امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1397 شهريور 25، 18:57)فرهنگ نوشته است: سلام داداشا امیدوارم حالتون خوب باشه و پاک پاک باشین
چند لحظه پیش خیلی حالم بد شده بود مدام فکر مساعل جنسی میزد ذهنم بدنم هم حالت خستگی داشت و قدرت بیرون رفتن هم نداشتم هی خدارو صدا میزدم میگفتم خدایا من نمیخوام اینکارو بکنم . نمیخوام تو گناه بیفتم و همینطور از امام حسین هم کمک خواستم . خلاصه هرطوری بود خودمو تکون دادم رفتم بیرون دیدم همه چی عوض شد هم خستگیم در رفت و هم اب و هوام عوض شد که داشتم خفه میشدم . دیدم همه چی روبه راه شد 
خدایا ممنونم ازت که مراقبم بودی و نزاشتی تو دام شیطان بیفتم

آفرین فرهنگ جان Khansariha (69) 
ترکوندی داداش Khansariha (69)

یه برنامه ی از قبل تعیین شده برای لحظات حساس باید داشته باشی.
لیست کارهایی که باید انجام بدی.
مثلا
وقتی که وسوسه شدت گرفت این کار ها را می کنم:

۱- عوض کردن موقعیت
۲- شستن دست و صورت با آب سرد
۳- وضو گرفتن
۴- دو رکعت نماز با توجه و تقدیم نماز به حضرت زهرا
۵- ۱۰ مرتبه ذکر لا حول و لا قوه الا بالله
۶- مرور انگیزه های ترک
۷- یادآوری این که هنوز در مسابقه گروهی هستم و آخر هفته می خوام اعلام وضعیت کنم
۸- یادآوری لحظات تلخ بعد از شکست
۹- یادآوری تمام اهدافی که در پاکی دارم و می خوام بهشون برسم.
۱۰- ...
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام 
الحمدالله 
سالِک / گروه ریشو های رهروان / هفته سوم / سبز 
هفته ی گذشته باز هم نماز هام خوب نبود 
این هفته هم همش داشتم مطالعه میکردم ولی باید سعیم رو کنم برا نماز
سلام به عزیزان برادر
حالتون چطوره؟

ماه محرم رسید و باز هم برگه ای از دفتر عمر، ورق خورد.
خاطرات خوبی از این ایام توی ذهنم باقی مونده.
یه حس و حال عجیب و شاید کم نظیر.

اما مهمتر اینه چقدر بتونیم بهتر از سال قبل باشیم.
حفظ این روحیه به مراتب سخت تر و پیچیده تر از به دست آوردن اونه.
ان شاء الله که خود امام حسین (علیه السلام) کمک کنند تا راه درست رو پیدا کنیم.

این ایام رو تسلیت میگم و ان شاء الله عزاداری هاتون مورد قبول حق قرار بگیره.
53
-----
مطالب خیلی خوبی مطرح شده توی رهروان. خوشحالم از این بابت
دوستانی که قرمز شدند بیان بگن که چی رو غفلت کردند. یا چه کاری باید می کردند اما انجام ندادند.
تا جلوی مسیر گناه بسته بشه.
-----
14 صلوات به نیت پاکی و عاقبت به خیری داداش فرهنگ53

منتظرت هستیم تا بیای و از خودت و دغدغه ها و مشکلات و تجربیاتت بیشتر برامون بگی.
303
موفق و پیروز باشید
در پناه حق
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
آقای اراده: تاریخ 97/06/05
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 97/06/07
aliunknown: تاریخ 97/06/10
Mahjooob: تاریخ 97/06/12
pirooz97: تاریخ 97/06/14

hamedhamed: تاریخ 97/06/17
majid78: تاریخ 97/06/19
سالِک: تاریخ 97/06/21
امیرحسین خان: تاریخ 97/06/24
فرهنگ: تاریخ 97/06/26

26 شهریوره و نوبت ختم صلوات برای گل پسر گروه ریشوهای رهروان، فرهنگ عزیز و با اراده، دوست عزیزمون.
این آقا فرهنگ ما بعد از موفقیت در مسابقه 10 روزه، حالا مصمّم هستش که 20 روز و 30 روز پاکی را با قدرت پشت سر بذاره. ضمناً همین جا ازش قول میگیریم که در جشن 20 روز و 30 روز پاکی اش، همه بچه های خوب کانون رو یه کیک تمشک خوشمزه، از اون تمشک هایی که نزدیک خونه شون هست، مهمون مون کنه. این حداقل چیزیه که در جشن پاکی ازت می خواهیم فرهنگ جان. 4chsmu1
پس پیش به سوی هفته هایی سبز سبز.
برای سلامت، عاقبت بخیری و پاکی ابدی فرهنگ جان، هرکدام 14 صلوات می فرستیم.

اللهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم
 سپاس شده توسط
اگه اشتباه نکنم هفته سوم رو هنوز اعلام وضعیت نکردم  Hanghead
پیروز / گروه انتی وسوسه / هفته سوم / سبز

هفته سوم روی کنترل چشم تمرکز کردم چه تو فضای مجازی چه تو دنیای واقعی 
الان متوجه شدم کسی که چشمش رو کنترل کنه تا 99 درصد اراده اش تو ترک خ.ا بیشتر میشه 
متاسفانه برنامه خوابم اصلا خوب نیست نماز صبحم هم اکثرا قضا میشه  Hanghead
باید یه فکری به حال این مشکلات بکنم  Swear1
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

سلام

عاشق / گروه آنتی وسوسه / هفته ی سوم / سبز

ارزیابی :

این هفته محرم شروع شده و اکثر شب ها رو مراسم شرکت کردم.
آخر هفته هم یک مسافرت کوچک با خانواده رفتیم.
دارم کارهای درسی رو پیگیری می کنم.
مشکل خاصی نیست.
به خاطر درگیری هایی که داشتم نرسیدم وقت خوبی رو روی قرآن بذارم.
از لحاظ کنترل ذهن هم هفته ی خوبی بود.
نظرسنجی رو هنوز جواب ندادم به سرگروهمون Shy 

برنامه ی هفته:

این هفته حتما مرور روزانه ی قرآن رو انجام بدم.
برنامه ی غذایی و خواب رو جدی می گیرم.
در راستای ارتباط گیری سعی می کنم این هفته یک بار زنگ بزنم به یکی از اقوام و باهاش صحبت کنم.

خداحافظی

من ک ن خالیه ن پر
چطور علی جان
 سپاس شده توسط
[تصویر:  0yj2_faraghat1.jpg]

بچه ها جون
در راستای شعار مشترک بین گروهی این هفته که مهارت ارتباط با دیگران است، من یه مشکلی دارم. خیلی وقتها پیش میاد که بعضی ها میان پیش من، مثلاً توی محل کارم یا در هر جای دیگه، میشینن همینطور حرف زدن و در مورد هر موضوعی، کلّی صحبت کردن. وقتمو میگیرن. خیلی وقتها شده من کار دارم ولی مجبورم بشینم به حرفای اینا گوش بدم. یا اینکه یه نگاهم به کارم باشه و یه نگاهم به اینا. خیلی اذیت میشم. خیلی پیش میاد که حوصله ندارم ولی مجبورم بشینم گوش کنم و با لبخند مصنوعی حرفاشونو تایید کنم. نمی دونم چکار کنم. خب اگر مستقیم بهشون بگم کار دارم و فرصت گوش کردن به حرفهاتون ندارم، شاید ناراحت بشن. حالا بعضیا وقتی می بینن کار دارم، خودشون متوجه میشن و حرفشونا کوتاه می کنن ولی بعضیا انگار نه انگار. حتی اگر خودمو مشغول کار نشون بدم، بازم فایده نداره. لطفاً راهنمایی بفرمایید. ممنون. شما در اینجور مواقع چیکار می کنید؟
چه بازی؟علی جان

(1397 شهريور 27، 19:31)hamedhamed نوشته است: بچه ها جون
در راستای شعار مشترک بین گروهی این هفته که مهارت ارتباط با دیگران است، من یه مشکلی دارم. خیلی وقتها پیش میاد که بعضی ها میان پیش من، مثلاً توی محل کارم یا در هر جای دیگه، میشینن همینطور حرف زدن و در مورد هر موضوعی، کلّی صحبت کردن. وقتمو میگیرن. خیلی وقتها شده من کار دارم ولی مجبورم بشینم به حرفای اینا گوش بدم. یا اینکه یه نگاهم به کارم باشه و یه نگاهم به اینا. خیلی اذیت میشم. خیلی پیش میاد که حوصله ندارم ولی مجبورم بشینم گوش کنم و با لبخند مصنوعی حرفاشونو تایید کنم. نمی دونم چکار کنم. خب اگر مستقیم بهشون بگم کار دارم و فرصت گوش کردن به حرفهاتون ندارم، شاید ناراحت بشن. حالا بعضیا وقتی می بینن کار دارم، خودشون متوجه میشن و حرفشونا کوتاه می کنن ولی بعضیا انگار نه انگار. حتی اگر خودمو مشغول کار نشون بدم، بازم فایده نداره. لطفاً راهنمایی بفرمایید. ممنون. شما در اینجور مواقع چیکار می کنید؟

برامنم پیش اومده داداش
من این کار میکنم یا محلی ک دارم کاری میکنم عوض میکنم
با بهشون میگم ک من یکم سرم شلوغه تا نیم ساعت دیگه مثلا اگه دوست داشته باشی میتونیم در موردش مفید تر صحبت کنیم و در اخر ی عذرخواهی میکنم
در کل فک میکنم اگه ب طرف ی تایم بدی جواب بده
(1397 شهريور 27، 19:20)hamedhamed نوشته است:

بچه ها جون

چه عکس جالبی گذاشتی حامد جان

سوال خیلی مهمی پرسیدی
اصل مشکل ما در برقراری ارتباط با دیگران همینی هست که گفتی.

این که نمی تونیم احساسات خودمون رو به خوبی منتقل کنیم. مهارت لازم رو برای اینکار نداریم.
اگر سرمون شلوغه، اگر حوصله نداریم، اگر وقت نداریم، اگر کار داریم یا غیره. کافیه که به فرد مقابل این رو بگیم.
اگر با فرد مقابل صمیمی تر هستیم، می تونیم حتی دلیلش رو هم بگیم. اگر دیدیم ناراحت شده می تونیم از دلش دربیاریم بعدا.
بد ترین کار این هست که توی دلمون به طرف مقابل فحش بدیم و بهش لبخند بزنیم.
این طوری اتفاقا فرد مقابل بیشتر ناراحت می شه.

اگر هم اینقدر برامون فرد مقابل اهمیت داره، می تونیم چند لحظه از کار دست بکشیم و به حرفهاش گوش بدیم. چه اشکالی داره؟
اتفاقا این ارتباطات خیلی هم لذت بخشه. همین صحبت کردن با دیگران (اگر دوستی باشه یا آشنایی) خودش بزرگترین لذته.

من بد عادت شده ام به سایت ها و گروه های تلگرامی و ... که توش ارتباطات بدون احساس و خشک و با کلمات هستن
یه ذره از این پوسته و پیله باید خارج بشم، مردم رو بشناسم، باهاشون صحبت کنم و ...

با پدر، مادر، توی خونه، توی محل کار هر لحظه و هر جایی حوصله ی گفت و گو کردن ندارم.
این که نشد زندگی؟ قدر افراد دور و برم رو بدونم. همین ارتباطات هست که حتی می تونه من رو از خ.ا نجات بده.

این که بتونیم ارتباط بگیریم، با راننده تاکسی با مغازه دار با معلم با مشتری با کارمند بانک با کسی که بهت بی محلی می کنه.
این خیلی مهارت به درد بخوریه و زندگی آدم رو از این رو به اون رو می کنه.
شاید اولین بار موفق نشیم دومین بار نشیم ولی بعد از مدتی دستمون میاد چه طوریه.
این رو باید در کودکی و دوران مدرسه یادمون می دادن.
با بازی کردن توی کوچه و با هم سن و سالهامون باید این رو یاد می گرفتیم.
کودکی ما با کامپیوتر نفهم و بازی های کامپیوتری و اینترنت و ... گذشت و یاد نگرفتیم. الان ولی می تونیم شروع کنیم.

تنهایی بزرگترین رنج بشریته .... خیلی از مشکلات ما از اونجایی ناشی می شه که در جمع، تنهاییم.

قدم اول در ارتباط موثر این هست که فرد مقابل رو بفهمی، بتونی خودت رو در جایگاه اون قرار بدی.

خداحافظی

سلام داداشا ببخشید چند روزی نبودم اخه داداشم رفته بود اردو گوشیمو با خودش برده بود. ببخشید

(1397 شهريور 26، 10:25)hamedhamed نوشته است:
برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
آقای اراده: تاریخ 97/06/05
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 97/06/07
aliunknown: تاریخ 97/06/10
Mahjooob: تاریخ 97/06/12
pirooz97: تاریخ 97/06/14

hamedhamed: تاریخ 97/06/17
majid78: تاریخ 97/06/19
سالِک: تاریخ 97/06/21
امیرحسین خان: تاریخ 97/06/24
فرهنگ: تاریخ 97/06/26

26 شهریوره و نوبت ختم صلوات برای گل پسر گروه ریشوهای رهروان، فرهنگ عزیز و با اراده، دوست عزیزمون.
این آقا فرهنگ ما بعد از موفقیت در مسابقه 10 روزه، حالا مصمّم هستش که 20 روز و 30 روز پاکی را با قدرت پشت سر بذاره. ضمناً همین جا ازش قول میگیریم که در جشن 20 روز و 30 روز پاکی اش، همه بچه های خوب کانون رو یه کیک تمشک خوشمزه، از اون تمشک هایی که نزدیک خونه شون هست، مهمون مون کنه. این حداقل چیزیه که در جشن پاکی ازت می خواهیم فرهنگ جان. 4chsmu1
پس پیش به سوی هفته هایی سبز سبز.
برای سلامت، عاقبت بخیری و پاکی ابدی فرهنگ جان، هرکدام 14 صلوات می فرستیم.

اللهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

رو چشمم. البته کیک تمشکو چجوری میپزن
هنوزم جای جبران هست 53
(1397 شهريور 27، 19:20)hamedhamed نوشته است:

بچه ها جون

سلام حامد عزیزم ...
خب بنظرم اینجور مواقع باید تاکتیک طنز استفاده کرد
با کلام شوخی میشه بدترین مفاهیم رو راحت انتقال داد 
من سعی می کنم شخصیت ام رو بعنوان یک شخصیت جذاب و طنز بین دوستام جا بندازم ... 
اونوقت اگر دوستم بیاد و وقتمو بگیره سعی میکنم بهش توجه کنم و با شوخی بهش میگم که مزاحم وقتم نشه 4chsmu1  
.
.
.
بنظرم برای برقراری ارتباط باید مهارت های ارتباطی رو بیشتر تمرین کنیم 
مثلا من خودم اصلا سخنور خوبی نیستم 
اما دارم تلاش میکنم 
سعی میکنم بموقع حرف بزنم 
حرفم کاملا در راستای بحث باشه 
بین صحبت کسی نپرم 
حرفهامو شمرده شمرده و با انسجام بیان کنم 
شنونده خوبی باشم 
بیش از اونکه حرف بزنم به نفر روبرو اجازه حرف زدن بدم
14صلوات برای داداش فرهنگ
ایشالله گره از مشکلات زندگیش باز بشه
سلام 
ممنونم که برای منم صلوات فرستادین امیدوارم همیشه ذهن و نگاهتون و جسمتون پاک باشد و در قلب هایتان عشق به خدا موج بزند

امروز روز عاشوراست همون طور که گفته بودم در محله ما در روز عاشورا مراسم شبیه خوانی برگزار میشه منم امروز رفته بودم مراسم خوبی هم بود در اخر هم سینه زنی کردیم 
واقعا دل ادم به لرزه میفته 

پانزده روزگی پاکیمه در این پانزده روز خیلی وسوسه شدم به خصوص در این ده روز ماه محرم اما عشق به امام حسین و کمک خواستن از خدا خیلی کمکم کرد 
مدارس هم شروع میشه برام دعا کنین موفق باشم تو درسام
میخوام از همون اول جدی تر درسامو شروع کنم تا با روحیه قوی جلو برم 

امیدوارم شما هم تو کار هاتون موفق باشین و قوی و پاک باشین
هنوزم جای جبران هست 53
سلام به همه خوبان و نیکان  49-2

سلام به آنتی ها 
سلام به ریشو ها 

14 صلوات برای داداش فرهنگ که میدونم زود موفق میشه  317

اما 
صحبتی با عزیزان در مورد مهارت مشترک 

قبول دارین داشتن ارتباط مناسب با دیگران خیلی از مشکلاتمون کم میکنه ؟
مثلا خودم بشخصه همه اش با خانواده درگیر بودم و زود واکنش نشون میدادم 
اما الان سعی میکنم با شوخی رد کنم 
این هفته خیلی توجه به رفتارهای کوچکی داشتم که میتونست برای طرف مقابل آزار دهنده باشه 
مثلا اینکه شنونده خوبی نباشیم برای نفر مقابلمون آزار دهنده است 
یا اینکه بپریم وسط حرف دیگران 
یا اینکه قشنگ ، برگزیده و با فکر حرف نزنیم... 
ارتباط با دیگران چه جنبه هایی داره بنظرتون ؟
همه دوستانی که در این مهارت مشارکت داشتن لطفا از کارهایی که کردن گزارشی بدن ممنون میشم 
.
.
این هفته تلاش کردم ارتباط بهتری با پدرم داشته باشم 
در صد درصد موارد زور میگفت و نظر خودشو قبول داشت اما سعی کردم زود از موضوع عبور کنم و واکنش نشون ندم

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان