امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

جاش اگه اینجا نباشه.کجا باشه؟
اگه مسائلی داری که روت نمیشه اینجا راجبش صحبت کنیم.
بریم تو همون قسمت پروفایل.
ولی اگه مشکلی نداری.اینجا صحبت کنیم.
من نوکرتم داداشی.

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
(1394 خرداد 31، 6:38)آرمــین نوشته است: همیشه این موضوع احتلام واسم یه سئوال اساسی بود که خوبه یا بد... به پاکی کمک می کنه یا نه...
که اینجا واسم حل شد:

نقل قول:
و یه نکته هم در نظر بگیر که شاید الان از این مساله بدت میاد ولی باعث میشه راحت تر این گناه رو کنار بزاری ، چون فشار و تمایلات جنسی که داری به صورت طبیعی در خاب تخلیه میشه ، و راحت تر میتونی پاک بمونی. 

داداش وجدان میشه بگی تو دوران راهنمایی و دبیرستان هم آیا تجربه ی احتلام داشتی یا نه؟

نقل قول:
این گناه زندگی منو تو دوران راهنمایی و دبیرستان به لجن کشیده بود

و

نقل قول:
اینم نعمتیه از جانب خدا که نگیم به فکر مجرد ها نیست.  
اگه خدا به یکی این نعمت رو نداده باشه، اون مجرد بیچاره باید چه کنه؟ از خدا گله کنه؟  53258zu2qvp1d9v 

و اینکه
3 4 سال پاکی کار هر کسی نیست...
خیلی همت می خواد... صبر... ایمان... استقامت... یاد خدا... 1
ماشالله برادر... ان شالله اون روزای خوب به زودی زود بازم فرا می رسه...  Khansariha (18)

سلام آرمین جان ، بله داداش ، تو دوران راهنمایی و دبیرستان هم بود ، کلا هر وقت که پاک باشم این حالت اتفاق می افته . اون موقع ها هم که یه مدت ترک میکردم و پاک میموندم اتفاق می افتاد. 

راستش من خودم بخاطر این احتلام های شبانه خیلی اذیت میشدم اونموقع ها  ، مخصوصا تو ماه رمضونا . کلا چون برای من خیلی هم اتفاق می افتاد همیشه از خدا میخاستم که نشه ولی الان فهمیدم که واقعا کمک کننده بود تو اون دوران و به این کمک میکرد که راحت تر پاک بمونم.

والا من چون شهرستان دانشگاه میرفتم یعنی قاطی بچه های هم سن و سال خودم زندگی میکردم میدیدم برای اونا خیلی کمه ، من کلا همیشه مشکل داشتم دیگه1  ولی در کل نیاز بدن هرکسی متفاوته ، اگه برای شما کم اتفاق می افته یا اتفاق نمی افته ازون طرف قضیه هم نگاه کن که تو بیداری هم کمتر مشکل تحریک شدن داری و اینکه خب رنج از خاب پاشدن و حموم رفتن هم نداری( و ضایع شدن 1 ) . کلا توی یه جمع دانشجویی زندگی کنی معلوم میشه دیگه ، کسی که کله صبح پا میشه میره حموم معلومه1    وقتی میبینی رفیقات نمیرن یعنی نمیشن 1   راستش من هیچکسو مثل خودم تاحالا ندیده بودم ، همیشه فکر میکردم من مشکل دارم ولی خب الان که سنم رفته بالاتر میبینم مشکلی نبوده واقعا ، به مرور زمان با بالا رفتن سن هم تعدادش کم میشه ، البته اخیرا که متاسفانه آلوده این گناه ... شدم خب خیلی کمتر پیش اومده ولی همین الانشم توی این 10 روزی که  پاکم این حالت اتفاق افتاده . بعضیا میگن به غذایی که میخوری بستگی داره ، بعضیا میگن به تحریک شدن بستگی داره ، هرکی یه چیزی میگه ، ولی من توی اون چند سالی که پاک بودم و شهرستان درس میخوندم خیلی اوقات کوچکترین تحریکی نداشتم ( حتی یه آهنگ که خواننده زن خونده بود رو گوش نمیدادم ) ، غذای دانشگاه هم که افتضاح بود بعضی وقتا صبحونه و ناهارم یه بیسکوییت ساقه طلایی بود ، شام هم یه تن ماهی. یعنی به غذا هم بستگی نداره . من فقط اینو میدونم که اگه آدم مجرد پاک باشه و بدنش نیاز داشته باشه تو حالت خاب اتفاق می افته چون خدا اگه یه نیازی برای انسان قرار داده راه حلش هم قرار داده و راه حل افراد مجرد اینه . اون مجرد هایی هم که این اتفاق براشون پیش نمیاد بازم باید خداروشکر کنن چون این نعمت سختی های خاص خودشو هم داره ، فرض کن ساعت 5 صبح باید بری شهرستان ، پا میشی میبینی ساعت 5 صبحه ... ، حالا بیا درستش کن1
یا تو ماه رمضون پا میشی ....   ، یا خونه کسی میری میخابی ....   من خودم همیشه سر این جریان مشکل داشتم دیگه ، خیلی وقتا شب رو نخابیدم که صبح اونجوری نشم ، یعنی معذرت میخام ولی من اگه شب غیر خونه خودمون جایی میخابیدم صبح پا میشدم میدیدیم مشکلی پیش نیومده انقدر خوشحال میشدم که انگار دنیارو بمن دادن1      پس کلا باید خداروشکر کرد ، نمیشه از خدا گله کرد، این مشکلاشو یکم گفتم که بدونی داشتنش یه نعمته و نداشتش هم یه نعمت دیگه ، خدا هم که هم حکیمه هم عادله ، مطمئن باش هم حکمت رو رعایت کرده هم عدالت رو.

یه دعایی هم هست توی مفاتیح الجنان ، برای اینکه قبل خاب بخونی اینجوری نشی ، من متاسفانه اینو خیلی دیر فهمیدم 1 البته نمیشه گفت حتما اثر داره ولی خب دعاست دیگه ، اگه برآورده بشه یا برآورده نشه حکمتی درش بوده ، کسی اگه خاست آدرسشو بدم.
سلام برادر وجدان
راجع به این مطلب توی پروفایلت نوشتم. نظرتو توی پروفایلم بگو.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
ممنون از داداش وجدان بیدار بابت توضیحات...
ادرس دعا رو بده...

میگم تکلیف روزه چی میشه ؟؟
مثلا قبل از اذان پاشی ببینی محتلم شدی ولی تا بعد از اذان نری غسل کنی....
روزه باطله نه ؟؟؟
کفاره هم بهش میخوره یا نه  ؟؟؟
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
سلام
داداش سعادت پروفایلت رو چک کن.
....

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

(1394 خرداد 31، 16:23)قاصدک نوشته است: ممنون از داداش وجدان بیدار بابت توضیحات...
ادرس دعا رو بده...

میگم تکلیف روزه چی میشه ؟؟
مثلا قبل از اذان پاشی ببینی محتلم شدی ولی تا بعد از اذان نری غسل کنی....
روزه باطله نه ؟؟؟
کفاره هم بهش میخوره یا نه  ؟؟؟

اَللّهُمَّ اِنّى اَعُوذُ بِكَ مِنَ الاِْحْتِلامِ وَ مِنْ سوءِ الاَْحْلامِ وَ مِنْ اَنْ يَتَلاعَبَ بِىَ الشَّيْطانُ فِى اليَقْظَةِ وَالْمَنامِ 
خدايا از احتلام و از خوابهاى پريشان، و از اينكه شيطان در بيدارى و خواب با من بازی کند به تو پناه می آورم.

این دعا در مفاتیح الجنان اومده ، توی مفاتیحی که من دارم صفحه 945 به نام " وعوذه احتلام "  هست ، ولی توی اینترنت سرچ کنی دعای احتلام  خیلی سایت پیدا میکنی که این مطلب رو نوشتن ، راهکارهای دیگه هم اشاره کردن که میشه به وضو گرفتن قبل خواب اشاره کرد.
فقط اینکه اگه این دعا رو خوندین ولی احتلام اتفاق افتاد نگین چرا باز اینجوری شد ، خاست خدا رو به خاست خودتون مقدم بدونین ، حتما حکمتی درش بوده که لازم بوده اتفاق بیفته.

در مورد روزه هم که سوال کردین ، ببین قبل اذان اگه بیدار بشی و وقت کافی برای انجام غسل داشته باشی ولی کوتاهی کنی بله روزه باطله ، کفاره هم بهش تعلق میگیره  ، ولی اگه وقت تنگ باشه و فرصت غسل کردن یا شرایط غسل کردن نباشه ( مثلا به آب دسترسی نداشته باشی ولی خجالت و اینا قابل قبول نیست)  ، باید تیمم بدل از غسل کنی ، همون تیمم خودمونه به نیت غسل انجام میدی ، روزه میگیری و مشکلی نداره . یه سری جزئیات و ریزه کاری دیگه هم داره که توی رساله ها و استفتائات اشاره کرده ، اگه خاستی بپرس من برات میگم ، چون من خیلی با این مساله درگیر بودم تقریبا همه چیشو میدونم1  

در حین روز هم اگه روزه باشی و این حالت اتفاق بیفته روزه صحیحه ، حتی اگه تا افطار هم نری غسل کنی ولی خب برای خوندن نماز ظهر و عصر لازمه که در طول روز غسل کرد دیگه ، روزه صحیحه ولی برای خوندن نماز لازمه غسل کرد مگه اینکه به آب دسترسی نداشته باشی که باز باید تیمم کرد.
آرمین جان مسابقه غیر محسوس چه صیغه ایه دیگه ، بچه گول میزنی ؟  Khansariha (13)    ما خودمون ختم همه مارمولک بازی هاییم ، (البته دور از جون مرد مجاهد و آقا رضا.)

به بهونه اسم و اینا مارو نمیشه فرستاد دنبال نخود سیاه ، ما هستیم تو گروه بازی 1  اسممون هم هرچی مرد مجاهد بگه همونو بزار .

مرد مجاهد همون خرابکارا خوبه 1 53   بهونه هم ندارن که اسمتون طولانیه تو جدول جا نمیشه ، تازه مناسبت هم داره ، آخه قبلن تو کانون خرابکاری هم کردیم ، بعضیا در جریانن Khansariha (13)
سلامی دوباره
خوبید؟همه چی روبراهه؟
حرفی واسه گفتن ندارم
ولی نخواستم اینجا سوت و کور بمونه
واسه همین پیام دادم.

عاشق از گروه پاکدلان سبز

همین!  4

الحمد لله
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

داداشی
خیلی خوش اومدی

بیا من بازم صبح اون حالت احتلام برام پیش اومد 

میدونید بحث من غسل و .... نیست چون من تو خونه خودمون زندگی میکنم و صبح تا شب هم بیکارم {البته امروز کمی مشکل ساز شد}

صبح پا شدم دیدم این اتفاق افتاده ولی تو دانشگاه هم کار داشتم رفته بودم برای کارای صورت جلسه پایان نامه و ثبت نمرش یه 10 تا امضا باید میگرفتم که یهو اذان ظهر شد صدای اذان رو شنیدم دلم کباب شد که ای کاش صبح یه غسلی اجام میدادم تا الان نماز به جماعت بخونم - نماز جماعت دانشگاه چون همه جوان هستن لذت خاصی داره به هر حال بحث من سر دردسرش نیست

بحث سر افکاری هست که بعد خواب با ما میمونه من چند روزی بود فشاری روم نبود تا 3 شب پیش که یه خواب شیطانی دیدم دوباره فشار ها روم زیاد شد - دیشب تو خواب دیدم با یه دختر نزدیکی کردم تو خواب هم حالیم نبود که خواب هست گفتم ای دل غافل اومدیم خ .ا رو ترک کنیم افتادیم گیر زنا !!!!! داشتم گریه میکردم چرا من این کار رو کردم کم مونده بود 30 روزه رو تموم کنم و ..... که پا شدم دیدم همش خواب بود 

خب اینا همش تاثیر منفی داره روی آدم من تا نیم ساعت بعد خواب یه حالت گیجی داشتم - خب قربونت برم خدا تو که میبینی ما مجردیم کل روز رو به روز تحمل میکنیم دیگه امتحان شب رو جان محمد رسوا الله  بی خیال شو

روز تحت فشاریم بسه دیگه چرا آخه شبم این اتفاقات ناجور و این خواب های ناجور باید ببینیم 

این خواب باعث شده من فشاری که روم بود 10 برابر بشه دیروز کارم به اورژانس کانون کشیده شد 
كَتَبْتُ إِلَى‏ أَبِي مُحَمَّدٍ أَسْأَلُهُ عَنِ اَلْإِمَامِ هَلْ يَحْتَلِمُ‏ وَ قُلْتُ فِي نَفْسِي بَعْدَ مَا فَصَلَ اَلْكِتَابُ‏ اَلاِحْتِلاَمُ‏ شَيْطَنَةٌ وَ قَدْ أَعَاذَ اَللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَوْلِيَاءَهُ مِنْ ذَلِكَ فَوَرَدَ اَلْجَوَابُ حَالُ‏ اَلْأَئِمَّةِ فِي اَلْمَنَامِ حَالُهُمْ فِي اَلْيَقَظَةِ لاَ يُغَيِّرُ اَلنَّوْمُ مِنْهُمْ شَيْئاً وَ قَدْ أَعَاذَ اَللَّهُ أَوْلِيَاءَهُ مِنْ لَمَّةِ اَلشَّيْطَانِ‏ كَمَا حَدَّثَتْكَ نَفْسُكَ‏

--------------

اقرع گويد: بحضرت ابى محمد نوشتم: آيا امام محتلم مى‏شود؟ و بعد از آنكه نامه از دستم خارج شد، با خود گفتم: احتلام امريست شيطانى و خداى تبارك و تعالى دوستانش را از آن بركنار داشته است، سپس جواب آمد: حال ائمه در خواب مانند بيدارى است، خواب حال آنها را دگرگون نكند، و خدا اولياء خود را از برخورد شيطان محفوظ داشته، چنان كه بخاطرت گذشت.
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سلام داداشی
اون دعای قبل خواب راجب احتلام رو می دونی؟
اون رو بخون خیلی تاثیر داره.
بعد این دعا هم
یه سوره فلق و ناس و یه آیت الکرسی بخون همه چی حله.
به همین راحتی
موفق باشی

(1394 خرداد 31، 23:12)پشتکار نوشته است: سلام داداشی
اون دعای قبل خواب راجب احتلام رو می دونی؟
اون رو بخون خیلی تاثیر داره.
بعد این دعا هم
یه سوره فلق و ناس و یه آیت الکرسی بخون همه چی حله.
به همین راحتی
موفق باشی

سلام داداش گلم

نه والله من امروز همچین دعایی رو تو سایت دیدم

البته بیشتر شب ها قبل خواب نماز شب میخونم که توش ناس و فلق و آیت الکرسی و ... هست 

اینم امتحان کنیم ببینیم چی میشه
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

قبول باشه داداشی
حالا اینم امتحان کن قبل خواب.
اون دعا و فلق و ناس و آیت الکرسی.
ان شاء الله که مفید خواهد بود.

سلام 

پشتکار جان خوش اومدی پیشمون...  317
داداش این جا شلوغه... کی گفته خلوته؟
میگم این بانوی مدنظر شما پیدا نشده هنوز؟ یا پیدا شد و ما خبر نداریم؟ 42

داداش وجدان ممنونم ازت بابت توضیحاتی که برام دادی...
یکی از دلایلی که شاید موجب شده محتلم نشم، این بوده که من از همون موقع راهنمایی و دبیرستان هیچ وقت پاک نبودم...  53258zu2qvp1d9v

ولی خداوکیلی هر چند من محتلم نمیشم... ولی فشارش هست... یه وقتا در حد نابود کننده!
با احتلام اون تخلیه انجام میشه راحت میشی... ولی این جوری کباب میشی تا از طرق دیگه دفع شه و راحت شی...  53258zu2qvp1d9v
اما خب در مورد دردسرهاش واقعاً راست میگی... خیلی سخته... 1

گروه تخریبچی های عزیز...
از گروه تون فقط مرد مجاهد اعلام وضعیت کرد... با این حال طبق چیزایی که اینجا خوندم، واسه بقیه تون هم سبز میزنم...
اگه غیر از این بوده، لطف بگین بهم...  Khansariha (18)

و یک خواهش اینکه:
لطفا تو پ.پ در مورد احتلام و موضوعات مربوطه صحبت نکنید...

اینجا جو پسرونه است میشه صحبت کرد... ولی جاهای دیگه خانم ها هم هستن...
(در اصل همین احتلام رو هم باید تو انجمن پسرونه صحبت می کردیم... ولی خب چون صحبت ها اینجا انجام شده بود نخواستم دو تیکه بشه بحث ها)

راستی...
کیا روزه داری بهشون تو پاکی کمک کرده؟
و کیا بالعکس بوده؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

نو واندرلند جان باهات موافقم ، اون خواب و تصاویری که تو ذهن آدم میمونه آدم رو تحت فشار قرار میده . منتها یه مدت که انشالله پاک باشی و چشم هات پاک بمونه به مرور زمان توی خواب هم دیگه همچین چیزایی نمی بینی ، البته نمیشه قطعی گفت .

راستی اگه خیلی رو خودت کار کنی همون حالتی که میگی تو خاب نیمه هوشیار بودی ( یعنی بعضی چیزا یادت بوده که داشتی خ.ا رو ترک میکردی ولی حواست نبوده که داری خاب می بینی )  توی خاب هم تا حدی هوشیار میشی. یعنی فرضا می فهمی داری خاب میبینی و حتی توی خاب هم تا حدودی اختیارات داری ، فرضا یه صحنه تحریک آمیز توی خاب میاد میتونی بهش نگاه نکنی. 

من مال این حرفا نیستم که در این موردا بحث کنم ، ولی یه مدتی که خیلی آدم شده بودم بعضی وقتا شاید در حد انگشتان یه دست توی خاب این حالت برام پیش میومد.

آرمین راستی بگو چند سال داری .  با اون قسمتی هم که گفتی فشارش در حد نابود کننده است راستش من توی سن پایین (منظورم تا چند سال پیش بود ، الان 29 سالمه ) فشار آنچنانی از این نظر نداشتم مگه اینکه موارد دیگه ای که به جز خ.ا توی مسابقات مطرحه رو رعایت نمیکردم دچار همچین فشاری می شدم ولی خب تقصیر خودمم هم بود  دیگه ، ولی مثلا چند روز پیش با وجود اینکه هیچ غلطی نکرده بودم 1 اصلا انگار داشتم می ترکیدم ، وسوسه هم نداشتما ولی بدجوری فشار داشتم ، خلاصه دیگه خابیدم پاشدم خداروشکر ... و فشاری دیگه نموند ولی خب وسوسه و تحریک شروع شد!

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان