عزیز : .:.::. تجربیات موفق خانم yaldaw ا .::.:.

عزیز : .:.::.* آغاز نام نویسی مسابقه درون گروهی گروه سرو * .::.:.


نظرسنجی: به نظر شما برای شروع یه زندگی خوب، ایجاد کدوم عادت خوب موثره؟اگر گزینه ی دیگه ای مد نظرتون هست به سرپرست مسابقه اطلاع بدین.
این نظرسنجی بسته شده است.
خواب منظم و با برنامه
13.14%
59
13.14%
خوش اخلاقی (ترک پرخاشگری)
9.13%
41
9.13%
نظم داشتن
12.47%
56
12.47%
زندگی کردن در زمان حال
10.02%
45
10.02%
فعال و با حوصله بودن
9.80%
44
9.80%
استفاده مفید و به اندازه از اینترنت
8.02%
36
8.02%
ورزش
10.47%
47
10.47%
خوش رفتاری با والدین
8.24%
37
8.24%
مثبت نگری
12.92%
58
12.92%
راست گو بودن
5.79%
26
5.79%
در کل
449 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه شروع زندگی خوب، (سرپرست: *شهریار*، نور الزهرا)

#1
سلام

قرار بر این شد که تو این تاپیک مسابقاتی با هدف ایجاد عادت های خوب برای شروع یک زندگی خوب برگذار بشه

قوانین مسابقه:

 • از بین چند موضوع پیشنهادی از کاربران رای گیری میکنیم و هر موضوعی که رای بیشتری آورد موضوع مسابقه رو به خودش اختصاص میده ( برای رای دادن به نظرسنجی بالای همین تاپیک مراجعه کنید و به موضوع مورد نظرتون رای بدین )
 • مدت اجرای مسابقه 40 روز می باشد ( ممکن است تغییر کند)
 • نحوه امتیاز دهی:
 • اگر عادت خوب مورد نظر رو کامل انجام دادین  = گرفتن کل امتیاز آن روز
 • اگر عادت خوب مورد نظر رو انجام دادین اما به طور ناقص = گرفتن نیم یا درصدی از امتیاز آن روز
 • اگر عادت خوب مورد نظر رو اصلا انجام ندادین = گرفتن 0 امتیاز آن روز

 امتیاز تشویقی :  هر روز نکاتی رو در رابطه با موضوع مسابقه در تاپیک داریم ، در حین یا  پایان مسابقه ، سوالاتی از همین نکات روزانه طرح میشه هر کس بتونه به سوالات جواب صحیح بده امتیاز تشویقی هدیه میگیره. Confetti
 • جایزه:

در پایان مسابقه مجموع امتیازات رو اعلام می کنید

به نفرات برتر هر مسابقه مدال تعلق خواهد گرفت. Khansariha (46)


______________________________________________

فهرست مطالب تاپیک تا کنون:
7.شروع زندگی خوب با ایجاد عادت مثبت نگری ( همراه با 40 نکته آموزشی)

8.مسابقه شروع زندگی خوب با موضوع " فعال و با حوصله بودن "

9. مسابقه شروع زندگی خوب با موضوع "منظم بودن "(همراه با مقالات آموزشی)ویرایش توسط : سنا 53

[تصویر: image052.gif]
..........................................................................................................

شما می توانید در جایی که دیگران شکست می خورند، موفق شوید. می توانید عادت های تازه ای در خود ایجاد کنید و عادت های قدیمی را در خود از بین ببرید. میتوانید همین امروز زندگیتان را تغییر دهید. آیا می خواهید اعتیاد خود به موادمخدر را ترک کنید؟ آیا می خواهید وزنتان را پایین بیاورید؟ سیگار کشیدن را کنار بگذارید؟ اعتیاد به خوردن قهوه را؟ دعوا کردن و داد و بیداد با بچه هایتان را؟ آیا می خواهید در کار کمی فعال تر باشید؟ چه عادتی را می خواهید وارد زندگیتان کرده یا از آن خارج کنید؟ اکثر مردم وقتی می خواهند عادت جدیدی در خود ایجاد کنند، فراموش می کنند که این 10 قدم را طی کنند. اگر حتی یکی از این مراحل نادیده گرفته شوند، ممکن است در کارتان موفق نشوید، اما اگر این مراحل را به طور کامل طی کنید، موفقیتتان تضمین خواهد شد. پس با برداشتن این 10 قدم، واکنش های خود به زندگی و عادات خود را تغییر دهید.


1. شناخت عادت: در تشخیص عادت خود دقیق باشید. مثلاً اگر می خواهید وزنتان را پایین بیاورید، مشخص کنید که در چه مدت و چه میزان از وزنتان را می خواهید کم کنید. تحقیقات خود را انجام دهید. مثلاً اگر می خواهید رژیم غذایی را امتحان کنید، باید ببینید از رژیم غذاییتان چه می خواهید. کم کردن یک تا دو پوند در هفته و در نتیجه 30 پوند در شش ماه هدف معقولی است و به راحتی به دست می آید. چرا راحت به دست می آید؟ چون اگر از این مراحل پیروی کنید، موفقیتتان را تضمین کرده اید. هیچ جادو و جمبلی هم در کار نیست. همه چیز به خود شما بستگی دارد.


2. میل به شروع یا شکستن آن عادت: برای پیمودن این راه، شما نیاز به میل و رغبت فراوان دارید که شما را به جلو هل بدهد و انگیزه ی لازم را برای شما فراهم کند. باید خودتان مشتاقانه بخواهید که طریقه ی زندگی کنونیتان را تغییر دهید. این تنها راه ایجاد تغییر است. اگر از وضع کنونی زندگیتان راضی باشید، در تغییر دادن آن موفق نخواهید شد. یا شاید هم چون دیگران به شما می گویند باید فلان عادتتان را تغییر دهید می خواهید دست به این کار بزنید. اما این برای انگیزه دادن به شما اصلاً کافی نیست. باید از آنها بپرسید چرا؟ آیا خودتان تاثیرات عادتتان را انکار می کنید؟ به حرف کسانی که دوستتان دارند گوش دهید، و بگذارید که حرفهایشان در شما اثر کند و میل به تغییر عاداتتان را در شما ایجاد کند. ببینید اگر این عادت جدید را در خود ایجاد نکنید چه چیزهایی را از دست می دهید یا اگر آن عادت قدیمی را در خود از بین ببرید چه چیز به دست می آورید. برای موفق شدن، باید اول بدانید که اصلاً برای چه می خواهید عادتتان را تغییر دهید. اگر برای موفق شدن برنامه ریزی کنید، حتماً موفق خواهید شد. اما اگر در برنامه ریزی کردن شکست بخورید، در واقع برای شکست برنامه ریزی کرده اید.


3. ببینید چرا انجامش می دهید (یا نمی دهید): از وضعیت کنونی چه چیز نصیبتان می شود؟ ببینید کدام نیازهای شما را برآورده می کند؟ آیا این عادت به شما کمک می کند تا با موقعیت های مختلف کنار بیایید یا استرس و بیحالی را از زندگیتان رفع می کند. شما می توانید به طریقی مثبت و سالم هم استرس زندگیتان را کنترل کنید و با یک تغییر سالم، به خوشبختی واقعی برسید. آیا عادت شما واکنشی مشروط به اتفاقاتی است که برای ایجاد لذت و خوشی آنی در لحظات ناراحتی و خستگی انجام می گیرد؟ می توانید روشتان را تغییر دهید و جایگزین های سالمتری برای آن عادت ها ایجاد کنید. آیا می خواهید یک عادت جدید را شروع کنید؟ مثلاً اگر میخواهید برای خودتان یک برنامه ی ورزشی ایجاد کنید، می توانید وقت های اضافه در طول روزتان را صرف این عادت سالم کنید. به جای تماشای تلویزیون، ورزش کنید. فکر میکنید چرا زودتر این عادت را شروع نکرده اید؟ فکر میکنید به خاطر تنبلیتان بوده باشد و باید طرز فکرتان را تغییر دهید؟


اگر نیاز به دیدگاه فکری جدید دارید، با یکی از دوستانتان صحبت کنید. در این راه نیاز به تلاش فوق العاده دارید، پس شروع کنید.اگر دردها و مشکلاتی جدی دارید، برای رفع آن لازم است با کسی حرف بزنید. از بین بردن دردها و آسیب ها زمان می برد، اما شما باید واکنش هایتان را نسبت به این مشکلات تغییر دهید تا حالتان بهتر شود. برای تسکین یافتن باید عادت هایتان را عوض کنید. شیوه ی زندگی کنونیتان چه پیامی به شما می دهد و این چطور عادات منفی را در شما تقویت می کند؟


4. پیامهای مثبت را جایگزین پیامهای منفی کنید: همیشه به یاد داشته باشید آن لحظه ای که یک عادت جدید را شروع کرده اید یا یک عادت قدیمی را کنار گذاشته اید، تغییر کرده اید. بگویید: "من وزنم را پایین می آورم، من سیگار را ترک کرده ام، من در کارم فعال تر شده ام و..." و هرچه که با هدفتان جور در می آید. اگر واقعاً باور داشته باشید که تغییر کرده اید، تغییر خواهید کرد. هیچوقت دوباره به عقب برنگردید. شما برای زندگی نیاز به یک شعار تازه دارید، شعاری که به شما حالی کند که "میتوانید!" اگر باور نکنید که می توانید، هیچوقت نخواهید توانست. آیا باور دارید که در زندگی چه قصدی دارید؟ آیا قطار زندگیتان به سمت خاصی می رود؟ پیامهای جدیدی را جایگزین پیامهای قدیمی خود کنید. خودتان را دوست داشته باشید، از آن عادت قدیمی متنفر باشید و همانطور که خداوند می بخشدتان، شما هم خودتان را ببخشید! شما انسان باارزشی هستید. البته انجام این کارها برای خیلی از مردم دشوار است. از دوستان و نزدیکانتان کمک بگیرید. باور توانایی خود برای موفقیت، برای موفق شدنتان الزامی است!


5. برنامه ای دقیق داشته باشید: برای موفقیت برنامه ریزی کنید. برای موفق شدن شما نیاز به جزئیات دارید. برای شروع یک برنامه ی ورزشی، تصمیم بگیرید که دقیقاً در چه روزها و چه ساعاتی میخواهید تمریناتتان را انجام دهید. آیا می خواهید با خرید تجهیزات لازم، تمریناتتان را در خانه دنبال کنید، یا می خواهید به باشگاه بروید؟ برای یک هفته ی کامل برنامه ریزی کنید و حواستان هم باشد که بیش از حد ورزش نکنید که به سلامتیتان لطمه وارد شود. درصورت نیاز می توانید با پزشکتان هم مشورت کنید. برای ترک سیگار هم باید یک برنامه ی دقیق و جزء به جزء داشته باشید. باید ابتدا ببینید که برای این منظور به چه لوازم و وسایلی نیاز دارید. برای کاهش وزن هم باید مراقب باشید که برنامه ای مضر و ناسالم را پیش نگیرید. بعضی از رژیم های غذایی علاوه بر اینکه پول زیادی از شما می گیرند، به متابولیسم بدنتان هم آسیب می رسانند. اگر به شما وعده داده اند که میزان زیادی وزن در یک مدت کوتاه کم خواهید کرد و این به نظرتان بیش از حد خوب است که واقعیت داشته باشد، مطمئن باشید که همینطور است. این رژیم ها فقط پول شما را هدر میدهند و وقتی یک میزان وزنتان کاهش یافت، با گذشت مدت کمی دوبرابر به آن اضافه خواهد شد. در این زمینه هم باید برنامه ای دقیق داشته باشید و لیستی دقیق از غذاهایی که باید بخورید و غذاهایی که باید از برنامه تان حذف شود فراهم کنید. یک برنامه ی دقیق برای یک هفته ی خود تنظیم کنید. ببینید برای شروع اولین هفته ی زندگی جدیدتان به چه جزئیاتی نیاز دارید!


6. مسئولیت قبول کنید: اگر خودتان بخواهید می توانید همان آدمی شوید که همیشه می خواستید. این ده قدم موفقیت شما را تضمین خواهد کرد، اما فقط این شمائید که می توانید ضمانت کنید که این ده قدم را برمی دارید. کنترل همه ی امور دست شماست. چه نیاز باشد که با چسباندن یک تکه کاغذ یادداشت روی یخچال یادتان بیفتد، چه با زنگ زدن به دوستتان و یادآوری برنامه تان از طرف او، یا حتی نیاز به بستری شدن و درمان داشته باشید، انتخاب با شماست. این زندگیِ شماست. میتوانید با خودتان قرارداد ببندید که از همین امروز به طریقی متفاوت زندگی کنید.


ایوان پتروویچ پاولو، دانشمند روسی و برنده ی جایزه ی نوبل در اوایل دهه ی نود، مسئول آزمایش معروف "سگ پاولو" است. از این مثال معمولاً در گفتگو برای اشاره به فردی که به جای استفاده از تفکر انتقادی، فقط به موقعیت های مختلف واکنش می دهد استفاده می شود. در این آزمایشات، پاولو متوجه شد که سگ ها در واکنش به غذا، بزاق ترشح می کنند. سپس او با استفاده از تکنیک های مختلف که شامل سوت زدن، تکان دادن چنگال و محرک های بینایی خاص، این واکنش ها را تغییر داد. سگ، بعد از شنیدن صدا و مشاهده ی غذا با هم، حتی با شنیدن صدا به تنهایی هم شروع به ترشح بزاق می کرد. این روند آموزشی برای ایجاد یک الگوی واکنشی جدید و از میان برداشتن یک الگوی واکنشی قدیمی به کار می رفت. بدن شما هم تا حد زیادی به همین طریق کار می کند. با تغییر شرط ها، عادت هایتان هم تغییر خواهد کرد. درمورد عمل ها و عکس العمل هایتان هوشیار باشید و به جای واکنش دادن، جواب بدهید. رفتارهایتان را با توجه به عواقب و نتایج آن انتخاب کنید.


7. رفتارتان را تقویت کنید: شروع یا کنار گذاشتن یک عادت چه نتایج و عواقبی را برایتان در پیش خواهد داشت؟ این قسمتی از شرطی سازی دوباره در واکنش سگ پاولو است. باید بتوانید سیستم پاداش خود را تغییر دهید. اگر شرط را موفق شدن خود بگذارید، حتماً موفق خواهید شد. صبح که از خواب بیدار می شوید برای کسب پول از خانه بیرون می روید، درست است؟ چه چیز باعث می شود که صبح زود از خواب بیدار شده و از خانه بیرون بزنید؟ چون دوست ندارید برق خانه قطع شود و می خواهید که سقفی بالای سرتان و سوخت اتومبیلتان هم تامین باشد. برای شروع یا قطع یک عادت، باید همان سیستم شرطی/پاداشی را برای خود ایجاد کنید. اگر هدفتان پاین آوردن وزن یا ترک سیگار است، می توانید پولی را که همیشه صرف خرید تنقلات یا سیگار می کردید، در یک ظرف نگاه داشته و هر هفته جایزه ای به خود بدهید. برای خود لباس جدید بخرید، به سینما بروید، یا ان را صرف تفریحات دیگر بکنید. همچنین می توانید حساب پس اندازی باز کرده و شاهد رقم آن باشید که روز به روز بالا می رود.


علاوه بر بستن یک قرارداد با خودتان، که اگر برای حرف خودتان ارزش قائلید، باید آن را سفت و سخت بگیرید، فکر می کنید چه نتایج ملموس دیگری می توانید خلق کنید؟ نباید با خودتان خیلی بیرحم و سخت گیر باشید. راحت، اما محکم برخورد کنید. مثلاض1 آیا مناسبتی هست که بخواهید در آن شرکت کنید؟ می توانید آن عادتتان را شرط لازم برای آن مناسبت قرار دهید. البته این مناسبت نباید چیزی مثل بازی کردن با فرزندتان باشد که درصدرت عمل نکردن به آن باعث ناراحتی کودکتان شود. چیزی باشد که مربوط به خودتان می شود و میل زیادی برای انجام آن دارید، مثل شرکت در فلان کنسرت، بیرون رفتن برای شام با دوستان، و از این قبیل...اگر در نتیجه ی عملتان پاداشی وجود داشته باشد، بیشتر روی انجام آن متمرکز خواهید شد.

8. جوابگویی و سیستم پشتیبانی: هیچ بهانه ای قابل قبول نیست. برای خود مهلت تعیین کنید. باید برای خود یک پشتیبان هم انتخاب کنید تا نتایج کار خود را به او گزارش کنید. از تجارب کسانی که راه شما را پیموده اند استفاده کنید. وقتی محیط اطرافتان آرام و ساکت است با خود خود راز و نیاز کنید. به تصمیم خود پایبند باشید. برای جلوگیری از شکست، برای کارتان برنامه ریزی کنید.


9. برای مواقع ناامیدی که احتمال دست کشیدن از کار در شما زیاد است، برنامه داشته باشید: این یکی از اصلی ترین مؤلفه ها در شروع یا ترک یک عادت است. باید در قراردادی که با خود بسته اید، متعهد باشید. لیستی
از آیه های قرآن و جملات تشویق کننده ی دیگر تهیه کنید که در این مواقع بخوانید. اگر فشار وارد بر شما برای دست کشیدن از قدمی که برداشته اید ادامه پیدا کرد، با کسی در مورد آن صحبت کنید. هیچوقت خودتان را برای شکست توجیه نکنید. دوباره و دوباره این مطالب را بخوانید و فراموش نکنید که "شما می توانید!"


برای تغییر پیامهای قدیمی، پیامهای جدیدی برای خود بفرستید. مثلاً اگر هدفتان کاهش وزن بوده باشد و فکر می کنید با این روندی که پیش می روید جانتان گرفته خواهد شد، ببینید حقیقت چیست؟ آیا برنامه ای را که از جانب پزشکتان تایید شده دنبال می کنید؟ اگر می بینید که بدنتان گرسنه است، مطمئن باشید تا وعده ی غذایی بعدیتان زنده خواهید ماند. اما اگر از لحاظ روحی احساس گرسنگی می کنید: ببینید شاید احساس عصبانیت، تنهایی یا خستگی باشد؟ سعی کنید به جای خوردن غذا، این خلاء ها را پر کنید.


از همان ابتدا برای خود حد و حدود تعیین کنید. اگر هدفتان ترک مصرف مشروبات الکلی است، از رفتن به چنین مجامعی خودداری کنید. اگر به چنین مکانهایی رفتید، این برایتان یک چراق هشدار دهنده خواهد بود چون از مرزی عبور کرده اید که شما را دارد یک وادی خطرناک می کند. این نواحی خطر را باید از همان ابتدا برای خود مشخص کنید. سعی کنید هیچوقت وارد آن نشوید. بگذارید این محل آخرین مفرِ شما باشد. آیا اعصابتان ضعیف شده است؟ دلیل ندارد آن را سر دیگران یا خودتان خالی کنید، باید سعی کنید آن را تحت کنترل خود درآورید. و در چنین مواقعی به سمت همان برنامه ای بروید که گفتیم در مواقع دلسردی و ناامیدی باید برای خودتان تنظیم کنید.


وقتی احساس می کنید که رو به شکست می روید، تا 10 بشمارید، یک نفس عمیق بکشید و به سمت همان برنامه تان بروید. باید این برنامه آنقدر طولانی باشد که حداقل 10 دقیقه وقت شما را به خود اختصاص دهد. اگر بعد از این 10 دقیقه هنوز هم می خواستید دست از کار بکشید، باز دوباره به سمت برنامه تان بروید. این برنامه را آنقدر تکرار کنید که احساس ناامیدی کاملاً در شما برطرف شود. نباید هیچ وقتِ آزادی داشته باشید که بتوانید به شکست فکر کنید. اگر قبلاً شکست خورده اید، خود را متهم نکنید. شاید آن موقع ابزارهای لازم برای موفقیت در اختیارتان نبوده است. مطمئن باشید که اینبار می توانید. با دنبال کردن این 10 قدم، این بار نتیجه ی متفاوتی در انتظارتان خواهد بود.


10. برای افسوس خوردن وقت بگذارید: تغییر در عادت هایتان چه آنقدر برایتان خوب و عالی باشد که چند دقیقه بیشتر به طول نینجامد، و چه هر چند وقت یکبار روی آن کار کنید، باز هم نیاز به افسوس خوردن خواهید داشت. 20 تا 30 روز اول، روزهای بحرانی موفقیت شما خواهند بود. یکی از دلایل آن این است که شما همینطور که تغییر می کنید، افسوس می خورید. اگر آن عادتتان از نوع بسیار جدی باشد، حتی ممکن است با گذشت یکسال هم باز غصه بخورید. برای هزینه هایی که برای شما داشته است، برای آسیب هایی که ممکن بوده به خودتان یا دیگران وارد کند، و بر انچه که از دست می دهید افسوس بخورید. ممکن است از دیدگاه بقیه کاری عجیب باشد. اما بعد از تغییر در عادت هایتان، زمانهایی خواهد رسید که دلتان برای عادت های قبلی تنگ می شود.


گاهی اوقات وقتی شکست می خورید به سراغ شما می آید، و دلتان برای روزهایی تنگ می شود که این شکست هایتان را گردن آن عادت قدیمی می انداختید. آیا فکر می کنید این عادتتان می تواند بهانه ای برای این باشد که باور کنید فردی شکست خورده هستید و هیچوقت برای موفقیت تلاش نکنید؟ آیا از این عادت برای احساس امنیت بیشتر استفاده می کنید؟ مثلاً در کار و تجارت، بعضی ها عادت دارند بقیه را برای همه چیز مقصر کنند و به خاطر ندیدن توانایی های لازم در خودشان، هیچوقت هیچ تقصیری را متوجه خود ندانند. اما باید بلند شوید و برای شکست ریسک کنید، این تنها راهی است که می توانید موفق شوید.


آیا آماده ی تغییر هستید؟ از همین امروز شروع کنید.

منبع : http://www.mardoman.net
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .


#2
بنظر من اول باید خوب فکر کنیم چرا باید عادت رو بذاریم کنار چرا واقعا میخواهیم؟
فکر کردن هم فایده نداره باید بنویسیم
فکر کردن هم فایده نداره باید بنویسیم
فکر کردن هم فایده نداره باید بنویسیم

تمام دلایلی که واقعا از ته قلب بش اعتقاد دارین رو بنویسین :

اول اثر های منفی رو بنویسید:
واقعا من چرا می خواهم این عادت را ترک کنم؟
این عادت چه مشکلاتی برای من پیش اورده ؟
من از انجام این عادت چه چیزی بدست می آورم؟چه چیزی در مقابلش از دست میدم؟
بعد از انجام این کار چه احساسی دارم؟انجامش چه سودی برای من داره؟چه سودی برای بقیه داره؟
و...

بعد اثر های مثبت ترک رو بنویسید:
با ترک این عادت چه احساسی خواهم داشت؟
با ترک این عادت چه چیز هایی به دست خوام آورد؟
با ترک این عادت چقدر برای دیگران مفید تر خواهم بود؟ترک این عادت چه احساسی به کسانی میدهد که من دوستشان دارم؟
چه اثر مثبتی خواهد داشت که بتواند بیشترین تاثیر مثبت را روی من بگذارد؟


بعدش یکبار متنی که در براه اثرهای منفی نوشتین رو بخونید ..بعدشم 2 بار متنی که از اثر مثبت ترک رو نوشتین
این کار رو هر بار صبح که از خواب پامیشن و هر شب قبل خواب انجام بدین

من اینکارو تازگی ها دارم میکنم خاصیتشم این بوده که دوراهای ترکم رو طولانی کرده(10 13 روز یه بار).از اون موقع به بعد هر وقت وسوسه میشدم و شروع میکردم تمام این دلایل جلو چشم میاد چون روزی چند بار اون ها رو برا خودم یاد آوری میکنم
ولی دلایل منفی رو فقط برا این میخونم که یه احساس رنجی از این ادامه عادت بکنم و این احساس رنج تمام طول روز بیاد تو فکرم از اون ور هم با دوبار خوندن جملات مثبت به خودم روحیه میدم ..چند تا جمله مثبت پر رو حیه هم نوشتم که بعد خوندن اون متن 10 بار میخونم
مثلا :
می خواهم این عادت را رها کنم چون :
چون با رها کردن این عادت سلامتی ام هر روز بهتر میشود
چون با توبه از اینکار قدم به قدم به خدا نزدیک میشوم و با او در مراحل پاکی گام بر میدارم
چون با رها کردن این عادت خدا قلبم را جلا خواهد داد و پاک و درخشان میکند:!

می خواستم یه تاپیک بذارم که هرکس این کارو انجام بده و متنی که مینویسه را بذاره برای بقیه ..ولی گفتم بعد که خودم نتیجه گرفتم حتما این کار رو میکنم...حالا نمیدونم نظر شما چیه؟
حالا نمیدونم نظر شما چیه؟
حالا نمیدونم نظر شما چیه؟
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
#3
به نظر من بیاین هرچیز بدی رو تو زندگیمون ترک کنیم حتی اگه ظاهرمونم مناسب نیست عوضش کنیم (من خودم اینکارو کردم به جای پوشیدن لباسای عجق وجق دارم سعی میکنم لباسای معمولی تر که با دینمم مشکلی نداره بپوشم)دروغ ،غیبت،دشمنی،خود...،حسودی (که خودم بد گرفتارشم)،غرور و....
آثارشم خودتون تو زندگیتون مشاهده میکنین میشین یه آدم قابل اعتماد که خیلیم محبوبه و همه روی شما حساب میکنن از همه مهمتر پیش خودتون وخدا روسفیدین(دیگه از این بالاتر چی میخواین؟)
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
 سپاس شده توسط
#4
پارمیدا جان خوب امدی . راست میگی . هیچ چیزی بهتر از ساده زیستی ساده بودن نیست .

من یه دوست دارم 6 ماه ایرانه 6 ماه انگلیسه . شاید الان شنیدید انگلیس میگد حتما تریپش خیلی خفنه .

ولی بخدا قسم سر و وضعشو ببینی میگی من عمرا روم نمیشه لباسایی که این میپوشرو من بپوشم .

بهم میگه اصلا انگلیس چشم و هم چشم نیست . هر کی هر لباسی بپوشی عار نیست .این مردم ایرانن مثلا اگه الان شلوار گشاد بپوشن میگن رومون نمیشه بریم بیرون نمیدونم از این جور حرفا .

ما الکی به چیزایی که اصلا اهمیت ندارن داریم اهمیت میدیم . به چیزایی که خیلی اهمیت دارن انگار نه انگار.

خدایا خودت کمکون کن همون ادمی بشیم که خودت دوست داری . الهی آمین .


راستی بی نام جان باید خود ... رو ترک کنیم دیگه . فعلا این از همه مهمتره چیزای دیگرو فعلا بی خیال .
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .


 سپاس شده توسط
#5
Smiley-face-cool-2با عرض سلام علیکم
من فکرام و کردم
خوب بزرگترین مشکل من اینکه..(خوب گوشاتون و تیز کردین ها..خنده)
تنبلیTearsTearsTears

خوب میخوام ترکش کنم
راست میگم
به جون همون 2 تا تفنگی که تو دست پوتیفاره میخوام ترکش کنم

خوب پس شروع میکنیم
بچه ها هر کس خواست اسمش و بیاد اضافه کنه و بگه چی و میخواد ترک کنه...بعد پله پله با کمک این استقامت و اون یکی استقامت ترکش میکنیم

1- استقامت/خود...
2-بی نام/تنبلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی (آخه خیلی دوزش بالاست42)
خوشا باران و وصف بی مثالش
#6
منم هستم
آی گفتی بی نام ...

1- استقامت/خود...
2-بی نام/تنبلی
3- تارک/تنبلی
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر: 14a5beeb2cd5ff.gif]
#7
1-در تشخیص عادت خود دقیق باشید. مثلاً اگر می خواهید وزنتان را پایین بیاورید، مشخص کنید که در چه مدت و چه میزان از وزنتان را می خواهید کم کنید

خوب من فکر کنم40 روز زمان خوبی باشه حضرت علی میگن اگه 40 روز در کاری تداوم داشته باشی برات ملکه میشه 53258zu2qvp1d9v
تارک نظرت چیه؟

استقامت باید مدت زمانت و مشخص کنی

1- استقامت/خود.../
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /


حالا از کی باید شروع کنیم؟
فردا خوبه؟؟؟


برای موفق شدن، باید اول بدانید که اصلاً برای چه می خواهید عادتتان را تغییر دهید

فکر کنم زندگی بدون تنبلی خیلی بهتر باشه!؟17
نظر شما چیه؟
خوشا باران و وصف بی مثالش
#8
مرسی از این تاپیک عالی
منم هستم
اما عادتای بد من یکی دوتا نیست !!!
یکی تنبلیTears
که فکر می کنم یکی از دلایلی که خود... می کنم همین تنبلیه !
دومی خود...
سومی وقت هدر دادن ! !
حالا از تنبلی شروع می کنمSmiley-face-cool-2

1- استقامت/خود.../
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /
4-سه ایکس / تنبلی و خود ... / 40 روز و یک هفته !
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...


راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

#9
آقا منم هستم خفن !
1- استقامت/خود.../
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /
4-سه ایکس / تنبلی و خود ... / 40 روز و یک هفته !
5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره!
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
 سپاس شده توسط
#10
آقا جون هر کی دوست دارید کمکم کنیدااااااااااااااااااا
1- استقامت/خود.../ یه هفته
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /
4-سه ایکس / تنبلی و خود ... / 40 روز و یک هفته !
5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .


#11
دوستان عزیز .. دوست داشتین یه سر به متن اصلی بزنین!نکنه فکر کردین من علاوه بر همه ی هنر هام روانشناسی هم خوندم و تز میدم!؟؟!
خنده
نه همه ی این چیز هایی که گفتم از پست شماره ی 1 بود
حالا میرسیم به مورد سومش
اما قبلش پارمیدا جان تایمت رو مثل ما مشخص کن
کسی نبود دیگههههههههه!؟!؟!؟!؟!؟!

از وضعیت کنونی چه چیز نصیبتان می شود؟

1- استقامت/خود.../ 40 روز

2-بی نام/تنبلی/40روز/کارام و بقیه انجام میدن!(البته نه همه ی موارد)

3- تارک/تنبلی /40 روز

4-سه ایکس / تنبلی و خود ... / 40 روز و یک هفته !

5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره/

می توانید روشتان را تغییر دهید و جایگزین های سالمتری برای آن عادت ها ایجاد کنید. آیا می خواهید یک عادت جدید را شروع کنید؟

روی این مورد فکر کنین
فردا میام و میگم بزارین منم فکر کنم (تارک لطفا آیکن فکر کردن و بزار اینجا از طرف من مرسی)
خوشا باران و وصف بی مثالش
#12
روشهای غلبه بر تنبلی

مراحل

1. در صورت امکان، اول ببینید که چه مشکل و مسئله ای موجب عقب نگه داشتن شما شده است. معمولاً آن مشکل کوچکتر از آن چیزی است که فکر می کردید و ساده تر از آن چه که فکر می کردید هم می توانید از عهده آن برآیید. این مشکل هر چه که باشد، تا زمانیکه راهی برای گذشتن از آن پیدا نکرده اید، نباید تسلیم شوید.

2. حالا به اهمیت آن مشکل یا هدف فکر کنید. آیا می توانید نادیده اش بگیرید؟ آیا کس دیگری هست که بتواند برای حل آن به شما کمک کند؟ آیا می توانید آنرا فراموش کنید و درعوض به دنبال یک رویکرد دیگر باشید؟ آیا حس می کنید که خیلی کمال گرا شده اید؟

3. بعضی از آنهایی که فکر می کنند "تنبل" هستند، افسردگی ها و ناراحتی های دوران کودکی خود را دوباره شکل میدهند و زنده می کنند. هیچ نیازی به فرو رفتن در گذشته نیست. اما اگر احساس روزمرگی می کنید، فعالیتتان را بالا ببرید، یک کار تازه شروع کنید، و به خودتان بگویید"با وجود آن عادت قدیمی، الان می توانم از جایم بلند شوم و فرد مفیدی باشم".

4. تصمیم به شروع کار بگیرید و خواهید دید که خیلی راحت در جریان تمام کردن آن قرار خواهید گرفت.

5. کاری که در دست دارید هر چه که باشد، یک قدم به عقب بردارید، ریلکس شوید و کاری که در مقابلتان است را یک کار خیلی کوچک و ساده ببینید بعد آنرا به مراحل کوچکتر و قابل کنترل تر تقسیم کنید. فقط روی یک کار تمرکز کنید نه کل مشکل.

6. با گفتن "من می خواهم اینکار را انجام دهم؛ همین الان می خواهم اینکار را بکنم! پس الان دست به کار می شوم و استراحت را برای بعد می گذارم." خودتان را روی غلطک بیندازید. این جمله را بلند به زبان بیاورید و خواهید دید که خیلی زود خود را مشغول انجام آنکار می بینید.

7. به پایان رساندن مراحل کوچک احساس خیلی خوبی در شما ایجاد می کند. با خودتان بگویید "آفرین. احسنت. هیمنطور تا آخر ادامه بده." کار کردن به سمت مقاصد و اهداف کوچک رمز موفقیت است: موفقیت های بزرگ از چندین و چند موفقیت کوچک پشت سر هم به دست می آیند.

8. یادتان نرود که برای موفقیت های کوچکتان به خودتان پاداش بدهید. اگر تصمیم گرفته اید کاری را انجام دهید که روز قبل انجام نمی دادید، مطمئن باشید که نیاز به یک پاداش خوب دارید. برای اتمام هر کار باید به خودتان جایزه بدهید تا انگیزه ادامه راه را پیدا کنید.

9. اینجا تسلیم نشوید. روی غلطک افتادن خیلی سخت است پس وقتی روی غلطک افتادید به این راحتی از روی آن بلند نشوید و پشت سر هم هدف های مختلف را دنبال کنید. هرچه بین موفقیت های وقفه بیشتری باشد، شروع دوباره برایتان دشوار خواهد بود. اما هرچه زودتر هدف بعدی را شروع کنید، اعتماد به نفستان بالاتر بوده و همین اعتماد به نفس باعث می شو احساس کنید که هر کاری از عهده تان برمی آید.

10. انگیزه پیدا کردن یک چیز است، اما نگه داشتن آن وقتی در طول مسیر شرایط دشوار می شود، چیز دیگری است. هرچه بیشتر از مشکلات دوری کنید، تسلیم شدنتان راحت تر خواهد بود. اما چطور باید از چاله چوله های بین راه بگذرید؟ مداوم با خودتان بگویید، "من واقعاً میخوام که از این موقعیت عبور کنم. حتماً باید به این مشکل غلبه کنم." این جمله را آنقدر تکرار کنید که دیگر هیچ میلی به تسلیم شدن نداشته باشید.

11. تازمانیکه آمادگی یک استراحت و توقف کوتاه را پیدا نکرده اید، دست نگه ندارید. و وقتی برای استراحت نشستید، برای برگشتن دوباره به سمت کارتان زمان تعیین کنید. در زمان استراحت می توانید کتاب بخوانید، با دوستانتان تلفنی صحبت کنید و ...

12. برای خودتان هدف های بلند مدت تعریف کنید. اگر برای خود هدفی داشته باشید، چیزی دارید که به سمت آن حرکت کنید. هدف های بلندپروازانه برای خود انتخاب کنید که حسابی انگیزه دهنده باشند. تصور کنید که واقعاً دنبال چه هستید. هدف های پست چندان انگیزه ای به شما نخواهند داد. هدفتان می تواند پس انداز کردن برای خرید خانه، یک اتومبیل نو، یا برآورده کردن رویاهایتان باشد. لیستی از کارهای روزانه درست کنید که هم شامل کارهای بزرگ و هم کوچکی که باید انجام دهید باشد. این لیست را اولویت بندی کنید.

13. همچنین لیستی از همه چیزهای کوچکی که میخواهید تهیه کنید: لباسهای جدید، یک CD Player، مبلمان نو برای خانه، یا حتی یک سگ. اگر اهداف کوچکتان مدام در ذهنتان باشد بیشتر به سمت برآورده کردن آنها حرکت خواهید کرد.

نکات

· از قوه تخیلتان استفاده کرده و فرشته و شیطان روی شانه هایتان را تجسم کنید. اگر با همین تجسم کارها را دنبال کنید، فرشته خیلی خیلی بیشتر از شیطان در کارها موفق خواهد شد.
· اگر کار نمی کنید یا لازم نیست که اول صبح از خانه خارج شوید، ساعتتان را برای صبح زود کوک کنید، مثلاً برای 7 صبح. دوش بگیرید، لباس بپوشید و کاملاً سرزنده و سرحال از اتاق بیرون بروید. همیشه طوری لباس بپوشید که انگار می خواهید از خانه بیرون بروید. تختتان را بلافاصله بعد از بیدار شدن مرتب کنید.
· رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید. تنقلات و غذاهای فست فود مواد مغذی لازم را به بدنتان نمی رسانند.
· ورزش کنید. چند روز در هفته برای پیاده روی یا دویدن بیرون بروید و خیلی زود خواهید دید که سرحال تر و بشاش تر از قبل هستید. ورزش کردن انگیزه زیادی به شما می دهد و از تنبلی دورتان می کند.
· در طول روز به اندازه کافی آب بنوشید تا بدنتان بی آب نشود.
· هر شب به اندازه کافی بخوابید تا بتوانید صبحها راحت از خواب بیدار شوید. برحسب میزان فعالیت و سنتان، به بین 10 (نوجوانان) تا 5 (میانسالان) ساعت خواب نیاز دارید.
· از مصرف زیاد شکر و مواد غذایی که حاوی فروکتوز بالا هستند خودداری کنید چون این مواد غذایی باعث می شود که بدنتان به جای چربی، قند بسوزاند. همچنین قندهای غیرطبیعی (بدون فیبر) انرژی شما را برای یک مدت کوتاه بالا می برد اما بعد قند خونتان پایین آمده و دوباره احساس خستگی و گرسنگی خواهید کرد.
· سعی کنید تا حد امکان کمتر تلویزیون تماشا کنید.
· یک کپی از اهداف یا برنامه روزانه تان را در قسمت های مختلف خانه نگه دارید: یکی روی یخچال، یکی روی پاتختی، یکی کنار کامپیوتر، یکی کنار آینه دستشویی، یا حتی روی در اتاق خواب.

هشدارها

· اگر فکر می کنید تنبل هستید اما دیگران اینطور فکر نمی کنند، تلاشتان را بیشتر نکنید. اینکار فقط استرس بیشتری بر شما وارد می کند و هدفتان را مختل می کند.
· اگر توصیه هایی که در بالا ذکر شد سطح فعالیت شما را بالا نبرد یا روحیه تان را تقویت نکرد، احتمالاً دچار نوع حادتری از افسردگی هستید.
· همه آدمها در یک نقطه از زندگی خود دچار افسردگی می شوند که معمولاً به خاطر موقعیتها یا شرایط ناراحت کننده است و اکثراً بعد از چند روز از آن بیرون می آیند. اما اگر افسردگی شما بیش از دو هفته ادامه پیدا کرد یا مشاهده کردید که در کار یا درستان اخلال ایجاد کرده است، حتماً باید از متخصص کمک بگیرید تا مطمئن شوید که مشکل پزشکی خاصی ندارید و تحت درمان مناسب قرار می گیرید.


منبع : http://www.mardoman.net
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .


 سپاس شده توسط
#13
سلام تایمم تا آخر عمره !اینم لیست دیگه چی میخواین؟
1- استقامت/خود.../ 40 روز

2-بی نام/تنبلی/40روز/کارام و بقیه انجام میدن!(البته نه همه ی موارد)

3- تارک/تنبلی /40 روز

4-سه ایکس / تنبلی و خود ... / 40 روز و یک هفته !

5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره/ 40 روز تمام
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
 سپاس شده توسط
#14
روشهای غلبه بر تنبلی از نظر من: Khansariha (56)
1)تعلل و مساحمه رو کنار بذار و با نشاط و انفجاری کارها رو شروع کن
2)مهمترین و اصلی ترین کار رو اول انجام بده .کار اول هر چقدر سخت باشه بهتره

میگین چرا؟ چون که:
اگر کاری را شروع کنید ذهن خود بخشی دارد که راغب به ادامه دادن و پایان دادن به آن است
بدین ترتیب کار های سخت و مهم را که اول انجام میدهید روحیه و اعتماد به تواناییتان بالا تر میرود و در بقیه روز به شما کمک میکند!و با نشاط بیشتری روز را ادامه خواهید داد! و برای ادامه ی داشتن یک روز خوب بهتر خواهید بود!Muscular

هرچقدر پر ارزش ترین کار و اصلی ترین کار را زود تر شروع کنید و هر چقدر به ادامه ی ان اصرار ورزید و با تمرکز و جدیت آن را به پایان برسانید ،انرژی و توانایتان در روز های دیگر برای این "اولویت" بهتر خواهید بود به گونه ای که از انجام آن لذت خواهید برد و با آن زندگی خواهید کرد و به آن عادت خواهید کرد و این یک رفتار وشخصیتی است که می توان برای داشتن آینده ی بهتر به بهترین وجه کسب کرد .317
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
#15
آفرین آقا مجتبی . قشنگ امدی . درسته . من با نظرت موافقم .

- استقامت/خود.../ 40 روز پیامهای مثبت را جایگزین پیامهای منفی کنید (البته همه ی موارد منفی)

2-بی نام/تنبلی/40روز/کارام و بقیه انجام میدن!(البته نه همه ی موارد)

3- تارک/تنبلی /40 روز

4-سه ایکس / تنبلی و خود ... / 40 روز و یک هفته !

5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره/ 40 روز تمام
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان