دوست خوبم به کانون ترک خودارضایی خوش اومدی. اگر این پیغام رو می بینی، به این خاطر هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا به ما ملحق شی و از تمام امکانات سایت استفاده ببری.
اگر قبلا ثبت نام کردی، می تونی از اینجا وارد شی.
مهمان عزیز : .::.:. مصاحبه با خانم Queen رو از دست ندید .:.::.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بهترین روش ترک از نظر شما

خب نظر شما چیه ؟
بهترین راهی که فکر میکنید منجر به ترک همیشه خودارضایی میشه از دید شما چیه ؟
لطفا هر کسی فقط یک مورد و بگه.53

لطفا قبل از دادن پست قوانین تالار را مطالعه کنید.

(ویرایش توسط هادی)
 سپاس شده توسط
خب اولین نظر رو خودم میدمKhansariha (8)

تغییر فکر و عقیده در مورد جنس مخالف و آیندتون.
در یک کلام : اصلاح عقیده
 سپاس شده توسط
سلام
من هم مثل خیلی از آدمهای نفهم دور و بر خودم، 5 سال از سالهای زیبا و سالهایی که میتونستن پر نشاط و پر انرژی سپری بشن رو با این عمل بسیار زشت که متاسفانه بعضی ها زشتی اون رو نه تنها برای خودشون بلکه برای دیگرون هم زیبا جلوه میدن، هدر دادم و الان چند ماهی هست که به فکر ترک اون افتادم.
توی همه ی روشهایی که منجر به ترک خودارضایی میشه یک عامل نقش بسیار مهمی داره و اون اینه که فرد باید برای ترک بسیار با اراده و مصمم باشه.
آدم اول باید بدونه که این کار چقدر ضرر داره. بعد از اینه که فرد اگر عقل و توانی براش مونده باشه عمیقا از فرصت های هدر داده و از دست رفته افسوس میخوره و تلاش میکنه تا ترک کنه.
اما نباید فراموش کرد که یه نیرویی میتونه آدم رو تو این راه مشکل ولی پرفایده ( در صورت ترک همیشگی) کمک کنه. اون نیرو با اضافه شدن به نیروی اراده ، قدرت تسلیم نشدن و مقاومت کردن در برابر خواسته های پست و نابود کننده شخص رو به صورت چشمگیر بالا میبره. اون نیرو بدست نمیاد مگر با توجه داشتن به حضور در پیشگاه خدا.
خوندن قرآن و توجه کردن به معنانی بلند و بسیار دقیقش، صحبت کردن با خدا و خوندن نماز (اگر اول وقت باشه و با عجله نباشه خیلی بهتره)، و دعا کردن و کمک خواستن از خدا میتونه به آدم دلگرمی بده. این ما هستیم که خدا رو فراموش کردیم. ما وجود نیروی فوق تصور الهی رو اگر انکار نکردیم نسبت به اون بی تفاوت هستیم. فکر کنم این حس که بعضی وقتها میتونم یه چیزایی رو تو دلم با خودم درمیون بذارم، توی همه ی آدمها باشه، فکر میکنی توی دلت چی هست که میتونی اون حرفا رو بهش بگی؟ خدا.
چون دوست خوبم milad خواسته که فقط یه مورد رو بگم، نمیگم که ورزش کردن و دقت تو درس خوندن و کم کردن زمان تنها بودن و کم کردن احتمال برخورد با عوامل تحریک کننده و زمینه ساز (مثل چرخیدن تو خیابون ، اینترنت و ...) چقدر تاثیر دارن.
راستی راه ترک دسته جمعی هم که چند وقتی هست تو بعضی وبلاگ ها باب شده راه خوبیه چون میفهمی تنها نیستی و حداقل چند نفری هستن که داری با اونها این راه رو طی میکنی و امکان ارتباط داشتن با بقیه و آگاه شدن از وضعیت اونها در ترک میتونه تشویق کننده باشه.
امیدوارم که همه ی ما بفهمیم که کی هستیم و برای چی زندگی میکنیم و بفهمیم که تک تک ما با توانایی هامون میتونیم دنیا رو تکون بدیم. فقط کافیه برای یه مدت کوتاه مقابل سیل وحشتناک گذر زندگی توقف کنیم و فکر کنیم فکر.......
دوست جدید شما Gipsy :hi::gol:
 سپاس شده توسط
Gipsy نوشته است:سلام
من هم مثل خیلی از آدمهای نفهم دور و بر خودم، 5 سال از سالهای زیبا و سالهایی که میتونستن پر نشاط و پر انرژی سپری بشن رو با این عمل بسیار زشت که متاسفانه بعضی ها زشتی اون رو نه تنها برای خودشون بلکه برای دیگرون هم زیبا جلوه میدن، هدر دادم و الان چند ماهی هست که به فکر ترک اون افتادم.
توی همه ی روشهایی که منجر به ترک خودارضایی میشه یک عامل نقش بسیار مهمی داره و اون اینه که فرد باید برای ترک بسیار با اراده و مصمم باشه.
آدم اول باید بدونه که این کار چقدر ضرر داره. بعد از اینه که فرد اگر عقل و توانی براش مونده باشه عمیقا از فرصت های هدر داده و از دست رفته افسوس میخوره و تلاش میکنه تا ترک کنه.
اما نباید فراموش کرد که یه نیرویی میتونه آدم رو تو این راه مشکل ولی پرفایده ( در صورت ترک همیشگی) کمک کنه. اون نیرو با اضافه شدن به نیروی اراده ، قدرت تسلیم نشدن و مقاومت کردن در برابر خواسته های پست و نابود کننده شخص رو به صورت چشمگیر بالا میبره. اون نیرو بدست نمیاد مگر با توجه داشتن به حضور در پیشگاه خدا.
خوندن قرآن و توجه کردن به معنانی بلند و بسیار دقیقش، صحبت کردن با خدا و خوندن نماز (اگر اول وقت باشه و با عجله نباشه خیلی بهتره)، و دعا کردن و کمک خواستن از خدا میتونه به آدم دلگرمی بده. این ما هستیم که خدا رو فراموش کردیم. ما وجود نیروی فوق تصور الهی رو اگر انکار نکردیم نسبت به اون بی تفاوت هستیم. فکر کنم این حس که بعضی وقتها میتونم یه چیزایی رو تو دلم با خودم درمیون بذارم، توی همه ی آدمها باشه، فکر میکنی توی دلت چی هست که میتونی اون حرفا رو بهش بگی؟ خدا.
چون دوست خوبم milad خواسته که فقط یه مورد رو بگم، نمیگم که ورزش کردن و دقت تو درس خوندن و کم کردن زمان تنها بودن و کم کردن احتمال برخورد با عوامل تحریک کننده و زمینه ساز (مثل چرخیدن تو خیابون ، اینترنت و ...) چقدر تاثیر دارن.
راستی راه ترک دسته جمعی هم که چند وقتی هست تو بعضی وبلاگ ها باب شده راه خوبیه چون میفهمی تنها نیستی و حداقل چند نفری هستن که داری با اونها این راه رو طی میکنی و امکان ارتباط داشتن با بقیه و آگاه شدن از وضعیت اونها در ترک میتونه تشویق کننده باشه.
امیدوارم که همه ی ما بفهمیم که کی هستیم و برای چی زندگی میکنیم و بفهمیم که تک تک ما با توانایی هامون میتونیم دنیا رو تکون بدیم. فقط کافیه برای یه مدت کوتاه مقابل سیل وحشتناک گذر زندگی توقف کنیم و فکر کنیم فکر.......
دوست جدید شما Gipsy 30353

دوست عزیز مهم گذشته نیست ، مهم اینه که الان چه تصمیمی داری !
مهم آیندست نه گذشته !
اینجا هم برای تکمیل کار همون وبلاگ ها درست شده و ما و اون وبلاگ نویس ها با هم در یک جهت و در کنار هم حرکت می کنیم .
موفق باشی ، منتظر پست های بعدیت هستیم .
 سپاس شده توسط
برای ترک کردنش باید غیرت داشته باشی...همین و بس...
har vaght be fekresh miyofti ye joori sare khodeto ba karaye mokhtalef garm koni
shobadebaz نوشته است:har vaght be fekresh miyofti ye joori sare khodeto ba karaye mokhtalef garm koni

آقا شما که گفتی نمیشه ترک کرد !Shy
یه روش موثر اینه که کم کم فاصله هاش رو زیاد کنید...
تنها نباشید...
عوامل تحریکم نداشته باشید...
و راهی که کمی برای سن های پایین سخته داشتنه س س
بهترين راه ترك اينكه از امام حسين بخواهيد كمكتان كند.
من هرچه در زندگيم دارم و خواهم داشت از امام سوم ما شيعيان هست.
تمام امامها عزيزند ولي آقام (حسين)(ع) يه چيز ديگست.
فكر نكنم از من خلافتر در ايران وجود داشته باشد ولي چند ماهي كم كم دارم آدم ميشم البته اگه آقام كمكم كند.
شما دلتان پاك باشد و از ته دل از امام حسين يه چيز را طلب كنيد اگه جوابتان را نداد من...

يااااااااااااااااااااااااااا حححححححححححححححححق
دو راه ساده بلدم:
1-خدا(نماز اول وقت.قرآن.قرآن و باز هم قرآن!.دعا...)
2-تفریحات سالم (ورزش.مطالعه.اینترنت)
ای انسان! چه چیز تو را نسبت به پروردگارت مغرور کرده است؟!(سوره82 آیه6)
سلام من راه کلی بلد نیستم اما چند تا تجربه ی یکماه مو به ترتیب زمان براتون می نویسم خودتون بگیرین قضیه چیه
دو سه سال پیش یه بار بعد از ماه رمضون
سال 85 یه دفعه ای همین جوری وقتی یه ترم تحصیلی پر مشغله داشتم
فروردین 86 وقتی از سفر کربلا برگشتم
مرداد 86 یه ماه بعد از اعتکاف
هرکی هستی با هر شرایطی چه گناه کار مثل ما چه یه خواننده معمولی اعتکافو حتما تجر به کن
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
سلام اگه اینجا کسی راه ورزش رو برا ترک انتخاب کرده یا اصلا می خواد یه برنامه مرتب برا ورزش کردن داشته باشه بگه اگه اهل اراده هست امکانات داره مثلا حیات یا پارک یا می تونه صبح پاشه یا بعد ازظهر بره بدوه -من می تونم بهش برنامه بدم
یه 6 و 7 سالی ورزش حرفه ای کارکردم
 سپاس شده توسط
سلام با اجازه ادمین من چند بار راه گفتم
اما این کی کاملا با بقیه فرق داره!
هروقت تمام راه ها رو امتحان کردید و نشد برید پای کوه و با صدای بلند بگید:
"آیا امیدی هست؟"
وفقط به جواب طبیعت گوش بدید!؟
نقل از مجله موفقیت
دوستان راه دورنریم همین قد از چیزی یا چیزایی که ما رو تحریک میکنه دوری و اجتناب کنیم بسه مطمئن باشیدKhansariha (8)
هنوز واسادم ته خط اسفند همین ساله اگه بتونم تا اون موقع دووم بیارم همه چیز درست میشه دعام کنید
به وبلاگ استوارم تا اسفند 87 هم سری بزیند
http://www.esfand87.blogfa.com
این اولین پست منه تو این فروم .
راستش در رابطه با این سوال باید بگم که شاید بینهایت راه وجود داشته باشه که خیلی هاش هم به ذهنمون برسه ولی مشکلی که هست اینه که این راه ها نمیتونن دووم بیارن . همین .

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان