امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1395 بهمن 16، 12:06)hunter1 نوشته است:
سلام
آیا هنوز هم بین جمع گرمتون جایی برای حضور من توی این کانون هست؟! 2

Salam
تا حالا کجا بودی داداش؟
دلمون برای شوخی هات تنگ شده. نمی گی دق می کنیم؟ 302

(1395 بهمن 16، 21:28)V.A نوشته است: سلام دوستان.

دلم گرفته بود اومدم ینجا با شما درد دل کنم.

حالم اصلا خوب نیست. 46 46 46 46
داداش کاملا درکت می کنم. واقعا سخته آدم از دست این افکار خلاص بشه.
Rise حرف های خوبی زد. سعی کن خوبی ها رو زیاد ببینی. این که سالمی ، این که شغل داری ، این که دوست و رفیق داری.
نمی گم ناشکری می کنیا ، می گم اگرنیمه پر لیوان رو ببینی ، زندگی خودت قشنگ تر می شه.

(1395 بهمن 16، 21:57)^علی^ نوشته است: سلام دوستان
اول میخواستم اینو نگم ولی اینقدر جمع دوستانه ای داریم اینجا که گفتم دلمو خالی کنم بهتره  Shy
 راستش چند وقتیه احساس می کنم دلم سیاه شده . اوایل که به این گناه مبتلا شده بودم ، بعد از گناه، شدیدا ناراحت می شدم و از ته قلبم احساس پشیمونی میکردم ولی رفته رفته این احساس کمتر شد. نه اینکه توبه نکنم ، نه بلکه حتی توبه هام طولانی تر شده ولی احساس می کنم که ارتباطم با خدا کمرنگ تر شده . این مسئله خیلی ناراحتم میکنه. چی کار کنم بچه ها ؟ از خودم ناراحتم  2 ناراحتم که چرا به خودم و خدا بد کردم . ناراحتم که عهدم با خودم تو سال نو رو بعد ۶۵ روز شکوندم. اونایی که بعد ۲ ماه شکستن شاید بدونن که چی میگم. از اون بد تر دو باره بعد دو ماه این شکستمو تکرار کردم.بعد دو ماه واقعا ترک راحت میشه و دیگه اون فشار دو سه هفته ی اول رو آدم نیست. تمام زحماتت بر باد میره.برای پیروزی فقط کافیه مغرور نشید که من شدم و ول انگاری کردم vayy این دو تا مسئله واقعا رو من تاثیر میزاره . دوستان چه کنم؟
خداوند خیلی بخشنده است. محاله آدم از روی شرمندگی و با تواضع نزد خدا بره و دست خالی برگرده.
بزرگ تر از دهن منه این حرفها ، حاج اقا دولابی می گفت : اگر هر چقدر هم گناهکاری
نکنه سر نماز عبوس باشی و اخم کنی ، با نشاط باش ، با روی باز نماز بخون ، داری نماز می خونی.

مناجات راجین :
ای خدایی که هر گاه بنده ای از او درخواست کند، عطا فرماید و هرگاه از درگاهش چشم امید داشته باشد به امیدش برساند، و هر گاه به او رو آورد، به نزد خود مقرب سازد، و هر گاه آشکارا او را معصیت کند، او بر گناهش پرده پوشی کند و هرگاه بر او توکل کند،...

با خدا صحبت کن و باهاش درد و دل کن ، مناجات بخون ، خداوند منتظر ما بنده های گناهکارشه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1395 بهمن 16، 23:09)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: خداوند خیلی بخشنده است. محاله آدم از روی شرمندگی و با تواضع نزد خدا بره و دست خالی برگرده.
بزرگ تر از دهن منه این حرفها ، حاج اقا دولابی می گفت : اگر هر چقدر هم گناهکاری
نکنه سر نماز عبوس باشی و اخم کنی ، با نشاط باش ، با روی باز نماز بخون ، داری نماز می خونی.

مناجات راجین :
ای خدایی که هر گاه بنده ای از او درخواست کند، عطا فرماید و هرگاه از درگاهش چشم امید داشته باشد به امیدش برساند، و هر گاه به او رو آورد، به نزد خود مقرب سازد، و هر گاه آشکارا او را معصیت کند، او بر گناهش پرده پوشی کند و هرگاه بر او توکل کند،...

با خدا صحبت کن و باهاش درد و دل کن ، مناجات بخون ، خداوند منتظر ما بنده های گناهکارشه.
خیلی ممنون که حواست به ما هست ولی منظورم این نبود که از خدا نا امیدم نه ابدا ، خدا مهربون تر از این حرفاست بلکه از خودم ناراحتم ،چه طور خودمو ببخشم ؟  117
سلام
ممنونم از برادر آرمین و هادی عزیز و باقی دوستان به خاطر خوش آمدگویی302
انسان بعضی اوقات گرفتار تلاطم ها و ابتلائاتی توی زندگی دنیا میشه که باید از خدا بخوایم در راه و مسیر درست قرار بده.

دیدم یکی از خانم ها در مورد آیه 34 سوره نساء پرسیده بودند

بد نیست اینجا هم این پاسخ رو قرار بدم. در مورد تفسیر قرآن بایستی به متخصصان رجوع کنیم

اما این نکته قابل ذکره
خدا به جهت اینکه انسان بهتر بتونه راه سعادت رو طی کنه و به رشد و تعالی برسه،
ویژگی ها و استعدادهای مختلفی به انسان ها داده تا بتونند تکمیل کننده و کمک کننده ی هم باشند.
به همین جهت به مردان یه سری توانایی ها داده که در زنان کمتر هست
و بر عکس به زنان  ویژگی ها و توانایی هایی داده که در مردان کمرنگه
طبق همین توانایی ها تکالیف و وظایفی رو بر عهده ی مرد و زن گذاشته
مردان به خاطر توانایی جسمی و به خاطر روحیات سر سخت تر، اداره زندگی و تامین معاش و امنیت خانواده رو به عهده دارند که از زن این تکلیف خواسته نشده
زنان به واسطه نقش محوری در تربیت فرزندان، خصوصاً نقش مادری که احتیاج به ظرافت، لطافت و صبر داره که خدا روحیات عاطفی تر رو در او پر رنگ کرده.
که مردان از پس وظایف مادری نمی تونند بر بیان

«خدای متعال طبيعت زن را ظريف قرار داده است. بعضی از انگشتها خيلی درشت و گنده هستند و برای کندن يک سنگ از زمين خيلی مناسب است،اما اگر بخواهند يک جواهر خيلی ريز را لمس کنند معلوم نيست بتوانند بردارند.
اما بعضی از انگشتها ظريف و باريکند. آن سنگ را نمی توانند بردارند اما آن خرده جواهر و خرده طلا را می توانند از روی زمين جمع کنند. زن و مرد اين طورند.هر کدام يک مسئوليتی دارند.نمی شود هم گفت که مسئوليت کداميک سنگين تر است.مسئوليت هر دو سنگين است. هر دو لازم است.خدا اينها را اينطور کنار هم قرار داده است.»

پس هم مردان ناقص هستند و احتیاج به پشتیبانی عاطفی زن در خانواده دارند تا راه تکامل رو بپیمایند
و هم زنان احتیاج به پشتیبانی و روحیه ای سخت و توانایی جسمی مرد برای تامین نیازهای زندگی و رشد و تکامل دارند
وگرنه زن و مرد در کسب مقامات ایمانی فرقی ندارند
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام

به به داداش صادقین خودمون هم که اومده Khansariha (69) 317

خوش اومدی 317

................

(1395 بهمن 16، 21:57)^علی^ نوشته است: سلام دوستان
اول میخواستم اینو نگم ولی اینقدر جمع دوستانه ای داریم اینجا که گفتم دلمو خالی کنم بهتره  Shy
 راستش چند وقتیه احساس می کنم دلم سیاه شده . اوایل که به این گناه مبتلا شده بودم ، بعد از گناه، شدیدا ناراحت می شدم و از ته قلبم احساس پشیمونی میکردم ولی رفته رفته این احساس کمتر شد. نه اینکه توبه نکنم ، نه بلکه حتی توبه هام طولانی تر شده ولی احساس می کنم که ارتباطم با خدا کمرنگ تر شده . این مسئله خیلی ناراحتم میکنه. چی کار کنم بچه ها ؟ از خودم ناراحتم  2 ناراحتم که چرا به خودم و خدا بد کردم . ناراحتم که عهدم با خودم تو سال نو رو بعد ۶۵ روز شکوندم. اونایی که بعد ۲ ماه شکستن شاید بدونن که چی میگم. از اون بد تر دو باره بعد دو ماه این شکستمو تکرار کردم.بعد دو ماه واقعا ترک راحت میشه و دیگه اون فشار دو سه هفته ی اول رو آدم نیست. تمام زحماتت بر باد میره.برای پیروزی فقط کافیه مغرور نشید که من شدم و ول انگاری کردم vayy این دو تا مسئله واقعا رو من تاثیر میزاره . دوستان چه کنم؟

سلام داداش علی
اول اینکه منم با حرفای داداش عاشق موافقم .
به نظر من این که خودت می گی ناراحتی از عهدی که شکستی این خودش نشون میده هنوز ارتباطت با خدا وصله ..
وگرنه منی که از خدا دور شدم با یه شکست دیگه اصلا بهم برنمی خوره .. پس خدا رو شکر شما هنوز تو راهی ..

به نظرم برای اینکه رابطتت رو با خدا تقویت کنی .. باید یه حرکتی هم بزنی .. خالی خالی که این رابطه تقویت نمیشه ..
این تقویت کردن رابطه با یه راهکار خیلی ساده میتونه شکل بگیره .
اینکه هر کاری خدا گفته انحام بدیم و کارایی که ما را ازش نهی کرده انجام نیدیم .
یه جملس ولی باید مرد عمل باشی که بتونی بهش عمل کنی ..
اول برای عمل به این جمله باید نماز هامون  رو درست کنیم .. ببین نماز هات چطوره .. اگر ضعفی تو این قسمت داری حتما رفعش کن ..
آخه نماز اصله ..
کارای واجب رو انجام بده و در کنارش کارای مستحبی هم انجام بده .. خدا وقتی ببینه بنده اش کارای مستحبی میکنه خیلی خوشحال میشه .
خدا هم که خوشحال شد دیگه آدم چی میخواد .. میره تو آسمون ..
اصلا به اون جمله بالایی عمل کنی یا سعی کنی کم کم عمل کنی خدا رو خوشنود می کنی ..

پس همه  چی رو از امروز فراموش کنه و زندگیت رو خدایی کن و به کسی کار نداشته نباش ..
خدا برای ما کافی است .. Khansariha (69)
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
(1395 بهمن 16، 23:09)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
(1395 بهمن 16، 12:06)hunter1 نوشته است:
سلام
آیا هنوز هم بین جمع گرمتون جایی برای حضور من توی این کانون هست؟! 2

Salam
تا حالا کجا بودی داداش؟
دلمون برای شوخی هات تنگ شده. نمی گی دق می کنیم؟ 302

خیلی خوشحالم که هنوز فراموشم نکردین  128fs318181  302
البته فرقی هم نداشت چون اگه فراموشم میکردین جوووری میزدمتوون که شب و روز اسم منو فریاد بزنین
 4

آقا یکی به من بگه من با چه فونت و سایزی می نوشتم همیشه؟! یادم رفته117
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]

حسین / سریع و خشن / هفته ی دوم زرد Hanghead
امروز یه مبارزه سخت با ابلیس داشتم 
تقریبا میشه گفت پوزش رو به خاک مالیدم  Gigglesmile
فقط به همین حدیث که تو امضام هست فکر میکردم - میگفتم اجازه نمیدم غیر خدا به قلبم وارد بشه 
قلبم جای خداست
فقط با گفتن همین جمله امروز پیروز شدم
الانم میخوام برم مسجد - همیشه نماز بعد یک مبارزه سخت می چسبه
خدا خودش گفت لذت عبادت در تقواست و پرهیز از گناهان
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سلام سلام Confetti
درود بر رهروان پاکی 49-2
برادر صادقین خیلی خوش برگشتی عزیز 302
انشاالله که اوضاع همگی وفق مراد باشه  2uge4p4
بعد ازماه ها بالاخره از دیروز تونستم آزادی رو حس کنم اونقدر درگیر بودم که حد ومرز نداشت 
و دارم اماده میشم برای یه مبارزه از نوع دیگر انشاالله که بتونم به خوبی از پسش بربیام Khansariha (69) Khansariha (69)
و یه تبریک جانانه میگم به گروه پرقدرت خودمون ایستاده در غبار که دوهفته سبز سبز پشت سر گذاشته و انشاالله که هفته سوم هم سبز خواهد بود Khansariha (69) Khansariha (69)
منم این هفته سبز بودم
هادی/ایستاده در غبار/هفته دوم /سبز Khansariha (69)
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
(1395 بهمن 17، 14:24)aliunknown نوشته است: سلام دوستان ... امیدوارم حال همگی خوش باشه
تازگیا خیلی افسرده شدم . مثلا ظاهرم خوشحال و خندونه ولی داخلم انگار یه بمب اتمی چیزی منفجر شده . تو خونه همیشه مثل افسرده ها هستم ولی وقتی که میرم بیرون مجبور میشم خودمو خوشحال بگیرم .
خونواده هم که میگن مثل قاتلا شدی Hanghead
ولی تو این لحظه انگار یکمی بهترم ....
نمیدونم اینا بخاطر خ ا قبلا هست یا شاید مشکلات یا ؟ شاید چیز دیگه ...
117

مشکلی که خیلیا دارن . به خدا توکل کن و به تلاشت ادامه بده.حتما روز های خوب درپیش هستند 49-2
دست عشق از دامن دل دور باد!
میتوان آیا به دل دستور داد؟

آنکه دستور زبان عشق را
بی گزاره در نهاد ما نهاد

خوب میدانست تیغ تیز را
در کف مستی نمی بایست داد
قیصر امین پور
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]

سلام
من تازه واردم جریانه این گروه های جنگجویان و اینا چیه؟؟؟
 سپاس شده توسط
(1395 بهمن 17، 23:58)matin79 نوشته است: سلام

اعضا در گروه های مختلف به رقابت با یکدیگر بر سر پاکی می پردازند   53258zu2qvp1d9v

---
من یک هفته است قلبم رو از غیر خدا کلا خالی کردم 
تمام مادیات رو بیرون کردم
دوباره امروز صبح وسوسه ها شروع شدن - گفتم الا و بلا غیر خدا رو نه تو فکرم راه میدم نه تو قلبم !!!
شهوات چه به صورت تصویر چه فکر بلاخره مربوط به شخصی میشه که داخل قلبمون وارد می کنیم - و با وارد کردن اون شخص - خدا رو ازقلبمون خارج می کنیم
یعنی هر چی اتفاق خوب و قشنگی که میتونست تو یک هفته اتفاق بیوفته - برام اتفاق افتاد  4chsmu1
به قدری اتفاقات خوب زیاد بود که نمی تونم مدریتشون کنم !!!

الله : أَوْفُوا بِعَهْدی أُوفِ بِعَهْدِکُم ؛ {آیه 40 سوره بقره}
 fulfill My covenant [upon you] that I will fulfill your covenant [from Me
 به عهدتان {انجام واجبات- ترک محرمات} با من وفا کنید تا من با عهد خویش با شما وفا کنم
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
(1395 بهمن 18، 20:00)بازگشت به خاک نوشته است:

اعضا در گروه های مختلف به رقابت با یکدیگر بر سر پاکی می پردازند   53258zu2qvp1d9v

خب چیجوری باید عضو این گروه ها شد؟
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
 سپاس شده توسط
(1395 بهمن 19، 0:15)matin79 نوشته است:
(1395 بهمن 18، 20:00)بازگشت به خاک نوشته است:

خب چیجوری باید عضو این گروه ها شد؟

هر ماه 3 هفته رقابت هست
و یک هفته ثبت نام
الان هفته دوم هستیم
و از انتهای هفته بعد میتونید ثبت نام کنید
البته تحت بعضی شرایط میشه از وسط مسابقات هم وارد شد که باید از مدریت سایت بپرسین

سلام دوستان
خوبید؟
317 من اومدم. 317
الحمد لله روزهای خوبی رو می گذرونم. سخت مشغول درس شدم و همین خودش کلی بهم روحیه می ده.
همین که کار هام رو انجام می دم و کارا عقب نمی افته ، خودش کلی خوبه.
فقط برای آخر هفته که کلش رو خونه ام هم باید فکری می کنم. Khansariha (2)

گروه ها در چه حالند؟
سلام داداش ، این جا رهروان ، جایی که فقط پسر ها هستند و با هم صحبت می کنند.
مسابقه گروهی هم در جریانه ، شما هم بعد از ثبت نام می تونید توی مسابقه شرکت کنید.
دور بعدی دو هفته ی دیگه شروع  می شه.
راستی...
خیلی خوش اومدی به جمعنون  2uge4p4
علی الحساب از خودت بگو...
(1395 بهمن 18، 20:40)aliunknown نوشته است: خدایا باورم نمیشه
به این شیطون لعنت شده دوباره اجازه دادم واردم بشه ....
اصلا نمیدونم باید چیکار کنم . حالم داره از خودم بهم میخوره ...
یعنی میشه بعد این 3 سال دوباره پاک بشم ؟ کاش این شیطون لعنت شده میزاشت Hanghead

حیف شد. Hanghead
ولی کاریه که شده ، الان چطوری خوبی؟

انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1395 بهمن 17، 14:24)aliunknown نوشته است: سلام دوستان ... امیدوارم حال همگی خوش باشه
تازگیا خیلی افسرده شدم . مثلا ظاهرم خوشحال و خندونه ولی داخلم انگار یه بمب اتمی چیزی منفجر شده . تو خونه همیشه مثل افسرده ها هستم ولی وقتی که میرم بیرون مجبور میشم خودمو خوشحال بگیرم .
خونواده هم که میگن مثل قاتلا شدیHanghead
ولی تو این لحظه انگار یکمی بهترم ....
نمیدونم اینا بخاطر خ ا قبلا هست یا شاید مشکلات یا ؟ شاید چیز دیگه ...
117

سلام
یکم به خاطر هیجانات این دورانه. وگرنه آدم به این راحتی ها اونم تو این سن که افسرده نمیشه. میشه؟1

بهترین فرصتی که می تونی خودتو از این بند رها کنی همین موقعه. بعداً که آدم کمی پا به سن بذاره یکم سخت تر میشه.
چون بنیه فکریش رو به کامل شدنه
ارتباطتت با خدا چقدره؟ هر چه می تونی تقویت کن. ارزش توبه تو سن کمتر خیلی بیشتره.
راه نجات از افسردگی همینه

ان شاء الله موفق و پایدار باشی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان