امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

ممنون از داداش وجدان بیدار بابت توضیحات...
من نمیدونم خجالت رو چرا در نظر نمیگرن 1744337bve7cd1t81

اگر بری جایی مهمونی و یه گله ادم باشه چطور قبل از اذان پاشی بری حموم....
اونم ماهایی که خیلی حسساسیم...
درسته اگر خونه خودت باشی ... اون حله
ولی جلوی چار تا غریب خیلی ضایعه...
پس تصمیم میگیری بهت کفاره تعلق بگیره ولی ضایع نشی...
به نظرم خدا کفاره در نظر نمیگیره چون خیلی به ابروی بنده هاش حساسه...
میگه ابروی بنده ای رو نریزین... حالا چطور ممکنه توی این شرایط به رفتن ابروی بندش راضی باشه... من که فکر نمی کنم...

حالا بنظرتون میاد میگه نصف شب جلوی 10 تا ادم پاشو برو حمام؟؟ ینی فکرشو میکنی هم عمق ضایع شدن رو درک می کنی 23
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
من یه جایی خونده بودم
یکی از بزرگان تو ماه رمضان از کوچه ای میگذشت که دید عده ای جزامی مشغول خوردن وعده ای میباشند انها این بزرگ را نیز به سر سفره دعوت کردند ان بزرگ بااینکه روزه بود نشست و باانها مشغول به خوردن لقمه ای شد 
سپس برخاست و به راه خود ادامه داد و با خدای خود گفت که خدای من دل بنده ات رو نشکستم روزه ام رو از من بپذیر

فکر کنم تو موارد دیگه هم خدا قبول میکنه این رو ازما 
خدا به رفتن ابروی بندش راضی نیست
تو یه مهمونی هم بااون وضع اگه پاشیم همراه باجمع نمازمون رو بخونیم درحالی که اصلا شرایط غسل  نباشه 
خدا ایرادی برما نمیگیره بااینکه اون نماز قبول واقع نمیشه اما خب ابرومون هم نمیره و خدا اونقدر بخشنده هست که به اینم راضی باشه
بعدا میتونیم قضاش رو بخونیم
به نظرم میتونه اینطوری باشه
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
(1394 تير 1، 11:57)قاصدک نوشته است: ممنون از داداش وجدان بیدار بابت توضیحات...
من نمیدونم خجالت رو چرا در نظر نمیگرن 1744337bve7cd1t81 

اگر بری جایی مهمونی و یه گله ادم باشه چطور قبل از اذان پاشی بری حموم....
اونم ماهایی که خیلی حسساسیم...
درسته اگر خونه خودت باشی ... اون حله 
ولی جلوی چار تا غریب خیلی ضایعه...
پس تصمیم میگیری بهت کفاره تعلق بگیره ولی ضایع نشی...
به نظرم خدا کفاره در نظر نمیگیره چون خیلی به ابروی بنده هاش حساسه...
میگه ابروی بنده ای رو نریزین... حالا چطور ممکنه توی این شرایط به رفتن ابروی بندش راضی باشه... من که فکر نمی کنم...

حالا بنظرتون میاد میگه نصف شب جلوی 10 تا ادم پاشو برو حمام؟؟ ینی فکرشو میکنی هم عمق ضایع شدن رو درک می کنی 23

آره حق با شماست ، منتها میگن که در دین هیچ حیایی نیست ، متاسفانه هرچی الان ماها داریم میکشیم بخاطر همین حیاست ،کلا تو جامعه فحشا بیداد میکنه و شرم و حیا ندارن ولی حرف دین که میشه همه میگن اوا !!  مثلا هیچکس در مورد این گناه باهامون حرف نمیزنه ، نه تو خونه ، نه تو مدرسه ، نه تو تلویزیون .... 

من که یادمه توی خونه خودمون هم وقتی سنم کم بود صبح برای حموم رفتن خجالت میکشیدم ، الانشم اگه جایی غیر خونه خودمون باشم صبح حموم برو نیستم . 

متاسفانه برعکس این باید باشه ، یعنی اگه کسی صبح پاشه بخاد بره حموم باید مورد تشویق قرار بگیره که این آدم الان از خابش زده پاشده بره غسل کنه که نماز یا روزه واجبش قضا نشه پس باریک الله داره ، ولی نمیدونم چرا اینجوریه .

منتها جواب سوال شما که چرا خجالت رو در نظر نمیگیرن اینه : لا حیاء فی الدین  53   ( مگر برای وجدان بیدار1 )

خدا که قطعا به ریختن آبرو بنده اش راضی نیست ، و تو این قضیه واقعا آبروی کسی نمیره ، فرهنگ مزخرفی که توی جامعه هست باعث شده این قضیه برعکس بشه ، مثل خیلی چیزای دیگه ، مثلا ازدواج دوم الان کسی کنه انگار ....   ، در صورتی که توی دین و شرع و هر جوری حساب کنی هیچ مشکلی نداره . همین کارا رو کردن الان وضعیت شده این دیگه ، الان دخترا توقعشون سر به فلک گذاشته . 
یا همین فرهنگ عروسی مزخرف که الان راه انداختن ، کجا همچین چیزی سنت پیغمبر بوده ؟ پیغمبر سنتش نکاح بوده ، یعنی ملت راحت ازدواج کنن حتی تو احادیث داریم برای شخصی که وضع مالیش خیلی بد بود فقط یه انگشتر داشت زن گرفت و مهریه اش رو همون انگشتر قرار داد ، کجا این همه ریخت و پاش و اسراف و ... به خاطر یه شب مزخرف به یاد ماندنی!! بود  
برادر وجدان یک لحظه فکر کردم خودم اینا رو نوشتم.
احسنت.
اما گوشی برای شنیدن این حرفا نیست.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
داداش وجدان من 26 سالمه...

و
منم چند جا خوندم که خجالت و این ها نباید مانع بشه که غسل کرد...
باید مث مرد پاشی بری غسل کنی...  4fvfcja

البته شرایط اضطرار و این ها فرق داره قضیه اش... مثلا وقت تنگ باشه...

حلا یه چی...
اگه با غسل کردن من نوعی، باعث بیدار شدن 10 نفر بشم و مزاحم خواب شون بشم، آیا بازم جایز هست غسل کردن؟

ولی خب من نفهمیدم این چه ربطی به آبروریزی داره؟
مگه خدایی نکرده زنا یا کار حرام انجام دادیم که آبرومون بره؟ 
یه فراینده خارج از عهده ی آدم و کاملاً طبیعی! 
اون آدمای بی دین که ما رو بخوان مسخره کنن، مشکل خودشونه... 1

و چه خوب گفتی داداش وجدان...
کاش ما هم مث اون زمانای قدیم راحت ازدواج کردیم...
کل جوونیمون رفت و هنوز هیچ...  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1394 تير 1، 17:58)آرمــین نوشته است: داداش وجدان من 26 سالمه...

و
منم چند جا خوندم که خجالت و این ها نباید مانع بشه که غسل کرد...
باید مث مرد پاشی بری غسل کنی...  4fvfcja

البته شرایط اضطرار و این ها فرق داره قضیه اش... مثلا وقت تنگ باشه...

حلا یه چی...
اگه با غسل کردن من نوعی، باعث بیدار شدن 10 نفر بشم و مزاحم خواب شون بشم، آیا بازم جایز هست غسل کردن؟

ولی خب من نفهمیدم این چه ربطی به آبروریزی داره؟
مگه خدایی نکرده زنا یا کار حرام انجام دادیم که آبرومون بره؟ 
یه فراینده خارج از عهده ی آدم و کاملاً طبیعی! 
اون آدمای بی دین که ما رو بخوان مسخره کنن، مشکل خودشونه... 1

و چه خوب گفتی داداش وجدان...
کاش ما هم مث اون زمانای قدیم راحت ازدواج کردیم...
کل جوونیمون رفت و هنوز هیچ...  53258zu2qvp1d9v

آرمین داداش چند وقته پاکی ؟ میگم الان وقتشه دیگه اقدام کنی برای ازدواج ، آدم نمیتونه تا آخر عمرش این میل جنسی رو سرکوب کنه ،  بهترین سن ازدواج در حال حاضر همین سنیه که شما داری ، من اینکارو نکردم بدجوری به گناه افتادم ، شما اشتباه منو تکرار نکن.

والا نمیدونم ، ولی خب طبیعتا باید رعایت حال اونا رو هم کرد ، بعدشم حموم رفتن انقد سرو صدا نداره که همه بیدار بشن 1 مگه دم در حموم میخابن1

ولی خوشم اومد ازت ، مشکل خودشونه  پدرسوخته ها 1  حالا اینا به کنار ، مسخره کردنشون هم بخوره تو سرشون ،فرض میکنیم قید مسخره کردنشون هم زدیم ، میگم انصافا بری خونه ی یکی بخابی ، نصفه شب میشه بری حموم ؟! همینجوری یعنی کلمونو بندازیم پایین بریم حموم؟ بدون هماهنگی!!  Khansariha (13) ، بعدشم حوله و لباس و شلوار و شورت نداشتیم چیکار کنیم  Khansariha (13) 

والا منم که گفتم متاسفانه الان تو جامعه یکی نصفه شب پاشه تو خونشون بره حموم انگار چیکار کرده ، در صورتی که تو روز روشن تو خیابون ملت هزار جور .... میکنن خیلی هم طبیعیه !! کسی که اینکارا رو نکنه میگن مشکل داره!!

آره میگم بیا بریم نفری 4 تا زن بگیریم به یاد جوونای قدیم !! یه ده بیستا هم صیغه کنیم که سنت ازدواج موقت رو جا بندازیم!! Khansariha (13)  همشونم توی یه خونه باید زندگی کنن !! 

خوبه اینجا دخترا نمیان راحت حرف میزنیما!!  والا 
[تصویر:  40744772958486972852.jpg]

نقل قول:
آرمین داداش چند وقته پاکی ؟ میگم الان وقتشه دیگه اقدام کنی برای ازدواج ، آدم نمیتونه تا آخر عمرش این میل جنسی رو سرکوب کنه ،  بهترین سن ازدواج در حال حاضر همین سنیه که شما داری ، من اینکارو نکردم بدجوری به گناه افتادم ، شما اشتباه منو تکرار نکن.
حالا حالاها مونده تا ازدواج...
یه سری مشکلات دارم که باید حل شه...
وگرنه یه نفر دیگه رو هم گرفتار خودم میکنم... 1

شما چرا ازدواج نمی کنی؟
صرفاً به خاطر خ.ا ؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام...
من سبزم اینا... Muscular
مخلص همگی.... Khansariha (18)
[تصویر:  MuALi.png]
همساده نیست خوب حال میکنیدا!  Vamonde

اینجارو باید اسمشو گذاشت حموم کانون! Khansariha (13)
درخشنده تازه خبر نداری سرپرست احتلام نیستش... برادر نمیدانم...  4
جاش خیلی خالیه... 1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

فقط خدا کنه غرق نشده باشه... 4chsmu1
این هواپیما ها که یکی یکی سقوط می کنن...
دیگه به این کشتی ها هم اعتمادی نیست...   53258zu2qvp1d9v

و

(1394 تير 1، 6:51)آرمــین نوشته است: راستی...
کیا روزه داری بهشون تو پاکی کمک کرده؟
و کیا بالعکس بوده؟

مرسی از همگی که به این سئوالم این قدر با دقت پاسخ دادین... 22
اینجا کسی روزه هم می گیره؟ 17
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

نقل قول: مرسی از همگی که به این سئوالم این قدر با دقت پاسخ دادین... 22

اینجا کسی روزه هم می گیره؟ 17

در مورد روزه نگو امروز دلم خونه

2 سری امروز رفتم دانشگاه یه سری 10 صبح تا 1 یک سری 1:30 تا 5 تو اون افتاب شدید 

ساعت 5 بعد از 50 تا امضا گرفتن داغون شدن تازه یه دوست شهرستانیم زنگ زد که من فلان شرکت کار میکردم امکان داره بری ازشون یه گواهی بگیری بفرستی برای من مندیگه مجبور نشم بیام !  20

دیدم گناه داره گفتم باشه ! حالا اون سر شهر کار میکرد ! رفتم پرسون پرسون پیدا کردم بعد رفتم گواهیش رو فرستادم ! تنها شانسی که اوردم کولر BRT بود

تا برسم خونه ساعت شده بود 6:30

از 10 صبح تا 6:30 زیر این آفتاب تو این گرما فکر میکنم 2 لیتر اب ازم تبخیر شده بود

رسیدم خونه دستو صورتم رو با آب سرد شستم دهنم هم از تشنگی کف کرده بود اومدم دهنم رو هم بشورم وسوسه شده بودم اون اب سرد رو قورت بدم ! ولی این کار رو نکردم از تشنگی تا اذان خوابم هم نبرد - خلاصه امروز با فردین بازی روزه به سرانجام رسید
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

ماشالله به تو...

آره داداش نو واندرلند
از یه طرف تو بلندترین روزهای سال هستیم...
و از طرف دیگه تابستونی داغ و سوزان...

خوبیش اینه که اراده مون قوی میشه...
و اراده ای که تو یه جنبه از زندگی قوی بشه، تو سایر جنبه ها هم قوی میشه... 1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1394 تير 1، 22:02)آرمــین نوشته است: فقط خدا کنه غرق نشده باشه... 4chsmu1
این هواپیما ها که یکی یکی سقوط می کنن...
دیگه به این کشتی ها هم اعتمادی نیست...   53258zu2qvp1d9v

و

(1394 تير 1، 6:51)آرمــین نوشته است: راستی...
کیا روزه داری بهشون تو پاکی کمک کرده؟
و کیا بالعکس بوده؟

مرسی از همگی که به این سئوالم این قدر با دقت پاسخ دادین... 22
اینجا کسی روزه هم می گیره؟ 17
روزه داری رو نمی دونم ، اما این روزا خیلی راحتم ، خیلی راحت . دلیلش هر چی هم باشه ، نمی شه انکارش کرد.
خدا رو شکر. فکرم آروم شده ، من به اوج فکر می کنم ، اوج بی پایان

مخلص همه بچه ها 
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1394 تير 1، 21:21)آرمــین نوشته است:
نقل قول:
حالا حالاها مونده تا ازدواج...
یه سری مشکلات دارم که باید حل شه...
وگرنه یه نفر دیگه رو هم گرفتار خودم میکنم... 1

شما چرا ازدواج نمی کنی؟
صرفاً به خاطر خ.ا ؟

نمیدونم ، فعلا که دوره ی نقاهت بعد از شکست عشقی رو دارم طی میکنم. یه مشکلاتی هم هست که مستلزمه اینه که زمان بگذره تا انشالله حل بشه ، بعضی وقتا که مشکلم زیاد میشه میام کانون التماس دعا میدم ، بچه ها دعا میکنن انصافا مشکلم حل میشه ، خدا کنه دیگه سر و کله این مشکل پیدا نشه.

آره روزه داری به منم کمک کرده ، قبلنا یادمه موقع روزه هم متاسفانه وسوسه های شدید داشتم و موارد دیگه مسابقه رو رعایت نمیکردم ، ولی این دفعه خداروشکر خیلی خوبه ، الان حدود 10 الی 12 روزی هست که خوبم ، اون دو سه روز اولشم هم با روزه شروع کردم ، خداروشکر بعد مدت ها تونستم 12 روز پاک و خوب باشم.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان