امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بده بستان تجربیــات خواستگارــــی

نه اصلا تنها مواد ارایشی که استفاده میکنم همون کرم هست دیگه غیر از اون هیچی استفاده نمیکنم!
خودمم بهش رسیدم بعضی وقت ها هشدارهای اطرافیانم توی دلم رو خالی میکنه ولی خوب چون تاحالا استفاده نکردم نمیتونم همچین کاری بکنم خیلی سخته واسم
«وَقُل رَّبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ» (المؤمنون/97) ؛
و بگو پروردگارا! من از وسوسه هاى شیاطین به تو پناه مى برم.
ببخشید البته اسپم می زنم

اعتقاد به آرایش نداری؟
میترسی آرایش کنی بقیه قضاوتت کنن؟
تا حالا آرایش نکردی از این به بعدم نمی خوای کنی؟

بعد یه سوال دیگه هم پیش میاد
بعدا برای حاج آقا هم نمیخوای آرایش کنی؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
خوب من مادرم اصلا اهل این چیزا نبوده خوب این صفتشون متاسفانه به بنده هم رسیده. خوب خیلی سخته واسم فکر کن کسی که تا حالا آرایش نکرده الان بخواد آرایش کنه خودم که خیلی خجالت میکشم بعدشم اطرافیان همه طعنه میزنن و به قول خودت قضاوت میکنن...
ولی
از ته قلبم دوست ندارم ارایش کنم تنها چیزی که باعث میشه بهش فکر کنم اینه که من دارم با آدم هایی مقایسه میشم که آرایش میکنن... و اطرافیان خیلی فشار بهم میارن که باید آرایش کنم و از این حرفا ولی خوب من روم نمیشه ...
واسه حاج آقا تاحالا بهش فکر نکردم ....
 سپاس شده توسط
خسته نباشی
حاج آقا طفلکی مظلوم بی گناه دلت میاد؟؟؟

ولی از شوخی گذشته
آرایش داریم تا آرایش

برای اینکه از آقایون سوال پرسیدی
من دیگه اسپم نمی زنم
خواهش میکنم همه آقایون نظرشونو در این مورد بگن

اما اگه دوست داشتی
بعدا با پ پ میحرفیم

سپاس شده توسط
نه اتفاقا خیلی خوشحال شدم جواب سوالم رو دادی دوست دارم نظر همه رو بدونم ...
 سپاس شده توسط
اع من که جواب سوال رو ندادم؟!
جواب من اینه که به کمک عمال زیر بنایی زیبا باش
مثلا اگر زیر چشمات سیاهه احتمالا کمبود ویتامین داری جبرانش کن از پنکک بهتر جواب می ده
چون خونه خودتم میری نمیتونی دایما آرایش کنی

ولی اصلا به نظر من آرایش واجبه

حالا شاید چون خودم زشتم همه را به کیش خود میپندارم
ولی من میگم تو خونه تنهام بودی آرایش کن

سپاس شده توسط
جواب سوال ترانه خانوم:
من خیلی به این موضوع آرایش و حجاب زن فکر کردم
از دید من دوست دارم همسر آینده ام چادری باشه
البته نه اینکه چادر رو به اجبار خانواده سرش کرده باشه دوست دارم به چادر اعتقاد داشته باشه
حالا اگه اهل چادر نباشه
دوست دارم جوری لباس بپوشه که شخصیت خودش رو زیر سوال نبره
در مورد آرایش هم دوست دارم نهایتش ی آرایش ملایم داشته باشه حتی وقتی که تو خونه میخواد برای من خودش رو آراسته کنه
با آرایش غلیظ مخالفم شدید
اینکه شما میگی تا حالا آرایش نکردم و اهل آرایش نیستم از نظر من ی پون مثبته
اما به صورت و ابرو خودت ی بندی بنداز 42
از نظر روانشناسی دخترهای که آرایش های غلیظ انجام میدند و لباس های جلف میپوشنند
میخواند با خود نمایی و جلوگری خودشون رو به دیگران نشون بدند و کمبودهای عاطفی خودشون رو پنهان کنند
در کل ایران 5 درصد از خانوم های که آرایش غلیظ میکنند به خاطر علاقشون هست بقیه به خاطر کمبودها و عقده هاشون هست 17
من نمیگما آمار روانشاسان و جامعه شناسان میگه vayy
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
 سپاس شده توسط
میخوام یه حرف نا امید کننده بزنم بهت

عشق اول یا عاشق اول هر آدمی واقعا رو شخصیتش اثر میگذاره
واسه همینم هرگز فراموش نمی شه
حتی وقتی درگیر یکی دیگه هستی

از طرف دیگه
خیلیا از این تجربیات دارن و ازدواج میکنن
اولش فکر میکنن نمیتونن وارد رابطه ی دیگری بشن ولی بعدش میشن
حتی گاهی خدا رو هم بابتش شکر میکنن

پیشنهاد من فقط اینه که منطقی باش
الان که زیبا و پر نشاط هستی نه اما ده سال دیگه حاضری با این آدم ازدواج کنی؟
هر جوابی میدی حواست باشه که لازم نیست همه بدونن هیچ لزومی هم نداره پاش واستی پلای پشت سرت هم خراب نکن

من در این مورد تجربه موفق ندارم
دوستانی که تجربه موفق دارن شاید نظرشون خیلی متفاوت باشه

سلام اسما خانوم Khansariha (8)
موضوع ازدواج و دوست داشتن جنس مخالف به عنوان شریک زندگی موضوع واقعا پیچیده ای هست
که اگر یکم سهل انگاری کنی دچار بحران و شکست جبران ناپذیری میشی
این حسی که تو الان به او پسر داری ی حس بی منطق هست و برگرفت از احساس خام و ناپخته هست
به نظر من فعلا ذهنت رو متمرکز رو ی شخص خاص نکن
در عوض بیا تو ذهنت همسر آیندت رو تصور کن تصورذهنی میتونه بهت کمک کنه که ویژگی ها و معیار  همسر آیده آل رو بسنجی
فعلا توجه خودت رو بذار روی اینکه دوست داری همسرت چه شخصیتی داشته باشه تیپش چطوری باشه چشم و ابروش چطوری باشه چقدر باخدا باشه چقدر اصول اخلاقی براش مهم باشه چقدر مستقل باشه چقدر حرف حرف خودش باشه چقدر پول و مال داشته باشه چقدر حاضر از خودگذشتگی کنه برای اینکه تورو خوشبخت کنه چقدر میتونه در پستی و بلندی های زندگی دوام بیاره هدف  قصدش از ازدواج چی باشه و در اصل تو قصدت از ازدواج چیه
فعلا هم برای زندگی خودت هدف و راهبرد ایجاد کن
هدفت چیه میخواهی تا کجا درس بخونی و ادامه بدی
چقدر درس و کار برات مهمه
به کجا میخواهی برسی
هدف مشخص کردن میتونه تو رو از مسیرهای دوراهی نجات بده
تو الان اول راه هستی و کیس های زیادی برای انتخاب داری
شاید این جمله من درست نباشه و بی منطق باشه اما الان اگه با اون پسر وارد رابط بشی و قصدت و نیتت ازدواج باشه
مطمئن باش آخر سر باشکست عشقی و بازیچه قرار گرفتن احساسات روبه رو میشه
سعی کن نسبت به ازدواج یکم دیدت رو وسیع تر کنی
تو الان در اولویت کنکور و رفتن به دانشگاه هست
تو دانشگاه با پسرهای مختلف روبه رو میشی و برخورد میکنی که این بهترین فرجه هست که از بینشون معیارها و ویژگی های همسر آینده ات رو بکشی بیرون
پس خواهشا در مورد ازدواج فعلا فکر نکن در عوض به وِیژگی ها و مشخصات کیس آینده ات فکر کن
سعی کن نسبت به جنس مخالف شناخت کامل پیدا کنی و بعد انتخاب کنی
اصلا این رو در نظر بگیر که تو الان در این سن میتونی به عنوان ی همسر نقش ایفا کنی
همین طور که تو از همسر آیندات انتظار داری او هم متقابل از تو انتظارتی داره
چقدر در نقش همسرداری و خانه داری و مدیریت خانه توانایی داری
اگه میخواهی ی زندگی ایده آل و بدون دردسر و حس خوشبختی رو کسب کنی به این نکات خوب فکر کن
ازدواج فقط رفع غرایز نیست
ازدواج فقط احساسات نیست
ازدواج فقط رمانیک بودن نیست
ازدواج فقط قربون صدق رفتن نیست
ازدواج یک تعهد الهیست بین زن و مرد
که مسئولیتش بچه بازی نیست
این حرف ها رو نزدم که از ازدواج گریزون بشیا
نه
فقط این ها رو گفتم که یکم هوشیارتر بشی و حواست رو جمع کنی و وارد بازی های احساسی دردسرساز نشی 128fs318181
برات آرزوی خوشبختی و سربلندی دارم خواهر کوچولوی عزیز Khansariha (69)
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
 سپاس شده توسط
رویایی فکر میکنی
کی گفته اون زندگی دیگه زندگی نیست؟
منظورم این بود وارد زندگی می شن و خوش بختم می شن
بعدا میگن خدا رو شکر که با اون عشق نرسیدیم

واقعا رفتارش بده اسما خانم؟
پس تکلیفش تعیین شده است

می دونی این طرز فکر نیست
بلکه کار روزگاره
مادری که فرزندی به دنیا آورده بچه ش که می میره تا مرز جنون میره ولی بعدا فراموشش میکنه و به حیات ادامه میده
خدا فراموش کردن رو برای انسان آفریده
به شرطی بهش تن بدی

اما بازم میگم لازم نیست همه تصمیمت رو بدونن پلای پشت سرتم خراب نکن

(1394 تير 26، 8:31)TaRaNe230 نوشته است: سلام
چه تاپبک جالبی
من نمیدونم آدم توی این لحظه باید چیکار کنه شب خواستگاری وقتی که میخواد بره و با طرف صحبت کنه
خوب اکه حجابت رو رعایت کنی و آرایش هم نکنی (که کلا مشخصات بنده هستش)میگن از دوران گذشته ای و...
تازه کلی هم باید فشار حرفهای اطرافیان رو تحمل کنی  که هی مدام میگن" یه کم آرایش کن توی چشم بیای با این قیافه میرن پشت سرشون هم نگاه نمیکنن و..."

اگه که بخوای آرایش کنی و یه کم به خودت برسی(که من عمرا همچین کاری کنم) میگن طرف سبکه خوب شما پسرا بگید تکلیف چیه؟
حجابش رو مد نظرتون قرار میدید یا قیافش رو؟ کلا توی این شب معیار انتخابتون چیه؟

سلام 

من خیلی برام مهمِ که خانوم چطور حضور پیدا می کنن ، در رابطه با حجاب ، برام فوق العاده مهمِ البته اینکه ایشون چرا محجبه هستن یعنی خودشون به این آگاهی رسیدن یا بر اساس عادت و سبک تقلیدی از مادرِ ، اصلا وقار و نجابت خانوم رو از حجابش می شه تشخیص داد (بله در همه چیز استثنا هم داریم)

اما راجع به آرایش ، من شخصا دوست ندارم که همسرم در محیطی که منع شده ارایش داشته باشه ، هر آنچه که دین می گه ، من تابع دین هستم 
تا حدی که دین اجازه می ده منم مشکلی ندارم ، دوست دارم همسرم و زیبایی هاش فقط برای خودم باشه (1 باعث گناه دیگران نشه و 2 پاکی خانواده بالا می ره)
در همون جلسات اول که تازه باب اشنایی باز شده بهتره شناخت از روی تفکر باشه یعنی خانوم طوری باشه که ادم جلب فقط و صرفا جلب ظاهر نشه و بتونه درونیات ایشون رو هم ببینه و متوجه زیبایی های جاودانه که درون ایشون هست نه در بیرون ، بشه .

هر چیزی وقتی داره و به نظر من تو جلسات خواستگاری مناسب ارایش نیست هر چند که خب باب شده !!! 
براتون مهم نباشه دیگران راجع به شما و ظاهر شما چه قضاوتی می کنن ، شما سعی کنید (البته خودمم باید سعی کنم) که جز برای رضایت خدا کاری نکنیم ، اگر ما خدا رو راضی کنیم دیگران هم از ما راضی خواهند بود . 
اون که بخواد برای شما همدم و یار و دوست و همسر و محرم راز باشه و تا آخر عمرش بخواد با شما بمونه مطمئنا به آرایش شما در لجظات شروع آشنایی توجهی نخواهد کرد و تمام توجهش رو صرف شناخت شما از حرفاتون می کنه . 

ببخشید پر حرفی کردم ، نظر شخصی من این بود .  128fs318181
الهی که همه دختران کانون خوشبخت و عاقبت به خیر بشن و یک همسر خوب نسیبشون بشه که باهاش به خدا برسن . 
اسمای عزیز
ظاهرا من اشتباه کردم تو این بحث وارد شدم
چون خوب نتونستم حرفمو بیان کنم
و چون امکان نقل قول نداشتم برای شما سو تفاهم شده

من درباره رفتار شما هیچ حرفی نزدم

این جمله رو شما نوشتی خطاب به من تو صفحه هفت

من هیچ وقت به اوشون فکر نمی کنم ... اخلاقاش غیر قابل تحمله

منم مبنا رو بر این گذاشتم که منظورت اینه

که اون آقا رفتارش بد هست
بنا بر این گفتم تکلیفش تعیین شده است
کسی که رفتارش بد هست خب قاعدتا باید از دل بیرونش کرد

دلیل این که تو اینجا تایید کردم نظرت رو بروز ندی هم اینه که این جور مسایل وقتی آدم نظرش رو بروز میده بعدا منجر به مشکلاتی می شه
این متاسفانه تجریه شخصی من بوده

و شمام حساس شدی تو پروفایلم برام پیام گذاشتی
نه مساله فقط تجربه شخصیم بود که گفتم پلهای پشت سرت رو خراب نکنی و اگر ایشونو می پسندی خیلی بروز ندی و اگر نمی پسندیش هم خیلی بروز ندی

به هر حال فکر کنم شما چندان نمیخونی نظرات رو
شاید نظرات من خیلی پرت بوده از مرحله واسه همین بی دقت خوندیشون

در آخر امیدوارم هم خودت و هم خواهرات خوشبخت شید

نقل قول: هم نظرات شما هم بقیه واسم مهمه واسه همین تصمیم هامو بیان میکنم که هر کی خواست راهنماییم کنه موضوع واسش روشن باشه [تصویر:  128fs318181.gif]

گویا باز هم متوجه منظور هم رو نشدیم

نگفتم اینجا بیان نکن
بلکه در زندگی معمولیت در بین اطرافیانت مخصوصا در رفتارت در حضورت اون آقا و هر کی می شناسدش

موفق باشی

سلام

نمیدونم تو اینم تاپیک در موردش بحث شده تا حالا یا نه

ولی برام سواله و به شدت هم ذهنم رو مشغول کرده

شما با ازدواج سنتی موافقید یا با ازدواج به شیوه ی جدید ؟

منظور از ازدواج سنتی ازدواجیه که پسر و دختر بعد از خواستگاری رسمی، باهم یه مدتی تحت نظارت خانواده ها آشنا میشن و بعد ازدواج میکنن

و ازدواج به شیوه ی جدید منظور آشنایی پسر و دختر قبل از خواستگاری رسمی  و بدون اطلاع خانواده هاست که گاهی طولانی هم میشه  البته با رعایت خط قرمزها  و بعد از این آشنایی اگر به نتیجه رسیدن اقدام میکنن برای ازدواج ( البته معمولا تا یکی دو سالی آینده هم شرایط ازدواج ندارن ! و فقط قصدشون آشنایی هست)

من خودم با روش اول همیشه موافق بودم
اما نسل های امروزی میگن دیگه اون روش قدیمی جواب گو نیست و حتما باید یه مدتی قبلش پسر و دختر با هم آشنا بشن
که البته آسیب های روحی روانی زیادی هم ممکنه به همراه داشته باشه
اونطور که من دیدم بیشتر پسرهایی که الان برای ازدواج میخوان اقدام کنن با روش دوم موافقن ! که بیشتر اوقات به ازدواج هم ختم نمیشه

نظر شما چیه؟
نمیخوام ایده آل گرایانه پاسخ بدین ، خودتون اگر تو چنین موقعیتی قرار بگیرین عکس العملتون چیه ؟ و چرا؟

مثلا دختر ها اگر پسری مستقیم از شما خواستگاری کنه ، شما میگید که باید از طریق خانواده اقدام کنه یا اینکه روش دوم رو انتخاب می کنید ؟
و پسر ها چطور؟ اگر از دختری خوشتون بیاد از کدوم روش ازش خواستگاری می کنید و چرا ؟

خیلی برام مهمه ، لطفا هر کس میخونه جواب بده

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان