نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

[تصویر:  hiclipart_com_id_itluu.png]

با سلام و آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان

عضویت اعضاء زیر به دلیل عدم اعلام وضعیت و مشارکت در گروه صراط مستقیم غیر فعال گردید

با تشکر  [تصویر:  Gol.gif]

مدیریت گروه های ترک

[تصویر:  hiclipart_com_id_itlu5u.png]
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
بسم الله الرحمن الرحیم

امروز روز 12 مبارزه با هوای نفس و وسواس خناس است. سپاس خدای را که تا اینجا وسواس خناس را شکست دادم و با کمک و هدایت الهی، از این به بعد هم شکست خواهم داد.
سلام به همه دوستای خوبم
بابت کم کاری هام از همه تون عذر می خوام Gol

امیدوارم با وجود سختی های مسیر پاکی، هیچ وقت دست از تلاش برندارید.
انگیزه های پاکی رو فراموش نکنید و یادتون نره برای چی قدم به این مسیر گذاشتید و هدفتون چی بوده.
پس اگر زمین خوردید، سریع بلند بشید و به وسوسه ها مهلت ندید تا بر شما مسلط بشه.
خیلی مراقب خودتون باشید 53258zu2qvp1d9v

و
داداش خوبمون، آقای یا باب الحوائج قبول زحمت کردند تا از امروز به عنوان سرپرست گروه صراط مستقیم در کنارمون باشند1
از لطف و محبتشون ممنونم 302
ان شاء الله که روزهای خیلی بهتری رو در کنار هم سپری کنیم Gol

همگی موفق باشید.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان Thankyou
ان شاءالله حالتون خوب باشه Gol
خداروشکر میکنم که توفیق همنشینی با شما عزیزان را بهم داد 63 53
ان شاءالله در کنار هم تلاش کنیم و به درجات عالی برسیم 53
تشکر میکنم از داداش صادقین عزیز برای لطفی که به بنده دارن ان شاءالله همیشه سلامت باشید 1 53

ایمان؛

همه چیز روممکن میکنه 53
امید؛
     همه چیز روردیف میکنه 53
عشق؛
     همه چیز روزیبا میکنه 53

امیدوارم هرسه رو درهمه ی احوال

توی زندگیتون داشته باشید... 53
عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / ۲۰۴ روز خوب

(1400 مرداد 9، 17:16)یا باب الحوائج نوشته است: سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان Thankyou
ان شاءالله حالتون خوب باشه Gol
خداروشکر میکنم که توفیق همنشینی با شما عزیزان را بهم داد 63 53
ان شاءالله در کنار هم تلاش کنیم و به درجات عالی برسیم 53
تشکر میکنم از داداش صادقین عزیز برای لطفی که به بنده دارن ان شاءالله همیشه سلامت باشید 1 53

ایمان؛

همه چیز روممکن میکنه 53
امید؛
     همه چیز روردیف میکنه 53
عشق؛
     همه چیز روزیبا میکنه 53

امیدوارم هرسه رو درهمه ی احوال

توی زندگیتون داشته باشید...  53

سلام برادر عزیز

خیلی ممنون برای قبول زحمت 53 

نقل قول: بسم الله الرحمن الرحیم

امروز روز 12 مبارزه با هوای نفس و وسواس خناس است. سپاس خدای را که تا اینجا وسواس خناس را شکست دادم و با کمک و هدایت الهی، از این به بعد هم شکست خواهم داد.

دمت گرم برادر. 49-2 

نقل قول: قربونت.

در تلاشم برای اجرای طرح «فقط برای امروز». گاهی ازش دور میشم، که خب چون هنوز عادت نشده، این اتفاق هم میفته.

برنامه خوبیه.
فقط باید یه تاریخ مشخص کنی براش.
یه نقطه ای که وقتی بهش رسیدی خودت رو ارزیابی کنی و اگر نیاز شد تغییری توی برنامه ایجاد کنی.

فکر می کنم یک هفته برای این برنامه خوب باشه. نظرت؟
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1400 مرداد 9، 16:48)صادقین نوشته است: سلام به همه دوستای خوبم
بابت کم کاری هام از همه تون عذر می خوام Gol

امیدوارم با وجود سختی های مسیر پاکی، هیچ وقت دست از تلاش برندارید.
انگیزه های پاکی رو فراموش نکنید و یادتون نره برای چی قدم به این مسیر گذاشتید و هدفتون چی بوده.
پس اگر زمین خوردید، سریع بلند بشید و به وسوسه ها مهلت ندید تا بر شما مسلط بشه.
خیلی مراقب خودتون باشید 53258zu2qvp1d9v

و
داداش خوبمون، آقای یا باب الحوائج قبول زحمت کردند تا از امروز به عنوان سرپرست گروه صراط مستقیم در کنارمون باشند1
از لطف و محبتشون ممنونم 302
ان شاء الله که روزهای خیلی بهتری رو در کنار هم سپری کنیم Gol

همگی موفق باشید.
یا علی

با سلام و تبریک خدمت یا باب الحوائج

سختی های مسیر ترک خودارضایی، اجر جهاد در راه خدا را دارد. مایلم در این روز 12 ام، توضیحاتی ارائه دهم. ما بر اساس میزان ایمان و اخلاص، عمل می کنیم. اگر گناه می کنیم درواقع ایمانمان ضعیف است و اگر کسی بپرسد خدا وجود دارد قطعا می گوییم بله. اما موقع انتخاب مسیر که می رسد، او را نادیده می گیریم. الم یعلم بان الله یری.
هر انسانی انگیزه هایی برای بهتر شدن دارد، یکی میخواهد پول دار شود، یکی می خواهد درس بهتر بخواند و حافظه قوی تری داشته باشد، یکی می خواهد اعتماد به نفس داشته باشد و ... همه این ها درست است. اما هدف کوچکی هستند. خیلی اهداف ریزی هستند. تنها یک هدف برای ترک دائم خودارضایی کافی هست و آن هدف باید با روح و جان عجین شود تا در مواقع بحرانی، بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم. این اهداف کوچک، در نهایت باعث لغزش می شود و فقط یک هدف بزرگ وجود دارد و یک انگیزه برای آن. به گمانم همه می دانیم آن هدف و انگیزه چیست. پس بهتر هست به جای سختی کشیدن برای مبارزه با شهوت، به دنبال راه دیگری بود. راه تقویت ایمان به خداوند یکتا و روز آخرت. همه ما از اعمال خودمان یا آتش می سازیم یا بهشت. خدا زمینه بهشت و دوزخ را فراهم کرده و این اعمال ماست که باعث می شود چه در انتظارمان باشد. پس به جای سختی کشیدن، ایمانتان را قوی کنید.
من در حد یک ریش سفید محله یا مثلا یک معصوم نیستم. من خودم در شدید ترین گناهان هستم. اما دارم تلاش می کنم. لغزش می کردم و باز ادامه می دم. من راهی که به نظرم درسته را در گروه (صراط مستقیم) به اشتراک می گذارم تا کسی بتواند استفاده کند. با آزمون و خطای بسیار متوجه شدم تنها یک راه برای ترک دائم خودارضایی وجود دارد. و آن هم ایمان کامل هست. ایمانی که هرجا خداوند را حس کنی. موقع رفتن به اینترنت، خداوند را حس کنی، موقع اس ام اس بازی، خداوند را حس کنی و ببینی چه چیزی خواسته ازت. گفتن این جملات از ارزش ماجرا خیلی می کاهد و چنین چیزهایی باید در دل افراد باشد.

پس در مسیر ترک خودارضایی اصلا سختی وجود ندارد. اگر خودت مقابل شهوت بایستی قطعا بازنده ای. زیرا تا چه موقع می خواهید جلوی سد را بگیرید درحالی که سیل آمده است؟ یا سرریز می کند یا ویران می شود. پس چه کنیم؟ تنها راه آن ایمان کامل هست. چرا شهوت داریم؟ چرا از شهوت برای انجام کار نیک استفاده نکنیم؟ چرا این انرژی حیات بخش را بیهوده دور بریزیم؟ بله شهوت حیات بخش است زیرا با انرژی جنسی، انسان ها متولد می شوند. ما انسان ها خالق هستیم. اما در طول اراده خداوند. خداوند احسن الخالقین هست. خداوند ایجاد کننده و ابداع کننده است و ما در طول اراده او، به خلق می پردازیم. وقتی در قرآن گفته است همه روش های ارضای جنسی به جز همسر (جنس مخالف!) حرام است و از دوزخیان خواهید بود دلیلش چیست؟
1- اولا اگر کسی این آیه را بداند و باز هم خودارضایی کند یعنی اصلا خدا و قرآن را قبول ندارد. به زبان آره ولی به عمل و دل هرگز و از زمره مومنان خارج می شود.
2- اگر لغزش کردید و سپس توبه کردید خداوند چنین توبه ای را دوست دارد اما در صورتی که قول دهید هیچ وقت بر نگردید و به انجام کار نیک بپردازید.
3- هدر دادن انرژی جنسی = بی حال و کسل شدن = سیاه شدن زندگی دنیا و آخرت.

پس امیدوارم همه ما آن هدف و انگیزه واقعی و بزرگ را پیدا کنیم. آن گاه به یکباره تمام گناهان را کنار می گذاریم. به این بیداری بزرگ می گویند. پول هدف نیست.
.
باز هم میگم من ریش سفید نیستم. منم مثل همه شما در حال مبارزه با شیطان ملعون هستم. گفتم اندکی سخنوری کنم. انتقادی هم از گروه دارم، چرا اینقدر فعالیت کمه در این گروه؟ چرا کسی سخنی حدیثی چیزی نمیذاره؟ چرا بعد از یه هفته فقط یه پست میاد فلانی چند روز خوب و بدون هیچ سخنی. مثل روبات، سرد و خشک؟ یکم صحبت کنیم و بحث کنیم. نظر شما چیه؟ Confetti

سرباز الله، روز 12
نقل قول: عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / ۲۰۴ روز خوب
سلام داداش جان خیلی عالیه ماشاءالله به شما داداش جان 53
یه سوال دارم از شما
بعد از چند روز پاکی ادم میتونهد بفهمه که میتونه بر نفسش غلبه کنه یانه؟ 53
مثلا من یه جا خونده بودم قبلا عادت های انسان 21 روزه هست بعد یکی میگفت چهل روز و اعداد مختلف شما داداش جان نظرتون چیه 302

نقل قول: سلام برادر عزیز

خیلی ممنون برای قبول زحمت [تصویر:  53.gif] 
خواهش میکنم داداش جان رحمته 302

داداش سرباز الله
داداش جان چه مطلب خوبی را بیان کردید خوب طبیعتا کسی که بیشتر دچار این گناه بوده راه ترک کردن براش سخت تره چون قلبش تیره تر شده
خوب این شخص باید چکار کنه؟؟؟؟
اصلا کلا گرمی نمیخوره
دیگه تصاویر بد نگاه نمیکنه
خودشا مشغول میکنه
ولی بازم میبینه که شکست خورد چرا؟؟؟؟
دلیلش را شما درست گفتین
باید ایمانش را تقویت کنی باید ان شاءالله انقدر روی معنویات کار کنه که بتونه راحت بر نفسش غلبه کنه Khansariha (69)
خوب داداش جان دنبال پول و مقام و ثروت رفتن برای دنیا فایده نداره خیلی درست گفتین
ولی خوب باید تمام تلاشمون را بکنیم ان شاءالله هر کاری میکنیم برای رضای خدا باشه مثلا خونه میسازیم برای عبادت کردن خدا باشه و...
چقدر سخنان جالبی گفتین داداش جان
خوب همه ما گمراه میشیم ولی باید از گمراهیمون درس بگیریم و توبه واقعی باشه Khansariha (69)
مثلا بنده جاهل قبلا توبه میکردم ولی منتظر کوچک ترین فرصت برای تنها شدن بودم
خوب این که قبول نیست
توبه باید از ته دل باشه
خیلی موافقم داداش جان 53
اختیار داری داداش صحبت های خیلی قشنگی بیان فرمودین 53
ان شاءالله خدا به همه ما توفیق بده که با نفسمون به خوبی مبارزه کنیم Khansariha (69)
بنده هم موافقم برای صحبت و بحث باعث میشه کلی تجربه از همدیگر به دست بیاریم 128fs318181
ماشاءالله داداش جان به 12 روز عالی ان شاءالله 12 سال پاکی 49-2
اعلام وضعیت ها

لیست به‌روز شده  1400/04/31
[تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]

صادقین / 9 خرداد 1399 / 418 روز خوب ............................................... در حال جهاد

عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 1399 / 204 روز خوب  .................................... در حال جهاد

[تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]

new Aseman ا / 22 تیر 1399 / 1 روز خوب ............................. در انتظار ستاره هجدهم

تـــواب / 14 آبان 1399 / 259 روز خوب ................................... در انتظار ستاره چهاردهم

سفیر بهشت / 31تیر 1400/ 3روز خوب .................................... در انتظار ستاره یازدهم

mehdirad ا / 4 مهر 1399 / 251 روز خوب ................................ در انتظار ستاره هشتم

حامدحامد / 18 اردیبهشت 1400 / 3 روز خوب  ............................ در انتظار ستاره هفتم

محب صادق / 31 خرداد 1400 / 31روز خوب  ................................ در انتظار ستاره دوم

SoldierOfAllah ا / 28 تیر 1400 / 12روز خوب ................................ در انتظار ستاره دوم

mohammad1400 ا / 6 تیر 1400 / 10 روز خوب ............................ در انتظار ستاره اول

دیوار / 1مرداد1400/ 8 روز خوب  ................................................... در انتظار 20 روز خوب

خدایا منو ببخش / 24 خرداد 1400 / شروع روزهای خوب ............... در انتظار 20 روز خوب

ashamed ا / ؟ تیر 1400 / شروع روزهای خوب .............................. در انتظار 10 روز خوب

Mohammad138 ا / ؟ خرداد 1400 / شروع روزهای خوب .............. در انتظار 10 روز خوب
سلام.

دیوار / 1 مرداد / 9 روز خوب

نقل قول: برنامه خوبیه.
فقط باید یه تاریخ مشخص کنی براش.
یه نقطه ای که وقتی بهش رسیدی خودت رو ارزیابی کنی و اگر نیاز شد تغییری توی برنامه ایجاد کنی.

فکر می کنم یک هفته برای این برنامه خوب باشه. نظرت؟

آخر شب تو 5 مورد اصلی، خودم رو بررسی می کنم و اشتباهات رو مینویسم.
بازه زمانی خاصی تعیین نکردم.
فقط برای همون روز تعیین میشه.
یه بنده خدایی قشنگ میگفت ، که هر روز دارای شخصیتی هست، و شخصیت روز ها هیچ کدومشون تکراری نیستند. سعی ام اینه همون روز رو تو 5 مورد اصلی، اشتباه نکنم.

خوش آمد میگم به برادر "[b]یا باب الحوائج[/b]" ،  53
نقل قول: سلام.

دیوار / 1 مرداد / 9 روز خوب
سلام داداش جان اقا خیلی ارادت داریم ماشاءالله 9 روز خوب دقیقا مثل خودم ان شاءالله که با هم بریم قله های پاکی را یکی پس از دیگری طی کنیم Khansariha (69)
ماشاءالله داداش جان واقعا اسمت هم خیلی عالیه باید جلوی نفسمون بایستیم Khansariha (69)
داداش جان کیف احوال از خودت برامون بگو فدات این روزا مشغول چه کاری هستی داداش جان 53258zu2qvp1d9v
من که تو کانون هستم و یا از شدت گرما میرم یه دوش اب یخ میگیرم
هم خنکم میشه هم شیطون فراری میشه Gigglesmile
خیلی ممنونم برای خوش امد گوییت داداش جان عزیز مایی 302
سلام عزیزان صبحتون بخیر باشه Gol
این گل های زیبا تقدیم شما بهترین ها
Khansariha (18)

[تصویر:  1432330948946262_large_ihiw.gif]

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه بندرريگى، ص: 9Gol

[ثواب الاعمال‏]Gol
ثواب گفتن «لا اله الّا اللَّه»
1- ... پيامبر صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم فرمودند: خداى عز و جل به موسى بن عمران فرمودند: اى موسى! براستى كه اگر آسمانها و ساكنان آن كه نزد من هستند و زمينهاى هفتگانه را در يك كفه گذاشته و «لا اله الّا اللَّه»[1] را در كفه ديگرى بگذارند، «لا اله الّا اللَّه» سنگينتر از آنها خواهد بود. Gol
برنامه امروز 100 لا اله الا الله به نیت سلامتی و پاکی اعضای گروه صراط 49-2
عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / ۲۰۵ روز خوب

نقل قول: سلام داداش جان خیلی عالیه ماشاءالله به شما داداش جان [تصویر:  53.gif]
یه سوال دارم از شما
بعد از چند روز پاکی ادم میتونهد بفهمه که میتونه بر نفسش غلبه کنه یانه؟ [تصویر:  53.gif]
مثلا من یه جا خونده بودم قبلا عادت های انسان 21 روزه هست بعد یکی میگفت چهل روز و اعداد مختلف شما داداش جان نظرتون چیه [تصویر:  302.gif]

اول این که ما باید همیشه مراقب باشیم.
چون احتمال لغزش وجود داره.
حتی بعد از چند سال پاکی احتمال برگشت به خ.ا های شدید و سریالی وجود داره.

اما توی مسیر پاکی تغییراتی رو احساس می کنیم.
مثلا بعد از یک هفته معمولا درگیری ذهنیمون کمتر میشه نسبت به خ.ا.
بعد از یک ماه چهل روز، احساس نیاز کمتری می کنیم نسبت به خ.ا.
و بعد از چند ماه هم کلا میشه برای خ.ا جایگزین پیدا کرد. یعنی دیگه اثری ازش وجود نداره.

البته به شرطی که موارد پاکی رعایت بشه.
مثلا کنترل نگاه و ذهن و نماز و ...
و البته افسردگی و استرس و ناراحتی بیرونی هم وجود نداشته باشه. چون این ها ما رو سوق میدن سمت خ.ا.
مثلا کسی که ارتباط خوبی با خانواده ندارن، هر شب بحث و دعا داره باهاشون، کارش سخت تره.

نقل قول: آخر شب تو 5 مورد اصلی، خودم رو بررسی می کنم و اشتباهات رو مینویسم.
بازه زمانی خاصی تعیین نکردم.
فقط برای همون روز تعیین میشه.
یه بنده خدایی قشنگ میگفت ، که هر روز دارای شخصیتی هست، و شخصیت روز ها هیچ کدومشون تکراری نیستند. سعی ام اینه همون روز رو تو 5 مورد اصلی، اشتباه نکنم.

چه کار خوبی.
به نظرم خوبه یه سقفی برای این برنامه تعیین کنی.
مثلا بگی تا پایان مرداد برنامه من این باشه، بعدش اگر لازم بود تغییری توی برنامه ایجاد می کنم، اگر نه که همین برنامه رو ادامه میدم.

چون ممکنه تغییراتی توی زندگیت اتفاق بیافته و نیاز باشه براشون فکری بکنی.
ما خیلی وقت ها به خاطر تغییرات می شکنیم. مثلا وقتی یکی از دوستان نزدیکمون بره شهر دیگه یا خارج از کشور و از ما دور بشه.
این تغییر ما رو سوق می ده سمت شکست،
می شکنیم و سریالی می شیم، بعد از دو سه هفته عادت می کنیم، بر می گردیم به مسیر پاکی،
تا وقتی که بعد از یک سال این دوست برگرده، در کمال تعجب باز هم به احتمال زیاد ما می شکنیم،

چون تغییرات رو نمی تونیم مدیریت کنیم.

نمی دونم موافق هستی یا نه؟

نقل قول: باز هم میگم من ریش سفید نیستم. منم مثل همه شما در حال مبارزه با شیطان ملعون هستم. گفتم اندکی سخنوری کنم. انتقادی هم از گروه دارم، چرا اینقدر فعالیت کمه در این گروه؟ چرا کسی سخنی حدیثی چیزی نمیذاره؟ چرا بعد از یه هفته فقط یه پست میاد فلانی چند روز خوب و بدون هیچ سخنی. مثل روبات، سرد و خشک؟ یکم صحبت کنیم و بحث کنیم. نظر شما چیه؟ [تصویر:  confetti.gif]

سرباز الله، روز 12

سلام برادر عزیز

من هم موافقم که کمی فعالیت گروه، گفت و گو محور تر بشه.
اگر دوستان پیشنهادی دارن که در موردش گفت و گو کنیم من هم مشارکت می کنم.

ماشاءالله به شما برای این تعداد روز خوبی که داری Khansariha (69)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1400 مرداد 10، 5:29)یا باب الحوائج نوشته است: سلام عزیزان صبحتون بخیر باشه Gol
این گل های زیبا تقدیم شما بهترین ها
Khansariha (18)

[تصویر:  1432330948946262_large_ihiw.gif]

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه بندرريگى، ص: 9Gol

[ثواب الاعمال‏]Gol
ثواب گفتن «لا اله الّا اللَّه»
1- ... پيامبر صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم فرمودند: خداى عز و جل به موسى بن عمران فرمودند: اى موسى! براستى كه اگر آسمانها و ساكنان آن كه نزد من هستند و زمينهاى هفتگانه را در يك كفه گذاشته و «لا اله الّا اللَّه»[1] را در كفه ديگرى بگذارند، «لا اله الّا اللَّه» سنگينتر از آنها خواهد بود. Gol
برنامه امروز 100 لا اله الا الله به نیت سلامتی و پاکی اعضای گروه صراط 49-2

سلام و درود
خیلی زیبا فرمودند. سوالی دارم. منظور از زمین های هفتگانه چیست؟
سلام داداش جان فدات شم
والا نمیدونم
باید برم شرح حدیث را بخونم
شما اطلاع داری عزیز دل 302
(1400 مرداد 10، 13:38)یا باب الحوائج نوشته است: سلام داداش جان فدات شم
والا نمیدونم
باید برم شرح حدیث را بخونم
شما اطلاع داری عزیز دل 302

منم نمیدونم اما فکر کنم ارتباطی با آسمان های هفتگانه دارند. 53

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال