امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1399 فروردين 13، 16:17)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
(1399 فروردين 13، 0:47)PlaSmA نوشته است: درود 
امیدوارم حالتون گود گود باشه  و این روزهای سخت رو  با کمترین خسارت و به اسونی با صبر بگذرونین  53
بچه ها کسی تجربه ای تو فارکس داره ؟

یا با سیستم آلپاری کار کرده؟

سلام پلاسما جان Confetti
من که گوده گود هستم Khansariha (69)

(1399 فروردين 12، 22:27)majid78 نوشته است: نمیدونم  چرا من برنامه میریزم یه کاریو بکنم  فردای اون روز اصلا نمیتونم  برم سراغش کسی اینجا این مشکلو نداره؟

مجید جان

این موضوع علت های مختلفی داره:
ممکنه برنامه ات سنگین باشه و در حد توانت نباشه.
مثلا تو دوست داری فردا ۱۲ ساعت درس بخونی، در صورتی که امروز یک ساعت هم نخوندی،
فیلم هندیه مگه؟ 4chsmu1  کم کم باید شروع کرد.
باید برنامه ریزی واقع بینانه باشه.

ممکنه اصلا انگیزه ای برای انجام اون برنامه نداشته باشی.
مثلا تو دوست داری درس بخونی، اما انگیزه آنچنانی نداری.
اصلا نمی دونی درس بخونی آخرش چی می شه؟ صرفا چون همه درس می خونن تو هم همون مسیر رو میری.
باید انگیزه انجام دادن اون کار بیش از انگیزه کارهای دیگه باشه.

ممکنه در روز تفریح درستی نداشته باشی.
کل روز رو بیکاری، اما لذت نمی بری. هی از این پیج به اون پیج، از این کانال به اون کانال.
کاری که تو رو روی فرم بیاره انجام نمی دی.
دور همی خانوادگی، دیدن سریال مورد علاقه، ورزش و ...

ممکنه ذهنت مشغول باشه.
مشکلات خانوادگی، مشکلات مالی، درگیری به خ.ا و فیلم و ... همه ی اینها ذهنت رو مشغول می کنه.
تو یه چیزی ته ذهنت هست که همه اش ازش فرار می کنی،
و برای این فرار کردن باید ذهنت رو مشغول یه چیز سومی بکنی. (پیچیده شد؟ 4chsmu1 )

ببین فرض کن من دیروز چند بار شکست داشتم، امروز می خوام کلی درس بخونم.
من اصلا دوست ندارم به شکستای دیروزم فکر کنم، پس باید خودم رو مشغول کنم یه جوری
درس خوندن کار ذهنی سخته، اصلا نمی تونم برم سمتش.

علت آخر هم تنبلیه.
تنبلی می کنی، به همین سادگی.
معمولا سخت ترین قسمت هر کاری، شروعشه.

یه توصیه مهم، اگر می خوای فردا کاری رو انجام بدی، از قبل خواب بهش فکر کن.
و وقتی صبح بلند شدی، قبل از هر کاری به اون کار بپرداز.

به عبارتی، اول قورباغه ات رو قورت بده، بعد برو سراغ باقی کارهات.

دقیقا دو مورد اخر در مورد من صدق میکنه ممنون بابت راهنمایی سعی میکنم بهبود پیدا کنم
سیزده را همه عالم بدر این روز از شهر
           من خود آن سیزدهم کز همه عالم بدرم
سیزدتون بدر.
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتری

✈        ✈      ✈     ✈   ✈    ✈    

[تصویر:  05_blue.png]
فکر کنم همه رفتین ۱۳ به در خسته شدین که الان اینجا نیستید
این چند روز تعطیلیه عید این ساعت کلی آدم اینجا بود Hanghead
خیلی خوب بود Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
کلی حدیث درباره توبه خوندم ولی هیچکدوم به خوبی این حدیث از پیامبر نبود...
حضرت محمد (ص) : توبه کننده با بی گناه یکسان است. 
 سپاس شده توسط
واقعا عجب خدایی داریم دوستان... اینو ببینید :
هرکه از گناهی که کرده باشد ناراحت باشد خدا او را بیامرزد گرچه استغفار نکند. 
یعنی همین که ما ناراحت باشیم خدا بخشیدتمون.. همین خدا میتونست بگه تا جونت در نیومده نمیبخشمت ولی ملاحظه کردین که چی گفته
حالا باز ما میایم نا امید میشیم
 سپاس شده توسط
سلام ، حرف شما درست.. ولی اگه ناراحتی ما واقعی باشه اتوماتیک وار به سمت جبران میریم
(1399 فروردين 14، 2:45)رهگذر1 نوشته است: درسته رضا جان منم منظورم همین بود

ممنون که نظرتو گفتی ، موفق باشی برادر
ممنونیم برای این حدیث ها و نکات قشنگ 
بازم برامون بگید
راه پاکی سخته
آدم وسطش هی میره اینور و اونور
این احادیث و این نکات بمن که خیلی خیلی کمک میکنه
Thankyou Thankyou
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
دوستان یه پیشنهاد دارم

این بحث ترید و ... رو می تونید ببرید توی تاپیک گفت و شنود شغلی .

این جوری یه جایی باقی می مونه که آیندگان هم می تونن ازش استفاده کنن.
صحبتای سوشیانس خیلی خوبن.
من واقعا چون همیشه از بیرون گود نگاه می کردم این صحبت ها برام تازگی داره.

اگر بخواید مدیران می تونن پستا رو انتقال بدن. 302

اگر پستا رفت اونور منم نظرم رو می گم.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1399 فروردين 14، 17:36)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: دوستان یه پیشنهاد دارم

این بحث ترید و ... رو می تونید ببرید توی تاپیک گفت و شنود شغلی .

این جوری یه جایی باقی می مونه که آیندگان هم می تونن ازش استفاده کنن.
صحبتای سوشیانس خیلی خوبن.
من واقعا چون همیشه از بیرون گود نگاه می کردم این صحبت ها برام تازگی داره.

اگر بخواید مدیران می تونن پستا رو انتقال بدن. 302

اگر پستا رفت اونور منم نظرم رو می گم.

سلام به دوستان 53

با اجازه پست‌ها به تاپیک گفت و شنود شغلی منتقل شد.

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
آفت زندگی و روزای خوب من نا امیدیه... اگه تونستم ۱۱۴ روز خوب به دست بیارم به توفیق خدا و این بود که امید داشتم..
چند روزیه افکار به سمتم حمله کردن که تو نمیتونی.. تو اینجوری اونجوری و کلا مغزمو تصرف کردن
مث خوره افتادن به مغزم ول نمیکنن..
مغزم مدام تشریفشو میبره سمت چیزای منفی و میگرده یه چیزی پیدا کنه که نا امیدم کنه.. میدونم این خود خود شیطونه
و الا روزای خوب و بودن با خدا ته ته امیده
امیدوارم مشکل خاصی پیش نیاد..
رفتم توی نت و این متن به چشمم خورد که یکم امیدوارم کرد... :

چگونه ضایع و تباه میشود کسی که خداوند عهده دار اوست؟
و چگونه نجات می یابد کسی که خداوند در پی اوست؟!

پس ما توجه خدارو جلب کنیم و رضایتشو به دست بیاریم دیگه نباید غمی داشته باشیم.. اینو اول به خودم میگم بعد به بقیه..
(1399 فروردين 14، 23:47)رضا خان نوشته است: آفت زندگی و روزای خوب من نا امیدیه... اگه تونستم ۱۱۴ روز خوب به دست بیارم به توفیق خدا و این بود که امید داشتم..
چند روزیه افکار به سمتم حمله کردن که تو نمیتونی.. تو اینجوری اونجوری و کلا مغزمو تصرف کردن
مث خوره افتادن به مغزم ول نمیکنن..
مغزم مدام تشریفشو میبره سمت چیزای منفی و میگرده یه چیزی پیدا کنه که نا امیدم کنه.. میدونم این خود خود شیطونه
و الا روزای خوب و بودن با خدا ته ته امیده
امیدوارم مشکل خاصی پیش نیاد..
رفتم توی نت و این متن به چشمم خورد که یکم امیدوارم کرد... :

چگونه ضایع و تباه میشود کسی که خداوند عهده دار اوست؟
و چگونه نجات می یابد کسی که خداوند در پی اوست؟!

پس ما توجه خدارو جلب کنیم و رضایتشو به دست بیاریم دیگه نباید غمی داشته باشیم.. اینو اول به خودم میگم بعد به بقیه..
رضا جان
این خیلی خوبه که خودتو میشناسی اولین قدم اینه بدونی کجای کاری واسه چی میخوای ترک چه ویژگی هایی داری که خوب خداراشکر به نقاط ضعف خودت اگاهی اما این کافی نیس میدونی توی این مسیر ترک باید خیلی از چیز هامون اصلاح بشه تا ما بتونیم به نهایت پاکی برسیم من خیلیا را دیدم که بعد حتی یکسال پاکی زمین خوردن شاید یکی از دلایل شون این بوده فقط با چیزایی که داشتن رفتن جلو سعی نکردن خودشونا تقویت کنن و ضعف هاشون رو بر طرف کنن
مطمئنم بهترین راه برای شکست هر نقطه ضعفی اینه باهاش رو ب رو بشی اره ممکنه فکرای نامید کننده هم سعی کنن بهت غلبه کنن ولی یه چیزو فراموش نکن باید یه انگیزه واسه خودت پیدا کنی حتما توی زندگیت یه چیزی هست که برات ارزش زیادی داره که میتونی با کنار گذاشتن این عادت بهش برسی
سعی کن هر موقع دیدی افکار ناامید کننده میان سمتت بهشون بفهمونی اونا توی ذهنت جایی ندارن و محکم تر از قبل به هدفت فکر کن و سعی کن قوی تر ادامه بده
یه دونه از این سوسک پلاستیکی ها رو داشتم. اینو با خودم این ور اون ور می‌بردم یه روز رفته بودم خونه دختر عمم دیدم  کف آشپزخونشون سرامیکه یه چاه کوچیک هم داره منم این سوسکه رو گذاشتم بغل چاهه  4 دختر عمم اومد و اینو دید چنان جیغ زد که برق از کلم پرید یه هو شوهرش اومد گفت چی شد اینم قضیه رو براش تعریف کرد.....
خلاصه کلی التماسش کردم که صندلی ها رو نکنه تو حلقم Khansariha (13) 24
[تصویر:  uVwrXF.png]
(1399 فروردين 15، 14:50)رهگذر1 نوشته است: سلام

بنظرم ترک هر اعتیادی مشکلات خودش رو داره ولی همشون شبیه همن،،، و اون چیز برمیگرده به ذهن انسان

مثلا تو ترک اعتیاد با موا د مخدر در گذشته افرادو با تخت می بستن و طرف به زور ترک میکرد ولی دوباره به مواد برمیگشت

بعدش در ترک مواد اومدن به افراد امید و انگیزه دادن ولی این هم جوا نمیداد و مقطعی بود...

و امدن انجمن هایی na و ... رو تشکیل دادن که رو جهان بینی افراد کار میکرد یعنی به افراد آموزش میدادن رابطه خودش رو با خودش ، جهان اطرفش ، خدا ، طبیعت و... درست کنه و  اون فرد میتونست با خودآگاهی اراده کنه برای ترک اعتیاد...

خودارضایی هم دقیقا همینِ،، درسته خودارضایی برمیگرده به یه سری فعل و انفعالات داخلی و هورمون ها... ولی ریشه اش ذهنی هست یعنی اگ فکرو عقل درست باشه مشکل خودارضایی هم برطرف میشه.

موافقم
منم موافقم
من یه نظر دیگه هم دارم اینکه
 ترک اعتیاد به مواد مخدر آسان تر از خ.ا 
حداقلش اینه آدم های اطرافت میدونن امکان داره کمکت کنن برای ترک

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان