نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

ختم صلوات به نیت ثبات قدم در مسیر پاکی برای دوست خوبمون آقای عاشق[تصویر:  Gol.gif]
1. صادقین 14 صلوات
2. مهدی منتظر ۱۵ صلوات
3. [تصویر:  53.gif]
4. [تصویر:  53.gif]
5. [تصویر:  53.gif]
سلام رفقا

بچه ها ممنون به خاطر خوشآمد گویی.
صادقین جان عشقی به مولا 303 

چقدر گردهمایی خوبی بود.
حرف های خیلی خوبی زده شد.
کاشکی یه نفر این صحبت ها رو جمع بندی کنه.

در مورد سیکل معیوب و این که از کجا شروع می شه و چطور میشه جلوش رو گرفت.

منم نظرم رو بگم. 

مشکل اصلی من هم فیلم و عکسه.
من اصلا اول با فیلم و اینها آشنا شدم، بعدش فهمیدم خ.ا چیه.

کند کننده ها خیلی جواب می دن.
مخصوصا برای چند ماه اول.
من قبلا ها که دانشگاه باز بود، لپ تاب و گوشی رو دانشگاه می ذاشتم و شب با یه گوشی ۱۱۰۰ می اومدم خونه.
خیلیییییی خوب بود. هم راحت تر می خوابیدم، هم شب مطالعه می کردم و ...

از اون طرف تند کننده ها رو هم باید گذاشت کنار،
اینستا، یوتویوب، فیلم‌های صحنه دار، آپارات حتی
نگاه حرام تو کوچه و خیابون. مشاجره و تندی با دیگران و ...

اما همه اینها به کنار،‌ یه ذره ریشه ای تر به ماجرا نگاه کنیم،
همه این مشکلات ما به خاطر این هست که به خودمون توجه نداریم.
کلا تصمیماتمون بر مبنای هرمون هاست. هرمون شادی، هرمون غم.

به خاطر یه مشکل ناراحتیم، میریم شکلات می خوریم که هرمون شادی ترشح شه.
در صورتیکه این خوشحالی ها موقتی هستن و اثر پایدار ندارن.
مشکلات رو باید بهشون پرداخت. نباید ازشون فرار کرد.

همه اش هم این طور نیست که باید مشکلات رو حل کنیم.
مشکلات رو باید بهش توجه کرد.
کسی که ناراحته نمی تونه زیاد کار کنه. باید ناراحتی کنه.

ما از خودمون انتظار داریم که همیشه شاد باشیم، همیشه کار کنیم، همیشه پر انرژی باشیم.
کسی که شکست عاطفی میخوره، نمی تونه کار کنه.
ما به صدای درونمون توجه نمی کنیم. اون دلش گریه میخواد، دلش درد و دل کردن میخواد، دلش می خواد خاطرات غم انگیز رو مرور کنه.
ما می زنیم توی سرش و ساکتش می کنیم.

یه زمانی ما دوست داریم که استراحت کنیم، کاری می کنیم. دوست داریم کار کنیم، استراحت می کنیم.
توجه نداریم به صدای درونمون.

از یه کاری بدمون میاد، اما هرمون ترس از فقر میاد وارد کار می شه و ما رو مجبور می کنه به کار.
کلا این که خودمون رو مجبور به چیزی کنیم، از یه جای دیگه می زنه بیرون.

اگر می خوایم مجبور کنیم، باید خیلی مراقب باشیم.
دقیقا نفس ما مثل بچه کوچیکه که باید تربیت بشه.

با زور و این حرفا بیشتر بی ادب تر میشه. باید تربیتش کرد.
نفس که تربیت بشه، تازه می بینی که چه سواری خوبی بهت می ده و چه نعمت بزرگی خدا بهت داده.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
حامدحامد/ هفته اول/ زرد 46
سلام.
این از هم از کباب دنده ای که کارما مجبورم کرد بخرم 65
[تصویر:  dande-kabab.jpg]
مال این جارو که نوش جان کردید،تشریف ببرید تاپیک شبانه روزی اون جا هم هست. 4chsmu1
(1399 شهريور 28، 11:37)mahdimontazer نوشته است: سلام.
مال این جارو که نوش جان کردید،تشریف ببرید تاپیک شبانه روزی اون جا هم هست. 4chsmu1

داداش این قبول نیست. رفتی از غذای شبانه کش رفتی آوردی اینجا 4chsmu1

خداحافظی

(1399 شهريور 28، 9:56)حامدحامد نوشته است: حامدحامد/ هفته اول/ زرد 46

سلام حامدجان
خیلی ناراحت کننده هست.

معمولا از کجا ضربه می خوری؟

خداحافظی

سلام بچه ها. خوبین؟

--

چقدر این هفته بحث های خوبی شده. چقدر کارما (داداش چی صدات کنیم؟ دو چشم؟ لبخند؟ یا پرانتز باز پرانتز بسته؟  4chsmu1 ؛ طبق اعلام خودت همون کارما صدات می کنم  128fs318181) ، آقا سعید (soshians) و صادقین جان، حرف های زیبایی نوشتن ؛ نوشته هاشون خیلی پر بار بود. عاشق هم که اومد و پست زیبایی گذاشت.
عاشق داداش ، خوش اومدی. میدونم سرت شلوغه، ولی اگه میشه ما و  گروه رو از نعمت حضورت ، محروم نکن.  53

منم نظرم رو میگم:
کند کننده ها هر چی بیشتر و بهتر باشن ، پاکی جمع کردن راحت تر میشه.
قبلا اشاره کردم، دوباره میگم: مدت کمی که تو sa فعالیت میکردم، چند نفر رو دیدم که گوشی ساده داشتن، گوشی هوشمند رو کلا کنار گذاشته بودن. واقعا سخته که تو این زمان گوشی هوشمند که کلی فایده میتونه داشته باشه رو کنار گذاشت، ولی آدم یه دو دو تا چهار تا کنه ، خودش میتونه ببینه که الان چی واسش مفید هست، چی ضرر هست. چند بار هم این پست رو از سایت sa اشتراک گذاشتم ، دوباره میذارم:
نقل قول: وقتی برای اولین بار به SA آمدم، مجبور شدم کامپیوترم را از خانه بیرون ببرم. می‌بایست چند بار در هفته به کتابخانه می‌رفتم، و آن جا یک ساعت در هر بار، با کامپیوترها کار می‌کردم. پس از ۱ سال و نیم بودنم در SA، با قدرت خداوند این امکان را پیدا کردم تا کامپیوتری را به خانه بازگردانم. این موضوع بخوبی با همیارم (راهنمایم) برنامه‌ریزی شده بود، و بدین‌ترتیب من برای ۴ و نیم سال اخیر، توانسته‌ام یک کامپیوتر بدون فیلتر در خانه‌‌ام داشته باشم. خداوند این کارهای خارق العاده را برای من انجام داده، اما من باید اجازه دهم تا او این کار را انجام دهد – و در زمان خودش، و نه زمان من. نمی‌توانم فرمان و راهنمایی را در دستان خودم بگیریم، در حالی که تظاهر می‌کنم آن را در اختیار او قرار داده‌ام.  برای آن‌هایی که به لغزش در اینترنت ادامه می‌دهند و می‌گویند برای کارشان یا دلایل دیگر به کامپیوتر نیاز دارند، من اینگونه جواب می‌دهم، اگر آن‌ها یک بیماری داشتند که نمی‌توانستند بیش از این بر روی کامپیوتر  کار کنند – شاید برخی انواع سرطان‌های کمیاب یا چیزی مشابه آن – آن‌ها کامپیوتر را کنار می‌گذاشتند و اگر لازم بود شغل‌شان را نیز تغییر می‌دادند. بنابراین مشکل در اینجا در قدم یکم قرار دارد: احتمالا، آن‌ها هنوز باور ندارند که یک بیماری مزمن، پیش‌رونده، و خطرناک دارند. و تا زمانی که من این موضوع را قبول نکنم، و مایل نباشم هر کاری که لازم است برای بهبودی‌ام انجام دهم، در لغزش باقی خواهم ماند.  تجربه اعضا

تو پرانتز بگم که: (سایت SA چقدر تغییر کرده، پشتیبانی آنلاین گذاشته و همچنین کتب و نشریاتش امکان خرید آنلاین هم مثه اینکه الان فعاله. )

حالا در مورد خودم، من گوشی رو میخواستم حذف کنم، اما گوشی و لپ تاپ رو جوری تنظیم کردم که به همین راحتی به سوق دهنده های جنسی ، دسترسی ندارم. گوشی که مثه دیوونه ها کاری کردم که بسته شده، یعنی نرم افزار جدیدی رو نمیتونم روش نصب کنم. چون از اونجا که گوشیم روت هست، installer خود گوشی رو freez کردم که نرم افزار جدیدی به همین راحتی نمیتونم نصب کنم. مگه اینکه خیلی وقت بذارم و ... که حوصله این کارها رو هم ندارم و ... . و ... .  4chsmu1

--

مورد بعدی؛ واسه من سوق دهنده ها فقط چیزهای مربوط به مسائل جنسی نیستن. بلکه خیلی چیزهای دیگه هستن. یه سری چیزها شخصی حساب میشه. یه سری چیزها هم تو بعضی ها مشترک هست. مثلا آقا سعید گفت من میرم اینستاگرام بعد از اینکه یه ساعت توش موندم و احساس هدر رفتن وقتم رو دارم حالم گرفته میشه. و مسائل دیگه که حالا میتونن باعث بوجود اومدن احساس خشم و غضب و استرس و اضطراب و نگرانی و انتقام و ... بشن. این مدیریت احساس و تصمیم های تکانه ای نگرفتن خیلی تو بهبودی میتونه مؤثر باشه.
همون مدت که تو SA بودم، مشارکت ها رو گوش میدادم، یکی مشارک میکرد که مثلا امروز با راننده تاکسی جرو بحث کرده. یکی دیگه از یه سری مسائلی که در روز براش پیش میومد میگفت و مشارکت های این چنینی که در اون زمان واسه من کمی عجیب بود اینجور مشارکت. اما تو بین همین افرادی که مشارکت های این چنینی داشتند، پاکی بالا نه تنها تو SA بلکه پاکی بالا و تجربه پاکی چندین ساله تو NA هم بود. جالبه واقعاً.

در مورد خودم الان مدیریت احساس خیلی مهمه... .

--
این هفته یه روزش کمی داشتم نا هوشیار میشدم که خدا رو شکر به خودم اومدم و هوشیاریم رو بدست آوردم.
کنترل نگاه هم اکثرا خوب بود، شاید چند مورد کمی از دستم در رفت که اونم سریع جمع کردم.
کنترل ذهن هم تو مسائل جنسی مشکل چندانی ندارم.
واسه مشکلات و احساسات و ... هم صحبتی نمی کنم. چون بخوام بنویسم باید یه انشا بگم که هم جاش تو کانون نیست و هم زیاد دوست ندارم بگم، شاید هم بخاطر عدم شجاعت باشه و هم فکر میکنم دردی دوا نمیشه.
زیاد نوشتم. ببخشید.

دیوار / هفته اول / سبز

--

حامد جان غمت نباشه، ان شا الله هفته های آتی سبز باشی و تو زندگیت همیشه سبز باشی.  53

مهدی 30 روز خوبت مبارک باشه  Confetti

تو الآن 1 ماهه که پاکی بهت تبریک میگم و باید به این خاطر به خودت افتخار کنی Khansariha (69)
ماشاالله به تو 49-2

راستی لازم نبود به زحمت بی افتی من که به یه لقمه نون پنیر هم راضی بودم 65
خودت که میدونی من چه قدر قانعم 4chsmu1
اگر وسوسه شدیم این جمله را همیشه به یاد داشته باشیم :
"خدا تمام دنیا را برای من آفریده و من را برای خودش،
 من ارزش زیادی دارم
 ارزش من بالاتر از این حرفاست که تسلیم این گناه شوم"
(1399 شهريور 28، 12:04)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:

داداش این قبول نیست. رفتی از غذای شبانه کش رفتی آوردی اینجا 4chsmu1
اه لو رفتم Badbakht 
نه با آقا ارمین با هم سفارش دادیم 4chsmu1
(1399 شهريور 28، 13:33)(◕‿◕) نوشته است:
اگر وسوسه شدیم این جمله را همیشه به یاد داشته باشیم :
"خدا تمام دنیا را برای من آفریده و من را برای خودش،
 من ارزش زیادی دارم
 ارزش من بالاتر از این حرفاست که تسلیم این گناه شوم"
شما خودت برای ۶۰روز پاکیت قراره چی بدی؟ Swear1
(1399 شهريور 28، 0:24)mahdimontazer نوشته است: ختم صلوات به نیت ثبات قدم در مسیر پاکی برای دوست خوبمون آقای عاشق[تصویر:  Gol.gif]
1. صادقین 14 صلوات
2. مهدی منتظر ۱۵ صلوات
3. دیوار 14 صلوات
4. [تصویر:  53.gif]
نقل قول: شما خودت برای ۶۰روز پاکیت قراره چی بدی؟ [تصویر:  swear1.gif]

بچه ها الآن کباب خوردن سنگین شدن من چایی میارم براتون خیلی میچسبه  65
4chsmu1
بفرما 
[تصویر:  ufl6_1477382347_cay.jpg]

ختم صلوات به نیت ثبات قدم در مسیر پاکی برای دوست خوبمون آقای عاشق[تصویر:  Gol.gif]
1. صادقین 14 صلوات
2. مهدی منتظر ۱۵ صلوات
3. دیوار 14 صلوات
4. کارما 50 
حامد جان غمت نباشه ما مثل کوه پشتت هستیم 128fs318181
انشاالله با هم هفته های سبز میسازیم Khansariha (69)

دیوار دمت گرم یه هفته سبز خیلی عالی ساختی 
در مورد این که میگی در مورد مشکلاتت نمیخوام بهت اصرار کنم بگی ولی خب اگه راهی پیدا نشه حداقل شنونده های خوبی هستیم 
ولی مطمئنم تو خودت تنهایی هم میتونی از پس همشون بر بیای  49-2
بس که تو خوبی 317
راستی یادم رفت بگم  14
چرا هیچکس برا فعالیت گروهی کاری نمیکنه Khansariha (51)

گفتما همکاری نکنید به اشد مجازات محکوم میشید 65
هم قرآن روزانه هست که ازتون خواهش میکنم تو تاپیک روزانه های قرآنی اعلام وضعیت کنید 
و هم سوال های مربوط به اهرم رنج که تموم شدن و فردا سوالات اهرم لذت شروع میشه 

ببینم چه میکنید 49-2

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان