امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بده بستان تجربیــات خواستگارــــی

پارازیت : قبول کنین رای که طرف تو انتخابات داده خیلی مهمه چون دیگه این انتخاباتای اخیر جهان بینی طرف مقابلو به شدت نشون می داد واسه شناخت خیلی سوال مهمیه

[تصویر:  biggrin.gif]

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
(1393 دي 30، 22:56)hrt نوشته است: سلام ابجی میخام یه داستانی بنویسم که واقعیه شاید کمکتون بکنه انشالله
توی دانشگاه ما دو تا گلپسر باهم همخونه بودن
یکی از پسرا که اسمش نون بود با یکی از هم کلاسی هاش  که اسمش طا بود با هم در ارتباط بودند.یه چند سالی باهم در ارتباط بودند.البته این رو هم بگما فقط ارتباط کلامی داشتند.خلاصه علاقه شدیدی بین این دو پیش اومده بود.جوری که از هم که ناراحت میشدن وضع و اوضاع روحیشون از وقتی که ما از اون گناه لعنتی شکست میخوردیم بدتر میشد.نون پسر فعال دانشجویی بود که همه دانشگاه اعم از پسر و دختر اون رو میشناختند.خیلی فعال بود ولی از لحاظ درسی نمره کم می اورد اما طا هم درسخون بود هم فعال دانشگاه. نون شرایط ازدواج رو از لحاظ خانوادش نداشت.مثل سربازیش مونده.درسش تموم نشده.کار نداره.
برا خونواده طا هم یکی از شرطاشون این بود که باید دخترمون توی شهر خودمون زندگی کنه و...
وخیلی چیزای دیگه که بماند
نون به طا میگفت میخام بیام خواستگاری اما طا چندین بار بنا برخیلی از دلایل جواب رد میداد تا موقعی که طا یه گزینه به نام لام به نون معرفی کرد.(قبل از گزینه هم یه خانمی از نون خوشش اومده بود و به اون پیشنهاد ازدواج داده بود که نون بنا به ذلایلی جواب منفی داده بودکه بعدشم عذای وجدان گرفته بود که شاید اشتباه کرده باشم).حالا نون مونده بود سه گزینه.
از طرفی اون همخونه ای  نون که نامش رام بود یه چندوقتی لام رو زیر نظر گرفته بود البته فقط به قصد ازدواج که به هیچکس حتی به نون هم نگفته بود.رام نه سربازی رفته بود نه دانشگاش تموم شده بود نه کار داشت ولی ادم باعرضه و جسوری بود.خلاصه رام اصلا با لام ارتباط نداشت.از قضا روزی خانوادش رو راضی کرد و خواهرش رو اورد دانشگاه که با لام صحبت کنن اونم توی مسجد دانشگاه.
خلاصه رام و لام بعد از دوماه بدون اینکه کسی از توی دانشگاشون بفهمه  با توکل به خدا عقد کردند اومدن داشگاه.
القصه این همه داستان رو گفتم که برسم به اینجا که توی این دوماه نون میدونست که رام داره میره خواستگاری یه حدسایی هم زده بود که گزینه مورد نظر رام،لامه.نون برگشت به رام یه دفعه ای گفت که لام یکی از گزینه های اونه.یعنی نون،لام رو زیر نظر هم داره.حالا رام یه بار خواستگاری لام رفته بود وقتی این رو شنید چه حالی بهش دست داد.اینم بگم که لام از نیت نون خبر نداشت.رام مونده بود چیکار کنه.باید چیکار میکرد.سختترین و مهمترین تصمیم عمرش بود.رام ادم مومن ومعتقدی بود.رفت پیش یه حاج اقایی که قبولش داشت برای ادامه روند ازدواجش با لام  استخاره زد که عالی دراومد.رامم با توکل بخدا رفت خواستگاری و بعد از دو ماه عقد کردند و بعد از دوسال هم عروسی کردند و الانم یه بچه توی راه دارن
ابجی انشالله که تونسته باشم کمکت کرده باشم.

چی شد اصلا
ببخشید ولی من کلا نفهمیدم چی شد جز توکل کردنشو
کی دختر بود کی پسر ..لام ...رام..نون....خخخخخخخخ
من یه پیشنهاد دارم که واسه خودم خیلی کاساز بود:
وقتی میخواین بین دو نفر یا حالا چند نفر یکی رو انتخاب کنید ولی نمیدونید کدوم رو....

اول از همه یه گوشه دنج پیدا کنید به خودتون یکی دوساعتی فرصت بدید و بشنید خوب فکر کنید یه قلم و کاغذ بیارید و تمام مواردی رو که براتون مهم هست و میخواین همسر اینده اتون داشته باشه دونه به دونه یادداشت کنید مثلا

1.نماز خون و باخدا باشه
2. چادری باشه یا مانتویی باشه
3. خونواده خوبی داشته باشه
4. پولدار باشه
نمیدونم حالا مثلا خوشگل باشه یا خوشتیپ باشه...........

یعنی منظورم اینه که هر چیزی که به ذهنتون میاد و میخواین بنویسید هرچیزی....

بعد تو یه کاغذ دیگه بنا به اهمیتی که براتون دارن مرتبشون کنید

حالا تو یه کاغذ دیگه محاسن و معایب موردای پیش اومده یا پیشنهاد شده بهتون رو بنویسید و با الویت هاتون مقایسه کنید ....

اینجوری خیلی راحت تر به نتیجه بهتر میرسید

راستی کاغذ الویت هاتون رو همیشه نگهدارید اگه امسال نشد سال بعد به دردتون میخوره ....
من که هنوز برای یادگاری دارمش...... 4fvfcja
سلام

نقل قول: سلام

دو تا نکته مهمه ک بدونیم..

1- هیچ وقت تضمین صد در صدی نمیشه از هیچ کاری داشت و ازدواج هم یکی از اونهاست..
پس واقع بین باشین و دنبال صد نباشین..

2- مهمترین رکن برای رسیدن ب بهترین شناخت از طرف مقابل ، شناخت خود فرد هست..
هر چی شما خودتون رو کامل تر دقیق تر و منصف تر بشناسین میتونین نیازها و اولویت هاتونو دقیق بچینین و طبق همونها بررسی های لازم رو بکنین..[تصویر:  1.gif]

ممنونم ازتون با 1 موافقم 

خودمون رو چجوری باید بشناسیم؟ و اومدیم و این خودشناسی رو انجام دادیم چجوری بررسی های لازمو بکنیم؟

نقل قول: باید طبق الگوی عشق جلو رفت...
[تصویر:  8.gif] [تصویر:  8.gif] 

واقعا عشق درمان تمام دردهاست
این الگوی عشقی که میگی یعنی چ؟ :d

چشممونو ببندیم و طبق احساس بریم جلو یهو وسط راه ببینیم دکیاون لحظه طبق عقل جلو نرفتم و راه پیش و پس ندارم؟

نقل قول: به نظرم سهم زیادی از زندگی ساختنیه و کشت کردنی؛
یعنی به نظرم بیشتر از اینکه آدم باید دنبال این باشه که یه آدم ساخته شده ی فول امکانات ببینه،
باید تحقیق کنه ببینه آیا با یه مزرعه و زمین کشت حاصلخیز طرف هست یا نه؟
یعنی باید دید که طرف قابلیت رشد رو داره یا نه؟

این رو دکتر فرهنگ هم تو سخن رانیش گفته بود و فرموده بود برای کشف اینکه طرف قابلیت رشد داره ازش باید پرسید نسبته به چند سال پیشت تغییری داشتی؟ چه تغییری؟ اونوقت میشه فهمید قابل رشده یا نه

درمورد اینی که خانوم میتوانم فرمودن فکر کنم منطورشون گرایش سی.اسی  هست که باهاشون تا حدی موافقم باید گرایش های سی.اسیشون یکی باشه یعنی یا هر دو طرف بیخیال باشن یا هر دو طرف از یک جانب حزب

نقل قول: من یه پیشنهاد دارم که واسه خودم خیلی کاساز بود:
وقتی میخواین بین دو نفر یا حالا چند نفر یکی رو انتخاب کنید ولی نمیدونید کدوم رو....

اول از همه یه گوشه دنج پیدا کنید به خودتون یکی دوساعتی فرصت بدید و بشنید خوب فکر کنید یه قلم و کاغذ بیارید و تمام مواردی رو که براتون مهم هست و میخواین همسر اینده اتون داشته باشه دونه به دونه یادداشت کنید مثلا

1.نماز خون و باخدا باشه
4. پولدار باشه

حالا تو یه کاغذ دیگه محاسن و معایب موردای پیش اومده یا پیشنهاد شده بهتون رو بنویسید و با الویت هاتون مقایسه کنید ....

راستی کاغذ الویت هاتون رو همیشه نگهدارید اگه امسال نشد سال بعد به دردتون میخوره ....
من که هنوز برای یادگاری دارمش...... 
منظورتون معیار و ملاک های خودمون رو بنویسیم و بشناسیم

بعد طبق اهمیت و اولویت بهشون امتیاز بدیم مثلا نماز خون بودن 300 یا زیبایی 100 و.. بعد ببینیم به درمون میخورن یا نه؟
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

و راستشو بگم هنوز ی راه و یک الگو و چارتی که توش مسیر رو نشون بده اینجا پیدا نکردم

برا منی که اولین باره قراره برم خواستگاری و میخوام ازدواج خوبی داشته باشم نیاز به یک الگو و راهنما و چرات دارم

تا به یک تصمیم و انتخاب درست برسم
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سپاس شده توسط
ازدواج برای من آرزویی که به دلم می مونه  Khansariha (8)
 سپاس شده توسط
یه تجربه خووووب که امتحانشو رو چندین نفر پس داده

وقتی میرید خواستگاری یا خواستگار میاد 
دورکعت نماز بخونید به نیت نماز استخاره(یعنی طلب خیر کردن) بعد از نماز هم صلوات بفرستید و از خدا بخواهید که خیرتون رو بهتون نشون بده. و عاقبت کارتون رو خیر کنه
مطمئن باشین اگر خیرتون در ازدواج با این فرد نباشه خدا به یه طریقی یه چیزی بهتون نشون میده که میتونه شما رو از انتخاب نا درست باز داره
این نماز سند هم داره اگه خواستین براتون میارم سند حدیثشو
ولی من خودم و هر کسی که خونده این نمازو واقعا امدادهایی ازش دیده 
شما هم با اخلاص بخونید ان شاالله که براتون خیرها پیش بیاد
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

سپاس شده توسط
من یه پیشنهاد دارم که واسه خودم خیلی کاساز بود:

1.نماز خون و باخدا باشه
4. پولدار باشه

من که هنوز برای یادگاری دارمش...... 
منظورتون معیار و ملاک های خودمون رو بنویسیم و بشناسیم

بعد طبق اهمیت و اولویت بهشون امتیاز بدیم مثلا نماز خون بودن 300 یا زیبایی 100 و.. بعد ببینیم به درمون میخورن یا نه؟

درسته ولی میتونید اگه نمازخون بودن مهمه تو اول لیست بنویسید1 و به این ترتیب 
درنهایت هم ببیتید طرف مورد نظر چند مورد از الویت های اول لیستتون رو دارن اینجوری براتون مشخص میشه که واقعا فرد مورد نظر به دردتون میخوره یا نه .... راستش خودم از این روش استفاده کردم که واقعا هم خوب بود و حداقل 80 درصد جواب داد
 سپاس شده توسط
(1394 خرداد 5، 22:02)Alireza 68 نوشته است: این الگوی عشقی که میگی یعنی چ؟ :d

چشممونو ببندیم و طبق احساس بریم جلو یهو وسط راه ببینیم دکیاون لحظه طبق عقل جلو نرفتم و راه پیش و پس ندارم؟

سلام این الگوی منه ها!!!نمیگم درسته یا نه!!!
خودتم کاملا میدونی منظورم این نیست طبق احساس بریم جلو...حس کورکورانه و این حرفا منظورم نبود
من همساده باید عاشق بشم قبل از هر چیزی
به نظرم آدم باید بگرده تو همون جلسه خواستگاری ببینه چیزی درون اون فرد وجود داره که حس عشق رو بیدار کنه یا نه...یه حس درونی و دلی فراتر از احساس و فراتر از عقل...
شرمنده بلد نیستم خوب توضیح بدم باید عاشق شده باشه آدم تا بفهمه...
الان شاید خیلیا این حرف که من میزنم رو متوجه نشن مثه من که کاملا متوجه نمیشم که عشق بعد ازدواج تازه به وجود میاد یعنی چی...
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1394 خرداد 5، 22:14)Tavvab نوشته است: ازدواج برای من آرزویی که به دلم می مونه  Khansariha (8)

چرا این حرف رو میزنید .... هیچ وقت به این قطعیت منفی بافی نکنید....
به نظرم اقای همساده منظورشون اینه که باید به دل بشینه
تو جلسه اول بتونی بهش احساس مثبتی پیدا کنی

سپاس شده توسط
میگم از اون موقع تا حالا هیچ کی نرفته خواستگاری؟؟؟

یادتونه تو این تالار پرسیدم اگر یه آقایی حلقه انداخته معنیش اینه که ازدواج کرده یا نه؟
البته سیل جوابها منو با خودش نبرد

میخوام داستان اون بابا رو بگم
ایشون خیلی به دست و پای من میپیچید
منم انقدر خنگم یا بیغم یا هر چی
نمی کردم که دستشو نگاه کنم ببینم حلقه داره یا نه
حرفش افتاد بچه ها گفتن حلقه داره

خلاصه معلوم شد واقعا عقد کرده
بعد ها بهم گفت هرچی بهت نخ دادم نگرفتی!!!
مردی که چند ماهه رفته سر زندگیش

خدا رو شکر میکنم که نخ نگرفتم و زن این جور آدم خیانت پیشه ای نشدم
خنگی هم عالمی داره
خدایا شکر

خلاصه آدمایی که خیلی روابط عمومیشون قویه!!! به نظر خودشون البته ! حواستون باشه سخت بهشون اعتماد کنین

حالا که میتوانم این تاپیک و دوباره آورد رو
گفتم یه نکته بگم به آقایونی که قصد خواستگاری رفتن دارن:

لطفا بلند و با اعتماد به نفس صحبت کنید .
و اگر هنوز به مادرتون برای تصمیم گیری و زندگی نیاز دارید فعلا فکر ازدواج را نکنید 4fvfcja

نکته به دخترا رو هم بعدا میام میگم
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

سپاس شده توسط
سلام
چه تاپبک جالبی
من نمیدونم آدم توی این لحظه باید چیکار کنه شب خواستگاری وقتی که میخواد بره و با طرف صحبت کنه
خوب اکه حجابت رو رعایت کنی و آرایش هم نکنی (که کلا مشخصات بنده هستش)میگن از دوران گذشته ای و...
تازه کلی هم باید فشار حرفهای اطرافیان رو تحمل کنی  که هی مدام میگن" یه کم آرایش کن توی چشم بیای با این قیافه میرن پشت سرشون هم نگاه نمیکنن و..."

اگه که بخوای آرایش کنی و یه کم به خودت برسی(که من عمرا همچین کاری کنم) میگن طرف سبکه خوب شما پسرا بگید تکلیف چیه؟
حجابش رو مد نظرتون قرار میدید یا قیافش رو؟ کلا توی این شب معیار انتخابتون چیه؟
«وَقُل رَّبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ» (المؤمنون/97) ؛
و بگو پروردگارا! من از وسوسه هاى شیاطین به تو پناه مى برم.
ترانه اصلا آرایش نمی کنی؟
حتی یه نموره؟
من فکر نکنم با یه نموره بگن سبکه ها!
زیبایی بدون آرایش به دست بیار
سعی کن پوستت سالم و درخشان باشه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان