امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

من توسط خودم نه جایزه اثر میذاره نه تنبیه 65
 سپاس شده توسط
سلام به همه دوستان  303
خوشحالم از اینکه دوباره در این جمع فرهیخته ام. توی این پنج سالی که نبودم قابل سایت خیلی زیباتر شده که جا داره از مدیران گرامی تشکر کنم.  53
و یک تشکر هم بابت اینکه تاپیکهای قدیمی و خاطره انگیز همچنان نگه داشته شده اند  53
آرزوی بهترینها رو دارم براتون  53
سلام دوستان خوبین؟
نمیدونم اطلاع دارید یا نه... فردا شب، لیله الرغائب (معروف به شب آرزو ها) ست.
پیشنهاد میدم بیاین روزه بگیریم. 49-2 
میدونم شبی ععجیب غریبه و درمورد بخشش گناها در این شب خوندم.
حالا هرکی پایه بود بسم الله (:
درمورد این شب اگه اطلاعات بیشتر خواستین یه سرچ بکنین. نماز داره و ذکر...
گفتم اگه دسته جمعی روزه بگیریم هم اراده اش قشنگه هم حال میده.
ایشالا ایشالا ایشالا فردا می‌گیرم.کیا پایه ان؟
سلام‌آقا کریم
خیلی ممنون
خوشحالیم که تشریف آوردید
چه خبر؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
(1397 اسفند 22، 17:31)زفیر نوشته است: سلام دوستان خوبین؟

خیلی ممنون بابت یادآوری

من که می خواستم روزه بگیرم ولی احتمالا نتونم
چون قراره برم شهر دیگه و بر گردم

اگر روزه گرفتین برای ما هم دعا کنید 302
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1397 اسفند 22، 17:31)زفیر نوشته است: سلام دوستان خوبین؟

⭕️ ليلة الرغائب شب آرزوها نيست!

?در سالهای اخیر در مورد معنای لیلة الرغائب كه اولين شب جمعه ماه رجب است، اشتباهی بزرگ صورت پذیرفته است...

?در برنامه های ویژه این شب پر فیض، #به_اشتباه لیلة الرغائب را #شب_آرزوها معنا میکنند؛ اين در حالى است که موضوع "ليلة الرغائب" هيچ ارتباطى با "آرزو" و "آرزو کردن" ندارد و اساساً در ادبيات دينى، مؤمنان همواره در آيات و روايات مختلف، از داشتن آرزوهاى دور و دراز، منع شده و "طول الأمل" همواره مذموم شمرده شده است و آنچه به جاى آن مطرح است، موضوعيت #اميد و #رجاء به رحمت الهى در عين اعتقاد به #خوف از عذاب او است.

? #بررسی_لغوى معناى لیلة الرغائب:
"رغائب" جمع مکسر "رغيبة" است که در زبان عربى دو معنا را افاده ميكند‌:
۱- چيزى که مورد ميل و رغبت انسان است. [کتاب العین، ج۴، ص۴۱۳]
۲- بخششى که فراوان باشد. [جمهرة اللغة، ج۱، ص۳۲۰]

?همان طور که ديديم هيچ يک از اين دو معنا، ارتباطى با "آرزو کردن" ندارد و موضوع اين معانى مربوط به فلسفه و هدف خلقت جن و انس، #عبادت_خدا است.

? #ليلة_الرغائب شبى است که خداوند خواسته است تا بندگانش با ميل و رغبت به‌ سوى عبادتش بشتابند و ساعتى را به اقامه نماز و استغفار و مناجات با پروردگارشان به سرآورند و بخشش و رحمت و مغفرت او را طلب کنند.

?در حدیث است که رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: ملائکه این شب را به این نام نهادند و محدثان در کتاب‌های دعا نمازی با کیفیت مخصوصی در این شب ذکر کرده‌ اند که پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: 

?هر کس این نماز را در این شب انجام دهد ثواب این نماز به نیکوترین صورت با روی خندان و درخشان و با زبانی فصیح در شب اول قبر در حضور این فرد ظاهر شود و به او می‌ گوید: ای دوست من مژده می ‌دهم تو را که از هر شدّت و سختی نجات یافتی، نمازگزار می‌گوید: تو کیستی که من تاکنون چنین صورتی زیبا با چنین جلوه ‌ای ندیدم و سخنی شیرین‌تر از کلام تو نشنیده ‌ام و بویی بهتر از بوی تو نبوئیدم در پاسخ می‌گوید: من همان نماز لیلة الرغائبم که شما انجام دادی. امشب آمده‌ ام نزدت باشم تا حق را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من در عرصه قیامت سایه بر سر تو خواهم افکند پس خوشحال باش که خیر از تو معدوم نخواهد شد. 

? #کیفیت_اعمال لیلة الرغائب :

?روز #پنج_شنبه اول ماه رجب #روزه گرفته شود.
چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. 
و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود.
 پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. 
پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. 
دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. 
در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. 
ان شاء الله به استجابت می رسد

#التماس_دعای_فرج

✅ کانال مصاف
T.me/joinchat/AAAAADwiIiTk_fhNgzD4nQ
 سپاس شده توسط
سلام
اینجا بارون زده چه بارونی. چه هوایی.  317

من دوباره اعزام شدم برای بازرسی. از امروز به مدت 6 روز بازرسی هستم.
استانداری تکلیف کرده در ایام نوروز، قبل و بعدش باید خدمات به نحو احسن به شهروندان ارائه بشه.
اما مسئولیت بازرسی رو به خودمون سپرده. خودمون میریم به جاهای مختلف استان سرک می کشیم که خدمات تون درست ارائه بشه.  4chsmu1

آقا کریم عزیز خیلی خوش اومدید برادر.   2uge4p4
زحمات شما مدیران قدیمی و دلسوز فراموش نمیشه.
من هم آرزوی بهترین ها رو برای شما دارم.  Khansariha (18)

خانم زفیر چقدر جالب بود مطالب لیله الرغائب. ممنون.  303

خانم رضوانه این قرص ها رو دکتر داده. 
البته من به دکترها خیلی اعتماد ندارم. 4chsmu1  یه دوره هفت ماه بخورم بعد ببینم هم حال خودم چه جوری میشه و هم نتیجه آزمایش.
قرص ویتامین بعید می دونم ضرر داشته باشه. اون هم در این دوزهای پایین هفته ای یه دونه.
شما چیزی در این خصوص شنیدید؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
سلام

خب تا به الان من 3 جا رو بازرسی رفتم. 5 تا دیگه مونده.
اصلا از چنین کاری خوشم نمیاد. با گروه خونی من سازگار نیست. 22
امروز بهم بابت بازرسی های امسال 200 تومن کارت هدیه دادن اما بازم حسم رو تغییر نداد. 22

--------------------------------

100 تومن هم بابت شرکت در نماز جماعت اداره دادن.  17
به نظرتون این پول خوردن داره؟ 22

الان من باید ترغیب شم که بیشتر نماز جماعت برم؟
یا باید خوشحال باشم که نماز خوندم و نمازم به چشم اومده؟

تشویق پولی برای ترغیب به موضوعات دینی به نظرتون روش خوبیه؟
چند وقت پیش ها مسجدی بودم که آموزش قرائت قرآن بود و بچه ها قرآن می خوندن.
هر کس قرآن می خوند بهش یه اسکناس 10 تومنی میدادن.

تو اداره ای که 150 نفر میشیم، 5 نفر نماز جماعت میریم یا نهایتا 10 نفر.
یکی دو سالی هست که دستگاه برتر اقامه نماز در استان میشیم.
به قول مدیر عامل مون اگه ما برتریم، معلوم نیست بقیه چین.  53258zu2qvp1d9v

دوران دانشگاه خوابگاهی بودم. 
یه جوری جو معنوی برپا بود که می گفتی چه خبره.
طرف با موی آن چنانی و سر و وضع آن چنانی و زنجیر بر گردن چه نمازی می خوند.
من هم مثل سایرین برای اینکه همرنگ جماعت شم خم و راست می شدم.
بعدا متوجه شدم خیلی ها همچون من در نقش «همرنگ بودن» بودن. فقط روشون نمیشد به همدیگه بگن.

چقدر بده که مجبور باشی به خاطر آدم های اطرافت چیزی جز خودت باشی.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1397 اسفند 25، 21:09)آرمین نوشته است: سلام
100 تومن هم بابت شرکت در نماز جماعت اداره دادن.  17

سلام

من کاره ای نیستم و هرکسی اختیار مال خودش رو داره

ولی داداش کاش این پول رو با خرج روزانه ت قاطی نکنی

اصلا کاری به مسائل شرعی ندارم ؛ نمیخوام هم بحث رو باز کنم و بگم که کاری که کردذن درسته یا غلط

فقط ازت میخوام اگه میشه این پول رو برای مصارف شخصی هزینه نکنی . نمیگم که بهشون پس بدی چون مشخصه برنامه درستی برای صرف هزینه تو بخش مهم تر نیست و این بودجه باید به نحوی خرج بشه

پیشنهادم اینه اگه میشه دم عیدی اندازه 100 هزار تومن آجیل تهیه کنی و به کسی که میدونی کمی از توان مالی ضعیفه هدیه بدی . حداقل دل دو تا بچه شاد شه .

ببخش که دخالت کردم 53
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
آرمین من فکر نمی کنم پولی که گرفتی از نظر شرعی حرام باشه و نتونی خرجش کنی
بالاخره کار خوب داری انجام می دی و بابت کار خوب تشویق می ذارن
مثل اون که توی مسجد جایزه می ده به بچه های قرآنی...

اون هیئتی که شام می ده، اگر شام نده جمعیت شرکت کننده هاش یک دهم می شه 4chsmu1
ملت به خاطر شام نمی رن هیئت، ولی ترجیح می دن هیئتی برن که شام هم بدن توش 4chsmu1

اما نفس کارشون زیاد قشنگ نیست.
هم ارزش کار تو رو میارن پایین و تو رو کوچیک می کنن.
هم این که چک می کنن کی نماز می خونه کی نمی خونه خودش زشت و اشتباهه
هم این که اصلا این کارشون دینی نیست. فکر نمی کنم حدیثی مبنی تایید این کار داشته باشیم.
البته گفتن بچه های نمازخونتون رو بهشون هدیه بدین، اما بچه های نماز خون و پدر و مادر، نه مدیر شرکت و کارمندا.
هم این که ساده ترین کار رو انتخاب کردن برای ترویج فرهنگ نمازخونی که خودش ضد تبلیغه....

دیگه چی بگم. فقط می گم متاسفم براشون
البته همین که سیاست تشویقی رو در برابر تنبیهی پیش گرفتن خودش جای شکر داره 65

خداحافظی

سپاس شده توسط
به نظر منم این پول خوردن نداره

البته من خودم لز مرزایی که واجب میدونستم واسه خودم، رد شدم چون جدی جدی بی پول بودم اما اگه شما بی پول نیستین شاید بد نباشه ازش بگذرید

به نظر شما راه حل مساله چیه؟ فرض کنین شما مسئول تبلیغین و یه بودجه ام دارید به جای شام و کارت هدیا و ... چه پیشنهادی می کنین؟

و اینکه اصلا به نظر شما دلیلی داره نماز تبلیغ کنیم؟ چون به نظر می رسه نمازگزار داریم ولی آدم منظم آدم کاربلد آدم‌ مدبر کم داریم... اصلا اینا که هیچ آدم با  انصاف تو حقوق دادن با انصاف تو برخورد با زیر دست و این جور چیزا ام کم داریم که می شه واسشون ریشه ی دینی هم‌چید .... چطوری می شه صفت و عملکرد واقعی رو تبلیغ کرد؟

سپاس شده توسط
من این قدر تو گذشته ام با پول خریده شدم که وقتی پولی برای انجام کاری بهم داده میشه، سریع شاخک هام تیز میشه.
میگم نکنه بازم دارم فروخته میشم؟
به چه بهایی؟ به چه کسی؟

به خاطر همین کلا نسبت به این موضوعات زیادی حساسم.
الان که صحبت های شما رو خوندم مطمئن شدم این یکی ربطی به حساسیت من نداره و واقعا خوب نیست.
ممنون ازتون.  53

(1397 اسفند 26، 1:01)رامین. نوشته است: پیشنهادم اینه اگه میشه دم عیدی اندازه 100 هزار تومن آجیل تهیه کنی و به کسی که میدونی کمی از توان مالی ضعیفه هدیه بدی . حداقل دل دو تا بچه شاد شه .

اتفاقا می خواستم به مستمندان 50 تومن کمک کنم.
بعد گفتم این مدت زیادی بذل و بخشش کردم و این کار رو نکردم.
الان فکر می کنم این پول بهترین راه مصرفش همین هست.
ممنون ازت.  Khansariha (18) 

عاشق تک تک جملاتی که نوشتی طلا بود. به شدت لایک.
ممنون ازت. Khansariha (18) 

(1397 اسفند 26، 1:52)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: آرمین من فکر نمی کنم پولی که گرفتی از نظر شرعی حرام باشه و نتونی خرجش کنی
بالاخره کار خوب داری انجام می دی و بابت کار خوب تشویق می ذارن

اگه من کاری انجام بدم در راستای اهداف شرکت و شرکت صلاح ببینه به من 100 میلیون تومن بده مشکلی نیست.
اون ها ارزش کار من رو سنجیدن و کار من اون قدر بزرگ بوده که این کمتری کاری هست که می تونن برای من انجام بدن.
حقمه.

اما اینجا کار خوب انجام دادم اما برای خودم نه برای کس دیگه ای که بخواد تشویقم کنه.
مگر اینکه کسی قصد تربیت داشته باشه و به عنوان یه اصل کوچیک تربیتیش یه جایی هم تشویق مالی انجام بده.
همون طور که گفتی مثلا پدر و مادر. یا یه استاد.
اما وقتی من می دونم هدف تربیت نیست و هدف پر بودن نمازخونه هست، این حس من رو بد می کنه.  53258zu2qvp1d9v
(شاید هم هدف تربیتی دارن و صلاحیت تربیتی هم دارن اما من نفهمیدم و اشتباه می کنم!)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1397 اسفند 26، 8:57)می توانم نوشته است: به نظر شما راه حل مساله چیه؟ فرض کنین شما مسئول تبلیغین و یه بودجه ام دارید به جای شام و کارت هدیا و ... چه پیشنهادی می کنین؟

و اینکه اصلا به نظر شما دلیلی داره نماز تبلیغ کنیم؟ چون به نظر می رسه نمازگزار داریم ولی آدم منظم آدم کاربلد آدم‌ مدبر کم داریم... اصلا اینا که هیچ آدم با  انصاف تو حقوق دادن با انصاف تو برخورد با زیر دست و این جور چیزا ام کم داریم که می شه واسشون ریشه ی دینی هم‌چید .... چطوری می شه صفت و عملکرد واقعی رو تبلیغ کرد؟

من اگه باشم نماز رو اصلا تبلیغ نمی کنم.

میرم رو بحث اخلاق کار می کنم. 
رو جوانمردی کار می کنم. انصاف، صداقت، رازداری، گذشت، مهربانی، نظم، فداکاری، صبر، قناعت و ...
(اگه جایزه هم بخوام بدم برای همین چیزها جایزه میدم)

هر کس این ها رو پاس کرد، بعد میرم سراغ اعتقادات.
بفهمه از کجا اومده و به کجا میره و کی رو الگو قرار بده و از کی حرف بشنوه تا اخلاقی زندگی کردن رو یاد بگیره.

بعد آخر سر اگه وقتی موند و آدمی هم باقی موند، شروع می کنم رو فروع دین کار کردن. یکیش هم نماز.
تا بفهمه اخلاقی زندگی کردن رو چطور باید تو زندگیش پیاده کنه.

وقتی ما جفت پا می پریم روی نماز و تبلیغ کردنش رو هم می کنیم از نوع پولکی نتیجه اش میشه همینی که شما گفتید.
(البته تبلیغ های دیگه ای هم دارن. گاهاً کلاس هایی برگزار میشه و مسابقه هایی هم گذاشته میشه. اما کیفیت این کلاس ها و مسابقه ها به گونه ای هست که نبودش به نظر من بهتر از بودنشه)

اگه من جای اون مسئول محترم بودم نمازگزاران رو آنالیز می کردم.
میدیدم کدوم ها فقط نماز می خونن، کدوم ها نماز رو تو زندگی شون جاری کردن.

اونی که صرفاً نماز می خونه و تمام اصول اخلاقی رو زیر پا میذاره تا ریاکارانه نماز جماعت بخونه، نه تنها لایق تشویق نمی دونستم که تنبیهش هم می کردم.
آخه کسی که با نماز اوج نمی گیره و سقوط می کنه تشویق کردن داره؟

اما اونی که نماز رو در زندگی و محل کارش جاری کرده براش یه دسته گل می گرفتم و یه متن هم ضمیمه اون دسته گل:

نقل قول: از این که همکاری داریم کنارمان که نه تنها در نماز جماعت همراه و هم دوش ماست، بلکه یاری و همراهی و رشادت های او را در لحظه لحظه تلاش هایش، مورد به مورد ایده ها، تفکرها، فداکاری ها، شجاعت ها و مسئولیت پذیری هایش دیده ایم، به خود می بالیم. این گل بهانه ای است برای چند ثانیه اهدای حال خوب به شما. خوشا آنان که دائم در نمازند.

اگه من صلاحیت چنین هدیه ای داشتم و این گل تقدیم من میشد، قطعا من رو مست می کرد.
کسی هم اگه دسته گل من رو می دید و این متن رو می خوند می فهمید که چطور باید نماز بخونه و نماز جایگاهش گذاشت.  1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

ان شاء الله فردا برای اعتکاف ماه رجب می رم.
امسال خیلی قشنگ شده اعتکافش

سال تحویل افتاده توی اعتکاف 2uge4p4 

نور علی نور

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام به همه دوستان عزیزم
یه سال دیگه هم گذشت و من افتخار دارم پیش شما هستم
امیدوامر این سال جدید برای تک تک اعضای کانون پر از آرامش و شادی باشه

خب دیگه ...
شما بیدار می مونین یا می خوابین؟
من هنوز تصمیم نگرفتم!
دو شب گذشته اون ساعت بیدار بودم

اما به دلایل امنیتی ترجیح می دم امشب بخوابم!

هعی
یادش به خیر عیدی می گرفتیم
نمی دونم امسال آیا عیدی خواهیم گرفت؟
عایا؟
هعی روزگار

راستی امسال کیا به جای سبزه دونه کاشتن؟
من کاشتم و حالا به اندازه کافی بزرگ شدن در اولین فرصت باید برم خاک و گیاخاک بخرم و بکارمشون تو گلدونهای جداجدا

شاید جدی جدی تونستن بار بدن؟!

شماها چی کاشتید؟

سفر می رید؟
من امسال واقعا خیلی کار دارم از طرفی می خوام که سفر هم برم
ولی خب کسی نیست باهش برم
کسانی که ادعا می کردن می خوان برن سفر همه الان دارن می گن که نه نمی ریم!
:دی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان