امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

بازم با احتلام شروع شده.
و اون خواب لعنتیه دیشب.
خواب دیدم گوگل رو باز کردم ،
بعد از باز کردن یه سایت می فهمم که اینترنت فیلتر نیست.
می خواستم مطمئن بشم که فیلتر نیست به همین خاطر سایت های ... رو باز می کنم
و نگاه می کنم 
و از خواب بیدار می شم. 

اون احساس گناه ، اون حس زجر آور درد وجدان و لذت رو دیشب باز هم تو خواب تجربه کردم. 
و باز هم اون لامصب مثل خوره افتاده به جونم که هی فلانی ، تو نمی شکنی ، یه نگاه ، فقط یه نگاه.
و من می دونم که این یک نگاه نیست و می دونم که آخر خط پشیمون خواهم شد.

امروز نزدیک تنها بشم تو خونه ، به خودم می گفتم که اتفاقی نمی افته ، من قوی ام و ... 
ولی خدا کمک کرد و زدم بیرون از خونه. 

الحمد لله به خاطر روز های پاکم ، الحمد لله.
.....................

نریمان جان از خدا بخواه که کمکت کنه که بتونی کفاره اش رو یه طوری بپردازی ولی بازم بپرس ، ببین چون تو اطلاع نداشتی از حکمش شاید در مورد تو حکم عوض بشه. نمی دونم ولی یه خرده بیشتر تحقیق کن در این مورد. اینترنتی هم می تونی سوالت رو بپرسی. 
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام عاشق جان خدارو شکر که تونستی پاک بمونی همین
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
(1394 تير 4، 20:55)only bugati نوشته است: پسرای عزیز !!!
کسی میدونه حکم استمنا وقتی  روزه بودم چیه ؟ تو رساله مرجع تققلیدم نوشته قضا و کفاره
قضا یا کفاره یجا دیگه...کسی  درستشو میدونه؟
اقا چه کنیم ماه رمضونم ادم نشدیم ، سال 95 هم کنکور داریم
خدایی اینجا دیگه همه پسرید و دختر نیست
اصن من به دیدن سایت های پ،و،ر،ن معتاد شدم....یعنی شده فقط نگاه بکنم.... و راضی هم نمیشم ساعتها میچرخم اما راضی نمیشم .... الان دیگه همه چی...عکس و فیلم و فلان سایتو 2، 3 ساله ویکی پدیای این چیزام....همه غلطی کردم تو فضای مجازی و برام هم خسته کننده و تکراری اند و اما نمیدونم چرا نمیشه نگاه نکنم....یعنی میشه ها ولی من ظهرا میزنه به کلم......
کی اینجا مثه منه؟

سلام بوگاتی
خوب باشی

من م یه بار این حالت رخ داد. شایدم قبلن ها هم رخ داده بوده و من بی اعتنا بودم.

مساله ی مورد اشاره توی رساله ی آیت آلله مکارم شماره 1405 هست.
برا اون قضیه نوشته که "احتیاط واجب" است که کفاره ی جمع دهد.
طبق توضیحات اول رساله،
احتیاط واجب رو یا می شه بهش عمل کرد یا این که توی اون مساله خاص به مجتهد دیگری رجوع کرد.

خب دیگه، رفتم سراغ باقی مجتهد ها.
آیت الله سیستانی توی مساله ی 1636 نوشته که یک کفاره کافی است؛ اما "احتیاط مستحب" آن است که کفاره جمع دهد.
احتیاط مستحب، عمل به اون اختیاری هست.

آیت الله علی محمد دستغیب هم توی مساله 1735 نظرشون مثل آیت الله سیستانی هست.

من خودم توی اون مساله ی خاص به آیت الله سیستانی رجوع کردم و یک کفاره دادم، شصت فقیر سیر کردن

شما هم ببین مرجع تقلیدت چی گفته. اگه احتیاط واجب گفته می تونی همین کار رو بکنی.
می تونی با این پاسخگو های آنلاین مسایل شرعی هم صحبت کنی.
53
[تصویر:  tree.jpg]

خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش  ***  بِنَماند هیچ ش الا، هوس قمار دیگر

" مولوی "

53   53   53

این بار، بی تاریخ؛
خسته ام،
آن همه روزها که قرار بود شروع ی باشند ...

53 5353
[تصویر:  05_blue.png]
یا خدا کفاره جمع چیه دیگه

من تو این 5 سال که درگیر این گناه بودم تا حالا نمی دونم چند بار ماه رمضون شکستم ! البته بعضب مواقع هم سالهای پیش تلاش میکردم بعد اذان .....

یعنی خاک بر سر من هم به خاطر نگه نداشتن حرمت خدا 

هم به خاطر این کفاره ها ....

این ماه رمضون سخته ولی هیچی مثل اون 10 روز اول محرم نمیشه لامصب شیطون انگار دیگه میاد یک سانتی متری آدم تو اون 10 روز

شب میرفتم دسته امام حسین ظهر میشکستم ...

از الان استرس دارم برای عاشورا چون شکستن تو اون روز 100 برابر بدتر روزهای دیگست برای من 
کسی از حضرت زهرا سلام الله علیها سوال کرد؛ نشانه یک شيعه حقیقی چیست؟

ایشان فرمودند: اگر شما مطيع اوامر ما بوده و نواهي را ترك كنيد، شيعه ی حقیقی هستيد

و گر نه محب ما هستيد، اما شيعه نيستيد

. شيعيان ما، با ما و بدون معطلي به بهشت وارد مي شوند. Khansariha (57)

اما محبّين ما در دنيا آسیبهاي زيادي دیده و بعداز مرگ نیز با هزاران سال تاخیر ( بعد از گذراندن دوره هاي درمان در طول برزخ و طبقات پايين جهنم) در نهايت به ما مي پيوندند  vayy
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سلام سلام سلام؛ به همه ی دوستای گلمممم  317  317
ببین کی اومده !!!  Khansariha (13) یعنی کی میتونه باشه ؟  fiesta خوب منم دیگه  303 قربونِ داداشام بشم من.
خیلی خیلی خیلی معذرت میخوام که حدود 2 ماه نبودم اما اولن امتحان داشتم و دوما تنبلی کردم و نیومدم ... بهرحال شرمنده  studsmatta
[تصویر:  ypbw_last_visit.png]
داداش آرمین مخلصم؛ بزن لایکو ... فدایی داری بخدا مرسی که منتظرم بودی و بسیار بسیار بسیار شرمندم کردی  Khansariha (8)
از عوامل مسابقه ی 30 روزه (شازده کوچولو و میتوانم خانوم) معذرت میخوام؛ مث اینکه ما رو راکد کردن، ببخشید که نبودم   53
توی پروفایل داداش همساده رفتم کلی ناراحت شدم !!! رفته انگار ؟؟؟ ولی ایشاالله اونم برمیگرده  clapping

داداش همساده؛ برگرددددددددددد  clapping

و اما سوپرایز .... ... ... ...
به لطف خدا، 17 روز پاکم. خدایا شکرتــــــــ .
البته نمیشه گفت سوپرایز ولی امیدوارم خوشحال بشید ... . من که خیلی خوشحالم  317 برای همه ی شما آرزوی پاکی، سلامتی و سعادت دارم.
منتظرم باشید برمیگردم ... . بقول داداش همساده هوشیاری ادامه دارد ... حالا بهتره بگیم زندگی ادامه دارد ... . خدانگهدار

آخ یادم رفت، ماه رمضان مبارک و طاعات و عباداتتون قبول حق تعالی. یه چیزی رو هم خجالت میکشم بگم. اینکه من روزه اولی هستم خخخ اولین سالیه که باید روزه بگیرم.  Khansariha (13)
به لطف خدا تا الان فقط یه روز سحر دیر بیدار شدم و باقی روزها رو گرفتم. خدایا همه ی ما رو در دنیا و آخرت سعادتمند و پاک نگه دار. آمین
برای بار دهم خداحافظ
(1394 تير 5، 5:22)آرمــین نوشته است: سلام

هفته ی دوم مسابقه گروهی به پایان رسید...
منتظر اعلام وضعیت هاتون همچون همیشه تو گروه های ترک هستیم...
ان شالله که ســــــبز باشه... ســـــــبزتر از همیشه...  317 

در ضمن، لطفا موقع اعلام وضعیت از این فرمت استفاده کنید:
نام کاربری / نام گروه / وضعیت

مثلاً:
آرمین / گروه پاک دلان / سبز 

این جوری اعلام وضعیت ها خیلی منظم تر پیش میره... 1

یا علی...  53

سلام

اعلام وضعیت اولی از خودم:

آرمین / گروه پاک دلان / سبز   317

این 40 50 روز اخیر از بهترین دوره های کل پاکی هام بوده...
فکرم اصلا سمتش نرفته... انگار که اصلا وجود نداره... 
این روزا بعد نماز یه سجده میرم و خدا رو شکر میکنم... بابت خیلی چیزا... از جمله همین... 

غفلت خیلی بده... غرور خیلی بده... 
ان شالله دچارشون نشیم و یادمون نره از کجا شروع کردیم و به کجا قراره برسیم... 1
سلام

رضا خیلی دلم واست تنگ شده بود... از سورپرایزت بی نهایت خوشحال شدم...  317
ماشالله به داداش بااراده...  Khansariha (18)

نقل قول:
من م یه بار این حالت رخ داد. شایدم قبلن ها هم رخ داده بوده و من بی اعتنا بودم.
این جمله رو که خوندم نمی دونم چرا ناخودآگاه با خودم مقایسه اش کردم...
و چه قدر تاسف خوردم به حال خودم... یکی میگه یه بار این حالت واسم رخ داده و یکی مثل من... 1276746pa51mbeg8j

این هیچی...
اصن تو این همه سال چقدرش رو روزه گرفتم؟
چقدرش رو نماز خوندم؟

خیلی بدهی دارم به خدا...
خدا عاقبت مون رو به خیر کنه...
اگه بخواد حساب کتاب کنه، ته جهنم هم جام نمیشه...

امیدوارم به لطف و رحمت بی حساب و کتابش...  53
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1394 تير 5، 1:18)reza.d نوشته است:
آخ یادم رفت، ماه رمضان مبارک و طاعات و عباداتتون قبول حق تعالی. یه چیزی رو هم خجالت میکشم بگم. اینکه من روزه اولی هستم خخخ اولین سالیه که باید روزه بگیرم.  Khansariha (13)

سلام آقا رضا ، جسارتا شاید روزه اولی نبودین ، میشه بگین اولین تجربه خ.ا یا احتلامتون کی بوده ؟

نو واندرلند نترس داداش ، انشالله که خیلی کم بوده و خدا می بخشه ، چون مرد مجاهد تذکر به جایی داد دیگه من از خودم نمیگم.

نمیخام کار خلاف یادتون بدما ، ولی میدونین که باطل کردن روزه با این گناه یا گناه های کبیره دیگه اینچنینی باعث کفاره جمع میشه ، اگه خدای نکرده کسی بخاد اینکارو کنه قبلش بره ناهار چلو کباب بخوره روزش رو باطل کنه ، بعد بره سراغ این گناه دیگه کفاره جمع بهش تعلق نمیگیره ، همون کفاره خالی میشه . برا همین بهتره قبل از انجام این گناه و باطل کردن روزه با این گناه ، روزه رو با خوردن و آشامیدن باطل کنین . می دونین چرا الان اینو گفتم؟ چون که هیچ کدوممون تو ماه رمضون حاضر نمیشیم بریم روزمونو با غذا خوردن باطل کنیم ، برا همین اگه خدای نکرده وسوسه شدین به نفس خودتون بگین باشه قبوله ولی قبلش باید راضی بشی که برم یه چیزی بخورم روزمو باطل کنم، مطمئنا راضی نمیشید.
سلام برادرا

اعلام وضعیت هقته ی دوم

سعادت / گروه پاک دلان / سبز

در مورد سوال آقا آرمین ببخشید دیر جواب میدم.
روزه خیلی به من کمک می کنه. روزه صبر آدمو زیاد می کنه. وقتی روزه می گیرم بهتر می تونم اعصاب رو کنترل کنم.
روزه روحیه ی مقاومت رو افزایش میده. وقتی آدم تشنش باشه تو اون گرما بهتر یاد مظلومیت آقا ابا عبدالله و یارانشون (سلام الله علیهم) میوفته.
روزه روحیه سازش رو تضعیف می کنه. روزه انسان رو جلوی نفس سرکش قوی میکنه. اینها چند مورد از فواید روزه بود از نظر من که خودم تجربشون کردم.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
(1394 تير 5، 12:03)vojdan bidar نوشته است:
(1394 تير 5، 1:18)reza.d نوشته است:

سلام آقا رضا ، جسارتا شاید روزه اولی نبودین ، میشه بگین اولین تجربه خ.ا یا احتلامتون کی بوده ؟

نو واندرلند نترس داداش ، انشالله که خیلی کم بوده و خدا می بخشه ، چون مرد مجاهد تذکر به جایی داد دیگه من از خودم نمیگم.

نمیخام کار خلاف یادتون بدما ، ولی میدونین که باطل کردن روزه با این گناه یا گناه های کبیره دیگه اینچنینی باعث کفاره جمع میشه ، اگه خدای نکرده کسی بخاد اینکارو کنه قبلش بره ناهار چلو کباب بخوره روزش رو باطل کنه ، بعد بره سراغ این گناه دیگه کفاره جمع بهش تعلق نمیگیره ، همون کفاره خالی میشه . برا همین بهتره قبل از انجام این گناه و باطل کردن روزه با این گناه ، روزه رو با خوردن و آشامیدن باطل کنین . می دونین چرا الان اینو گفتم؟ چون که هیچ کدوممون تو ماه رمضون حاضر نمیشیم بریم روزمونو با غذا خوردن باطل کنیم ، برا همین اگه خدای نکرده وسوسه شدین به نفس خودتون بگین باشه قبوله ولی قبلش باید راضی بشی که برم یه چیزی بخورم روزمو باطل کنم، مطمئنا راضی نمیشید.

انصافا خیلی حرف قشنگی بود

تذکر مرد مجاهد هم به جا بود 
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

اینم اعلام وضعیت رمضانی من:

قاصدک
/ گروه جنگجویان / سبز

گروه جنگجویان بدو اعلام وضعیت clapping

گروه جنگجویان:
قاصدک
اقیانوس آرام
دریل
علی 2پی
هادی
سهیل 70
یا علی 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
دریل/ جنگجویان/ سبز
سلام 

من به قدری تحریک شده بودم که وقتی خوابیدم خواب دیدم و محتلم شدم ، درسته روزه م باطل نیست اما اصلا حس خوبی ندارم 

تمام انرژی رفت  20 20  به نظرتون چیکار کنم ؟؟؟  10 روز پاکی داشتم یعنی با چالش و تو شرایط سخت 
سلام مجدد؛ خوبین؟  fiesta
بعد از مدتها برگشتم کانون و بجورایی منصرف شدم از موندن. میدونید وقتی اومدم توی گروه بلافاصله پست گذاشتم و کلا خیلی خیلی خوشحال بودم.
اما وقتی شروع کردم کم کم دو سه تا از پست های بچه ها رو خوندم خیلی حالم گرفته شد.

دوستای گلم؛ حواستون به پست هاتون باشه، نیاید بجای کمک به بقیه ناامیدشون کنید یا گناهاشون رو یادشون بندازید.  53258zu2qvp1d9v

بعضی از پست ها اینقدر انرژی منفی میدن که ممکنه به جای کمک باعث تخریب اون فرد بشه.  asabani

و اما میخوام درباره یکی از بهترین معجزه های زندگیم حرف بزنم؛
هفده روز پیش که حالم خیلی بد بود و تنها هم بودم از خدا خواستم که کمکم کنه و خدا که قربونش بشم لطف کرد و مسیر زندگیمو عوض کرد.
بعضیا تا بحث از این حرفا میشه فکر میکنن عاشق شدی و فلان و بهمان. ولی نه اصلا اینا نیست.
اون روز خودارضایی برای من بی معنا شده بود و قدرت خداوند رو درک کردم. لطف و کرم خدا رو به وضوح لمس کردم. خدایا همیشه غلامتم.  studsmatta
عاشقتم خدا .... .

آقای وجدان بیدار؛ بین خودمون باشه ولی اگه اونطوری بخوام حساب کنم که کی به بلوغ رسیدم واویلا میشه ها...   Khansariha (13)
همین جوریشم مادربزرگم میگه تو 18 سالگی به سن تکلیف میرسی !
ولی من دقیق حساب کردم و شهریور پارسال به بلوغ رسیدم یعنی بعد ماه رمضون.

خلاصه بعد از این همه مدت هم که اومدم خیلی خورد تو ذوقم. واسه همین به دلایلی مرتب نمیام کانون.

قربانتون؛ ستاره بچینید؛ روزه بگیرید؛ بندگی کنید؛ سپاسگذار باشید؛ انرژی مثبت ساطع کنید؛ به خداوند نزدیک بشید
بوس بوس؛ خدافظ  Khansariha (13)

عاقا هر وقت دلم تنگ شد میام ولی قول نمیدم. برای همه آرزوی پاکی، سلامتی، ثروت، ایمان و سعادت رو در دنیا و آخرت دارم. خدانگهدار همگی .  317 فریاد بزن 317 خوشحالی کن 317  4 بخند  4 بپر بپر کن ! studsmatta  نگران هیچی نباش  cheshmak همه چی بلطف خدا درست میشه  128fs318181 
خـــــــــــدا نگـــــــهدار !!!
سلام

به امید خدا. / گروه پاک دلان / سبز

خدارو شکرررررر
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
(1394 تير 5، 13:46)Tavvab نوشته است: سلام 

من به قدری تحریک شده بودم که وقتی خوابیدم خواب دیدم و محتلم شدم ، درسته روزه م باطل نیست اما اصلا حس خوبی ندارم 

تمام انرژی رفت  20 20  به نظرتون چیکار کنم ؟؟؟  10 روز پاکی داشتم یعنی با چالش و تو شرایط سخت 

چرا گریه داداش ؟ چرا حس خوبی نداری ؟  هیچ مشکلی پیش نیومده ، روزت کاملا صحیحه ، حتی اگه تا افطار هم غسل نکنی بازم روزت کاملا صحیحه ، اصلا هم خودت رو سرزنش نکن ، خیلی هم خوب شد ، اینم بخاطر اینه که چند روزه پاکی ، اگه پاک بمونی توی خاب این حالت برات بیشتر اتفاق می افته و تحریکت توی بیداری کمتر میشه ، دیگه کمتر دچار وسوسه خ.ا میشی ، چون به قول خودت تمام انرژیت دیگه تو خاب میره .

الانم اگه حالشو داری برو غسل کن ، بعدش هم یه چرت یکی دو ساعته بزن ، اگه هم حالشو نداری اول یه چرت یکی دو ساعته بزن بعدش پاشو برو غسل کن که نمازتو بخونی.

همون 10 روز پاکی هم خودش کلیه بعد این همه مدت ، منم خودم بعد مدت ها به 15 روز رسیدم . راهتو ادامه بده ، حالا با چالش یا بی چالش ، حتی اگه روزت خوب نبود یعنی موارد دیگه مسابقه رو رعایت نکردی سعی کن این پاکی رو ادامه بدی .

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان