امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام
نوبت ختم صلوات منه.
ان شاء الله این دور بچه ها بیشتر این ماجرای ختم صلوات رو جدی بگیرن.
خودم شروع می کنم.

خیلی فکر کردم که چی بگم.
بچه ها حتما تاریخ مربوط به خودتون رو ببینید و از قبل خودتون رو براش آماده کنید.
مثل من نباشید که الان یک ساعته دارم مانیتور رو نگاه می کنم، هی می نویسم، هی پاک می کنم. 4chsmu1 

بیشتر از سه سال هست که توی کانونم.
هر بار که جدی برای ترک تلاش کردم، نتیجه گرفتم.
هر بار که شل جلو اومدم و کج دار و مریز حرکت کردم، سریع خراب کردم و بدتر از قبل هم شده.

رکوردم نزدیک ۷۰ روزه.
خیلی وقت بود از این حرف ها نزدم، ولی به یاد قدیما 4chsmu1 
به یاری خدا این بار، این رکورد رو به سختی درهم خواهم شکست. Khansariha (69) 

کوله بارم پره از تجربه های مثبت و منفی مختلف در مواجه با خ.ا که شاید یک کتاب بشه.
در شرایط مختلف، در مکان های مختلف، توی مهمانی، توی هتل، توی تاکسی، توی کتابخونه، توی دانشگاه، توی مغازه و ....

اما چه فایده وقتی از این تجربه ها استفاده نکنم. اون وقت هست که به راحتی آب خوردن می شکنم.

من خودم باید بخوام که ترک کنم، باید جلوی نفس و زیاده خواهی نفسم ایستادگی کنم.
خیلی کار ها هست که باید انجام بدم و تغییر توی برنامه ام هست که باید ایجاد کنم.
مثلا این که این وقت شب توی تنهایی توی اینترنت بچرخم، اصلا منطقی نیست. (همین الان نزدیک بود که خراب کنم. فرض کن؟ بعد از این همه سخنرانی بشکنم. 4fvfcja )

خلاصه که بیشتر از این که حرف بزنم باید عمل کنم.

با دعاهای شما دوستان 53258zu2qvp1d9v
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
عاشق جون حرفات بسیار بوی امید میداد. عید امسال، ایشالا رکورد 70 روزتو میشکنی. عیدیِ خدا چی از این بهتر؟؟
14 تا صلوات به نیت دعا برای پاکیت و سلامتیت در کنار خانواده. ایشالا همیشه عاشق باشی.

راسی این دوره من میتونم پستای مربوط آپدیت صلوات رو به عهده بگیرم. اگه اجازه هست

برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
53 عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 96/10/16 53
drift: تاریخ 96/10/21
شازده کوچولو: تاریخ 96/10/26

rezaKy: تاریخ 96/11/1
Saeed1396: تاریخ 96/11/6
قاصدک: تاریخ 96/11/11
aliunknown: تاریخ 96/11/16
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
 سپاس شده توسط
15 صلوات به نیت عاشق عزیز،امیدوارم که هرچه زودتر بتونی رکوردتو بشکونی،و به اون چیزی که میخوای برسی.
چند دقیقه قبل وسوسه شدم برم سراغ مطالب مضخرف بجاش اومدم کانون تنها دلیلشم این بود از حجم اینترنت حیفم اومد  Gigglesmile Gigglesmile یعنی اینقدر دیدن این چیزا بی ارزش شده که حتی حاضر نیستم برایش حجم اینترنت مصرف بشه  4chsmu1  4chsmu1 بجاش اومدم کانون،قدیما یادمه وسوسه میامد سراغم مغزم قفل میکرد و با کلی کلنجار آخرش تسلیم میشدم  Swear1
 سپاس شده توسط
سلام
14 صلوات به نیت پاکی و سلامتی دوست خوبم عاشق جان ...
ان شالله رکوردتو بزنی داداش ... هدف اولت بذار روی گرفتن مدال 100 روزگی .. من یه بار این کارو کردم بهشم رسیدم ..
حالا که یادم میاد اون موقع خیلی کارا می کردم .
گوشیمو از دسترس دور کرده بودم . خیلی خودمو محدود کرده بودم . نگاهمو کنترل می کردم . برای خودم یه برنامه ای داشتم تا بهش رسیدم . توی فکرشم حداقل برای این ماه یکم استفاده از گوشیمو محدود کنم ..

پاکی در این دوره آخر الزمان خیلی سخته مخصوصا برا ماها .. اراده کنیم به همه چی دسترسی داریم...
من میگم خودمون باید دسترسی هامونو کم کنیم . من خیلی تجربه کردم و متاسفانه هم درس نمی گیرم .
اینکه اگر دسترسیمو به گوشی و لپ تاپ محدود کنم مسلما 30 روزو به راحتی می گذرونم و حتی بیشتر هم میشه ...
بعضی موقع ها اصلا توی مد گناه نیستی . همین جوری میچرخی تو اینترنت . همین جوری دو تا عکس ناجور میاد جلوت . همینجوری یه سرچ ناجور میزنی .. همینجوری همیجوری به خودت میاد میبینی بندو آب دادی رفت ...
در اصل اولش هیچ وسوسه ای نبودا . همینجوری همینجوری کار دست خودت دادی ...
یه مورد دیگه ای هم هست
من نمیتونم از گوشیم جدا بشم .. شدیدا وابسته هستم .. اگر دو ساعت خاموش کنم بذارم تو کمد . ۱ ساعت نشده میرم برش میدارم ببینم پیامی کسی داده یا نه .. شما هم اینجوری هستین ؟ چکار کنم وابستگیم کم بشه ..
تازد روی همین قضیه هر چی شبکه اجتماعی داشتم پاک کردم .. مخصوصا اینستا که بن فتنه همین برنامه هست ...
شاید ماهاست پاک کردم .. الان فقط یه تلگرام دارم که هرتز چند روز با خودم میگم برو حذفش کن تا بره ولی منصرف میشم . حالا این تلگرام زیاد اذیتم نمی کنه . ولی همین وابستگیه اذیت می کنه ...
حالا شما نظرتونو بگید . چطور میتونم این وابستگی به گوشیمو ترک کنم ؟
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
والا من چیزی ندارم بگم قاصدک جان چون خودمم معتادِ این شبکه های اجتماعی هستم. 

جالبه بدونیم که اینستاگرام بین شبکه های اجتماعیِ دیگه، به عنوان فاسد ترین شناخته شده.
 سپاس شده توسط
تلگرام که الان فیلتره. فرصت از این بهتر برای کم کردن وابستگی ؟!
اگه یه وقت هم رفه فیلتر شد باید یه راه کار خوب اینه که از روی گوشی پاکش کنین و فقط روی لبتاپ استفاده کنین
اگه امکان لبتاپ وجود نداره کلا با یه حرکت سخت و خشن بزنین پاکش کنین . یه مدت که بگذره اصلا انگار نه انگار که وجود نداره
تازه اگه کسی کار داشته باشه میتونه زنگ بزنه. مگه نه ؟!!
: )
Just Do "THE RIGHT THING" H
 سپاس شده توسط
بچه ها ممنون

صلوات هاتون بهم رسید، رسیدش رو هم دادم به حمل کننده اش. 4chsmu1

پست هاتون رو هم خوندم. بهم خیلی خیلی انرژی دادم.
این برنامه ختم صلوات فوق العاده است. اگر همه همت کنیم و اجراش کنیم.

شازده کوچولو از جمعه آنلاین نشده.... نگرانشم Shy

قاصدک اگه الان آرمین بود، می گفت که راه حل محدود کردن نیست.
باید اراده ی خودت رو بالا ببری که اگر هر عکسی هم جلوت باز شد مقاومت کنی.

هم باهاش موافقم، هم مخالف....
بالاخره این حالت ورع چیزی هست که توی دین هم توصیه شده...
بله انسان باید روی اراده اش کار کنه و سعی و تلاش کنه
اما از اون طرف باید راه های نفوذ رو هم بشناسه و مسدود کنه....

این چیزی که می گی که هر یک ساعت یه بار باید گوشیت رو چک کنی، دلیلش اینه که مغزت شرطی شده روی این موضوع.
دقیقا مثل شکستن تخمه. بهش عادت کردی. چون یه لذت آنی داشته برات.
باید جدی با این موضوع برخورد کنی و مغزت رو از این حالت دربیاری... یه خورده سختی داره اما شدنیه.
به عنوان یه راه حل خیلی خیلی موقتی و بد، ولی عملیاتی
می تونی یه جایزه ی دیگه برای مغزت در نظر بگیری... مثلا هر یک ساعتی که به گوشیت مراجعه نکردی، یه چیزی خوشمزه سبک بخوری...

(1396 دي 17، 12:58)aliunknown نوشته است: من اینجام که کمک کنم . قدم اول : مدل گوشیت چیه ؟ قدم به قدم میزاریمش کنار با هم . من دو سال پیش مثل خودت بودم . با یه سری کارا راحت بوسیدم و گذاشتم کنار .
تو پروفایلم پیام بفرست .
پ.ن : به جای اینکه تو خودتو محدود کنی در استفاده از گوشی ما گوشیو برای تو محدود میکنیم .
علی
شییییییییرررررررهههههههه Khansariha (69)

خداحافظی

سپاس شده توسط
برای رهایی از چک کردن گوشی : تعویض گوشی با یک گوشی آشغال مدل پایین . من الان 4 ساله تقریبا گوشیم آشغاله
رهایی از تلگرام و اینستا گرام : حذف اونها = به همین راحتی که گفتم.

الان گوشی برای من برای اینه ببینم ساعت چنده ؟
فراموش نشه که من دقیقا از سال 1383 موبایل داشتم , همیشه هم بهترین نوع رو داشتم تا آخرینش که آیفون 6 اس بود (آیفون رو از 2جی سال 1387 داشتم) ولی الان سامسونگ آشغال چند ساله. من که راحت شدم.
 سپاس شده توسط
سلام بچه ها
پیام های همگی رو خوندم .. استفاده کردم ..

آقا حامد
درست می گی یه فرصت خوبه . اما یه مشکلی هست . راستش چند تا گروه عضوم که خیلی مهمه . حتما باید باشم . اینه که جلومو گرفته . بعد خیلی مشکلی ندارم با تلگرام . با خود گوشی مشکل دارم . با دستزسی با دنیای پر از آلودگی مشکل دارم
این پیشنهاد لپ تاپی که میگی رو یه مدت انجام دادم .  جواب هم میداد . ولی یه آدم معتاد رو در نظر بگیر .. دیگه لپ تاپ شده بود گوشی ‌‌22

اقا علی
باشه ان شالله خدمت میرسیم ...

آقا عاشق
منم با پیشنهاد آرمین هم موافقم هم مخالف ...
درست میگه که باید مقاومت کرد. اراده رو قوی کرد . یه مدت هم روی این کار می کرد ‌. به خودم سختی میدادم تا ارادم قوی بشه . از لحاظ دین بهش میگن ریاضت ... مثلا یه لیوان آب میزی میزاری جلوت و باید نخوریش . یا یه چیز خوشمزه ای مثل لواشک که بزاق آدم ترشح میشه بذاری جلو چشمت و تا یه مدتی بهش دستم نزنی ... یه همچین چیزایی ..
از این لحاظ موافقم . باید ارادمونو اینقدر قوی کنیم که نریم سراغ این جور چیزا . ولی من میگم فعلا تا راه بیفتیم باید موارد تحریک زا حذف و محدود بشن .. مثلا برای یکی دو ماه .. جالبه بدونید من موقعی که بالای 100روز تجربه می کردم . همه ی شبکه رو وصل کرده بودم . حتی فیلتر شکن روی گوشیم برای مدت زیادی بود . فیس بوک پیچ داشتم و خیلی . اصلا ذره ای تحریک نمی شدم .. خیلی مسلط بودم .‌
میدونید چی میگم . یه مدت بگذره راحت تره تا در اوج تحریکات بخوای مقاومت کنی و همه چی وصل باشه
در مورد شرطی شدن بشدت باهات موافقم .. شرطی شدم . یه چیزی در درونم میگه برو گوشی رو چک کن .. جایزه گذاشتن هم فکر خوبیه اما چی میتونه لذتش بیشتر از گوشی چک کردن باشه ؟..‌

اقا drift
جالبه بدونید اینم من تجربه کردم .. یه گوشی سامسونگ ساده ها گرفته بودم . یه مدت اونو داشتم و شبکه های اجتماعی روی لپ تاپم بود و گوشیمم برداشته بودم .. خیلی زیاد هم کمک کننده بود . ولی میدونی چیه گوشی با تمام بدی هاش خیلی امکانات خوبی هم داشت که زندگی سخت میشد بدون گوشی .
مثلا باد صبا یه برنامه خوب بود .. ساعت اذان ها و تاریخ میلادی و شمسی و اینا .. برنامه دیکشنری که ابزار کار منم بود و باید هرلحظه یه کلمه سرچ میزدم ... چک کردن سایت های ورزشی و اینا .. عملا بدون گوشی زندگیم لنگ میشد ‌ . میدونی چی میگم ..

الان با توجه به حرفای همگی من چند تا تصمیم میخوام بگیرم .
1. با داداش علی مشورت کنم
2. گوشی سادمو بیارم و جایگزین فعلی بشه ..
3. تلگراممو روی لپ تاپ نصب کنم ..
4. گوشی فعلی خاموش باشه و جایی گذاشته بشه که به راحتی دسترسی نداشته باشم و در مواقع ضروری روشن بشه .
5. بعد از مدتی روی تمرین های افزایش ارده کار کنم .

فعلا همینا . اگر مورد دیگه ای هم هست بگین ..
 سپاس شده توسط
بچه ها سلام سه تا چیز میخاستم بگم:

1- قاصدک جان کیف میکنم وقتی میبینم اینهمه اراده به خرج میدی. باریکلا. این ینی غیرت و این خیلی ارزش داره. خدا کمک میکنه. زندگی روی قشنگتری بهت نشون خواهد داد. مطمئن باش که میتونی ترک کنی و مطمئن باش که عید امسال، عیدیِ ویژه ی خدا رو هم میگیری. 

2- بچه ها این ویسایی که حامد جان زحمت کشید فرستاد، گوش بدید. دارم جدی میگم دیدِ من به خ.ا عوض شد. بچه ها برین حتما گوش بدین. از این به بعد هرچندتا روز خوب که داشته باشم، مدیونِ اول خدا بعد Hamed6 عزیز خواهم بود. 

3- از این به بعد با استاپ واچ میزانِ استفاده مو از اینستا میسنجم و توی برنامه ی مسابقه گروهیم، کم کردنِ اینستا رو قرار میدم.
 سپاس شده توسط
(1396 دي 17، 19:22)قاصدک نوشته است: سلام بچه ها

الان با توجه به حرفای همگی من چند تا تصمیم میخوام بگیرم .
1. با داداش علی مشورت کنم
2. گوشی سادمو بیارم و جایگزین فعلی بشه ..
3. تلگراممو روی لپ تاپ نصب کنم ..
4. گوشی فعلی خاموش باشه و جایی گذاشته بشه که به راحتی دسترسی نداشته باشم و در مواقع ضروری روشن بشه .
5. بعد از مدتی روی تمرین های افزایش ارده کار کنم .

فعلا همینا . اگر مورد دیگه ای هم هست بگین ..
خیلی خوبن و البته سخت. اما تو از پسشون بر می آی. Khansariha (69)

فقط یه نکته. با تصمیم پنجمت موافق نیستم.
اول این که چرا بعد از مدتی؟ می تونی این کار رو هم در کنار کار های دیگه انجام بدی.
و این که چیزی که مد نظر من بود، یه چیزی بود مثل این پست آرمین. نه ریاضت دادن به خود.
یعنی به جایی برسی که تمام کارهات از روی عقل باشه، نه شهوت.... فکر می کنم جهت حرکت ما باید به این سمت باشه...

موفق باشی داداش، خیلی جدی و محکم قدم بردار Khansariha (69)

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
اقا رضا
ممنونم از شما که حواستون به من هست ..
ان شالله همینطوری که می گی باشه .. برام دعا کن ..

اقا عاشق
درسته .. اما منظور من ریاضت دادن بود که گفتم بعد از مدتی .. تقویت اراده که صد در صد باید همراه با ترک پیش بره ..
دقیقا منم موافق حرفای آرمین هستم .. توی پست قبلی هم تقریبا بهش اشاره کردم که مثلا بعد از 100 روز دیگه هیچی برام تحریک کننده نبود . همین چیزایی که آرمین میگفت ..
اما الان توی مرحله ی ترک دیوار هستیم ( طبق گفته آرمین )   1
ترک دیوار هم باعث تحریکمون میشه .. این ترک های دیوار رو محدود می کنیم ...
پس ان شالله همونطور که گفتی اراده رو همراه با ترک تقویت می کنم ..
ممنونم از راهنماییت ..

آقا علی
ممنون از وقتی که گذاشتی و اینقدر دقیق نوشتی ...
در حال حاضر با روش اولت موافقم .‌ تعیین وقت برای چک کردن ... سر یک زمان خاص اجازه داریم برای چک کردن پیام ها ..
من قبول دارم که میگی تو تلگرام خبری نیست .. اما اون گروه ها برام خبر میارن 4chsmu1
منم یه تجربه ای تو این زمینه داشتم بگم . من میومدم کم کم از تعداد کانال ها کم می کردم.. به جایی رسیده بودم که سه چهار تا کانال بیشتر نداشتم .. موثر هم بود چون وقت کم تری می گرفت برای چک کردنشون . همین باعث میشد کم تر به تلگرام سر بزنم .. اصلا بعد باید در مورد مفید بودن یا نبودن تلگرام صحبت کنیم .. که حرفا دارم اونجا .
برگردیم سر موضوع
حالا من میگم اون دو تا گروه مهمن . ولی خیلی هم مهم نیستن که پای مرگ و زندگی در میون باشه . شاید درست میگی بهونس .. شاید برام یه لذتی داره که نمیخوام از دستش بدم ..شاید تنها دل خوشیم باشه . شاید دلم میسوزه برای خودم اگر اینم پاک کنم .. نمیدونم بهرحال یه دلیلی هست که نمیذاره روش دومی که گفتی رو انجام بدم..
صرفا همون محدود کردن وقت میتونه مفید باشه . مخصوصا الان که تصمیم گرفتم رو سیستم باشه ..
پس نتیجه این شد.
محدودیت زمانی برای استفاده از تلگرام
کم کردن کانال ها فقط کانال های ضروری
 سپاس شده توسط
سلام به همه‌ی رهروانی‌های عزیز 303 53

اعلام وضعیت هفته اول: زرد

ارزیابی:

خداروشکر هفته‌ی نسبتاً خوبی بود،
شرایط و مشغله‌ی بیش‌تر کمک کننده بود.
ولی متأسفانه کنترل نگاه به خوبی انجام نشد و هفته‌ی زرد داشتم.

برنامه هفته بعد:

اهمیت بیش‌تر به کنترل نگاه
اهمیت بیش‌تر به نماز به خصوص نماز صبح
فعالیت درسی بیش‌‌تر و منظم‌تر

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
 سپاس شده توسط
سللم تو تلگرام که بنظر من خبری نیست ولی تو ایسنتا اگر کسی فعالیت هنری انجام میده نمونه کاراشو بذاره در اینصورت میگم اونجا خبریه ولی اگر تو اینستا هم چرخش الکی باشه که صرف نظر از اینکه اصلا کسی با دیدن عکسها تحریک میشه یا نمیشه کلی بخوایم بگیم اتلافه وقته والسلام.
 سپاس شده توسط
بچه ها سلام. اگه من بخام کانال تلگرامی کانون رو راه بندازم، کسی هست کمک کنه؟ مخالفتی اگر هست دلیلش رو بگید. هرکی نخاست البته گیتونه عضو نشه.
دلیل اینکه بازم  این پیشنهاد رو مطرح میکنم اینه که سایت مس به طلا هم کانال تلگرامی داره و در واقع هم از طریق سایتشون و هم از طریق کانال دارن فرهنگ سازی میکنن. حالا دلیل اصلیش اینه که توی فایل صوتی هفت قدم برای ترک خودارضایی، قدم ششم داشتنِ همیار هست و از اونجا که هیچ کس روش نمیشه به کسی بگه من به این بیماری گرفتارم، معمولا این قدم انجام نمیشه و فرد لغزش پیدا میکنه. برا همین اگه بتونیم باهاشون جوین شیم، واقعا پکیجِ کاملی میشه. کانون قابلیت همیاری رو داره ولی مقاله و مطلب نه. اونام مقاله و مطلب دارن درحالی که مثه ما جامعه ندارن.. نظراتتونو بگین حتما
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان