امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۲ خانم‌ها: باران (حامی: شادن - سرپرست: Hanifa ، Roza.r)

من با گوشی میام کانون 
میشه بهم بگین از کدوم قسمت میتونم عکس بفرستم؟
(1400 ارديبهشت 9، 16:41)رها Y نوشته است: من با گوشی میام کانون 
میشه بهم بگین از کدوم قسمت میتونم عکس بفرستم؟

سلام عزیز
یه قسمتی داره شکل به علاوه روی یک عکسه.
فقط اینکه عکست رو باید آپلود کنی و لینک آپلود شده ش رو آنجا کپی کنی.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
خواهریا خوب سر و پا گوش باشید امشب می خوام درباره دو تلاش موازی برای تغییر کمال گرایی بگم 49-2
باز تاکید می کنم این یک فرآیند مدت داره ولی جواب میده. daghighan

کمال گرایی_۲

تلاش ذهنی:
هدف اینه که با خودتون حرف بزنید و به خودتون نشون بدید که کمال گرایی بده.
 باید بدی هاش رو‌بارز و واضح مرتب به خودتون یادآوری کنید و چه بهتر که شواهد تجربیات قبلیتون رو یاد خودتون بیارید. مثلا ارائه ای که به خاطر کمال گرایی ناقص موند و نمره نگرفت در حالی که اگر معمولی ساخته می شد اما کامل بود یک ۱۷ نهایتا می گرفت. یا غذا یخ کرد تا اینکه تزیین برنج عالی بشه یا...

در این مرحله با کمک گفت و گوی درونی کار رو پیش می بریم.
یعنی دو نفر تو ذهنتون انگار هستن که دارن مشاجره می کنن.

»»گفت و گو هاشون رو بنویسید.

یک نمونه مکالمه:

میگه:-من نمیتونم با کیفیت پایین کار کنم.(با بد عمقی)
بهش میگی:-خب چرا؟(با آرامش)
-چون حس بدی دارم
-چرا حس بدی داری؟
-فکر می کنم کار با کیفیت متوسط بی خوده. باید عالی باشه همه چی!
-خب فکر نمی‌کنی اگه اینطور ادامه بدی بدتره؟ ناقص بمونه، کار انجام نشده باشه بهتره؟
-آره بهتره!
-خب برو ببینم به کجا می رسی! (با آرامش)

شاید این مکالمه بی فایده به نظر بیاد ولی اینطور نیست.
بعد چون کمال گرایی محکوم به شکسته خودبخود به مرور به اون قسمت ذهن ما (والد) ثابت میشه که تصورش اشتباهه و اینطوری ضرر می کنه. این تغییر زمان بره و نیاز به مداومت طولانی داره. چون ما سال ها اینطور قضاوت شدیم و خودمون هم خودمون رو اینطور قضاوت کردیم و در ناخودآگاه ما رفته. 53258zu2qvp1d9v

گاهی هم به اون بدعنقه که روی کمال گرایی پافشاری می کنه با آرامش میگی:
ببین فلانی متوسط انجام میده شب راحت می خوابه...
اصلا هدف من از تلاش هام تو زندگی چیه؟ اینکه به یک نتیجه برسم و نتیجه حال دلمو خوب کنه. ببین اینطور که تو میگی کارها رو پیش ببرم من همیشه حالم بده...
ببین وقتی کمال گرا نباشی...(خوبیاشو میگی)(راستی اصلا خوبیاش چیان؟ آدمای غیر کمال گرا چه خوبیایی دارن؟! 39 )

تلاش عملی: 
خودت رو مجبور می کنی که گاهی اوقات کار با کیفیت متوسط انجام بدی و بابت کار متوسط برای خودت پاداش تعیین می کنی. Khansariha (130)

بابت هر قدم موفق به خودت پاداش میدی نه عبور از هر مرحله.

یا خودت رو مجبور می کنی(=با خواست خودت تصمیم می گیری) گاهی اوقات که هر طور هست در زمان مشخصی کار رو به اتمام برسونی.‌ یعنی هر چی هم شد میگی از کیفیتش کم می کنم اما تمامش می کنم. 128fs318181

Cowboypistol این تلاش عملی و ذهنی کاملا باید همپای هم باشن و گرنه وقتی میخوای به خودت جایزه بدی می گی ولش کن بابا کاری نکردم!

عارفه/۱۴ دی/۱۱۷ روز خوب تا آخر امشب/ روز ۲۷ چله خودمراقبتی 53

خودمراقبتی امروزم: دیروز توی گروه بهم یادآوری شد که تفریحم کمرنگ شده. حتی شده چند روز گذشته و من همش دنبال انجام وظایف بودم و تلاش کردم برای بهتر درس خوندن. فکر کردم به تفریحاتم و باز دیدم یادم رفته چی خوشحالم می کرد. گزینه ها بی مزه بودن.
کمی از دیسیپلین و خشکی برنامه م کم کردم. مقرر کرده بودم اول درسا بعد کارای دیگه، تغییرش دادم. دیدم جواب نمیده.
عالی نشد ولی تلاشمو کردم و برای تلاشم راضیم.
همین که حرکت کردم حالمو خوب کرد و شد خودمراقبتی امروزم.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
 سپاس شده توسط
(1400 ارديبهشت 9، 16:48)عارفه نوشته است: سلام عزیز
یه قسمتی داره شکل به علاوه روی یک عکسه.
فقط اینکه عکست رو باید آپلود کنی و لینک آپلود شده ش رو آنجا کپی کنی.

خب بلد نیستم آپلود کنم  Hanghead
بچه ها به چیزی بگم 
من اصلا مذهبی نیستم 
با خودم میگم خوش به حال بعضی از شماها که وقتی اسم اهل بیت و امام و ... میاد به خودتون میاین و اعتقادات تون مانع میشه به سمت خ.ا برین 
اما راجبه من اینجوری نیست 
دلیلم واسه پاک موندن فقط سلامت روحیمه .. 
این بده ؟
 سپاس شده توسط
رها Y / 
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶ روز خوب 

به امروز نمره ۷ میدم
(1400 ارديبهشت 9، 21:53)رها Y نوشته است: بچه ها به چیزی بگم 
من اصلا مذهبی نیستم 
با خودم میگم خوش به حال بعضی از شماها که وقتی اسم اهل بیت و امام و ... میاد به خودتون میاین و اعتقادات تون مانع میشه به سمت خ.ا برین 
اما راجبه من اینجوری نیست 
دلیلم واسه پاک موندن فقط سلامت روحیمه .. 
این بده ؟

ای جانم. نه لازم نیست. من مذهبیم ولی واقعیتش با خود خدا راحت تر حرف می زنم 4chsmu1
و تا حالا خوب یا بد ائمه رو واسطه نکردم.

می دونی، به نظرم خوبه باشه، به هر حال ارتباط عاطفی تاثیر داره. حالا با ائمه راحت نیستی با خود خدا صمیمانه حرف بزن و لمسش کن‌. به نظر من کاری به مذهبی غیر مذهبی بودن هم نداره.

سپاس شده توسط
(1400 ارديبهشت 9، 22:50)عارفه نوشته است: ای جانم. نه لازم نیست. من مذهبیم ولی واقعیتش با خود خدا راحت تر حرف می زنم 4chsmu1
و تا حالا خوب یا بد ائمه رو واسطه نکردم.

می دونی، به نظرم خوبه باشه، به هر حال ارتباط عاطفی تاثیر داره. حالا با ائمه راحت نیستی با خود خدا صمیمانه حرف بزن و لمسش کن‌. به نظر من کاری به مذهبی غیر مذهبی بودن هم نداره.

اوهوم با خدا صحبت میکنم و شکرگزاری میکنم 
مرسی گلم 53
 سپاس شده توسط
(1400 ارديبهشت 8، 23:27)رها Y نوشته است:
(1400 ارديبهشت 8، 22:06)Roza_r نوشته است:
(1400 ارديبهشت 7، 23:11)رها Y نوشته است: من به امروزم نمره ۵ میدم ، بهم سخت گذشت  
رها Y / 
۲۴ فروردین ۱۴۰۰/ ۱۴ روز خوب

بچه ها من خیلی احساس کمبود عاطفی میکنم
دوست دارم ازدواج کنم اما فقط ۲۰ سالمه 
میدونم که زوده ولی نیاز عاطفیم واقعا داره اذیتم میکنه ..
شما چرا ازدواج نمیکنین ؟ 
میشه یکم راجبه این موضوع باهم حرف بزنیمHanghead

رها جون نیاز عاطفی رو طبیعیه که داشته باشی، همه ی آدمها نیاز به کسانی دارن که بهشون عشق بدن، البته که همونطور که بچه ها همه گفتن باید سعی کنیم اول از همه روی خودمون کار کنیم، و شخصیتمونو پرورش بدیم و فقط به خاطر نیاز عاطفی وارد ازدواج نشیم.

میشه اگه مشاورت تمرین خاصی برای افزایش عزت نفس بهت داده به منم بگی تمرین کنم؟

اوهوم مرسی رزا جانم 53 

عزت نفس خیلی گسترده اس ، بنظرم حتما کتاب شو بخون
روان شناسی عزت نفس از ناتانیل براندن
یکم شاید حوصله تو سر ببره اما واقعا مفیده
من یه برگه خلاصه نویسی کردم 
درواقع کل کتاب و شامل میشه 

میتونم خلاصه نویسی که نوشتم و براتون تایپ کنم 
اما به مرور زمان چون واقعا زیاده
از فردا شب ، هرشب یدونه از موارد رو میگم ، کلا ۶ تاس 
اگر این ۶ تا رو داشته باشی یعنی عزت نفس خیلی بالایی داری 
که این خوبه
فقط بهم یادآوری کن عزیزم
رها جون منم میخواستم بگم اگه خطت قابل خوندنه، عکس بگیر ازش که اذیت نشی، ولی خب یکی یکی گفتنش حسن دیگه ای داره، چون قشنگ تمرکز میکنیم روش 302
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سپاس شده توسط
(1400 ارديبهشت 9، 22:57)Roza_r نوشته است:
(1400 ارديبهشت 8، 23:27)رها Y نوشته است:
(1400 ارديبهشت 8، 22:06)Roza_r نوشته است:
(1400 ارديبهشت 7، 23:11)رها Y نوشته است: من به امروزم نمره ۵ میدم ، بهم سخت گذشت  
رها Y / 
۲۴ فروردین ۱۴۰۰/ ۱۴ روز خوب

بچه ها من خیلی احساس کمبود عاطفی میکنم
دوست دارم ازدواج کنم اما فقط ۲۰ سالمه 
میدونم که زوده ولی نیاز عاطفیم واقعا داره اذیتم میکنه ..
شما چرا ازدواج نمیکنین ؟ 
میشه یکم راجبه این موضوع باهم حرف بزنیمHanghead

رها جون نیاز عاطفی رو طبیعیه که داشته باشی، همه ی آدمها نیاز به کسانی دارن که بهشون عشق بدن، البته که همونطور که بچه ها همه گفتن باید سعی کنیم اول از همه روی خودمون کار کنیم، و شخصیتمونو پرورش بدیم و فقط به خاطر نیاز عاطفی وارد ازدواج نشیم.

میشه اگه مشاورت تمرین خاصی برای افزایش عزت نفس بهت داده به منم بگی تمرین کنم؟

اوهوم مرسی رزا جانم 53 

عزت نفس خیلی گسترده اس ، بنظرم حتما کتاب شو بخون
روان شناسی عزت نفس از ناتانیل براندن
یکم شاید حوصله تو سر ببره اما واقعا مفیده
من یه برگه خلاصه نویسی کردم 
درواقع کل کتاب و شامل میشه 

میتونم خلاصه نویسی که نوشتم و براتون تایپ کنم 
اما به مرور زمان چون واقعا زیاده
از فردا شب ، هرشب یدونه از موارد رو میگم ، کلا ۶ تاس 
اگر این ۶ تا رو داشته باشی یعنی عزت نفس خیلی بالایی داری 
که این خوبه
فقط بهم یادآوری کن عزیزم
رها جون منم میخواستم بگم اگه خطت قابل خوندنه، عکس بگیر ازش که اذیت نشی، ولی خب یکی یکی گفتنش حسن دیگه ای داره، چون قشنگ تمرکز میکنیم روش 302
آسماان جان من نمیدونم امتیاز روزا رو بر چه اساس اعلام میکنید؟ اگه سخت نباشه با کمال میل میشرکتم 128fs318181
#حافظ❤

سپاس شده توسط
(1400 ارديبهشت 9، 14:49)mrym نوشته است: سلام به  انجمن دخترونه  یه نگاه کنید سوال پرسیدم.

من متوجه نشدم مریم کجا سوال پرسیده
#حافظ❤

سپاس شده توسط
(1400 ارديبهشت 9، 20:04)عارفه نوشته است: خواهریا خوب سر و پا گوش باشید امشب می خوام درباره دو تلاش موازی برای تغییر کمال گرایی بگم 49-2
باز تاکید می کنم این یک فرآیند مدت داره ولی جواب میده. daghighan

کمال گرایی_۲

تلاش ذهنی:
هدف اینه که با خودتون حرف بزنید و به خودتون نشون بدید که کمال گرایی بده.
 باید بدی هاش رو‌بارز و واضح مرتب به خودتون یادآوری کنید و چه بهتر که شواهد تجربیات قبلیتون رو یاد خودتون بیارید. مثلا ارائه ای که به خاطر کمال گرایی ناقص موند و نمره نگرفت در حالی که اگر معمولی ساخته می شد اما کامل بود یک ۱۷ نهایتا می گرفت. یا غذا یخ کرد تا اینکه تزیین برنج عالی بشه یا...

در این مرحله با کمک گفت و گوی درونی کار رو پیش می بریم.
یعنی دو نفر تو ذهنتون انگار هستن که دارن مشاجره می کنن.

»»گفت و گو هاشون رو بنویسید.

یک نمونه مکالمه:

میگه:-من نمیتونم با کیفیت پایین کار کنم.(با بد عمقی)
بهش میگی:-خب چرا؟(با آرامش)
-چون حس بدی دارم
-چرا حس بدی داری؟
-فکر می کنم کار با کیفیت متوسط بی خوده. باید عالی باشه همه چی!
-خب فکر نمی‌کنی اگه اینطور ادامه بدی بدتره؟ ناقص بمونه، کار انجام نشده باشه بهتره؟
-آره بهتره!
-خب برو ببینم به کجا می رسی! (با آرامش)

شاید این مکالمه بی فایده به نظر بیاد ولی اینطور نیست.
بعد چون کمال گرایی محکوم به شکسته خودبخود به مرور به اون قسمت ذهن ما (والد) ثابت میشه که تصورش اشتباهه و اینطوری ضرر می کنه. این تغییر زمان بره و نیاز به مداومت طولانی داره. چون ما سال ها اینطور قضاوت شدیم و خودمون هم خودمون رو اینطور قضاوت کردیم و در ناخودآگاه ما رفته. 53258zu2qvp1d9v

گاهی هم به اون بدعنقه که روی کمال گرایی پافشاری می کنه با آرامش میگی:
ببین فلانی متوسط انجام میده شب راحت می خوابه...
اصلا هدف من از تلاش هام تو زندگی چیه؟ اینکه به یک نتیجه برسم و نتیجه حال دلمو خوب کنه. ببین اینطور که تو میگی کارها رو پیش ببرم من همیشه حالم بده...
ببین وقتی کمال گرا نباشی...(خوبیاشو میگی)(راستی اصلا خوبیاش چیان؟ آدمای غیر کمال گرا چه خوبیایی دارن؟! 39 )

تلاش عملی: 
خودت رو مجبور می کنی که گاهی اوقات کار با کیفیت متوسط انجام بدی و بابت کار متوسط برای خودت پاداش تعیین می کنی. Khansariha (130)

بابت هر قدم موفق به خودت پاداش میدی نه عبور از هر مرحله.

یا خودت رو مجبور می کنی(=با خواست خودت تصمیم می گیری) گاهی اوقات که هر طور هست در زمان مشخصی کار رو به اتمام برسونی.‌ یعنی هر چی هم شد میگی از کیفیتش کم می کنم اما تمامش می کنم. 128fs318181

Cowboypistol این تلاش عملی و ذهنی کاملا باید همپای هم باشن و گرنه وقتی میخوای به خودت جایزه بدی می گی ولش کن بابا کاری نکردم!

عارفه/۱۴ دی/۱۱۷ روز خوب تا آخر امشب/ روز ۲۷ چله خودمراقبتی 53

خودمراقبتی امروزم: دیروز توی گروه بهم یادآوری شد که تفریحم کمرنگ شده. حتی شده چند روز گذشته و من همش دنبال انجام وظایف بودم و تلاش کردم برای بهتر درس خوندن. فکر کردم به تفریحاتم و باز دیدم یادم رفته چی خوشحالم می کرد. گزینه ها بی مزه بودن.
کمی از دیسیپلین و خشکی برنامه م کم کردم. مقرر کرده بودم اول درسا بعد کارای دیگه، تغییرش دادم. دیدم جواب نمیده.
عالی نشد ولی تلاشمو کردم و برای تلاشم راضیم.
همین که حرکت کردم حالمو خوب کرد و شد خودمراقبتی امروزم.

عااالی بود عارفه ی عزیز، کاااش من بتونم اجراش کنم، اگه بدونی چه میکشم از کمالگرایی
#حافظ❤

(1400 ارديبهشت 9، 22:57)Roza_r نوشته است:
(1400 ارديبهشت 8، 23:27)رها Y نوشته است: رها جون منم میخواستم بگم اگه خطت قابل خوندنه، عکس بگیر ازش که اذیت نشی، ولی خب یکی یکی گفتنش حسن دیگه ای داره، چون قشنگ تمرکز میکنیم روش 302

آره نظر منم همینه 
اگه یهو گفته بشه زود یادتون میره
و اینکه یه جاهایی به شکل جمله کوتاه هست و احتیاج به توضیح بیشتر داره
(1400 ارديبهشت 9، 23:04)Roza_r نوشته است: من متوجه نشدم مریم کجا سوال پرسیده

منم همینطور
(1400 ارديبهشت 9، 16:39)رها Y نوشته است:
(1400 ارديبهشت 9، 11:43)آبی آسمانی نوشته است: دخترا من خیلی میترسم بشکنم ...

منممممم خیلی

فکر میکنم بیش از حد ذهنتونو روی ترک متمرکز کردید. شما در حقیقت کارایی که باعث میشن سراغ خ. نرید انجام میدید. مثلا زمانتو پر میکنید. از تنهایی دوری میکنید. تلاش میکنید حال خوبتون از بین نره. به خودتون القا کنید دلیلی برای شکستتون وجود نداره. البته امیدوارم خودم هم درگیر این فکر شما نباشم و نشم Shy
#حافظ❤

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان