امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(1399 دي 25، 17:41)زندگی آزاد نوشته است: این 5 موردی که نام بردید درسته و از عوامل این هست که انسان رو منزوی میکنه  و به گناه میکشونه

ولی به نظر من یک عامل که از همه اینا مهمتر هست داشتن برنامه و هدف هست حالا هر چند کوچک باشه مثلا میتونید برا خودتون هدف های کوچک تعریف کنید و وقتی بهش رسیدید خوشحال میشید و انگیزتون بیشتر میشه

مثلا یک مهارت جدید یاد بگیرید مثلا کار با یک نرم افزار یا طراحی سایت اینترنتی یا هر چیز دیگر که براتون جذاب هست

اینجوری هم مهارت های بیشتری یاد گرفتید هم زمینه های کاری مورد علاقتون رو کشف میکنید  هم وقت ندارید که به چیز های بد فکر کنید

53

53258zu2qvp1d9v
داشتن برنامه متضاد بیکاری
داشتن برنامه علت نیست 
راه حله

پس شما یه جورایی علت اصلی را بیکاری میدونین

بسی ممنونم که جواب دادین
تشکرات ویژه 302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
نقل قول: [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
داشتن برنامه علت نیست 
راه حله

بسی ممنونم که جواب دادین
تشکرات ویژه [تصویر:  302.gif]

خواهش میکنم

بله همون بیکاری منظورم بود  Smiley-talk038  که عامل مهمی هست

کسی که برنامه و کاری نداشته باشه کارش میشه باری به هر جهت بودن و به قول معروف حزب باد Hanghead

من خودم سالها این شکلی بودم vayy
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
 سپاس شده توسط
(1399 دي 25، 17:56)زندگی آزاد نوشته است:
نقل قول: [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
داشتن برنامه علت نیست 
راه حله

بسی ممنونم که جواب دادین
تشکرات ویژه [تصویر:  302.gif]

خواهش میکنم

بله همون بیکاری منظورم بود  Smiley-talk038  که عامل مهمی هست

کسی که برنامه و کاری نداشته باشه کارش میشه باری به هر جهت بودن و به قول معروف حزب باد Hanghead

من خودم سالها این شکلی بودم vayy
53258zu2qvp1d9v 
من خودم الان این مدلیم
بنظرم تنهایی که آقای مهدوی گفتن هم مهمه 
ولی چون نمیتونم حلش کنم 
باید سعی کنم با پر کردن وقت جاش را پر کرد
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
4chsmu1
خب الان مشکل اصلی شد بیکاری
که راه حلش شد هدف گذاری
53258zu2qvp1d9v
خب من همیشه یک بی هدف بودم
اما
یه جمله ای خواندم
میگفت ببین تو زندگی چی برای تو ارزش همون ارزش را بگذار هدفت و سعی کن بهش برسی

اول میگفتم این جمله الکیه
ولی خوب روش فکر کردم دیدم نمیشه که
دنیا با این بزرگی هیچی نباشه که برای من ارزش به حساب بیاد Swear1
یعنی خدا منو یادش رفته
نمیشه که

نتیجه شد الان اینا تو دنیا برای من ارزش به حساب میاد
اینا برای من مهمه و ارزشمنده
۱ تموم کردن درسم
۲ یادگرفتن لاراول و همراهی کردن با همکلاسیم
۳ خواندن نماز اول وقت و قرآن
۴ الف (اینو نمیشه گفت 4chsmu1. )
۵ ساعت خواب

شد ۵ تا هدف کوتاه مدت
که میتونم هر روز براش تلاش کنم

مشکل
چرا من سمت چیزی که میدونم و میخوام و علاقه دارم و برنامه میریزم و کلی حساب کتاب براش میکنم نمیرم
Khansariha (116)
چرا انجامش نمیدم؟؟؟؟؟

آقای افرا به این میگن
تنبلی
نظر شما چیه؟
اگر راه حل دارین بگین لطفا 302 302 302

ببخشید که همش سوال میپرسم
واقعا این برام سوال شده چرا من انجام نمیدم 809197ps94ijjhwg
احساس میکنم دارم به خودم و اطرافیانم همش دروغ میگم 809197ps94ijjhwg

سپاس شده توسط
شما که تجربتون بیشتر هست به نظرتون چطور میشه از سریالی بودن خارج شد و این زنجیره رو شکست ؟  Hanghead
 سپاس شده توسط
(1399 بهمن 18، 10:07)زندگی آزاد نوشته است: شما که تجربتون بیشتر هست به نظرتون چطور میشه از سریالی بودن خارج شد و این زنجیره رو شکست ؟  Hanghead

انگیزه
دوری از پورن
سرگرمی
هدف
تفریح
قرآن
صبر
تلاش
نماز
همه اینا کاربردیه ولی مهم تر از همشون صبره...
گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی.
 سپاس شده توسط
(1399 بهمن 18، 10:07)زندگی آزاد نوشته است: شما که تجربتون بیشتر هست به نظرتون چطور میشه از سریالی بودن خارج شد و این زنجیره رو شکست ؟  Hanghead

یه توبه مشتی می‌کنم.

انگیزه‌های پاکیم رو خیلی دقیق مرور می‌کنم یا دوباره می‌نویسم. 

از هر جایی که تحریک میشم، از بیخ و بن ریشه‌اش رو خشک می‌کنم. دسترسیم رو به هر پیام‌رسان یا شبکه اجتماعی که مانع من میشه می‌بندم.

هر روز منظم با انرژی زیاد اعلام وضعیت پاکی می‌کنم.

به چند کار کمکی برای پاکی پایبند میشم. مثل نماز، قرآن، ورزش و کتابخوانی. 

این‌ها حتما جواب میده.  Khansariha (69)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط

من این اواخر سعی کردم روزای اول را نشمرم
اصلا بهشون اهمیت ندم 
فقط پاک بمونم
تا دو رقمی بشم
این خیلی بهم کمک کرد
اصلا روزا را نشمرید

۳ روز اول خیلی سخته
سعی کنین بیشتر وقت را بیرون باشید یا مشغول یه کاری
نگران نباشید که از برنامه عقب میفتید
فقط ۳ روز
بعدش جبران میشه
قول میدم اگر تا ۳ روز دووم بیارید انرژی برای ادامه راه خیلی بیشتر میشه

اگر شکست هاتون با دیدن فیلم و عکس مستهجن بوده
خواهشا سعی کنین تا میتونین فیلم ها و تصویر های طبیعت، مستند ،فیلم های بدون تصاویر بد را ببینین
همینجوری بیکار نشستید برید عکس چندتا پرنده نگاه کنین
عکس چندتا درخت
عکس چندتا ماشین
این خیلی به من کمک کرد
کلا هر چی که دیدم پاک میکنه میره
ولی باید تعداد عکس هایی که میبینید زیاد باشه
موضوع اش هم دوست داشته باشید

امیدوارم موفق باشید
بیرون اومدن از سریالی سخته. ولی غیر ممکن نیست

شیطون همش میخواد ثابت کنه بیرون اومدن ازش نشدنیه
باور کنین دروغ میگه

این موضوع داره اذیتم میکنه لطفا کمکم کنید.
میشه یه آدم از یه تاریخ به بعد بگه من دیگه اشتباه نمیکنم؟ یعنی همچین چیزی ممکنه؟
تا چقد طبیعیه آدم اشتباه کنه؟

تعداد اشتباهاتم خیلی اذیتم میکنه Khansariha (60)  Khansariha (60)  Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60)Khansariha (60)  Khansariha (60)  Khansariha (60) Khansariha (60)Khansariha (60)  Khansariha (60)  Khansariha (60) Khansariha (60)
 سپاس شده توسط
(1399 بهمن 20، 18:42)ارادتمند شهدا نوشته است: این موضوع داره اذیتم میکنه لطفا کمکم کنید.
میشه یه آدم از یه تاریخ به بعد بگه من دیگه اشتباه نمیکنم؟ یعنی همچین چیزی ممکنه؟

تعداد اشتباهاتم خیلی اذیتم میکنه Khansariha (60)  Khansariha (60)  Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60)Khansariha (60)  Khansariha (60)  Khansariha (60) Khansariha (60)Khansariha (60)  Khansariha (60)  Khansariha (60) Khansariha (60)

سلام علیرضا جان

نه؛ تاریخ انقضا نداره! 65
در عوض یه تغییر ایجاد میکنه

ما اشتباه کردیم؛ خب الآن دوتا راه داریم:

اول: میترسیم و ولش میکنیم(در واقع فرار میکنیم)
نتیجه: هیچ تغییر مثبتی صورت نمیگیره و ممکنه دوباره این اشتباه تکرار بشه و حالمونو بدتر میکنه

دوم: باهاش مقابله میکنیم و درستش میکنیم؛ درستش هم نکردیم اشکال نداره! دوباره انجامش میدیم اما این بار درصد اشتباه کمتر خواهد بود
بعد از یک یا دو یا ده بار بالاخره مسلط میشی

ما در طول زندگی در حال آزمون و خطا هستیم؛ اما هر بار قوی تر از قبل میشیم

برای همینه که میبینیم بزرگترا به نسبت قوی تر هستن 128fs318181

پس باید مقابله کرد؛ چون اوضاع بهتر نمیشه! اما ما میتونیم قوی تر بشیم 49-2
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
(1399 بهمن 20، 18:42)ارادتمند شهدا نوشته است: این موضوع داره اذیتم میکنه لطفا کمکم کنید.

همیشه اولش سخته 

یه نوزاد رو ببین وقتی میخواد راه رفتن رو یاد بگیره همش میخوره زمین، اینقدر زمین میخوره تا بلاخره یه روز یاد میگیره و دیگه زمین نمی خوره 53258zu2qvp1d9v

ما هم همینطور هستیم وقتی میخواهیم کار جدیدی رو یاد بگیریم اولش همش اشتباه میکنیم تا بلاخره یاد میگیریم Khansariha (69)

ناراحت نباش و به جاش از فرآیند و مسیر کار جدیدت لذت ببر 2uge4p4
 سپاس شده توسط
(1399 دي 25، 18:55)_رعنا_ نوشته است: مشکل
چرا من سمت چیزی که میدونم و میخوام و علاقه دارم و برنامه میریزم و کلی حساب کتاب براش میکنم نمیرم
Khansariha (116)
چرا انجامش نمیدم؟؟؟؟؟

آقای افرا به این میگن
تنبلی
نظر شما چیه؟
اگر راه حل دارین بگین لطفا 302 302 

Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60)  چرا واقعاااا هااااا؟
 سپاس شده توسط
(1399 بهمن 24، 4:17)Alireza98 نوشته است:
(1399 دي 25، 18:55)_رعنا_ نوشته است: مشکل
Khansariha (116)
چرا انجامش نمیدم؟؟؟؟؟

آقای افرا به این میگن
تنبلی
نظر شما چیه؟
اگر راه حل دارین بگین لطفا 302 302 

Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60)  چرا واقعاااا هااااا؟

Hanghead
من چیزی بلد نیستم
ولی فکر کنم یکی اش نا امیدی
وقتی میدونی تهش چیزی نیست یا تهش قرار نیست اتفاقی بیفته. یا وقتی چند بار رفتی و به چیزی نرسیدی نا امید میشی و قید شروع کردن را میزنی
یه علت دیگه اش فکر زیاد. صداها و فکرها انقدر تو سرت زیاد شدن که اصلا فرصت نمیدن نفس بکشی چه برسه به اینکه کاری کنی
فکر کنم یه علت دیگه اشم استرس و اضطراب . اینم زورش خیلی زیاده. نمیگذاره هیچ کاری کنی

البته به گمانم تنبلی هم یه علتشه. نمیدونم این تنبلی از کجا میاد 106 یعنی ارثیه ؟ Khansariha (49) یا نمیدونم علت داره ؟ 106
نمیدونم
کلا منم نمیدونم Hanghead
جوابی هم براش پیدا نکردم 53258zu2qvp1d9v

راهش را هم بلد نیستم. فقط میدونم باید جنگید همین . کلا همش جنگ . باید در مقابل این حال و اوضاع بد نا امیدی و فکر زیاد و استرس و تنبلی جنگید . وگرنه عین خ.ا هر چی بهش دامن بزنی هی بدتر و بزرگتر میشه

Hanghead
اینا کل چیزایی بود که من بلد بودم
امیدوارم دوستان ایده های بهتر و قشنگتر بدن

سپاس شده توسط
ببینید چکار میکنید ادم بیاد توضیح بده Gigglesmile

من هیچوقت یهو نمیگم تنبلی  Gigglesmile

بریم ببینیم چی شده...

قبلا گفته بودم که تعریف صحیح تنبلی اینه که شخص ازینکه کاری رو انجام نداده لذت میبره! 

این تعریف دایره ی ادمای تنبل رو خیلی کوچولو میکنه...

فکر نمیکنم شما از تنبلی لذت ببرید. بلکه خودتون رو سرزنش هم میکنید...

بعضی ها هم میگن انگیزتون کمه...

درست میگن ولی توضیح خیلی کلی ایی هست!

چرا انگیزه کمه؟!

تقریبا خودتون گفتید...

ترس ...

ماها خیلی تو زندگی شکست خوردیم ...

شکست خوردن بد نیست...

ولی این طرز فکر ما ایراد داره که فکر میکنیم ادمای ضعیف شکست میخورن!

ولی برعکسه. دقیقا زمانی شما شکستات زیاد میشه که در حرکت باشی...

ادمایی که مردن یا اونایی که کلا هیچکاری نمیکنن شکست هم نمیخورن...

یه بار برای همیشه یاد بگیریم که شکست بد نیست...

این ترس اونقد عمقی شده که عادت کردیم بشینیم هیچکاری نکنیم...

نقل قول: چرا من سمت چیزی که میدونم و میخوام و علاقه دارم و برنامه میریزم و کلی حساب کتاب براش میکنم نمیرم

ازین به بعد توی حساب کتاباتون درصد احتمال شکست رو هم مشخص کنید... مثلا اگه کمتر از 50 درصد بود شروع کنید...

مورد بعدی هم که قبلا گفتم افسردگیه...

کسی که افسردست مثل یه بشکه ی سوراخ انرژیش دائم داره از یه جایی هدر میره!

بنابراین فقط روز اول که شور و شوق زیادی داره میتونه کارشو درست انجام بده.

مثلا 80 واحد انرژی داره. 50 تاش به خاطر افسردگیش هدر میره و با اون 30 واحد باقی مونده کار رو شروع میکنه.

ولی روزای دیگه شور و شوق اولیه رو نداره و انرژیش میاد رو 60 واحد .دوباره 50 تاش هدر میره و با 10 تای دیگه فقط میتونه نفس بکشه و بشینه 

سر جاش! Hanghead

نقل قول: فکر کنم یه علت دیگه اشم استرس و اضطراب

اینجا هم خودتون گفتید. 

استرس و افسردگی مثل زنجیر به هم وصلن و در اکثر مواقع هر کدوم باعث به وجود اومدن دیگری میشه...

حالا چکار کنیم؟!

تفکرات غلط در مورد شکست رو بریزیم دور...اقا تا الان اشتباه میکردیم

نقل قول: میشه یه آدم از یه تاریخ به بعد بگه من دیگه اشتباه نمیکنم؟ یعنی همچین چیزی ممکنه؟

مثل پیام ارادت جان...

آدمای بزرگ مثل مخترعین اشتباهات بسیاری داشتن و این براشون مایه ی افتخاره...وگرنه مثلا یه معلم (با احترام به همه ی معلمای عزیز) که هر 

روز تقریبا مثل روز گذشته از یک مسیر مشخص میره محل کارش و درسی که پارسال درس داده بود رو تکرار میکنه زیاد جای اشتباه هم نداره...

ولی یک مخترع یا پژوهشگر پاشو میذاره جایی که خودشم میدونه احتمال شکست توش خیلی زیاده...

از طرف دیگه درسته که اشتباه کردن باعث افتخاره ولی باید آگاهانه باشه!

زمانی که من اورژانسی میشم و اورژانس نمیام خریت خودمو نشون میدم!(میدونم اورژانس روی بقیه ممکنه جواب نده.در مورد خودم گفتم ) Gigglesmile اگه 

هم اشتباه کردم چیز جدیدی ازش یاد نمیگیرم! Gigglesmile 

مورد بعدی اینکه افسردگی رو هم باید کمش کنیم اونم با یه برنامه ی طولانی مدت....

عواملی که باعث افسردگی میشه رو بنویسیم...(مثلا آهنگ غمگین شادمهر! ....یا دیدن خبرای دروغ و  ناامید کننده ...یا گشتن با ادمای داغون!

دوری از افکار ناامیدی (اون سرزنشگر درونی رو خفه کنید!))

عواملی برای کاهش افسردگی رو هم بنویسیم...(مثل انجام کار کوچیک و لذت بردن ازش با خیال راحت 53258zu2qvp1d9v )

حالا هر روز اجراش کنیم و نتیجه رو در 6 ماه ببینیم.

میبینیم دیگه اون 50 واحد انرژی هدر نرفته و حتی اگه 10 تا هم داشته باشیم شروع به حرکت میکنیم و کار رو تموم میکنیم....

کار طولانی و مهم و ارزشمند یه متن بلند بالا میخواست که من خلاصشو نوشتم...

موفق باشید....

53
 سپاس شده توسط
 (اون سرزنشگر درونی رو خفه کنید!)  

Vamonde
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان