امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

امشب بعد از ورزش رفتم حموم
در حال استحمام یاد این پست آتریسا خانم افتادم

بعد دیدم چقدر ذهنم باز شده. 4chsmu1 

نتیجه افکارم هم این که دیدم چه جالب
تمام پروژه هایی که از مهر سال گذشته شروع کرده بودم دارن به انتها می رسن.

به عبارت دیگه ماه اینده خیلی سرنوشت سازه توی زندگی من.
پنج پروژه ی مهم زندگیم که تقریبا از مهر پارسال یکی یکی وارد زندگی من شدن

و سر من رو حسابی شلوغ کردن، طوری که به سختی می تونستم سر خودم رو بخارونم این وسط. 4chsmu1 

البته نگاه که می کنم، وسط همین شلوغ پلوغی ها کلی هم تلف کردن وقت و اینها دیده می شه. vayy 
اما خدا رو شکر چون کارها گروهی بوده، کارها داره به سرانجام می رسه.

کار گروهی خیلی خوبه، به شرطی که گروه خوبی وجود داشته باشه.
خدا رو شکر که دور و برم آدم های خوب زیادن.
از خانواده بگیر تا رفقا.
آدم هایی که دنبال این نیستن که تو رو بکشن پایین تا خودشون رو اثبات کنن.
همین خود خیلی نعمت بزرگیه.

البته یه جاهایی هم قطعا حرص آدم از دستشون درمیاد. Swear1 

داشتم می گفتم که ماه آینده خیلی سرنوشت سازه.
برای این که دستتون بیاد، از این پروژه های مختلف یکیش ازدواجه. 4 
یعنی پنج تا پرژوه در حد ازدواج. یعنی در همین حد می تونه زندگیم رو تغییر بده.

انصافا سالی یه دونه از این پروژه ها برای آدم کافیه. 65 
اینم لطف خداست به من حقیر، کاش که قدر بدونم و حداقل با وقت تلف کردن‌هام، به باد ندم. 22

یه مشکل اساسی هم همینه دیگه، چون تعدادش زیاده، پنج تا هندونه رو که نمی شه با یه دست برداشت.
پس خدا من زورم رو می زنم دیگه، خودت هم برکت بده، همون طور که تا الان برکت دادی به کارها. 302 
اصلا خودت دستم رو بگیر که کار کنم، به زمانم برکت بده، به انرژیم.  302

غیر از این باشه نمی شه. خیلی امیددارم بهت.

همه این ها رو گفتم که بگم برام حسابی دعا کنید دوستان. 302 

یه ماه بعد میام خبر می دم که چه گذشت بر من توی این ماه رمضون پربرکت
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

فقط خواب بعد ظهر و استرس میتونه خواب شیرین شبو زهرمار کنه   Khansariha (60)
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتری

✈        ✈      ✈     ✈   ✈    ✈    

[تصویر:  05_blue.png]
(1399 ارديبهشت 12، 3:59)Saeid__s نوشته است: فقط خواب بعد ظهر و استرس میتونه خواب شیرین شبو زهرمار کنه   Khansariha (60)

آروم باشید
این روزها میاد و میره ولش کنید
انشالله فردا شب با یه خواب قشنگ همش جبران میشه 49-2 49-2
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1399 ارديبهشت 12، 10:08)شقا‌یق نوشته است: سلام
اقای عاشق شما چه ساعتایی تو ماه رمضون ورزش میکنین؟
اصلا چه ساعتی خوبه؟
بهانه نیست ولی من تو حالت عادی روزی یه ساعت ورزش میکردم له میشدم Khansariha (56)میترسم نتونم با روزه Hanghead

سلام

من سحرا ورزش می کنم.
البته بعدش کلی آب می خورم که آب بدن جبران شه.

اونقدرا هم فشار نمیارم به خودم.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

[تصویر:  4Er2vUwgCVQC-t2-8H6ADVS9GtL6U401IuATCbhs...7u3euGNyoQ]
این دعای زیبا را تو جلسات NA (معتادان مواد مخدر) می خونن.
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتری

✈        ✈      ✈     ✈   ✈    ✈    

[تصویر:  05_blue.png]
4chsmu1
راسته که میگن بعضی مدیرها براشون این امکان وجود داره آخرین بازدید ها را ببینن  65

کی میشه مدیر بشم توانایی هام ارتقا پیدا کنه Hanghead
کلا قدرت طلب می باشم
Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
نمیدونم امروز چطوری گذشت فقط میدونم واقعا از لحاظ روحی خسته شدم به جرعت میتونم  بگم سخت ترین روزی بود که توی ۸ سالی که سعی میکردم پاک بمونم گذروندم 
از خیلی از چیز ها زدم ولی خوب حداقل اینه پاکم امیدوارم اونی که به خاطرش امروز پاک موندم خودش بهم کمک کنه عقب موندگی هایی که مجبور شدم به خاطر ترک بندازم عقب خودش کمک کنه جبران کنم 
بچه ها خیلی امروز از لحاظ روحی داغون شدم 809197ps94ijjhwg اما فقط به امید اینکه پاک بمونم و سر افکنده نشم پاک موندم  40
(1399 ارديبهشت 14، 1:24)*دختر پاک* نوشته است: 4chsmu1
راسته که میگن بعضی مدیرها براشون این امکان وجود داره آخرین بازدید ها را ببینن  65

کی میشه مدیر بشم توانایی هام ارتقا پیدا کنه Hanghead
کلا قدرت طلب می باشم
Hanghead

فکر  کنم یکی از مدیرها که با بچه های بالا در ارتباطه  بتونه  ببینه.... 65
بقیشونم شک دارم  بتونن
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
سلام Hanghead

ساعت دو ونیم بامداد با صدای عجیبی از خواب پریدم
دور و برمون نگاه کردم دیدم خرگوش بیچاره درحال جون دادن بود
خیلی صحنه ی بدی بود
نمی دونم صدای خرگوش هارو تاحالا شنیدید
دمر افتاده بود و دست و پاش میپرید، دهنش هم باز و بسته میشد
فکر نمی کنم دیگه کاری از دست من برمیومد
بالشت و پتو برداشتم رفتم پذیرایی بخوابم، البته نتونستم بخوابم، ترسیده بودم 65
خیلی گناه داشت 12
سلام

بزرگان گفته‌اند:
همون طور که اسلام درجات داره و یک مسلمان در عمل مشخص میشه که چقدر تسلیم خداست؛
و همون طور که ایمان درجات داره و یک مومن در عمل مشخص میشه که تا چه اندازه ایمان داره به خدا؛
تقوا هم درجات داره و یک متقی، در عمل مشخص میشه که چقدر باتقواست.

تو آیه ۲۱ سوره بقره اومده:

نقل قول: يَا أَيُّهَا النَّاسُ اعْبُدُوا رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ وَالَّذِينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ 

ای مردم، بپرستید خدایی را که آفریننده شما و پیشینیان شماست، باشد که پارسا و منزّه شوید.

برمبنای این آیه، گفته‌اند که:
یکی از اهداف عبادت و پرستش، باتقوا شدن هست.

برخی گفته‌اند: 
مهم‌ترین هدف عبادت، باتقوا شدن هست.

و برخی هم:
تنها هدف عبادت، باتقوا شدن هست. (باقی هر چه هست فواید دسته چندم هست که اصلا در مقام مقایسه، نمیشه به‌عنوان هدف ذکرشون کرد. کسی که به مقام عبودیت حقیقی خدا می‌رسه، معلومه که انسان شاخصی میشه. این انسان شاخص، می‌تونه پول‌دار بشه. محترم بشه. محبوب و دوست‌داشتنی بشه و ... اما هیچ کدوم این‌ها جایی در مقام مقایسه نسبت به تقوا نداره.)

اما چیزی که قابل توجهه:
کلمه «لعلکم» هست. یعنی «تا شاید که».
خدا رو عبادت کنید تا شاید باتقوا شوید.

اما چرا شاید؟ 
یعنی ممکنه آدم‌هایی عبادت کنن و باتقوا نشن؟
بله.

اول این‌که نوع و جنس عبادت خیلی مهمه.
هر جور دلت بخواد نماز بخونی، هر جور دلت بخواد ذکر بگی، یا هر جور دلت بخواد روزه بگیری، موجب باتقوا شدن نمیشه. (یا اگه بشه، تاثیر کمی داره)  53258zu2qvp1d9v

دوم هم این‌که اساساً همه‌ی مسیر باتقوا شدن، از راه عبادت نیست.
خیلی کارهای دیگه هم باید انجام بدی. خیلی سختی‌ها به خودت باید بدی. خیلی رو نفست باید پا بذاری. که هیچ کدوم این‌ها در حین عبادت (به معنای عام) نیست.  53258zu2qvp1d9v

ماه رمضان فرصت خوبی هست واسه این‌که به فکر بیفتیم که چطور آدم باتقواتری بشیم.
تو این ماه، نزدیک شدن به هر صفت خوب، می‌تونه سرعت بگیره و ما رو سریع‌تر به مقصد برسونه. 

نکنه از اون‌هایی بشیم که عبادت می‌کنیم اما در عمل، درجه‌ی تقوامون پایین‌تر از آدم‌هایی باشه که اهل عبادت نیستن.
این خیلی غم‌انگیز و حسرت‌انگیزه.  53258zu2qvp1d9v

حتی به‌فرض، امروز از صفر تا صد تقوا، ما درجه‌ی صفر باشیم (که نیستیم).
تصمیم بگیریم از این ماه، هر ماه یک درجه به تقوامون اضافه کنیم.
بعد از صد ماه، صد درجه تغییر کردیم. 1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام این سوالو که قبلا پرسیدم باز میپرسم و ممنون از کسایی که جواب میدن : 
بچه ها شما توی دوره ترکتون چه چیزای خوبی حس کردید و چه چیزی باعث شده تو این مسیر بمونید؟

یعنی اگه باز برید گناه کنید چه چیزیو از دست میدید؟!
(1399 ارديبهشت 16، 2:27)رضا خان نوشته است: سلام این سوالو که قبلا پرسیدم باز میپرسم و ممنون از کسایی که جواب میدن : 
بچه ها شما توی دوره ترکتون چه چیزای خوبی حس کردید و چه چیزی باعث شده تو این مسیر بمونید؟

اگر دوباره گناه کنم
احساس میکنم بدبختیام زیاد میشه
دیدم به زندگی منفی میشه
یه ذره امیدی که بدست آوردم نابود میشه
احساس میکنم وجود خدا تو زندگیم کمرنگ تر میشه 
احساس میکنم تو یه مردابی هستم که هر چی تلاش میکنم بیشتر توش گیر میکنم

سلام
اون چیزی که بعد از ترک اتفاق میافته  ساختن هستش یعنی شما شروع میکنید به ساختن
و وقتی دوباره اون عمل رو انجام بدید ساختمانی که ساختید همش خراب میشه وباید دوباره بسازید
مثل این میمونه که شما پشت کامپیوترت بشینی دو روز بکوب پروژه بنویسی وبعد ریست رو بزنی روز از نو روزی از نو
چیزی که ما تو ترک احساس کردیم مثل همون چیزیه که شما احساس کردید  ما خدا را احساس کردیم ندیدیمااا ولی حسش کردیم که دداره پرو بالمونو  studsmatta   
خانم ساناز هم درست میگن بعد از اینکه به سمت این گناه برید خدا کمرنگ میشه و حسش نمکنید و فقط فقط خودتونو حس میکنید باز بعد کلی التماس کنید از خدا کمک بخواید و کلی گریه کنید تا خدا دلش براتون بسوزه و دوباره بیاد  و در اصلش هم همینطوره دقیقا عین ههمینه 
خدا از ما نماز اول وقت میخواد و برنامه ریزی داشتن و قرآن  نمازمو اول وقت بخونیم بیشتر حسش میکنیم پس وقتی دلت برای خدا تنگ شد خواستی بهش کلمه عاشقتم رو بگی 10 دقیقه قبل نماز برو وضو بگیر یه صفحه قرآن بخون و باهاش دردو دل کن  که تو اون لحظه میشه حسش کرد
ببخشید خیلی بیشتر از سوالات شما جواب دادم 
جواب هر سه تا سوال  خداست  خدا خدا خدا
(1399 ارديبهشت 16، 2:27)رضا خان نوشته است: سلام این سوالو که قبلا پرسیدم باز میپرسم و ممنون از کسایی که جواب میدن : 

چیزی که من تجربه کردم  حس ارزشمندی بود
خیلی حس شیرینیه

قبلا یه پستی از دوستی  تو همین انجمن خوندم
و مضمون کلیش این بود که فکر نکنید با ترک همه ی مشکلاتتون حل میشه
شاید با ترک فقط یه مرحله بالاتر میریم و توجهمون به موضوعات مهم تری جلب میشه
مثلا
اگه مشکل اعتماد به نفس داریم تنها با ترک خ.ا حل نمیشه،
اگه عصبی هستیم فقط با ترک خ.ا ادم ارومی نمیشیم
یکسری از مشکلات رو ما داریم که خ.ا بهشون دامن میزنه
پس اگه ترک کردی دیدی همچنان ادمی عصبی هستی دیگه ربطی به خ.ا نداره باید بری مهارت کنترل خشم رو یاد بگیری
نکته اش اینجاست که وقتی ترک کنی می تونی توجهت رو موضوعات دیگه ای بزاری
حالا به نظر شما اگه دوباره معتاد به خ.ا بشیم چه چیزی رو از دست میدیم؟
به نظر من نه تنها خ.ا بلکه همه نوع اعتیادی ادم رو متوقف میکنه و اجازه نمیده که جلوتر بری
تشکر از همه به خاطر جوابای خوبتون

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان