امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

دلخوشی این روزام فقط اینه که دلم خوشه چند دقیقه پناه ببرم به کساء یمانی...همین...

خیلی خیلی التماس دعا تو این شبا...:(
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
عجب عکسیه   1276746pa51mbeg8j
اهای با تو ام ای جوون ایرانی اصلا با خودمم اهای فلانی ...چقدر دلت شکست چی نداشتی که عاشق شدی چی نداشتی که شکستی چرا اون روتین ها رو بد میدونستی چرا خودتو دوست نمیداری.تغیرات بیجا واسه چی چرا کسی بت نگفت تو هر وقت اراده کنی بیگناهی ....کسی بت نگفت تو خوبی به خودت اعتماد کن برو جلو ... .چقدر باس بت نارو بزنن چقدر نارفیقی و بی رفیقی.....یاد قیصر بخیر بی شوخی ای کاش من هم واسه خوبی جونمو بدم و برم شاید فقط از داراییمون جونمون مونده که حاظر م واس خدا بدم ....ولی واقعیت اینه که شاد و اباد تا اخر عمر زندگی کرد...شاید سخت باشه ولی الان هنر زندگی تا اخر خوب و قوی بودنه
only one ,one thing....geting rid of such dangerous habit.... not important  any problem...,but this problem....get rid it for all long life
سلام چطوری میشه یادداشتهای پروفایل رو خوند ؟
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام به همه
میلاد امام باقر، علیه السلام، بر همگی مبارک. 1

توصیه ی امام باقر، علیه السلام، در مورد کار و تلاش و بی نیازی

شیخ مفید در ارشاد، نویسد: ...(از راویان قبلی) از ابو عبد الله امام صادق (ع) نقل کرده ‌که فرمود: محمد بن منکدر مى‏ گفت: گمان نمى‏ کردم کسى مانند على بن حسین، خلفى از خود باقى گذارد که فضل او را داشته باشد، تا اینکه پسرش محمد بن على را دیدم. 

مى‌خواستم او را اندرزى گفته باشم؛ اما او به من پند داد. ماجرا چنین بود که من به اطراف مدینه رفته بودم. ساعت بسیار گرم مى‌ بود. در آن هنگام با محمد بن على مواجه شدم. او هیکل‏مند ‌و به دو نفر از غلامانش تکیه داده بود. من با خودم گفتم: یکى از شیوخ قریش در این گرما و با این حال در طلب دنیا کوشش مى‏ کند. به خدا او را اندرز خواهم گفت. پس نزدیک او شدم و سلامش دادم. او نیز در حالى که عرق مى‏ ریخت با گشاده ‏رویى جوابم گفت. به وى عرض کردم: خداوند کار تو را اصلاح کناد! یکى از شیوخ قریش در این ساعت و با این حال براى دنیا کوشش مى‏ کند! به راستى اگر مرگ فرا رسد و تو در این حال باشى چه مى‏ کنى؟ او دستان خود را از غلامانش برگرفت و به خود تکیه کرد و گفت: به خدا سوگند اگر مرگ من در این حالت فرا رسد مرگم فرا رسیده در حالى که من به طاعتى از طاعات الهى مشغولم. در حقیقت من با این طاعت مى‏ خواهم خود را از تو و از دیگران بى‏‌نیاز کنم، بلکه من هنگامى از مرگ باک دارم که از راه برسد، در حالى که من مشغول به یکى از معاصى الهى باشم. 

محمد بن مکندر گوید: گفتم: «خدا تو را رحمت کند! مى‏ خواستم اندرزت گفته باشم اما تو به من اندرز دادى». 

معناى سخن محمد بن منکدر که گفته بود: «مى‏ خواستم اندرزت گفته باشم ولى تو به من اندرز دادى». این است که وى همچون طاووس یمانى و ابراهیم ادهم و... از متصوفه بود و اوقات خود را به عبادت سپرى مى‏ کرد و دست از کسب و کار شسته بود و بدین سبب خود را سربار مردم کرده بود. و بار زندگى خود را بر دوش مردم نهاده بود او مى‏ خواست امام باقر (ع) را نصیحت کند که مثلا شایسته نیست آن حضرت در آن گرماى روز به طلب دنیا برود. امام (ع) نیز بدو پاسخ مى‏ دهد که: بیرون آمدن وى براى یافتن رزق و روزى است تا احتیاج خود را از مردمان ببرد که این خود از بر‌ترین عبادات است. اندرزى که این سخن براى ابن منکدر داشت این بود که وى در ترک کسب و کار و انداختن بار زندگیش بر دوش مردم و اشتغالش به عبادت راهى خطا در پیش گرفته است. به همین جهت بود که ابن منکدر گفت: «مى‏ خواستم اندرزت گفته باشم...». 

بنا بر همین اصل است که از صادقین (ع) دستور اشتغال به کسب و کار و نهى از افکندن بار زندگى بر دوش دیگران صادر شده است. از آنان همچنین روایت شده ‌اگر کسى به عبادت خداى پردازد و شخص دیگرى در پى کسب و کار روانه شود، عبادت این شخص اخیر بالا‌تر و بر‌تر از آن دیگرى است. امام صادق (ع) از پیامبر (ص) نقل کرده است که فرمود: «ملعون است ملعون است کسى که خود را سر بار مردمان قرار دهد».
وهب بن جمیع می گوید: از حضرت صادق (ع) پرسیدم: اینکه خداوند به شیطان فرمود: «قالَ فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنْظَرينَ * إِلى‏ يَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ» خداوند: فرمود: «به (شیطان) مهلت داده خواهد شد تا روز معلوم» این وقت معلوم چه زمانی خواهد بود؟  
حضرت (ع) فرمودند: «آیا پنداشته ای این روز، روز قیامت است؟ خداوند

تا روز قیام قائم ما به شیطان مهلت داده است. وقتی خداوند او را مبعوث می کند (و اجازه قیام می دهد) حضرت (ع) به مسجد کوفه می رود. در آن هنگام شیطان در حالی که با زانوان خود راه می رود، به آن جا می آید و می گوید: ای وای بر امروز من!

حضرت مهدی (عج) پیشانی او را می گیرد و گردنش را می زند و آن هنگام روز وقت معلوم است

که مهلت شیطان به پایان می رسد.»
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

بچه ها به نظر شما این سایت خلوت نیست ؟

ایران 70 میلیون جمعیت داره که خدا میدونه چند میلیون گرفتار این مشکل هستند اونوقت تو هر تاپیک 10 نفر میان اعلام وضعیت می کنند

ولی سایت های ناجور و گناه میبینی یهو 500 هزار نفر همزمان آنلاین هستند

چرا گناه طرفدارش زیاده و پاکی طرفدارش کم
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

چون سقوط کردن آسونه ، ولی صعود کردن سخته ، از کوه پریدن پایین خیلی راحته ، ولی از کوه بالا رفتن خیلی سخته

بچه ها بین کسایی که تو سایتای ناجور فعالیت میکنن و خودشون و بقیه رو تحریک به گناه میکنن با بچه های خودمون که تو این تاپیک تلاش میکنن گناه نکنن و به بقیه دوستاشون (که هیچوقت تا حالا ندیدنشون و حتی اسم همدیگرو نمیدونن) بدون منت کمک میکنن  چقد فرق هست؟
داداش رضا صادقی یه نکته خیلی دردآور تر:
ببین از این همه آدم که عضو کانون شدن چند نفر تونستن هوشیار بشن؟چند نفر جا نزدن و دیدن تغییر سخته بیخیال نشدن؟چند نفر کنار نیومدن با شهوت؟
من که خودم تو این سه سال کلی دوست خوب پیدا کردم آدمهایه گل خانم ها و آقایون بسیار محترم و دوست داشتنی.ولی الان کجان؟چی شدن؟چرا دیگه کنارمون نیستن؟

خدایا به هر کسی که زیر این آسمون بزرگت داره از این قضیه رنج میکشه کمک کن 53
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
خانوم می توانم خانوم و رضا صادقی عزیز 

بابت همدلیاتون خیلی ممنونم ، اومدم بگم امروز بهتر هستم و دارم تلاش می کنم برای خوب موندن و روز به روز بهتر شدن .

امروز خوب بودم  128fs318181
بد ترین اتفاق چی می تونه باشه؟

با یه سری آدم همگروه بشی ، بعدش همشون تنبلی کنن ، کارا بیافته رو گردن تو.

انجام ندی ، نمره می پره ، انجام هم بدی واقعا زور داره. 

خدا ما که گذشتیم ولی تو نگذر  asabani

Gigglesmile
آی گفتی داداش عاشق...

دوران دانشجویی ما هم همش همین بود...
هر چی کار می سپردم دست بقیه یا انجام نمیدادن... یا اگه انجام میدادن، خودم باید دوباره کاری می کردم... 22

یه دفعه یکی از پروژه ها رو دوستم گفت بده به من...
تو بقیه رو انجام دادی... این یه دونه پروژه مهندسی نرم افزار رو بسپر به من...

خلاصه سپردم بهش...
روز موعود فرا رسید و پروژه رو بردیم نشون استاد بدیم...

فکر می کنی چی شد؟
پروژه کلا اجرا نشد... 22 

4 نمره ی پروژه پرید...
درسی رو که باید 18 میشدم، شدم 14...  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

هم اتاقیم و دوستش امشب خواستن برن بیرون هر چی به من گفت بیا من نرفتم درس رو بهونه کردم و نرفتم ولی بیشتر بخاطر دوست هم اتاقیم بود که آدم به شدت نخاله ای هستش...از 5 تا جمله سه تاش راجع به دخترا و مخ زنی هستش.
میدونستم برم بیرون بد میشه. اون میخواد از مخ زنی و اینا بگه منم نمیتونم تحمل کنم منم شروع میکنم به کل انداختن تو مخ زدن.
آخرش باز رابطه با جنس مخالف شروع میشه.
خلاصه دوست بدبختم برگشته و شروع کرده به اس دادن.هر شب ساعت 9 خواب بود الان شروع کرده اس بازی.یه شب باهاش رفت بیرون وارد رابطه شد...
از یه طرف خوشحالم نرفتم باهاشون
از طرف دیگه دلم به حال این فلک زده میسوزه...
خلاصه درد و دل امشبمو با این بیت جمع کنم:
بیاموزمت کیمیای سعادت
ز هم صحبت بد جدایی جدایی
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
دقیقا درسته اقای همساده ما باید به جایی برسیم که این افراد رو اصلا نه ببینیم نه صحبتشونو بشنویم باید با تیپ های مثل خودمون رفت و امد کنیم ... بد دهن بودن ویژگی بعضیاست باید یاد بگیریم بد دهن نباشیم
only one ,one thing....geting rid of such dangerous habit.... not important  any problem...,but this problem....get rid it for all long life
آن پی مهر تو گیرد که نگیرد پی خویشش
وان سر وصل تو دارد که ندارد غم جانش
هر که از یار تحمل نکند یار مگویش
وان که در عشق ملامت نکشد مرد مخوانش
به جفایی و قفایی نرود عاشق صادق
مژه بر هم نزند گر بزنی تیر و سنانش
خفته خاک لحد را که تو ناگه به سر آیی
عجب ار بازنیاید به تن مرده روانش
گفتم از ورطه عشقت به صبوری به درآیم
باز می‌بینم و دریا نه پدیدست کرانش
عهد ما با تو نه عهدی که تغیر بپذیرد
بوستانیست که هرگز نزند باد خزانش