امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

:bahador :16 :     :1  :16 :     :1  GAJN   :bahado6 :     :1

:bahador :16 :     :1

[تصویر:  05_blue.png]
سلام آق بهادر
خیلی خوش اومدین
اینجا نباید فرم رو پر کنید
برید به اون آدرسی که دادم
اینجا
http://www.ktark.com/showthread.php?tid=518
این فرم رو ونجا پر کنید
و تا ثبت نامتون تکمیل بشه

در ضمن فینگلیش ننویسید
فارسی را پاس بدارید ...بداریم

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
نقل قول: راستی به تازه وارد گروه
آقای گدای زهرا
هم تبریک و خیر مقدم میگم
انشاالله که بتونه به پاکی همیشگی برسه
سلام داداشيKhansariha (48)
ممنون از لطفتKhansariha (18)
اميدوارم در كنار شما به چيزهاي جديدي برسمMuscular
خوشحالم دركنار شما داداشي هاي باحال317

پرواز برای نفسی که خدواندگار ترسیم کننده ی زندگی اش اورا به چالش کشانده است

تقریبا میشود گفت غیر ممکن شده اشت...

سلام بچه ها اينو ميگم ولي حتما ازمايشي انجامش بدينا خبclapping
جونه داداش پشت گوش نندازينا:-??
خب اقاي دكتر فرهنگ ميگفتن(روان شناس معروف ايروني)اكثرا بايد اسمشو شنفته باشين
ميگفت به جاي اينكه يه عادت بدو بخواين بذارين كنار حتما بايد دنبال يه جايگزين باشين تا بتونين فكر اون عادت بد رو از سرتون در كنينwacko2
خب ميگفت از اول صبح به جاي اينكه با ديدن يه خانم روزتون رو شروع كنين  و به جاي اينكه تويه اون حالت " اوهههه" همينجور بمونين و نيشتون تا بناگوش باز شه Smiley-talk002به جاش بلافاصله به دنبال يه نفر بگردين كه سبيل داره317 اينجوري توي پايان روز يه عالمه از انواع گوناگون سبيل رو مشاهده كردين كه تا به حال بهش بي توجه بودينMuscular

خداييش من امروز به عنوان اولين روزم همين كار روكردم وجالب اينجا بود هنوز چهره ي جنس مخالف رو نديده يه نفر رو پيدا ميكردم كه سبيل داشت نه تنها من ديگه فكر و خيالات الكي نميومد سراغم بلكه يه سرگرمي شده بود واسم 317
البته اين يه نمونه اش بود وگرنه ميتونين يه چيز ديگه جايگزين كنينMuscular

سبيل هاي داداش حميد هم خيلي خشكلن ميتونين از داداش حميد شروع كنين41
البته داداشي شوخي كردم به دل نگيري هاKhansariha (18)ما ارادت داريم داداشي53

(1391 اسفند 23، 1:44)gedaye-zahra نوشته است: سلام بچه ها اينو ميگم ولي حتما ازمايشي انجامش بدينا خبclapping
جونه داداش پشت گوش نندازينا:-??
خب اقاي دكتر فرهنگ ميگفتن(روان شناس معروف ايروني)اكثرا بايد اسمشو شنفته باشين
ميگفت به جاي اينكه يه عادت بدو بخواين بذارين كنار حتما بايد دنبال يه جايگزين باشين تا بتونين فكر اون عادت بد رو از سرتون در كنينwacko2
خب ميگفت از اول صبح به جاي اينكه با ديدن يه خانم روزتون رو شروع كنين  و به جاي اينكه تويه اون حالت " اوهههه" همينجور بمونين و نيشتون تا بناگوش باز شه Smiley-talk002به جاش بلافاصله به دنبال يه نفر بگردين كه سبيل داره317 اينجوري توي پايان روز يه عالمه از انواع گوناگون سبيل رو مشاهده كردين كه تا به حال بهش بي توجه بودينMuscular

خداييش من امروز به عنوان اولين روزم همين كار روكردم وجالب اينجا بود هنوز چهره ي جنس مخالف رو نديده يه نفر رو پيدا ميكردم كه سبيل داشت نه تنها من ديگه فكر و خيالات الكي نميومد سراغم بلكه يه سرگرمي شده بود واسم 317
البته اين يه نمونه اش بود وگرنه ميتونين يه چيز ديگه جايگزين كنينMuscular

سبيل هاي داداش حميد هم خيلي خشكلن ميتونين از داداش حميد شروع كنين41
البته داداشي شوخي كردم به دل نگيري هاKhansariha (18)ما ارادت داريم داداشي53
هر کسی راه و روش خودش را داره ولی روشی که شما انتخاب کردی به نظرم همون ضرب المثل : ترک عادت موجب مرض هست ... میشه ، برای مثال کسانی که یه خانم را به قول شما میبینند و فکر برشون میداره ... چرا به جای اینکه سیبیل بقیه را ببینند این عادت یا تلقین را به خودشون انجام نمیدن که از یه دید دیگه به این خانم ببینند؟ مثلا به قول معروف خارجی ها همه جور تیپ و لباس دارند ، ولی باز همه کارهایشان از ما بهتر هست ، به این خاطر که جنبه شان بالا هست . بندههم تا یه خانم سانکی مانکی میبینم به جای این که هول برم داره این جور تلقین را به خودم میکنم که این خانم به خاطر محدودیت هایی که براش ایجاد شده مجبور به چنین تیپ و لباسی شده و تازه با اون خانوم احساس همدردی و کمک میکنم. 
نیمه پر لیوان را ببینید نه نیمه خالی

(1391 اسفند 22، 22:11)ramtin2012 نوشته است: سلام.
حالتون چه طوره؟
من كه مثل قبلا مي باشم.
تغييري در من نمايان نشده است.
فقط اومدم كه بگم وجود دارم و زنده ام.
و از اين بابت خرسندم!
هر كار كردم نتونستم نمازها رو به طور تمام و كمال سروقت بخونم.
براي مثال: امروز نماز صبح رو نخوندم. ظهر و عصر رو خوندم. مغرب و عشا رو هنوز نخوندم.
خسته نباشم واقعا با اين نماز خوندنم!!!!
وضعيت خ.ا رو هم كه بهتره نگم.
ولي به عقيده ي من اين ها همش بيهوده‌ست. من ترك بكن نيستم. اگه قرار بود ترك بكنم تا الان كرده بودم.
به اميد فردا...
امروز تو همان فردای دیروز توست ، اگه به امید اون فردایی هستی که آخرش خوش باشه مطمئن باش که هیچ وقت پیش نمیاد چون برای فردات هیچ تلاشی نمیکنی ، گذر زمان هم همه چیز را بدتر میکنه .
اولش هیچ کسی حاضر به ترک نیست و به قول خودتون ترک نکن اند ، ولی صحبت از آینده هست ، اگه قراره نتونی یه ترک ساده راانجام بدی بهتره بیخیال زندگی بشی چون هزار تا بلا بدتر از این سرت میاد ، این را از من داشته باش: مکافات عمل تو همین دنیا هست ، ضرر یا سود کاری را که میکنی همین جا میبینی ...
سلام داداش رامتينMuscular
خوبينKhansariha (8)
خب منم از صفر شروع كردم منم بعد از 5 ماه دوبارهwacko2
واقعا ناراحت كننده بود خيلي سخت و سنگين بود حتي فكرشو هم نميكردم!!!
خب كه چي بكشم كنار؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا براي صدهزارمين بار باشه كه دوباره عهدشكني كرده باشم!!!!
خب كه چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بكشيم كنار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا اينو ميخواد يا شيطون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب معلومه داداش من شيطووون اينو ميخواد:smiley-yell:
اگه نميشد به قول داداش عليرضا خدامون نميگفت

بازآ بازآ هرآنچه هستي بازآ***گر كافرو گبر و بت پرستي بازآ
اين درگه ما درگه نوميدي نيست****صد بار اگر توبه شكستي بازآ

منم گه گاهي همين فكرو خيالا مياد سراغم اما جلو ضرر هروقت بگيري سود كرديم!!!!!!!!!!!
داداشي نبينم ديگه نوميد باش هاااااااااااااااااااا:ep:
زود بياهاااااااااااااااااااااااااااااااا
از همين الان همين ثانيه دوباره تصميمه خودتو بگير
بيا دوباره گزينه هاتو انتخاب كنKhansariha (18)

ايشالله به اميده روزي كه همه ي ما توي اين تالار دهن شيطون درون و بيرون خودمون رو سرويس كرده باشيم6
پيروز نهايي داداشي يكي مثله توههههههههههههههههههههها نكه بري من تنها ميشم اونوقت يكي مثله تو بايد باشه كه ....من اينجوري تنهايي از پسش برنمياماااااااااااااااااااااااااااااااwacko2
منتظر حضور دوبارت هستيم داداش41Muscular

نقل قول: هر کسی راه و روش خودش را داره ولی روشی که شما انتخاب کردی به نظرم همون ضرب المثل : ترک عادت موجب مرض هست ... میشه ، برای مثال کسانی که یه خانم را به قول شما میبینند و فکر برشون میداره ... چرا به جای اینکه سیبیل بقیه را ببینند این عادت یا تلقین را به خودشون انجام نمیدن که از یه دید دیگه به این خانم ببینند؟ مثلا به قول معروف خارجی ها همه جور تیپ و لباس دارند ، ولی باز همه کارهایشان از ما بهتر هست ، به این خاطر که جنبه شان بالا هست . بندههم تا یه خانم سانکی مانکی میبینم به جای این که هول برم داره این جور تلقین را به خودم میکنم که این خانم به خاطر محدودیت هایی که براش ایجاد شده مجبور به چنین تیپ و لباسی شده و تازه با اون خانوم احساس همدردی و کمک میکنم. 
سلام داداشي317
خب من اينقدر با جنبه نيستم كه4chsmu1

سلااااااااااااااااااااااااااام
پاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااکم
من خیلییییییییییییییییییی دوستتتتتتتتتتتتتتتتتتون دااااااااااااااااااااااااااررررررررررررررمممممم

دیشب یه خونه خالی بودم کسی از بچه های نامرد هم نیومد پیشم.القصه خونه خالی و ماهواره و سینر بیچاره و شیطونو یعنی پنبه و آتیش
واویلاااااااااا
اول تا ساعت دو تا جون داشتم نیکوتین بدن رو بردم بالا و فوتبال دیدم و آهنگ گوش دادم تا خوابم ببره(انواع تنباکو ها و موزیک ها رو تست کردم)4chsmu1
بعد تا سه پلی استیشن4chsmu1
تا دم صبحم با تک و اس مزاحم مردم شدم.19
..................................................................
رفقا دم عیده و حتما به پستتون میخوره که برید نگهبانی بدید و مواظب خونه آشناها و همسایه ها باشید.
حواستونو جمع کنید من که امسال اصلا و ابدا مسئولیت قبول نمیکنم.دیشب آخریش بود.cheshmak
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام

گل پسرا

خوبین؟

دماغهاتون چاقه؟

به تازه واردهای عزیز خوش آمد میگیم

و اینکه تو راه و روش ترک و انتخابش اجباری نیست

اگه کسی پیشنهادی میکنه بر اساس تجربه اش هست

و یادمه یکی از دوستان که عضو شده بودن  پارسال بود

همون اول گفته بود که من میخوام ترک کنم اما از راه مذهبی منو کمک نکنید و...

بعد از گذشت یکی دوماه خودش اومد اعتراف کرد که داره به این نتیجه میرسه که دارنظرش به سمت همین راه مذهبی جلب میشه

شما ببین انگیزه ات از ترک چی هست؟

احساس گناه ؟ کاهش اعتماد به نفس  یا هرچیزی که فکرشو میکنی

پس میدونی که برات بده و ضرر داره پس بذارش کنار به هر روشی که فکرشو میکنی کنارش بذار

دوستان ی سوال دیگه داشتم

که جوابشو جمع اوری میکنم و تو تاپیک تجربیات به اسم خودتون ثبت میکنم

به نظر شما اراده باعث ترک خ ا میشه یا ترک خ ا باعث تقویت اراداه میشه؟

اصلا برای تقویت اراداه چیکار باید بکنیم؟ تجربیات خودتونو بگید

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام

بعد از مدتی اومدم اینجا با اجازه بزرگتر ها یه پست بدم.

سوال جالبی پرسیدی پدر بزرگ جان

جوابش پیچیدست.هم ترک خ ا باعث افزایش اراده می شه و هم اراده باعث ترک خ ا می شه.در نتیجه جواب از نظر من این می شه که برای ترک باید یک اراده ی اولیه داشت و در طول ترک اراده قوی تر می شه.اراده قوی تر می شه اما انگیزه به مرور زمان به خاطر غفلت از هدف کم می شه.انگیزه مثل بنزینه و اراده مثل ماشین. باید انگیزه دائما به اراده تزریق بشه.اگه انگیزه فرو کش کنه اراده کم کم از پا در میاد.مثل ماشین بدون بنزین.

یه چیزی که من خودم قبلا تجربه کردم برای افزایش اراده "ذکر عملی " هست.ذکر عملی یعنی اون چیزی که به عنوان ذکر بر سر زبان میاری در عمل به کارش ببری.مثلا الله اکبر اگه ذکر ما هست باید در عمل نشون بدیم خدا برای ما بزرگتر هست و به خاطر خدا چیز های دیگر را فدا می کنیم.به مرور زمان با ذکر عملی اراده خیلی قوی می شه که ترک خ ا خیلی راحت بدست میاد.یه زمانی من ذکر عملی انجام می دادم و باعث شد 4 ماه پاک بمونم در حالی که اصلا هدفم ترک خ ا هم نبود!!

ممنون

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
سلام علیکم خدمت برادرای گل گلاب
 زندگی ات را با اراده خودت تغییر بده

هر روز یه قدم

هر چند کوچک

به سمت آرزو هات بردار ...

سلام بچه ها
خوبید همگی

امان از این بابا بزرگ که هر از چند گاهی یه سوالای عجیبی به ذهنش خطور میکنه

مسلما اراده باعث ترک خوارضایی میشه چون اگه کسی گرفتار خ.ا باشه و اراده نداشته باشه چه طوری میتونه ترک کنه
البته یه جورایی هم مکمل همدیگه میشن ولی تاثیر اراده بیشتره

راههای تقویت اراده:

سعی میکنم خیلی خلاصه بگم و مهمترین شون رو بگم 

اول یه تعریفی از اراده کنم
شخص بااراده کسی هست که وقتی درباره کاری فکر میکنه و اون رو به نفع خودش میدونه تصمیم به انجام اون کار میگیره و تا موقعی که به اون نرسیده دست بردار نیست

راه اصلی برای تقویت اراده دین هست اونقدر مهمه که مثل هوا برای تنفس میمونه

راه های دیگه:

تعیین هدف:مثلا اینکه چه نوع زندگی ای میخوایم داشته باشم؟ دوست داریم زندگی اینده مون چگونه باشه؟

شناخت توانایی‌‏ها:توانایی هایی که تو خودمون احساس میکنیم نه بلند پروازانه باشه که نا امیدمون کنه و منصرف بشیم

تلقین کردن:به خودمون بگیم ارادم خیلی قویه و یا من هیچ وقت نا امید نمیشم
یه مطلب جالبی خوندم در این مورد اینه که "ما همواره با خودمان حرف می‏زنیم و هفتاد درصد (۷۰%) وقت‌مان با گفت‌وگو سپری می‏شود حتی زمان خواب و ما همان می‏شویم که با خود حرف می‏زنیم"

درود بر  luky boy جون
حال واحوالت چطوره داداش؟

[تصویر:  05_blue.png]
سلام بر بروبچ
خوبین
پدربزرگ یه سوال جالب کردخب اینکه ادم باید اراده قوی داشته تا نه تنها خ ا بلکه عادتهای بدروترک کنه شکی نیست اما اراده قوی مستلزم
چند چیزه
1خودمون روبشناسیم یعنی بدونیم توانایی هامون چقدره وتاچچهحد توانایی مبارزه با رفتار وعادت بد رو داریم
2محیط اطراف زندگی تاثیر رو اراده افرادداره یعنی اگر تو محیط ناسالم زندگی کنی که هروقت تصمیم به ترک بگیری یکسری مثل انگل دورتوبگیرن واینقدر از اون حرکت نادرست تعریف کنند خب معلومه نحت ناثیر قرارمیگیری این مجیط شامل محیط مجازی وسایتهای ضداخلاقی هم میشه
3خدارو شناخنن که این بدست نمیاد مگر اینکه. خودتو چوهر وچودیتو بشناسی
ویک نکته هم درمورد روش ترک. بچه ها هرکسی میتونه این عادت بد هرجوری گه دوست داره کناربگذاره یکی مثل من وبسیاری از دوستان روش مذهبی رو انتخاب میکنن عده زیادب هم میخوان به روشی غیراز مذهب این کاربدکنار بزارن که اشکالی نداره چون خدا تو قران فرموده هیچ اجباری تو دین وپذیرفتن دین نیست
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
(1391 اسفند 23، 15:50)lucky boy نوشته است: سلام علیکم خدمت برادرای گل گلاب
علیک سلام خدمت برادر گلاب گل بلبل سنبل عزیز دلKhansariha (18)

(1391 اسفند 23، 14:06)پشتکار نوشته است: انگیزه مثل بنزینه و اراده مثل ماشین. باید انگیزه دائما به اراده تزریق بشه.اگه انگیزه فرو کش کنه اراده کم کم از پا در میاد.مثل ماشین بدون بنزین.

یه چیزی که من خودم قبلا تجربه کردم برای افزایش اراده "ذکر عملی " هست.ذکر عملی یعنی اون چیزی که به عنوان ذکر بر سر زبان میاری در عمل به کارش ببری.مثلا الله اکبر اگه ذکر ما هست باید در عمل نشون بدیم خدا برای ما بزرگتر هست و به خاطر خدا چیز های دیگر را فدا می کنیم.به مرور زمان با ذکر عملی اراده خیلی قوی می شه که ترک خ ا خیلی راحت بدست میاد.یه زمانی من ذکر عملی انجام می دادم و باعث شد 4 ماه پاک بمونم در حالی که اصلا هدفم ترک خ ا هم نبود!!
احسنت برادر این انگیزه رو من خیلی وقته فهمیدم که خیلی مهمه.اراده تنها کافی نیست....اما نمیدونم چطور باید تزریق کرد؟...چطور حال و هوای اول ترک رو باز داشت؟من کم شده انگیزم
میشه این ذکر عملی رو بیشتر توضیح بدی؟نشنیدم تا الان

خوب جواب سوال علیرضا خان:
به نظر من تاثیری که ترک خ.ا رو تقویت اراده داره کولاکه اصلا به حرف نیست.یعنی به نظر من با اراده ای ضعیف میشه ترک رو شروع کرد.
اما ترک خ.ا اثری به مراتب زیادتر رو اراده داره.رو من که اینجوری بوده
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
آقا

هر کسی راه و روش خودش را داره ولی روشی که شما انتخاب کردی به نظرم همون ضرب المثل : ترک عادت موجب مرض هست ... میشه ، برای مثال کسانی که یه خانم را به قول شما میبینند و فکر برشون میداره ... چرا به جای اینکه سیبیل بقیه را ببینند این عادت یا تلقین را به خودشون انجام نمیدن که از یه دید دیگه به این خانم ببینند؟ مثلا به قول معروف خارجی ها همه جور تیپ و لباس دارند ، ولی باز همه کارهایشان از ما بهتر هست ، به این خاطر که جنبه شان بالا هست . بندههم تا یه خانم سانکی مانکی میبینم به جای این که هول برم داره این جور تلقین را به خودم میکنم که این خانم به خاطر محدودیت هایی که براش ایجاد شده مجبور به چنین تیپ و لباسی شده و تازه با اون خانوم احساس همدردی و کمک میکنم. 

داداش عزیز خودم اولا من خاکتم

دوما داداش راست میگی باید جنبه بره بالا و توجه به ...کمتر بشه تا زود خودمونو نبازیم
سوما دلیلی نداره تو خیابون  راه بیفتیم همه رو نگاه کنیم ما میریم هدفمون یا کارمونو انجام میدیم

و بر میگردیم و اگه لازم باشه با چند نفر (مهم نیست با حجاب یا بی حجاب) تعامل داریم
آره باید نگاهمون به همه از یک فاصله و با احساس احترام متقابل باشه

و اما خارجیا : داداش چند وقت خارج بودین یا احیانا چند وقت در مورد زندگی در جوامع دیگه تحقیق کردی که اینجوری حکم صادر میکنید کی میگه کارشون از ما بهتره میدونی به قول نویسنده های خودشون چند درصد از فرزنداشون نا مشروعه و بدون ازدواج به دنیا اومده ؟ میدونی در جوامعی مانند آلمان زمانی قبل از جنگ جهانی اول داشتن فرزند نامشروع چه افتضاحی بوده براشون و الان واسشون تقریبا عادی شده؟ داداش همجنس بازی اونم رسمی رو چجوری تحلیل میکنی ؟
البته اونور هم آدمای زیادی هستن که از من نوعی خوشرفتار تر هستن ولی این باعث نمیشه حکم کلی بدیم
دوستان کانون در جهت فعالیت های مذهبی پیش میره و تمام پیشرفتشو از خدا و رسولش میدونه من نمیگم که مجبورید مذهبی باشید ولی وقتی وارد یه جمعی شدید که همه یه جور رفتار میکردن لطف کنید به این رفتار احترام بگذارید و راه خودتونو ادامه بدین

با تشکر از همه مخصوصا داداشایی که مطلبشون مورد انتقاد من قرار گرفت
[تصویر:  05_blue.png] [تصویر:  itrolldanceplz.gif?3]بچه ها من میرم سربازی اول تیر ماه
                                       ببخشید چند وقته نتونستم بیام
                                       دلم واستون تنگ شده بود ان شا الله که همه عالی پیش میرید53

داداش علیرضا تو مسیر ترک آدم ارادشو هر روز تقویت میکنه و چه بسا اوایل ارده یه کم باشه ولی کم
ولی بعدش با ترک اراده بره بالا و احساس پیروزی بر گناه اراده رو قوی تر کنه
[تصویر:  05_blue.png] [تصویر:  itrolldanceplz.gif?3]بچه ها من میرم سربازی اول تیر ماه
                                       ببخشید چند وقته نتونستم بیام
                                       دلم واستون تنگ شده بود ان شا الله که همه عالی پیش میرید53

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان