ضرر داره .

گام دوم مصمم بودن در ترک هست . یعنی اینکه با تمام سختی هایی که ترک داره باید مبارزه کنی . مثلا وقتی وسوسه میشی انقدر اراده از خودت نشون بدی که هر چقدر هم وسوسه یا فشار جنسی طول بکشه باعث نشه تصمیمت برای   ترک ابدی را به تعویق بندازی .

گام سوم کنترل هست که این کنترل شامل کنترل چشم تو خیابون تو اینترنت میشه . من این دفعه روی کنترل چشم خیلی دقت به خرج دادم و یه کار جداگانه براش کردم این بود که یه شمارشگر از روز اول ترک برای موقعیت هایی که وسوسه می شدم به خانم ها نگاه کنم تو امضام گذاشتم و متوجه شدم در طول این 14 روز بیشتر از 60 بار موقعیت چشم چرونی فقط در دنیای واقعی برای من بوده و خدا رو شکر من تونستم همه را مهار کنم . اینکار تا حدود زیادی از پرت شدن فکر به سمت مسایل جنسی هم جلوگیری کرد اما فایده کامل نداشت چون ذهن از نگاه های قبلی تغذیه می کرد . پس باید ذهنم را هم مدیریت کنم . 
یکی از دوستان برای کنترل ذهن فن جمع و تفریق کردن رو پیشنهاد دادن که خوب بود . یکی دیگه هم خواندند سوره لقمان را برای جلوگیری از وسوسه ذهنی پیشنهاد دادان ولی خب من یکم سهل انگاری کردنکم تو این موارد . 

گام چهارم فعالیت . فعالیت ها به دو دسته تقسیم میشن یه دسته اونایی هستن که در راه ترک کمک می کنند و جلوی فشار جنسی را می گیرند . مثل ورزش . من در طول این چهارده روز تمومش را حداقل ده دقیقه ورزش سنگین می کردم و تا حد زیادی باعث خستگی و کاهش فشار جنسی میشد . برخی از کارها هم هستن که باعث میشند فکرمون بکار گرفته بشه و پرت نره . مثلا خوندن یا حفظ قران . سخنرانی گوش دادن یا هر چی خودتون بهتر می دونید . 

اما برای پاکی ابدی تمام اینها کافی نیست چون با اینکارها میل جنسی بشدت کم میشه ولی از بین نمیره و ارضا هم نمیشه . بنابراین باید به فکر ازدواج بود و براش برنامه ریزی کرد .  53258zu2qvp1d9v

من همین چیزا به ذهنم رسید اگه دوستان موارد دیگه ای در خاطرشون هست خوشحال میشم بشنوم  302
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

14صلوات برای جناب پیروز
ایشالله همیشه پیروز باشی
تشریف بیارید جشن دارریم  Gigglesmile Gigglesmile Gigglesmile
دو قهرمان در حد لالیگا  4chsmu1
زود بیاین تاپیک جشن  Khansariha (46) Khansariha (46)
 سپاس شده توسط
در مورد بحث میان گروهی این هفته که عبارت است از «مهارت حل مسئله و تصمیم گیری» یه مطلبی در اینترنت دیدم که مثالی عملی همراه اون بود و احساس کردم جالبه. عزیزان اگر نگاهی بیندازند، خوبه. لینک دانلودش را اینجا می ذارم.

اگر دوستان عزیز در زمینه مهارت «حل مسئله و تصمیم گیری» نظر و مطلب سازنده ای، انتقادی، پیشنهادی، حرفی، حدیثی، چیزی دارند، در گروه به اشتراک بذارند تا گروهی فعال تر و پویاتر داشته باشیم.
 سپاس شده توسط
سلام
1) 14 صلوات برای علی ناشناخته
2) 14 صلوات برای محجوب
3) 14 صلوات برای پیروز

اما بعد
4) در جواب پیروز عزیز: یه نکته مهم برای زمانی که غرق افکار می شی هست: یه جلسه کوتاه با خودت بذار، یه سری شرط و شروط مطرح کن، یه سری خاطرات از عقوب کارات رو یاداوری کن؛و مهمتر از همه: همیشه دست به ماشه باش! یعنی هر لحظه تو ذهنت داشته باش که به چه دلیل نباید بشکنی، و این رو مدام تکرار کن

5)درباره مهارت تصمیم گیری:
یه نکته مهم برای اونایی که توی تصمیم گیری مشکل دارن؛ دونستن اینه که کسایی که راحت تصمیم می گیرن؛ یه سری معیارها دارن. زمانی که این معیارها لحاظ شد، دیگه تمومش می کنن. و دنبال بهترین انتخاب نخواهند گشت.
پس برای حل این مشکل، هر بار که خواستید تصمیم بگیرید اول بگید: چه معیارهایی از نظر من لازمه؟! و با خودتون شرط کنید زمانی که معیارها لحاظ شد سریع یه راه رو انتخاب کنید و دیگه معطل انتخاب راه بهتر نباشید.

6)اعلام وضعیت:
امیرحسین خان/هفته دوم/گروه ریشوهای رهروان/سبز/الحمدلله
الحمدلله این هفته هم سبز بود
درباره نماز، خیلی بهتر از قبل بود. اما هنوز هم پیش اومد که نمازمو اول وقت نخونم. ان شاءلله که جبران شه
درباره مهارت حل مساله و تصمیم گیری، متاسفانه جز مرور آموخته ها و استفاده از مطالب حامد حامد کاری نکردم.

برنامه هفته بعد:
می خوام یه مقدار خودمو بیشتر مقید کنم که ساعات زندگی رو با کارهای مفید پر کنم
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان