امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آرشیو تجربیات شما در ترک

چیزی که فهمیدم اینه که اولین قدم برای ترک اصلاح یه فکره :
فکر به این که من نمیتونم برای همیشه پاک بمونم

معمولا وقتی تصمیم به پاکی میگیریم میگم من همه‌ی تلاشمو میکنم که پاک بمونم ولی نمیگیم تا کی یا حتی خیلی ها میگن من باید مثلا یه ماه  یا چهل روز یا یه سال پاک بمونم به نظرم این اشتباهه شما باید قبل از همه چیز باور کنید که میتونیدو میخواهید تا آخر پاک بمونید و تلاشتون برای یه مقطع خاصی نیست  تا وقتی با خودتون بگید من که نمیتونم تا آخر پاک بمونم  مطمئن باشید نمی‌تونید تا آخر پاک بمونید و حتی تو بهترین روز های پاکی تون هم منتظر ومضطرب برای وقتی هستید که وسوسه ها شروع بشن و پاکیتون از بین بره

پس لطفا باور کنید که شما میتونید برای همیشه از شرش خلاص بشید
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلام
من این حرف که میگن نگاه به نا محرم مثل تیر زهرآلوده رو بارها تجربه کردم. و این شامل نگاه به فیلم و عکس های پو...ن، فیلم های عاشقانه صحنه دار وعکس و چت با جنس مخالف و رومان و داستان و هر چیز تحریک آمیز هم میشه. ماهایی که دچار این گناه هستیم تحریک پذیری مون خیلی بیشتره و باید از این چیزا خیلی دوری کنیم. من هر وقت که نتونستم نگاهمو کنترل کنم بعضی اوقات همون روز یا چند روز حتی چند هفته بعد  دچار گناه شدم. وقتی نگاهتو کنترل نکنی آروم آروم کنترل ذهنت هم از دستت خارج میشه. اینستاگرام یکی از بدترین فضاهاست چت روم ها هم همینطور.
من اینستاگرام رو از گوشیم پاک کردم بجاش کانون زیاد میام. ورزش هم خیلی مؤثره.
(1398 بهمن 29، 20:39)blissway نوشته است: فقط به این نتیجه رسیدم که اگه سوراخ ها رو کنترل کنیم خود ارضایی رو کنترل کردیم اگه سوراخها رو ب حال خودشون بذاریم سعی کنیم خوده خود ارضایی رو انجام ندیم بالا بریم پایین بیایم ی جایی انجامش میدیم.
 سپاس شده توسط
تجربیات من از شکست : 

شاید اولین و آخرین مورد ، عدم کنترل ذهنم بود . اون فشاری که بهم میومد خیلی کم میتونست وادارم کنه به خ ا . اصلش اون افکاری بود که بعد از فشار میومدن سراغم . منم کنترلشون نمیکردم و این باعث میشد هم اون افکار بیشتر و قدرتمند تر بشن و هم فشار ها شعله ور تر . 
بعضی روزا بوده که اصلا هیچ فشاری بهم نمیومد اما به خاطر اینکه خیال پردازی میکردم و این برام عادتی شده بود ، فشار خود به خود میومد . خودم خراب میکردم بعد مینداختم گردن خدا . خدایا توبه ... . واسه رفعش میرم به تاپیک کنترل ذهن . انشالله که درست بشه .

مورد بعدی نماز هام بودن که هنگام خوندن اصلا به معنیش توجه نمیکردم . قبلا کلمه به کلمه نماز رو با دقت و آهسته آهسته و با درک میخوندم . شکرگذاریم چندین برابر الان بود . اما رفته رفته ضعیف و ضعیف تر شد ... . باید واسه این مشکل هم مثل قدیم و البته بهتر عمل کنم . 

مورد بعدی . این مورد یکی از نقطه ضعف های اصلیمه . من هنوز یاد نگرفتم که موقع فشار ، باید از اتاق خارج شم . آب بزنم به دست و صورتم . ورزش کنم . یه بادی بخوره به صورتم . همونجا تو رخت خواب نشسته بودم و هی تو عالم خودم که حسابی کثیفش کرده بودم ، سیر میکردم . همچنین من وقتی واسه درس فیلم میبینم ، میرم تو اتاق که صداش به بقیه نرسه و اذیت نشن . باید وقتی تست میزنم برم تو پذیرایی . که متاسفانه به اینم عمل نکردم . 

بعدی غذا خوردن های زیاد من بود . یه بشقابو که تموم میکردم هی میگفتم یکی دیگه هی دیگه . هی مخلفات . 
بعدشم عین سنگ سفت میشدم از اینکه زیاد خورده بودم . البته من آدم پر خور و چاق و اینا نیستم . منظورم همون وسوسه نفس هست که هی بهم میگفت یکم دیگه . یکم دیگه . خوب که تو غذا خوردن بهم غلبه کرد ، همینو تو خ ا انجام داد و منجر به شکستم شد 

اگه بیشتر هم به ذهنم بیاد بازم مینویسم . 

کلام آخر : دوستان اینا رو نوشتم که بخونید . همه اش رو واسه شما نوشتم . خواهشا عبرت بگیرید . خوندنش لازمه ها اما کافی نیست . باید عمل بشه بهش . مثل من نباشید که همچین متن هایی رو تو دو دقیقه سطحی خونی میکردم تا سریع تموم شه . چند دقیقه بعدشم اصلا یادم نمیومد که چی گفته بود . 
خلاصه اینکه درس بگیرید و به خودتون کمک کنید . 

همتون رو عاشقانه دوست دارم 

خدا به همراتون
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام
یه تجربه اینکه اگه 1000000 بار هم لغزش کردی بعد از لغزش عوامل ظاهری لغزش رو از بین ببر حتی اگه برنامه مدونی برای هوشیاری نداری حتی اگه حالت جوریه که میدونی دو ساعت دیگه باز ممکنه بلغزی.

1- اگه فیلتر شکن داری حذف کن.
2- اگه فیلمی داری شیفت دیلیت کن.
3- اگه با یه ناهوشیار مجازی در ارتباطی شمارشو یا ایدیشو دیلیت کن حتی اکانت خودتو یعنی یه جوری پاک کن که با هیچ ریکاوری نشه برش گردوند.
4- هاردی داری فرمتش کن.
5- رابطه ای داری کات کن.
6- واسه بار هزارم شمارتو عوض کن.
7- واسه بار صدهزارم تاریخچه مرورگرتو پاکسازی کن.
8 - علیرغم اینکه نتیجه نگرفتی ولی بازم نرم افزار ضد هرزه نگاری نصب کن.
9- ماهواره خونتون رو از کار بنداز

اینجوری تو ذهن و ضمیرت ثبت میشه که میدون رو ترک نکردی هر چند ضعیف و زخمی شهوتی ولی هنوز زنده ای و نفس میکشی.  این خیلی خیلی مهمه  حتی اگه حتی بیشترین رکوردت یه هفته هم نمیشه و امید نداری دو روز پاکی جمع کنی باز بعد هر لغزش همه چیزهای ظاهری رو از بین ببر. چیزهایی که ریشه دارن و عمق دارن و عوامل اصلی خودارضایی رو نمیگم که بگی سخته و نشدنیه...فقط دارم عوامل ظاهری رو میگم.

مهم: هدف ساده شهوت نباش دوست من.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
به نام خدا

برای پیگیری و محاسبه روند پاکی قبلنا یادمه از دفترچه یا سررسید و تقویم استفاده میکردیم و روزهای پاک رو تیک میزدیم یا مثلا سبز میکردیم.
من خودم اینکار رو رها میکردم همیشه چون سخت بود اینکه هی تیک بزنی  تو سر رسید و دید کلی از روند پاکی رو هم نمیداد.
اما با کلی بالا پایین کردن نرم افزارهای اندرویدی مختلف بالاخره به این رسیدم. و بعد از چند ماه استفاده معرفیش میکنم.

Goal Tracker & Habit List & Workout Calendar

این برای آدمهای کم حوصله و عجولی مثه من که فقط دنبال چیزهای سرراست و راحتن خیلی کار راه اندازه.

یه هدف درست کنید مثلا به اسم پاکی یا هر اسم خوشگل و بامزه دیگه 

بعد هر روز اون رو تیک بزنید.

آقا من نگفتم که پاکی جمع کنید گفتم فقط روزهای پاک رو تیک آبی بزنید روهایی که خدای نکرده لغزش کردید رو ضربدر قرمز( خدا وکیلی دیگه یه تیک زدن هر روز در حد 5 ثانیه هم زمان نمیبره)
این از اون کارهایی هستش که باید فقط انجام داد تا نتیجه رو دید. 
بعد درصدتون رو میبینید رکورد رو میبینید.
تازه یه پیشنهاد اکازیون دیگه اینکه یه کاری که توش عالی هستید به عنوان یه هدف تعریف کنید علاوه بر هدف پاکی. حالا هر چیزی که فکر میکنید انجامش ساده س و ازتون برمیاد مثلا خوردن یه لیوان آب قبل خواب یا فرستادن یه دونه صلوات قبل خواب یا مثلا شستن صورت یا مسواک یا هر کار دیگه ای که مطمئنید میتونید انجامش بدید تحت هر شرایطی و البته براتونم مهمه که انجامش بدید.
بعد این یه هدفتون وقتی آبی میشه اون هدف پاکی رو هم میکشونه بالا یه اثر روانشناسانه اس حالا اسمش یادم نیس ولی خب داریم یه همچین چیزی

پی نوشت: اگه کسی استفاده میکنه و یا الان استفاده کرد عکس نرم افزار رو بزاره بقیه نرن تو نرم افزارهایی که کارکردشون شبیه اینه ولی خب به راحتی این نیستند. من خودم نتونستم عکس نرم افزار رو بزارم فقط لینک گذاشتم.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
خداروشکر این عادت زشت رو ترک کردم  و فقط خداست که میتونه کمکم کنه دوباره به گناه نیفتم 53258zu2qvp1d9v
ی چیزی رو من تو کانون خیلی گفتم 
برای ترک، کنترل نگاه و ذهن معجزه میکنه
سعی کنید شرکت کنید تو مسابقات کنترل نگاه و ذهن و با خودتون رقابت کنید ،کاش فرصت بشه و منم دوباره تو این مسابقات باشم
نه تنها نگاهی و فکری که ممکنه به گناه خ.ا بندازه بلکه همه گناهان مربوط به چشم و ذهن رو میشه تو این تاپیک کنترل کرد 53258zu2qvp1d9v
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
سلام به همه کانونیای مشتی
یه روش ابداعی من دارم به اسم ((تمرکز مضاعف))
این روش برای وقتایی که خیلی فکرتون درگیر هست و حس شهوتتون داره بر عقلون غلبه میکنه عالیه!!!!
تو این روش هر موقع حس کردید که دارید تحریک میشید ،به یک امر خیلی عادی یه توجه خیلی زیادی بکنید مثلا:خیلی دقیق به جریان اب نگاه کنید و کل حواستونو به اون بدید (یا هر چیزی که اطرافتون هست)
بهترین مدل اینه که همون موقع هرجایی که بودید دو رکعت نماز مستحبی بدون مهر (یا در حالت نشسته و یا ایستاده) بخونید و سرعت خوانشتون رو عوض کنید 
حالا در حین نماز به صدتون خیلی توجه کنید و کل حواستون رو به اون صدا و زیر و بمش بدید
این کار نسبتا ساده براتون حدود 4 ساعت زمان میخره
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
یه چیزی بگم:

توی ترک خودارضایی لوس بازی در نیارید.
یعنی من اونقدری که از قهر کردن های خودم آسیب دیدم، از خود خودارضایی آسیب ندیدم.

این که بعد شکست، کانون رو ول کنیم، گروه رو ول کنیم، مسیر پاکی رو ول کنیم،
افسرده بشیم و بزنیم زیر کاسه کوزه ترک و پاکی، به خودم و دیگران بد و بیراه بگیم

این ها بدتر از خود شکسته.

همین ها هست که مسیر پاکی رو طولانی می کنه.
اگر شما یک سال تلاش نیاز داشته باشی تا ترک، این کارها یک سال رو می کنه ۱۰ سال.

تحت هیچ شرایطی

تکرار می کنم

تحت هیچ شرایطی

بذارید بازم تکرار کنم تا خوب جا بیافته. 4chsmu1 

تحت هیچ شرایطی

تحت هیچ شرایطی ناامید نشید!
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

یه تجربه جدی برای دوستای کنکوری

این روزای دوستای کنکوریمون خیلی توی استرس هستن.
جدا استرس کنکور خیلی شدیده.
بعد شما اگر یه ذره از برنامه دور شی، این استرس چند برابر میشه.
مثلا اگر بجای ۷ ساعت درس خوندن، ۵ ساعت درس بخونی.

استرس که زیاد تر می شه توان درس خوندن کم تر می شه، فرداییش صفر ساعت می خونی.
این جوری استرست می چسبه به سقف و دیگه مغر این زمان می ره توی حالت اتوپایلوت.

و دیگه نمی فهمی چیکار داری می کنی، دوست نداری خ.ا کنی، اما مغز تو چاره ای نمی بینه، جز این که برای خنک کردن مغز جوش آورده ات، از مسکن هایی مثل خ.ا و ... استفاده کنه.

راهش چیه پس؟

از افکار بدون فایده دوری کن.
ببین پسر خاله ات چقدر درس می خونه؟ ببین توی درسیجات کانون فلانی چقدر زیاد درس خونده؟ ببین اون یکی دوستت رو چقدر درس خونده؟
تو عقب موندی، تو خراب کردی، دیگه فایده ای نداره. اگر قبول نشی بدبخت می شی، اگر قبول بشی دیگه عالی عالی میشه.

عزیز من، برادر من، خواهر من، این افکار و انگیزه ها، هیچکدوم یه ذره سود هم به حالت ندارن. این افکار رو بریز دور.
برای خودت زندگی کن، نه حرف مردم، خودت رو دوست داشته باش همینجوری که هستی.
اگر اون رشته ای که دوست داشتی قبول نشدی، دنیا به آخر نمی رسه، اگر هم قبول بشی، اتفاق خاصی نمی افته.
اونایی که دانشگاه رو تا تهش رفتن می گن که اونقدرها که ما به کنکور ارزش می دادیم، ارزش نداشت. کاش این افکار رو می ریختیم دور.
خودت رو گول نزن که این فکر ها برات انگیزه می شه. نتیجه این جور انگیزه ها تهش خودارضاییه.
به جاش دنبال انگیزه های درست باید بگردی.

به خدا توکل کن.
جدی به خدا توکل کن. بهش تکیه کن. کمکت می کنه. مطمئن باش اون خیر تو رو بهتر از خودت می دونه.
کوله پشتی سختی ها رو بذار روی دوش خدا و خودت رو سبک کن.
بگو خدایا من دارم درس می خونم برای تو، برای این که به خلق تو خدمتی بکنم. برای این که پیش پدر و مادر روسفید بشم برای تو.
تو هر چی خیره برای من رقم بزن، کم و کاستی های من رو هم تو جبران کن.
خدایا خودت بهم نیرو بده که بیشتر درس بخونم. اگر هم نشد راضی هستم به رضای تو.

نگو همش درس درس درس درس ...
این فکر خطرناک ترین فکر بشره.
هر انسانی در هر زمانی به تفریح و استراحت نیاز داره. تو اگر خودت مغزت رو خنک نکنی، جوش میاره و میره روی اتوپایلوت.
ورزش رو فراموش نکن. روزی یک ساعت برو توی پارک بدو. همین کافیه.
تو باید یه کاری بکنی هرمون شادی ترشح بشه توی بدنت. وقتی خ.ا می کنی، دوپامین ترشح می شه و استرست کاهش پیدا می کنه.
اما خیلی موقتیه، سریع عذاب وجدان و ... میاد گند میزنه توش.
اما وقتی که ورزش می کنی، اندروفین ترشح می شه. این هرمون همون کار رو می کنه، اما چون عذاب وجدان نداری، ماندگار تره و حال خوبت تضمینه.
پس ورزش، اما ورزش سبک و پنج دقیقه تکون خوردن نه. مردونه ورزش کردن طوری که حسابی عرق کنی که به مرحله ترشح هرمون برسه.
دویدن صبحگاهی توی پارک خیلی توصیه می شه.
دیگه غیر از این، تغذیه هم مهمه. تغذیه خوب هرمون شادی ترشح می کنه. عشق ورزی هم هرمون ترشح می کنه.
روزی چند بار برو خیلی عشقولانه پدر یا مادرت رو بغل کن. این بغل کردنه باعث ترشح هرمون می شه. بغل حسابیا نه همین جوری الکی 42
پس استراحت و تفریح درست. زیاد هم ازت وقت نمی گیره. شاید توی ۲۴ ساعت ۳ ساعت هم ازت وقت نگیره این کارها.
نگو وقت این کارا رو ندارم باید درس بخونم، درست برنامه ریزی کنی به همه چیز می رسی.
حالا نری فیفا و پس بزنی الکی وقتت رو هدر بدیا، اون کارها به درد نمی خوره. تفریح درست آقا، تفریح درست.

یه لیوان آب شیرین بهتر از یه دریا آب شوره.
این که یه نفر روزی ۱۲ ساعت درس بخونه و کلی مرض روحی بگیره و خودارضایی هم بکنه و ... بهتره، یا این که ۵ ساعت با کیفیت بخونه و فول انرژی باشه؟ نفر اول ممکنه دانشگاه رشته خوب هم قبول شه، اما توی زندگی موفق نمیشه، خود بیمار روانی شده. اما نفر دوم اگر رشته پایین تری قبول شه، چون یاد گرفته زندگی کنه، موفق تر می شه.
این توصیه رو از من بپذیرید که کیس های زیادی دیدم. یه لیوان آب شیرین بهتر از یه دریا آب شوره.

دیگه این که این دوره هم می گذره، چطور گذشتنش مهمه، سعی کنید از مسیر لذت ببرید، طوری که هر زمان از عمرتون برگشتید به این دوره بهش افتخار کنید.

خداحافظی

هیچوقت هیچوقت هیچوقت ، حتی اگه خودتون رو قانع کردید که بشکنین ، حتی اگه خواستین برید پاپ کورن ببینید ، خواهشا توی اون مسیر آشغال ، جلوتر نرید . 
همونجا که هستید بمونید . ۲ تا سایت پاپ کورنی میشناسید ؟ خواهشا نزارید بشه ۴ تا ‌. 

مطلب جدید در مورد ترک نمیخونید ؟ کتاب مفید بیشتری نمیخونید ؟ تجربیات جدید و خوبی نمیخونید ؟ باشه ...
ولی خواهشا سر به سایتای جدید هم نزنید ، مطلب تحریک کننده ی جدید هم نخونید و ‌... .
در مسیر پاکی پیشرفت نکنید ، ولی خواهشا ، در این مسیر آشغال هم پیشرفت نکنید . 

متاسفانه این چند وقت من انقدر زهرمار دیدم ، باد میخوره بهم تحریک میشم (ناخود آگاه ذهنم میره سمت فیلمی که این صحنه رو داشت )

پدر و مادرم در مورد موضوعی صحبت میکنن ، که از نظر خودشون ، دیگران ، شما  ، همه  کاملا عادیه ، ولی چون اون موضوع توی فیلما بود ، بازم تحریک میشم .

پس خواهشا خواهشا همونجا ک هستید بمونید ...

کاری نکنید که دو روز بعد که تصمیم گرفتید پاک بشید ، کار های دو روز قبلتون سخت ترش کنه ‌. 

مراقب خودتون باشید  53
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
میخوام یه تجربه جدی رو مطرح کنم.
البته قبلا هم مطرح شده، بارها خودم تجربه کرده ام.

اما نکته اش اینه که داغه داغه تجربه.
و این که این وقت صبح پست میذارم علتش اینه که کل دیشب رو نخوابیدم.
و با وسوسه ها دست و پنجه نرم می کردم.

شب ها که بقیه میخوابن، ما این جا با وسوسه هامون می جنگیم. 22

در هر صورت،

کلا در مسیر پاکی، هر انسانی سه تا حالت داره.

اول حالتی که همه چی گل و بلبله، وسوسه خاصی هم نیست و طرف داره زندگیش رو می کنه.
من این حالت رو می گم وضعیت سفید،
وضعیت سفید بهترین وقت برای پیشرفت کردنه. درس خوندن، مهارت جدید یاد گرفتن،‌ ورزش کردن، کتاب جدید خوندن.
تمام این فعالیت ها به شما توی مسیر پاکی کمک می کنن، اما به شرطی که وضعیت سفید باشه.
همین که درس می خونید، استرس کمتر میشه و شما از خودارضایی دورتر میشید.
توی وضعیت سفید ترسیدن از خ.ا و فکر کردن بهش اتفاقا شما رو به خ.ا نزدیک تر می کنه.
این جور مواقع با خیال راحت و بدون ترس و مطمئن زندگی کنید.
اما مراقب خطوط قرمز باشد، نگاه حرام، فکر حرام، سایت های ناجور، ول چرخیدن توی اینستاگرام و ...
همه اینها خطوط قرمز هستن.
توی وضعیت قرمز به جای این که به غول خ.ا نگاه کنی، به خطوط قرمزی که دورش کشیدی نگاه کن.
تو از غول خ.ا دوری، اما فاصله ای با خطوط قرمز نداری، پس از اونها بترس.

مگر اون که اینقدر ازشون فاصله بگیری که دیده نشن.

حالت دوم، زمانی هست که کم کم توی سراشیبی سقوط به خ.ا نزدیک میشی. وضعیت هشدار.
معمولا ما وقتی توی وضعیت هشدار هستیم، اون رو حس نمی کنیم.
نمی فهمیم که چطور شد که خ.ا کردیم. علت این هست که توجه نداریم به خودمون.
هر کدوم از ماها سیستم های هشدار دهنده ای داریم که باید بهش توجه کنیم.
اگر مدتی به خودتون توجه کنید، متوجه میشید که روزهای قبل از خ.ا، معمولا ناراحتید، یا کسلید، یا زیادی توی اینستا می پلکید.
برای افراد مختلف فرق می کنه، یکی نگاهش رو توی خیابون سخت کنترل می کنه، یکی توی یوتویوب.
به زنگ های هشدار توجه کنید، توی این وضعیت انسان آروم آروم (و بعضی موقع ها تند تند) به غول خودارضایی نزدیک میشه.
اگر اقدام نکنید، احتمال شکست بالا می ره. اما چه اقدامی؟
توی وضعیت هشدار دیگه درس خوندن و اینها جواب نمی ده. حتی ممکنه مخرب باشه.
توی وضعیت هشدار باید برنامه تون رو تا جای ممکن شل بگیرید و به این فکر کنید که مشکل چیه؟
شاید با یک تفریح کوچیک حالتون خوب بشه، شاید با بهترین دوستتون دعواتون شده، شاید چکتون داره برگشت می خوره.
شاید انگیزه تون برای پاکی کم شده.
علت رو پیدا کنید و اون رو رفع کنید. توی وضعیت هشدار بیشتر کانون بیایید و از همگروهی هاتون کمک بگیرید.
هر طور شده تلاش کنید که مشکل رو حل کنید یا حل اون رو به آینده حواله بدید تا ذهنتون باز شه.
صحبت کنید، بنویسید، مشارکت کنید تا گره های ذهنیتون باز شه.
شاید یه تفریح کوچیک توی این شرایط کمک کنه. یه دوری زدن، گردش رفتن، قدم زدن.

حالت سوم وضعیت اورژانسی که همه تجربه اش کرده اید. زمانی که جرز دیوار هم تحریک کننده میشه. وضعیت قرمز.
زمانی که غول خ.ا چنبره زده روی شما و تا شما رو به گناه نکشونه ول نمی کنه.
این جا دیگه جنگ رو در روئه.
ممکنه یک شب نخوابید، ممکنه امتحان رو خراب کنید، ممکنه از کارهاتون بمونید، اما باید مقاومت کنید.
معادلات توی وضعیت قرمز کاملا عوض میشه، هیچ برنامه ای وجود نداره و تنها هدف پاکیه.
دشمن دروازه رو شکونده و وارد قلعه شده، دیگه وقتی برای سلاح ساختن و کارهای زیربنایی و ... نیست.
با هر چی دستت میاد باید بجنگی، سنگ و چوب و مشت خالی.
این جا همونجاییه که باید محکم باشی.
شهوت مثل سگ هار می مونه، مثل گرگ می مونه،
اگر فکر کنه که ترسیدی ازش بیشتر گازت می گیره.
وضو بگیر، نماز بخون، آب سرد بخور، قدم بزن، همه اینها خوبه ها، اما اگر قوی نباشی، وسوسه بر میگرده.
می ری کلی کتاب داستان می خونی که وسوسه بپره، اما همین که کتاب تموم میشه، وسوسه برمی گرده.
علت اینه که قوی نبودی در برابر شهوت. فقط حواس خودت رو پرت کردی، فقط به تعویق انداختیش.
باید مقابل وسوسه قوی باشی، وگرنه مقاومت کردن و جنگیدن فقط خسته ترت می کنه.
یکی به نعل یکی به میخ نمیشه، باید تمام رشته های علاقه ات به خ.ا و پ***ن رو قطع کنی. حتی یه رشته کوچیک هم دستاویز شیطان میشه.
محکم بایستی و یک نع گنده بگی.
بگی اگر یک سال هم وسوسه بشم، همینه، اگر شده یک هفته نخوابم هم چشم روی هم نمیذارم که ذهنم نره سمت خ.ا.
محکم که باشی، سگ شهوت هم ولت می کنه، میره پی کارش، اگر هم برگشت بازم محکم باش.
خسته شی زمینت زده، شل کنی روی کولت سوار شده، باید محکم باشی، تا آخر محکم باشی.
فقط محکم باشی همین کافیه.

و باور داشته باشی که پیروز این میدان تویی.

خداحافظی

سلام علیکم

برای ترک اگر تنها نمونید که عالیه
ولی اگر مجبور شدین تنها بمونین زمان وسوسه چه کنیم؟

*1_ حتما هر جایی هستین بلند بشید 
حتما یه دور تو خونه بزنید
معمولا دم یخچال خوبه [تصویر:  4chsmu1.gif] 
هم توش خوراکی های خنکه
مثل شیر سرد و ماست و خیار و گوجه 
و به طور کلی هیچی هم نباشه وایسین جلوش خنکتون میشه مخصوصا جلوی فریزر که عالیه
حتی میتونین قبلش یه آب به صورتتون بزنین همون مدلی که صورتتون خیسه برین جلوی فریزر وایسید تا یخ بزنید از تو جیگرتون خنک بشه وسوسه میره

*2_ راه برید
من خودم کف اتاق یا حال یا اون موقع حیاط بود وسط حیاط را یه میدان کوچک در نظر میگیرم دور تا دورش می چرخم انقدر که خسته بشم

*3_ قرآن با صدای بلند 
خیلی تاثیر داره
یا بزنین رادیو ترتیل میخوانه و خیلی خوبه

*4_ دیدین اوضاع خرابه الان که محرمه شنیدن روضه ها و مداحی ها کاملا جواب میده. رادیو محرم هم هست

* 5_  اگر اهل حرف زدن هستین به یه نفر زنگ بزنین کسی که با حرف زدن باهاش دچار وسوسه نشید

*6_ نماز 
وضو با آب سرد و نماز 

*7_این واسه خودمه کسی یادم نداده
[تصویر:  4chsmu1.gif] 
یه عروسک درب و داغون و خیلی کهنه دارم گذاشتمش یه جایی که همیشه ببینمش 
انگاری داره همیشه نگاهم میکنه
وسوسه که میاد نگاهش میکنم به خودم میگم همین مدلی خدا داره نگاهت میکنه خجالت بکش 
قباحت داره [تصویر:  swear1.gif] 
این واسه کسانی که خیلی تنهان خوبه
حالا میتونه عروسک باشه یا یه عکس مثلا از مادر و پدر یا کسی که جلوش خیلی خجالت میکشین

*برای فیلم مستهجن هم
من همیشه چندتا کارتون و فیلم که خیلی دوست دارم و کاملا سانسور شده هست را یه گوشه برای خودم نگه میدارم
بعضیاش فقط مخصوص اینه که وقتی وسوسه شدم اول اونا را نگاه کنم
تا اینا تموم بشه خیلی وقتا دیگه از تنهایی درومدم

کلا اگر انگیزه برای ترک باشه [تصویر:  49-2.gif] 
ترک کاملا شدنیه [تصویر:  49-2.gif] 
اصلا چیز سختی نیست [تصویر:  49-2.gif] 

اینا را هم چون من تقریبا همیشه تنهام  گفتم که فکر نکنید اگر یه موقع تنها شدین دیگه کار تمومه و شکست حتمی
ولی کلا تنهایی خودش خطر سازه

[تصویر:  302.gif]
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام

گاهی دلت موج میزنه که پاکی رو انتخاب کنی؛ یا اصلا به طور کلیتر .. تو زندگیت، بین دو تا گزینه، گزینه ای که میدونی بهتره رو انتخاب کنی؛ اونی که توش رشد بیشتری برات هست ..

اینجا شیطون میاد و میگه: یعنیییی میخوااای تا آاااخر عمر همیشه این گزینه رو انتخاب کنیییی؟ چرا آخه انقدر خودت رو محدود میکنی .. عادی باش خببب ..

در اینگونه مواقع، حواسمون به این نکته باشه: کارای خوب، لذیذن، مثل یه غذای خوشمزه .. معطر هستن، مثل یه گل خوشبو ..

آیا ما وقتی میخوایم یه گل خوشبو رو بو کنیم یا یه غذای خوشمزه بخوریم، با خودمون اینجوری میگیم؟ : " ببییین .. یا الان استشمام نکن یا اگر استشمام کردی تا آخر عمرت باید هر روز استشمام کنی؟ (به همین ترتیب برای غذا) "
یا اینکه نه؟ .. اینجوری نمیگیم .. بلکه با خودمون میگیم: " حالا دیگه کی بشه همچین گلی ببینم یا همچین غذای درجه یکی گیرم بیاد؟ بذار حالا فعلا حسااابی از بوییدن یا میل کردنش لذت ببرم .. ان شاء الله که باز هم گیرم میاد .. "

خلاصه کلام:
حواسمون به خود پاکی و انتخابهای لذت بخش همین الانمون باشه .. حواسمون باشه که با همین انتخاب الانمون قوت میگیریم .. با همین کار ظاهرا کوچیکمون، میریم زیر بارش بی وقفه رحمت خدا .. 
نه اینکه فقط اینطور ببینیم که الان پاک میمونم، که فردا بیاد و فردا هم پاک باشم که پس فردا بیاد و پس فردا هم پاک بمونم و ...
سلام
تجربه پاکی من:
قبل از شروع وسوسه جلوش رو بگیریم و با حواس پرتی وسوسه رو رفع کنیم
بیکار نباشیم و وقتمون رو پر کنیم.
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان