امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

(1402 شهريور 17، 22:57)یاقوت نوشته است: راستش چند سوال دارم، سوالاتی ک مطمئن هستم بقیه اعضا هم تو ذهنشون هست ولی از طرفی هم نمیخوام اذیت بشید . 
امیدوارم سلامت باشید   Gol

سلام

چه شما چه هر کدوم از اعضا سوالی دارید بفرمایید حتما پاسخ میدم.
من چند روز با تاخیر میرم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام ، شبتون ب خیر باشه  Khansariha (40)

ـــــــــ
آقا آرمین خیلی ممنون از اینکه جواب دادید  53 303

ـــــــــــــــــــــــ

پس کسی سوال نداره از مدیر کل ؟ 

پس ، فردا روزی کسی نمیگه چ میشه ؟ آخه من یادمه یکی سوال پرسیده بود مدیریت چ میشه ؟ گروه ها حذف بشه ؟ مسابقات برگزار بشه ؟ میزگرد برگزار بشه ؟! قوانین چ میشه ؟  53258zu2qvp1d9v  

ما تجربه ی دو غیبت طولانی از مدیر کل داشتیم ، چند نفر در طول روز پیام ارسال میکردن برای ایشون ؟ چقدر همه منتظر میموندن آقا آرمین برگرده ؟ 
واقعیت این هست ک در مورد کانون نگران هستم . ب نظر من کمتر از 5 نفر فعالیت دائمی دارند . بقیه میان و میرن . اعضای جدید هم میان میبینند خبری نیست و میرن و برنمیگردند . 
من علاوه بر اینکه نگران کانون هستم نگران اعضایی هم هستم ک ب امید حضور اقا آرمین آنلاین میشدن و منتظر میشدن برگردن و در گروه ها فعالیت کنند و تازه اونموقع اون ها پاکی رو شروع کنند . ب این مورد فکر کردین از وقتی آقا آرمین برگشتند ب چند نفر پیام ارسال کردند و طرف مقابل در جواب اون پیام اومده مشکلاتش و نوشته ؟ این دوست عزیز میتونست همین ها رو در گروه یا مثلا اگر دوست دیگه ای براش پیام ارسال میکرد در جوابش بنویسه . ولی تعاملات و کمک ها هم کم شده . من متوجه زیاد شدن مشکلات و مشغله ها هستم ولی واقعا نمیشه برای اشتراک گذاری مشکلات و کمک گرفتن و کمک کردن وقت گذاشت ؟ مگر ن اینکه برای همین در این سایت عضو شدیم ؟!

آخرین ارسال تاپیک اورژانس 13 تیر بوده  22 بعد از اون شکست ها زیاد بوده ولی هیچکس ب اورژانس مراجعه نکرده ، شروع پاکی هم زیاده بوده ولی کسی تجربه ای ننوشته . چندین نفر هم موفق شدند ب وسوسه ای ک داشتند غلبه کنند ولی هیچکس در تاپیک چطور موفق شدم پستی ارسال نکرده . چندین نفر کنکوری داشتیم ولی هیچکس اصلا ب طرف درسیجات نمیره ک بقیه رو راهنمایی کنه ، دوستان زیادی در کانون حضور دارند ک دانش آموز هستند و سوالات زیادی دارند ک با این بداهه نویسی ها در مورد درس و تجربیات کنکور میتونند ب جواب برسند . 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

- در مورد تیم مدیریت سوال داشتم ، در میزگرد هم مطرح شده بود . جز مدیران ارشد و یکی دو نفر از مدیران ، بقیه ی مدیران غیبت های طولانی مدتی دارند و حضور ندارند . مثلا خانم شادن از اردیبهشت ماه آنلاین نشدن ولی اسمشون در تیم مدیریت ثبت هست . کمبود اعضا برای مدیریت و عدم قبول مسئولیت از طرف اعضا ب روشنی قابل مشاهده هست ولی برخی مدیران هم کم لطفی میکنند نسبت ب کانون   1 ( در یک سال گذشته بعد از غیبت شما غیبت های طولانی مدتی وجود داشت و با توجه ب این نکته نوشتم )

-من مثال یک عضو عادی کانونی هستم ، انتظار دارم ک اگر میشه و ممکن هست برای کانونی ها بنویسید ک چ چیزی در جریان هست و اوضاع کانون چطور خواهد شد ؟ از این جهت میپرسم چون با هرکدوم از مدیران حرف زدم امیدوار نبودند  [تصویر:  p.gif]  چند وقت پیش خیلی ها منتظر آپدیت جدید برنامه کمپ بودند ولی این برنامه دیگه برنگشت . نمیخوام کانون آهسته آهسته ب این سمت پیش بره ک خاموش بشه . زمانی ک فعالیت سایت های مستهجن ب قدری زیاد شده ک بچه ی 12 ساله بهش دسترسی داره نبود کانون آسیب جدی میزنه . محیط کاربری کانون بهتر از سایتی هست ک الان فعالیت داره و البت امیدوارم اون عزیزان هم ب هدف پاکی برسند و خیلی عالی پیش میرند ، محیط کانون برای نوجوان ها و محصل ها مناسب تر از انجمن اس ... هست . 

قطعا ک شما بهتر میدونید و در جریان اتفاقات هستید ولی وضع کنونی کانون بلاتکلیف هست و اینکه اورژانسی فعال نباشه ، مدیری با اعضا تعامل نکنه ، پاکی ها کم باشه ، مسابقات ب سختی برگزار بشه و جایی تمرکز زیاد بشه ک اعضا تمایلی بهش ندارن .. این کارها پایان کانون رو فقط جلوتر میکشند . هیچکس پایان کانون و نمیخواد ولی رویکرد مدیریت نشانگر این موضوع هست (از این جهت این رو میگم ک مدیران انتظار دارند پست های روال روزمره ارسال بشه و حس میکنم صورت مسئله رو پاک میکنند و ب روال سابق زحمت میکشند و کار میکنند اعضا هم دانسته ندانسته بهشون کمک میکنند  Hanghead

- میتونم بپرسم چ زمانی برمیگردید ؟ این غیبت هم طولانی مدت خواهد بود ؟ میخواستم خواهش کنم اینبار همه ی مشکلات و شکست بدین و با ی روحیه ی متفاوت و حال خوب برگردین ب کانون . ما شاهد فعالیت های شبانه روزی شما بودیم . شما از خیلی چیزها گذشتین و برای کانون انرژی گذاشتید . شما برای کانونی ها ارزشمند و مهم هستید . 

پی نوشت 1 : این پست من شاید برخی دوستان و ناراحت کنه ، قطعا از موضع مدیریت دفاع ب حق وجود داره و من طبق تجربه ای ک داشتم میدونم ک مدیران ارشد ب صورت دائمی چقدر از وقت و زندگی واقعی خودشون میگذرن و برای کانون زمان و انرژی میذارند . اما هرچقدر سعی میکنم خوشبینانه نگاه کنم نمیتونم . از دیدگاه منطقی کانون افت زیادی داره . من اینطور میبینم ک 20 نفر ثابت روزانه ب کانون سر میزنند و 10 نفر بیشتر از 10 دقیقه انلاین میمونند و نهایتا 5 نفر اعلام وضعیت ثابتی در هرروز و مشارکت در بیشتر از 3 تاپیک دارند و اعضای جدید رو هم حساب نمیکنم چون میان میبینند و بعد میرن . ( تاپیک خوشامدگویی نشانگر این موضوع هست . فقط سپاس هارو نگاه کنیم متوجه استقبال از اعضای جدید میشیم  53258zu2qvp1d9v )  میخوام بگم اعضا کم کاری میکنند ، در میزگرد بحث های خیلی زیاد ، جزئی و عمیقی مطرح شد و همه هم مشارکت داشتند ولی ب عمل رسید همه جا خلوت شد .کلیات  این هست ک آیا مدیریت برای 5 نفر روزانه وقت خواهد گذاشت ؟ برنامه ای برای آینده وجود داره ؟ ب آینده امیدوار و خوشبین هستید ؟  42

پی نوشت 2 : من در جایی از صحبت ها اشاره ای ب گذشته نکردم ، چون قبلا هرکجا هرچیزی مینوشتم با استفاده از گذشته صحبت مسیرش و گم میکرد و ب حاشیه کشیده میشد . اگر کسی خواست پستی ارسال کنه لطفا ب گذشته اشاره نکنه . ب خصوص اینکه کانون الان بسیار بسیار با پارسال فرق داره . 

پی نوشت 3 : واقعیت اینه ک با امید ب بقیه در آخرین پست غیبتم خاموش شدم و مدتی پیش هم برای یادآوری خاطره های خوب و هم صحبتی با کانونی ها و فعالیت متفرقه در کانون برای مدت کوتاهی انلاین شدم تا ببینم اگر جو مساعد هست و من مثل گذشته اذیت نمیشم و میتونم ادامه بدم چراغم و روشن کنم . الان ولی نمیدونم باید چ تصمیمی بگیرم . اون وزنه ی سنگین نموندن و هنوز هم حسش میکنم . اما خب انشالله ک برای همه خیر باشه . 
 دیگه اینکه من نظرم و نوشتم ، سوال هایی رو هم ک داشتم با ذهنیت ی کاربر قدیمی ، نگرانی برای کانون و کمی هم کنجکاوی داشتم ک پرسیدم . اگر جواب بدید خیلی ارزشمند هست اگر هم جواب ندید من درک میکنم و همینکه خونده میشه اهمیت داره برام .

پی نوشت 4: راستش همه کانون و دوست داریم ، همگی حالمون برای هم مهمه ولی حاضر هم نیستیم قدمی برداریم . اقای یا ماه بنی هاشم زحمت کشیده بودن ی برنامه ای اماده کرده بودند و تهش فقط ۵ تا سپاس خورده بود و ی نفر اجراش کرده بود . هنوزم یادم میوفته ناراحت میشم . نمیدونید چقدر سخته شبانه روز زحمت بکشی و حتی سپاس هم نزنند و پستت و نخونند . پست های تاپیک برنامه ریزی و تو اینستاگرام ب صورت دوره میفروشند . 

balloons
[تصویر:  15400000.gif][تصویر:  photo_2023_11_22_22_13_47.jpg][تصویر:  15400000.gif]
[تصویر:  hs1h_unnamed_(15)-03_65p1.jpeg]

سلام

چند وقتیه به دلیل درس و مشغله زیادی که دارم به غیبت رفتم . خوب غیبتم شاید باعث موفقیتم شد و وقت بیشتری رو روی برنامه های شخصیم گذاشتم و امتحانم رو هم قبول شدم. ولی این مدت از نظر پاکی شرایط ایده آلی نداشتم. این اواخر همین دیروز پریروز تصمیم گرفتم بیام کانون و اعلام وضعیت کنم.  ولی دیدم اعلام وضعیت کردنم آنچنان که باید شاید نتیجه ندهد. یکی اینکه اون انرژی که باید از کانون بگیرم رو نمیگیرم چون خیلی خلوته. دو اینکه برگردم کانون دوباره باید مسئولیت های سرپرستی که داشتمو ادامه بدم و دوباره درگیر کانون بشم. که واقعا باعث میشه روزی چند بار چکش کنم و از صبح تا شب یه بخشی از ذهنم درگیرش باشه.

خلاصه که تصمیم گرفتم نیام و به غیبتم ادامه بدم.

یه روزی وقتی حرف از پایان کانون میشد خیلی ناراحت میشدم و تلاش میکردم به اندازه خودم جلوشو بگیرم. ولی الان دیگه برام هیچ اهمیتی نداره.
دلیلش اینه که وقتی میبینم طرز فکر مدیران فعلی کانون با طرز فکرم نمیخونه و هر برنامه و پیشنهادی بدهم مورد قبول واقع نمیشه پیش خودم میگم من نه تنها کمکی نمیکنم به این محیط بلکه تو دست و پای مدیریت هم هستم.

موقع برگزاری مسابقه ماه محرم به برادر صادقین پیشنهاد کردیم که برای افرادی که خیلی وقته به 10 روز نرسیدند پاکی ها وشرایط مدال داشتن مثلا 6 تا دوره پاکی 5 روزه باشه. ایشون گفتند ما نباید به بچه ها اجازه گناه کردن بدهیم و شرط مدال برای همه باید 40 روز پاکی باشه.  خوب وقتی خط فکریمون با هم نمیخونه من تا چند روز با ایشون بحث کنم تا قانعشون کنم یا خودم قانع بشم؟ پس میرم که تو دست و پای مدیریت نباشم.

اگه یه روزی به جایی رسیدم شاید یه سایت ترک اختصاصی ایجاد کردم و طرز فکر خودم مدیریتش کردم. این کانون مال ما نیست . این کانون دست ما نیست. و دیگه آیندش برای ما مهم نیست.
قبل از اینکه ما بیاییم کانون ، کانون بوده و بعد از ما هم خواهد بود و تا 1000 سال دیگم شاید باشه. خیلی از آدم های کلیدی رفتند و بعد رفتنشون آدم های دیگه اومدند. و کانون به مسیرش بهتر از قبل ادامه داد. انشالله به مسیرش ادامه خواهد داد. این فراز و فرود ها طبیعی هست.

یکی از مسائلی که بهش اعتقاد دارم اینه که چیزی که باعث شلوغ شدن کانون و پویا و فعال شدن کانون میشه ، جذابیت هست. جذابیت های مختلفی قبلا در کانون بوده و بچه ها رو جذب این محیط کرده. یکیش شبانه روزی بوده. شبانه روزی جاییه که میتونی در مورد هر موضوعی پست بذاری، با جنس مخالف بحث کنی شوخی کنی و این محدودیت نداشتنش باعث شده پرطرفدار ترین تاپیک کانون بشه . چون جنبه سرگرمی داره. آدم دوست داره تو شبانه روزی بحث کنه پست بذاره تعامل داشته باشه با دوستانی که نمیشناسه ندیده از شهر های مختلف چه هم جنس چه غیر هم جنس.

بارها گفتم انجمن شاد شاد شاد یکی از مهمترین و کلیدیترین انجمن هاست و اگه انجمن شاد شاد شاد موتورش فعال باشه موتور گروه های ترکم فعال میشه . ولی مدیریت کاملا مخالف نظر بنده بودند و گفتن تا مدیریت گروه های ترک هنوز شرایطش اوکی نیست ما اصلا دنبال مدیر نارنجی نیستیم.   نتیجش همینه هر روز این محیط کسل کننده ترمیشه . و تعداد پست های هفتگی تک رقمی میشه.

با برادر صادقین در میز گرد خیلی صحبت کردم و نشد ایشونو راضی کرد. ایشون میفرمایند اساس کار کانون باید هیجانی نداشته باشه. ساده ساده باشه. ولی من میگم اساس کار کانون باید هیجان و جذابیت باشه. و پاکی باید در درجه دوم باشه. هیجان و جذابیت از دوستی میاد از پیدا کردن دوست کانونی میاد چه جنس موافق چه جنس مخالف. از مسابقه دادن میاد از نقاشی کشیدن میاد از خندیدن میاد از مسابقه موسیقی و آواتار و صندلی داغ و خاطره با مزه تعریف کردن میاد.   وقتی محیط جذاب شد وقتی پویا شد وقتی تبلیغ شد حالا میشه به فعال شدن انجمن های ترک امید داشت.

باید با انجمن شاد شاد شاد تبلیغ بشه جذابیت ایجاد بشه بعد شما انتظار داشته باشید گروه های ترکم فعال باشه.

چه قدر گفتم برادر سپهرر رو مدیریت شادشاد شاد کنید خودشم راضی بود و پایه بود مسابقه بذاره صندلی داغ بذاره ولی تعلل مدیریت بیحال ما که مثل مورچه کارها رو پیش میبرند باعث شد سپهررم فعالیتش کم بشه.

مدیریت خیلی بیحاله
مدیر کل که میره غیبت عین خیالش نیست

وقتی تیم مدیریت اینقدر بیحال باشه نتیجه همین میشه.
وقتی در میز گرد میگم مدیر کل باید هرچه سریعتر تغییر کنه و یه سری بدشون میاد

کانون مدیریت فعال میخواد
کانون تیم مدیریت ارشدش باید حداقل 5 تا عضو داشته باشه
مدیر کل باید باشه یه نفر با تم سبز باید سپاسش حداقل زیر پستهای مهم باشه
تاپیک کنترل نگاه و ذهن باید تمام پست هاش سپاس مدیر کل بخوره چون مهم ترین تاپیک کانونه

افراد جوان و پر انرژی رو مدیر کنید و نترسید ...خیلی جوان پرانرژی داریم...سپهرر محسنین سرباز گمنام ...امیر علی ...خانم ها سایلنت اسکریم ...ایرانا
همین بچه هایی که جدید میاین میتونن مدیر بشن

و خیلی بحث های دیگه

یه موضوعی که هست اینه مدیریت هیچ پیشنهادی رو قبول نمیکنه
یه روزی تاپیک پیشنهادات داشتیم
آرمین میومد 90 در صد پیشنهادا رو رد میکرد ولی 10 درصد اجرا میشد
الان 100 درصد پیشنهادا رد میشه

اصلا ادم جرات نمیکنه پیشنهاد بده

من دلم یه تاپیک میخواد که برم داخلش و اسممو وارد یه لیست 500 اسمه کنم
یه لیست این شکلی

احمد
علیرضا
مهتاب
نیلوفر
سعید
محمد
فاطمه
سحر
امیرحسین
مقداد
شراره
الناز
محمد جواد
حسام
آرین
پروانه
.
.
.
.
همینجور اسم زیر هم یه لیست 500 نفره که همه اومدن و اعلام وضعیت کردند
هیچ پست دیگه ای هم نباشه
هرکی لغزش کرد همه نرن سراغش بگن چرا نشد میتونی پاشو
بعضی وقتا ادم دلش امید نمیخواد
دلش فقط یه لیست میخواد
یه لیست طویل و طولانی
که فقط اسمشو بنویسه و بحث نکنه و پست دیگه ای نزنه
ولی تو کانون ما تا پست میزنی باید حتما سلام واحوال پرسی کنی و این رو مخه.
دلیل اینکه خیلی ها نمیان کانون همینه، حوصله ندارن .
دلشون فقط یه لیست میخواد
یه لیست طویل
وقتی یه لیست سی نفره هست تو هم دلت میخواد 31 امی باشی.
این معجزه لیسته .
نه سرپرست میخوایم نه حتی جدول اعلام وضعیت نه مدیر ما فقط یه تاپیک میخوایم که یه لیست طویل داشته باشه مربوط به پاکی امروز یا این هفته

این ساده ترین حالته که خیلی طرفدار داره
حالت های پیچیدشم میشه انواع مسابقات که طرفدارهای خودشو داره

یه بحث مهم اینه خیلی از بچه های کانون خیلی سخت به 10 روز میرسن و اساس و پایه پاکی در کانون با عدد 10 شروع میشه
به نظرم بنده عدد 10 خیلی بزرگه برای شروع
باید با 3 شروع کرد بعد 5 و بعد اروم اروم 10 و بالاتر
تو کانون همه رو به یه چشم میبینن کسی که راحت تا 100 روز میره با کسی که به سختی به 5 روز میرسه یه جور دیده میشن.   نمونش همین مسابقه محرم که فقط دو شرکت کننده فعال داشت چون خیلی از بچه ها لغزش کردند و مسابقه رو رها کردند.

انشالله اتفاق های خوبی میافته
برای کانون دعا کنید
تاثیر داره
دعا خیلی تاثیر داره
یا علی
----------------------------
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
Khansariha (69) میتوانیییییی Khansariha (69)
حالا بشین با خودت فکر کن ببین
 فکر میکنی ؟ 
---------------------------------
سلام 
حقیقتش آخرین روزی که اومدم و پست محرم رو بروز کردم ، با خودم قرار گذاشتم مثل چند ماهی که گذشت و نبودم باز هم نباشم

ولی چون اقای ارمین فرمودند اگر سوالی هست بپرسیم ، فقط یه سوال از خدمتتون میپرسم و میرم 53

از زمان تموم شدن میزگرد ، تا همین لحظه منتظرم که قوانینی که ۳ ساله قراره بروز بشن رو ببینم... 49-2

سوالم اینکه اصلا قوانینِ جدیدی در کار هست؟ تکلیف  صحبتایی که کردیم و قرار شد تغییر رو حس کنیم چی میشه؟
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
سلام
دوستان عزیز بد نیست کمی انصاف..خصوصا درمورد شخص آرمین خان
پیشنهادم اینه دوستانی جدید که شناختی از ایشون جز مدیر بودن ندارن به سابقه ی فعالیت های ایشون توجه کنن...
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
سلام  و درود

من اکثرا پست های این مدتم توی انجمن مدیریت بوده و شاید غیرفعال بنظر می اومدم اما هر تاپیکی که غیرفعال باشه، انجمن مدیریت حداقل یک پست روزانه داره.

یه مقدار  پیچیده شده و به مشکلی برخوردیم اگر یه مقدار ملاحظه دوستان کانونی بکنیدعالی میشه  ؛ و طولانی شدنش هم از دست ما خارج هست به عامل های دیگه ای ربط داره که منم از این بابت ناراحت هستم.
سلام خدمت دوستان

از دوستان عزیزی که در حقم لطف داشتن متشکرم 53 
داشتن دوستانی مثل شما واقعاً نعمت بزرگیه 302 

راستش نشد خیلی از پست ها رو بخونم، به جز پست یا ماه بنی هاشم و خانم ایرانا 53 
یا ماه بنی هاشم جان چقدر دلم برات تنگ شده بود این مدت 53258zu2qvp1d9v 
خوشحالم بابت موفقیتت و آرزو دارم پله های ترقی رو دونه دونه بالا بری Khansariha (18)
حالا دوست دارم تا جایی که توانم بکشه و وضعیتم اجازه بده باهات گپ بزنم، خلاصه اگه دیدی از یه جایی به بعد دیگه نمیکشم به دل نگیر 4chsmu1

نقل قول: یه روزی وقتی حرف از پایان کانون میشد خیلی ناراحت میشدم و تلاش میکردم به اندازه خودم جلوشو بگیرم. ولی الان دیگه برام هیچ اهمیتی نداره.
دلیلش اینه که وقتی میبینم طرز فکر مدیران فعلی کانون با طرز فکرم نمیخونه و هر برنامه و پیشنهادی بدهم مورد قبول واقع نمیشه پیش خودم میگم من نه تنها کمکی نمیکنم به این محیط بلکه تو دست و پای مدیریت هم هستم

آیا واقعاً اینطوره؟
اگر دلیلش اینه، واقعیتش این واکنش درست نیست.
راستشو بخوایی کانون میتونه خلاف نظرات ما پیش بره و همیشه روالش این بوده.
یه جاهایی ممکنه مهدوی موافق بخشی نباشه، یه جاهایی صادقین، بعضی مواقع آرمین و مواقعی هم خانم سنا و همچنین باقی مدیران.
این یه مسئله طبیعیه که موافق بعضی موارد نباشیم و تا جایی که من میدونم سر هر تصمیمی که قراره گرفته بشه، مخالف و موافق همیشه نظراتشون رو میگن.
اما در آخر تصمیمی گرفته میشه که به صلاح کانونه.
اینو از این جهت میگم که یه وقت فکر نکنی عدم موافقت با یک تصمیم یا گرفتن یک تصمیم مخالف نظر ما یه چیز عجیبه.
بارها ممکنه پیشنهاداتی داده بشه یا خودمون مطرح کنیم اما با یه بررسی به در بسته می‌خوریم و میبینیم که این پیشنهاد قابل اجرا نیست 53258zu2qvp1d9v 
در این صورت طبیعیه که قیدشو بزنیم.

نقل قول: اگه یه روزی به جایی رسیدم شاید یه سایت ترک اختصاصی ایجاد کردم و طرز فکر خودم مدیریتش کردم. این کانون مال ما نیست . این کانون دست ما نیست. و دیگه آیندش برای ما مهم نیست.

اجازه بده بابت جمله اول ایستاده تشویقت کنم 41 
چه اشکالی داره؟
چی میشه به اندازه اون همه سایت بدی که ملت رو داره به ناکجا آباد میکشه، چندتا سایت خوب برای ترویج پاکی و عفت زده بشه و به روش های مختلفی اداره بشن تا همه دستشون باز باشه توی انتخاب؟
اما جمله دومت.
خواهشاً این حرف رو به همه تعمیم نده.
شاید کانون برای تو یک نقطه گذرا باشه.
مثل یک مغازه توی بازار.
مثل یک هتل.
اگه از خدماتش خوشت نیومد، بذاری بری.
اما چرا فکر میکنی این شامل حال همه ست؟
اینکه کانون حالش خوب نیست و شما میگی من نمیخوام بمونم، البته که حق خودته، اما به این معنی نیست که هیچکس تلاش نمیکنه تیمارش کنه.
نمیتونم منکر تلاش ها و زحماتت بشم که اتفاقاً همیشه نگران حجم بالای کارهات بودم.
اما این دلیل نمیشه که خودتو جمع ببندی و بگی کانون برام مهم نیست و بعدش بگی مقصر مدیریته.
اگر تقصیر مدیریت به طور صرف بود، تا الآن درست شده بود اما این شرایط برای کل کانونه.
منکر این نیستم که اتفاقات سال های قبل اثر گذاشته و خستگی اون موقع تا الآن همراهمون هست.
اما تا کی میخواییم توی این حالت باقی بمونیم؟
شما میگی تغییر، ما هم میگیم چه عالی؛ اما تغییری باید باشه که اولاً سودمند باشه و دوماً یک طرفه نباشه.
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
نقل قول: یکی از مسائلی که بهش اعتقاد دارم اینه که چیزی که باعث شلوغ شدن کانون و پویا و فعال شدن کانون میشه ، جذابیت هست. جذابیت های مختلفی قبلا در کانون بوده و بچه ها رو جذب این محیط کرده. یکیش شبانه روزی بوده. شبانه روزی جاییه که میتونی در مورد هر موضوعی پست بذاری، با جنس مخالف بحث کنی شوخی کنی و این محدودیت نداشتنش باعث شده پرطرفدار ترین تاپیک کانون بشه . چون جنبه سرگرمی داره. آدم دوست داره تو شبانه روزی بحث کنه پست بذاره تعامل داشته باشه با دوستانی که نمیشناسه ندیده از شهر های مختلف چه هم جنس چه غیر هم جنس.

آفرین، جذابیت فعالیت باعث دمیدن روح به کالبد کانون میشه.
اصلاً مگه کسی هست که حرف دیگه ای بزنه؟
اما داداش جان.
ما با هر جذابیتی و یا جذاب کردن کانون به هر قیمتی مخالفیم.
شما میگی با اعضا اعم از جنس موافق و مخالف گفتگو کردن جذابیت داره؛ ما هم میگیم بله که داره.
اتفاقاً مخالف گفتگو نیستیم و میبینی که هر از گاهی اعضا توی شبانه روزی در حال گپ و گفتن.
اما اگه جایی دیدیم حجم این شوخی یا بحث و گفت و شنود از حد بگذره طبیعیه که جلوشو بگیریم.
دلیلش هم اینه که اول مسئولیم و دوم نگران.
مسئولیم در برابر اینکه محیط سالمی رو مهیا کنیم که بستری برای ترک گناه باشه.
و نگرانیم از عواقب این کارها.
مسئولیت ما اجازه نمیده برای جذاب‌تر شدن فضای کانون يا افزایش فعالیت، بذاریم اعضای غیر همجنس یه ریز با هم در گفتگو باشن یا شوخی های نامتعارفی انجام بدن که این کار فایده ای برای پاکی اونها نداره هیچ، که باعث گرفتار شدنشون به گناهان دیگه ای میشه.
با این حال اجازه بده این نقد رو نسبت به این اعتراض داشته باشم.
چرا جوری صحبت می‌کنی انگار وسط کانون، بین آقایون و خانم ها دیوار کشیدیم و هیشکی نمیتونه با هیشکی صحبت کنه؟ 22

این در حالیه که هر کدوم از بچه‌ها میتونن پست بزنن و پیام بفرستن اما در محدوده متعارف و در شأن هر دو طرف 7

اما در مورد شبانه‌روزی؛ واقعیتش شبانه‌روزی همینطوری که بود همچنان هست و بیشتر از اینکه نیازمند مدیر باشه، نیازمند اعضایی هست که در اون پست بذارن و مشارکت کنن.

نقل قول: با برادر صادقین در میز گرد خیلی صحبت کردم و نشد ایشونو راضی کرد. ایشون میفرمایند اساس کار کانون باید هیجانی نداشته باشه. ساده ساده باشه. ولی من میگم اساس کار کانون باید هیجان و جذابیت باشه. و پاکی باید در درجه دوم باشه. هیجان و جذابیت از دوستی میاد از پیدا کردن دوست کانونی میاد چه جنس موافق چه جنس مخالف. از مسابقه دادن میاد از نقاشی کشیدن میاد از خندیدن میاد از مسابقه موسیقی و آواتار و صندلی داغ و خاطره با مزه تعریف کردن میاد.   وقتی محیط جذاب شد وقتی پویا شد وقتی تبلیغ شد حالا میشه به فعال شدن انجمن های ترک امید داشت

جداً نمیدونم از کدوم یک از صحبت های صادقین این استنباط اومده چون میدونم صادقین مخالف هیجان کانون نیست.
موسیقی، نقاشی، خوشنویسی، تماشای فیلم هاي سینمایی، خاطره گویی، مشاعره و...
دست کم تاپیک های باز این موضوعات شاهد این حرفه که مدیریت مخالف هیچکدوم اینها نیست.
درباره فعالیت هم گفتم، مشارکت جمعی اعضا چه اشکالی داره و چه موقع مدیریت مخالفش بوده که حالا باشه؟
جز اینکه ارتباط غیر متعارف(با تاکید بر غیر متعارف بودن) اعضای جنس مخالف یکی از خطوط قرمز مدیریته و از قدیم بوده حالا هم هست.

نقل قول: چه قدر گفتم برادر سپهرر رو مدیریت شادشاد شاد کنید خودشم راضی بود و پایه بود مسابقه بذاره صندلی داغ بذاره ولی تعلل مدیریت بیحال ما که مثل مورچه کارها رو پیش میبرند باعث شد سپهررم فعالیتش کم بشه.

مدیریت بی‌حال شما این سؤال رو داره:
توی صندلی‌های داغ سابق چند نفر مشارکت داشتن؟
اینکه یه برنامه رو بچینی و مدیر و مهمان همه تمرکزشون به این برنامه باشه و چند هفته طول بکشه و آخرش، مجموع پست های مدیر و سؤالات اعضا و جواب های مهمان به زور بشه 3 صفحه، چطور می‌تونه مدیریت نه کانون رو، که هر جا بری و سؤال کنی؛ توجیه کنه که برگزارش کنه؟
حالا ما بیایم یک مدیر اختصاصی انتخاب کنیم برای اجرای همچین برنامه ای؟
سپهر از اعضای گل و عزیز کانونه و مسلمه که دوست داریم کمک و انرژیش رو در جای درستی به کار بگیریم.
نقل قول: مدیریت خیلی بیحاله
مدیر کل که میره غیبت عین خیالش نیست
وقتی تیم مدیریت اینقدر بیحال باشه نتیجه همین میشه.
وقتی در میز گرد میگم مدیر کل باید هرچه سریعتر تغییر کنه و یه سری بدشون میاد

کانون مدیریت فعال میخواد
کانون تیم مدیریت ارشدش باید حداقل 5 تا عضو داشته باشه
مدیر کل باید باشه یه نفر با تم سبز باید سپاسش حداقل زیر پستهای مهم باشه
تاپیک کنترل نگاه و ذهن باید تمام پست هاش سپاس مدیر کل بخوره چون مهم ترین تاپیک کانونه
افراد جوان و پر انرژی رو مدیر کنید و نترسید ...خیلی جوان پرانرژی داریم...سپهرر محسنین سرباز گمنام ...امیر علی ...خانم ها سایلنت اسکریم ...ایرانا
همین بچه هایی که جدید میاین میتونن مدیر بشن

حقیقتش من یکی هیچوقت حاضر نمیشم در مورد مدیری که نمیشناسم هم اینجوری صحبت کنم، چه برسه به مدیر کل فعلی 22 
انصاف هم چیز خوبیه.
درک میکنم لحن صریحت باعث این جمله بندی عجیب شده و منظوری نداری ولی خواهشاً مراقب لحن کلاممون باشیم.

مدیران فعلی عموماً سال هاست در حال مدیریت کانون هستن و البته که نیاز هست نیروی جوان تری بیاد پای کار.
اما این باعث نمیشه سریع دست به انتخاب بزنیم.
توی بحث انتخاب مدیر، ما به شدت سختگیریم و برای این سختگیری دلایل زیادی هم داریم که در قالب این بحث نمیگنجه؛ اما اجازه بده یه پروسه تکراری رو برات شرح بدم.
ما فعالیت ها رو بررسی می‌کنیم و افرادی که به نظر میتونن مدیر بشن رو انتخاب میکنیم؛ بهشون پیشنهاد مدیریت میدیم اما شخص، این پیشنهاد رو رد میکنه و قبول نمیکنه.
به زور که نمیتونیم بیاریمش.

اعضایی که نام بردی، همه دوستای عزیز ما هستن.
اما مدیریت جانب انصاف و اخلاق رو هم همیشه سعی کرده رعایت کنه.
کاربری که داوطلب کنکور هست و روزاشو با استرس و نگرانی سپری میکنه و تعداد ساعات مطالعه اش غالب بر زمان همه فعالیت های روزانه‌شه رو چطور میتونیم مسئولیتی بهش بسپاریم که نه تنها ممکنه وقت رسیدگی بهش رو نداشته باشه که حتی به زندگی شخصیش ضربه هم بزنه؟
قطعاً از این بابت ما مسئولیم.

نقل قول: یه موضوعی که هست اینه مدیریت هیچ پیشنهادی رو قبول نمیکنه
یه روزی تاپیک پیشنهادات داشتیم
آرمین میومد 90 در صد پیشنهادا رو رد میکرد ولی 10 درصد اجرا میشد
الان 100 درصد پیشنهادا رد میشه

اصلا ادم جرات نمیکنه پیشنهاد بده

اینجا چندتا مورد هست که میخوام بگمشون.
اول اینکه طبیعیه که هر پیشنهادی قبول نشه و از بین پیشنهادات اونچه که به صلاح کانونه و قابلیت اجرا داشته باشه پذیرفته میشه.
دوم اینکه درِ پیشنهاد به روی هيچکس بسته نیست و هر کس میتونه توی فضای کانون يا ایمیل پیشنهادش رو طرح کنه.
اینکه کسی جرأت نداره پیشنهاد بده اثر انگاره های فردی خودشه وگرنه دشمنی که نداریم 29 
مسئله اینه که ما دچار یکسری محدودیت ها شدیم 53258zu2qvp1d9v 
این محدودیت ها گاهی باعث میشه صرف نظر از اینکه پیشنهاد چی باشه، اونو با عرض پوزش رد کنیم.
مواردی هم توی یک سال گذشته داشتیم که حقیقتاً حیفمون میومد اجرا نشن و متوجه بودیم چقدر ارزشمندن ولی چاره ای نبود.
با این حال وضعیت گروه های ترک برای ما در اولویته.
لیست 500 نفره، تا اسامی سه چهار نفر اول درش ثبت نشه، به نفر 10 ام هم نمیرسه چه برسه به 500 نفر.
ساز و کار تاپیک هایی مثل کنترل نگاه و ذهن و مکتبخونه و ورزش روزانه و... که همینه. میمونه مشارکت که دوست دارم اسم خودتم توی لیست ببینم تا با هم پیش بریم Khansariha (18)

.
.
.

(1402 شهريور 20، 13:41)ایرانا نوشته است: .
.
.
از زمان تموم شدن میزگرد ، تا همین لحظه منتظرم که قوانینی که ۳ ساله قراره بروز بشن رو ببینم... 49-2

سوالم اینکه اصلا قوانینِ جدیدی در کار هست؟ تکلیف  صحبتایی که کردیم و قرار شد تغییر رو حس کنیم چی میشه؟

سلام خانم ایرانا 303 
امیدوارم حالتون خوب باشه و همواره رو به رشد 53

واقعیتش قوانین کانون از اون دست مواردی بوده که خیلی وقت پیش باید مطرح میشدن اما حجم بالای کار و مواردی که برای مدیریت پیش اومد مانع این کار شد که البته جا داره شخصاً از این بابت عذرخواهی کنم 302 

قوانین کانون کامل هستن.
چه از حیث تدوین و چه ویرایش های اولیه.
با این حال در حال حاضر درگیر مسائلی هستیم که میتونه قوانین جدید رو هم تحت الشعاع قرار بده که منتظریم به نتیجه برسه 53258zu2qvp1d9v 
حال اینکه ممکنه این نتیجه طول بکشه تا حاصل بشه.
به هر حال هر چه که هست، الآن تاریخ انتشار قوانین جدید از حوزه اختیارمون تا حدودی خارجه.

ولی این نکته مهم هم هست که روند فعالیت کانون توی ماه های گذشته تا حدودی مشابه چیزیه که در قوانین جدید طرح شده و مشکل حادی وجود نداشته 128fs318181
سلام خدمت همگی
یادمه دو سال و چند ماه پیش، وقتی از همه چیز بریده بودم و خودمو یه فردی میدیدم که نمیتونستم از دست این گناه راحت بشم، دنبال راهکار بودم، کتاب، نوشته، نظر و... تا اینکه کانون رو پیدا کردم، یا به عبارتی خدا کانون رو سر راهم قرار داد، 
وقتی اومدم، انقدر فعالیت و اعضا زیاد بودن که آدم کلی هیجان داشت، فعالیت کنه، پست بفرسته، حال و احوال کسایی رو بپرسه که اصلا نمی‌شناسشون.
با افرادی آشنا بشه که براشون مهم باشی، با کسایی مثل آقای مهدوی و آقا آرمین، حالتو بپرسن، کمکت کنن.
اونموقع آقا آرمین یه امید برای ترک من بود.
یه فردی که به یادت بود، آخه برای یه نوجوونی که درگیر این گناه شده، کسی رو کنارش نداره چی بهتر از اینه که یه نفر کمکش کنه؛ دردش رو بدونه.
اونموقع که آقا آرمین رفتن، تا مدتی حس خوبی نداشتم.
حتی مشکلات جدی رو به صورت ایمیل باهاشون مطرح کردم، و واقعا راهنمایی ام کردن. 
اگر ایشون و امثال ایشون نبودن، شاید منم الان تعداد روزای پاکیم سه رقمی نبود.

گذشت تا امروز، که روز ۸۳۵ امین روز پاکی ام هست،

با وجود اینکه خداروشکر پاکی ام رو تثبیت کردم، اما یه کششی وجود داره که باعث شد کانون بیام.

یه زمانی خیلی فعال بودم، اما الان واقعا دیگه حال و حوصله ی فعالیت توی کانون رو ندارم، یه زمان بچه ها سر بیشترین تعداد ارسال پست رقابت میکردن، اما الان نهایتا به زور بیشترین ارسال کننده تعداد پستاش دو رقمی بشه.

اما الان چاره چیه؟ این محیط که واقعا برای آدمای درگیر یه نعمته رو به حال خودش رها کنیم؟
بله، قوانین شاید نیاز به تغییر و به روز شدن داشته باشه؛ افراد مختلفی میان و میرن، ذهن ها ایده های جدید و نو دارن، در همین حال شاید ایده های قدیمی بهتر باشن.
اینا رو کسایی میتونن تشخیص بدن که واقعا همه ی ابعاد رو بررسی کنن.

اما الان کانون رو نباید به حال خودش رها کرد.
میدونم و میدونیم که مدیران ارشد، مدیران کل علی الخصوص آقا آرمین عزیز خیلی مشغولیت دارن، اما با این حال خیلی زحمت میکشن.
اما اگر شرایط اش رو دارید و به خودتون آسیب نمیزنه این کار، تا آخرش کنار کانون بمونید، کنار بچه ها بمونید.
حضورتون، تجربه هاتون، ایده هاتون، همش مؤثره.

نمیدونم، شاید اگر پست خانم یاقوت نبود، منم در سکوت به سر میبردم، پستی نمیفرستادم و بعد از رفتن آقا آرمین به غیبت ام ادامه میدادم.

اما چه کنم که کانون رو دوست دارم، محیطی که توش ساعت ها گذروندم رو دوست دارم، اعضایی که به یادم هستن و من براشون مهمم رو دوست دارم.

به نظرم یکی از عوامل مهم که میتونه توی برگشت بچه ها تاثیر گذار بشه، پویا تر کردن کانونه.
الان وقتشه که بریم سراغ اعضای قدیمی، ازشون کمک بگیریم،
کانون رو اعضاش میسازن، اگر قوانین در حد عالی هم داشته باشه، ولی عضوی توش نباشه که به درد نمیخوره.

باید دست به کار شد، 
اعضای قدیمی رو مجددا دعوت کرد، مسئله مسئله ی مهمیه.
در عرض همین کار، هوای تازه وارد ها رو هم داشته باشیم، پیام بفرستیم مکررا بهشون  و راهنمایی شون کنیم
تابستون حجم فعالیت ها زیاد بود، به پاییز که می‌رسیدیم کم میشد، اما الان کمتر از دو هفته تا پاییز داریم
خدا میدونه وقتی به اونجا برسیم وضع چطور بشه...

شاید تا حالا پیامی به این طولانی نفرستاده بودم‌...
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
مهدوی جان سلام به روی ماهت

ممنون که پاسخ دادی

میخواستم ریپلای بزنم تک تک قسمت هایی که گفتی رو پاسخ بدم.

ببین ما بی انصافی و بی احترامی نمیکنیم ما دست بوس مدیران هم هستیم و اگه پامیشیم میاییم اینجا انتقاد میکنیم بخاطر اینه برامون مهمه. وای به اون روزی که هیچ کسی انتقاد نکنه. چون دیگه واسه هیچکی مهم نیست چه بر سر کانون میاد.

ببین آرمین داره میره مرخصی
تا کی برگرده خدا داند
صادقین خودش تو میز گرد گفت ما داریم کارهای مدیریتی رو کند پیش میبریم.

خود مدیریت داره اعتراف میکنه توان مدیریت رو نداره.
آیا این مساله باعث وضعیت کانون فعلی نیست؟

آیا اینکه همه منتظره تغییرند و از سیستم فعلی دیگه خوششون نمیاد واضح نیست....حداقل اگه منصف هستید رای گیری کنید..ببینید چند نفر شرایط فعلی کانون و شرایط ستاره گرفتن و مسابقه های 10-20-30 روزه رو میپسندند؟

آقا رای گیری کنید. اکثر بچه ها از نظر بنده این خط امتیاز ها رو دیگه نمیپسندند. مخصوصا کسایی که به تاج 24 میرسن دیگه به تهش میرسن.

کسایی که  مدتها نتوسنتند به 10 روز برسند این سیستم به دردشون نمیخوره
کسایی که یه بار تا 30 رفتند و دیگه نتونستند برند این سیستم به دردشون نمیخوره

باید به فکر همه بود
به فکر  بی حوصله ها بود
به فکر بی انرژی ها بود
به فکر پرانرژی ها و با حوصله ها بود

حامی دو گروه سرو و استوا تاحالا چندتا پست از پست های بچه ها رو سپاس زده؟ سپاس خالی ..کمترین حمایتی که میتونه بکنه رو نمیکنه. بعد میگیم حامی بیحال بدش میاد. خوب نمیتونید مسئولیتی رو قبول کنید یا قبول نکنید یا اون مسئولیت رو حذفش کنید. گروه های ترک اگه خیلی برای شما مهم بود خودتون ساده ترین قوانین رو رعایت میکردید.

بعد همین حامی اگه پای بحث بیافته و سرگرمی پا میشه میاد شبانه روزی تا 3 نصفه شب پست میذاره. خوب بعد میگیم گروه های ترک هیچ جذابیتی نداره میگن نه هسته اصلیه کانونه. بابا شما مدیرا خودتون شبانه روزی بیشتر فعالید تا گروه های ترک . اگه شبانه روزی رو ببندند همتون از کانون میرید.

برادر صادقین میگه بنده وقتی اعلام وضعیت کنم استرس میگیرم به این دلیل اعلام وضعیت پاکی نمیکنم. خوب بقیه اعضا استرس نمیگیرن؟ بقیه اعضا اعلام وضعیت نکنن حذف میشن از گروه.

وقتی میگیم به فکر همه باشیم یعنی همین.

رای گیری کنید اگه انصاف دارید. 
کیا مدیر کل غایب میپسندند رای بدهند.
کیا حامی بیحال میپسندند رای بدند.
کیا میگن افراد جوان رو بهشون اعتماد کنیم رای بدهند.
مگه میخوان دزدی کنن؟
که 10 سال باید روشون شناخت داشته باشید؟
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
(1402 شهريور 20، 16:25)مهدوی نوشته است: سلام خانم ایرانا 303 
امیدوارم حالتون خوب باشه و همواره رو به رشد 53

واقعیتش قوانین کانون از اون دست مواردی بوده که خیلی وقت پیش باید مطرح میشدن اما حجم بالای کار و مواردی که برای مدیریت پیش اومد مانع این کار شد که البته جا داره شخصاً از این بابت عذرخواهی کنم 302 

قوانین کانون کامل هستن.
چه از حیث تدوین و چه ویرایش های اولیه.
با این حال در حال حاضر درگیر مسائلی هستیم که میتونه قوانین جدید رو هم تحت الشعاع قرار بده که منتظریم به نتیجه برسه 53258zu2qvp1d9v 
حال اینکه ممکنه این نتیجه طول بکشه تا حاصل بشه.
به هر حال هر چه که هست، الآن تاریخ انتشار قوانین جدید از حوزه اختیارمون تا حدودی خارجه.

ولی این نکته مهم هم هست که روند فعالیت کانون توی ماه های گذشته تا حدودی مشابه چیزیه که در قوانین جدید طرح شده و مشکل حادی وجود نداشته 128fs318181

سلام 
ممنونم ازتون
امیدوارم حال دل شما هم خوب باشه 53

ممنونم از توضیحاتتون 53
به نظرم خیلی از مطالبی که قبلا سرش صحبت کردیم و قرار شد توی قانون واضح بشن، اگر سریع تر وضعش مشخص میشد یا بشه ‌‌‌...
خیلیا تکلیفشون رو میفهمند که میتونند با جو اینجا کنار بیان و فعالیت کنند یا بهتره محیط دیگه‌ای رو انتخاب کنند

برای تیم مدیریت و اعضای کانون ارزوی موفقیت دارم
امیدوارم اگر قرار بر رفتنی هم هست با دست پر، این اتفاق بیافته 53
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
سلام داداش
خوش برگشتی به کانون؛ و امیدوارم این اومدنه فقط برای خالی کردن دل خود و بعد از اون رفتن نباشه و برای پاکیت برنامه ای داشته باشی cheshmak 

نقل قول: ببین آرمین داره میره مرخصی
تا کی برگرده خدا داند

احسنت برای ذکر این نکات.
آرمین به خاطر سخت شدن شرایط زندگیش داره میره غیبت چون سلامتی و آرامشش اولویته. اتفاقاً موندنش نه تنها تغییری توی وضعیت کانون ایجاد نمیکنه که تازه به خودشم آسیب میزنه.
پس موندنش به صلاح نیست.
اما اینکه کارهای مدیریت داره کند پیش میره هم طبیعی و از بدیهیاته. من هیچوقت ندیدم کارای مدیریت با سرعت انجام بشه چون برای هر تصمیمی نیازه مشورت جمعی صورت بگیره و فکر کردن درباره جوانب مختلف یه مسئله روزها و شاید ماه ها زمان ببره.
همچنان که همین الآن هم موضوعاتی داریم که چند سال یا چند ماهه که در دست بررسی هستن و هر طور میخواییم علاجشون کنیم به در بسته می‌خوریم.
من نه درباره تاپیک های سرگرمی دارم حرف میزنم نه ایده های ایجاد هیجان بیشتر.
بحث اینه که این تغییر نمیتونه یک جانبه باشه.
شما فرغون فرغون مدال بیار بگو هر کی دو ساعت پاک موند سه تا مدال بهش میدم؛ چقدر توی پاکی اعضا تأثیر داره؟
منم با جو رقابتی مشکلی ندارم اما این نظر فردی من و در مورد خودمه.
اعضایی مثل شما هستن که جو رقابتی دوست دارند، اعضایی هم هستن که از جو رقابتی فرارین.
این وسط یه چی باس باشه که حد وسط رو رعایت کنه یا خیر؟
سیستم فعلی همچین حالتی داره و میانه رو رعایت کرده که نه گروه اول محروم بشه نه گروه دوم تحت فشار قرار بگیره.
اینکه مدیریت روند کم سرعتی رو طی بکنه یه روال طبیعیه. اما با کمبود اعضای مدیریت این روند کندتر میشه.
میگی مدیران جدیدی بیاریم؟
ما هم میگیم عالی. اما همین کافیه و جواب میده؟

تا وقتی خود اعضا فعالیت نکنن، مدیران جدید چیو میخوان مدیریت کنن یا بر اساس چه مشارکتی میخوان برنامه بچینن؟

نقل قول: آیا اینکه همه منتظره تغییرند و از سیستم فعلی دیگه خوششون نمیاد واضح نیست....حداقل اگه منصف هستید رای گیری کنید..ببینید چند نفر شرایط فعلی کانون و شرایط ستاره گرفتن و مسابقه های 10-20-30 روزه رو میپسندند؟

آقا رای گیری کنید. اکثر بچه ها از نظر بنده این خط امتیاز ها رو دیگه نمیپسندند. مخصوصا کسایی که به تاج 24 میرسن دیگه به تهش میرسن.

باهات موافقم، همه منتظر تغییرن اما چه تغییری؟
ما هر تغییری بخواییم ایجاد کنیم اگر بهش عمل نشه، ایجاد یا عدم ایجاد اون فرقی با هم نداره.
نمونه اش هم مسابقه ماه رمضان بود که با وجود برنامه‌ریزی دقیق و زیاد و رسیدگی خود سرپرست و داشتن تنوع زیاد، خروجیش مشارکت تعداد معدودی بوده 53258zu2qvp1d9v
من هیچوقت توی توانایی هات تشکیک نمیکنم؛ اما میگم علت رو جای دیگه باید جستجو کرد.
شما میگی اونی که نمیتونه به 10 روز برسه این سیستم براش کارساز نیست.
یعنی اگه برای هر 10 روز کلی اعتبار و مدال می‌داشتیم فرقی میکرد؟
توی تاپیک کنترل نگاه و ذهن مشارکت داشت؟ توی اورژانس پست میزد و کمک میخواست و کمک میکرد؟ توی شبانه روزی پست میزد؟ مشاعره میکرد؟ فیلم معرفی میکرد؟ درسشو میخوند؟
چه حرفیه آخه؟
منم میگم با مشارکت بیشتر احتمال رسیدن به پاکی بالاتره اما این چه مشارکتیه که به ضرب و زور مدال و اعتباره؟ 22 

نقل قول: حامی دو گروه سرو و استوا تاحالا چندتا پست از پست های بچه ها رو سپاس زده؟ سپاس خالی ..کمترین حمایتی که میتونه بکنه رو نمیکنه. بعد میگیم حامی بیحال بدش میاد. خوب نمیتونید مسئولیتی رو قبول کنید یا قبول نکنید یا اون مسئولیت رو حذفش کنید. گروه های ترک اگه خیلی برای شما مهم بود خودتون ساده ترین قوانین رو رعایت میکردید

من این نقد رو قبول دارم و می‌پذیرم که وقت و وضعیتم اجازه نمیده اونجور که باید حمایت کنم.
اتفاقاً خوب شد در این باره صحبت کردی چون لازم بود چند مورد رو با مدیریت در میون بذارم، حالا که حرفش شد سر فرصت به این موضوع میپردازم.
ولی داداش جان.
نشستن لب گود و گفتن لنگش کن رو همه بلدن‌.
اینکه آدم بشینه یه گوشه و بگه اینو میخوام اونو میخوام خواسته شو براش به ارمغان نمیاره.
اساس فعالیت گروه ها بر مشارکته. اصلاً شما حامی و سرپرست نداشته باش؛ اعضا خودشون باس هوای همو داشته باشن یا نه؟
این که دیگه نه ربطی به مسابقه داره و نه سبک و سیاق شمارش پاکی.

نقل قول: بعد همین حامی اگه پای بحث بیافته و سرگرمی پا میشه میاد شبانه روزی تا 3 نصفه شب پست میذاره. خوب بعد میگیم گروه های ترک هیچ جذابیتی نداره میگن نه هسته اصلیه کانونه. بابا شما مدیرا خودتون شبانه روزی بیشتر فعالید تا گروه های ترک . اگه شبانه روزی رو ببندند همتون از کانون میرید

این یکی رو من نمی‌پذیرم.
من هیچوقت اولویتم رو تاپیک های متفرقه قراره نداده بودم.
فعالیتم هم عموماً در تاپیک کنترل نگاه و ذهن و در راستای پاکیمه‌.
اگر هم منظورت پست چند شب پیش منه که باید عرض کنم از بد حالم نتونستم چند خط بیشتر بنویسم.
وگرنه خیلی وقته چیزی ننوشته بودم و دلم میخواست مشارکت کنم و از طرفی مشارکتی نبوده که بتونه به پاکی هم مسیرهام کمک کنه؛ پس حق دارم اونجایی که درسته پستمو بزنم و بی جهت منت سر بقیه نذارم.

نقل قول: برادر صادقین میگه بنده وقتی اعلام وضعیت کنم استرس میگیرم به این دلیل اعلام وضعیت پاکی نمیکنم. خوب بقیه اعضا استرس نمیگیرن؟ بقیه اعضا اعلام وضعیت نکنن حذف میشن از گروه

آقا خواهشاً وقتی ادعایی میکنیم، دلیلی براش داشته باشیم.
ما کی اعضایی که اعلام وضعیت نکردن رو غیر فعال کردیم؟
بله عضوی که بدون عذر موجه مشارکت نداره رو غیر فعال میکنیم و این روند طبیعیه.
ولی کی شده کسی که اعلام وضعیت پاکی نکرده رو غیر فعال کرده باشیم؟
ممنون میشم اگر مورد این چنینی هست به من اطلاع بدی تا بهش رسیدگی کنم 53 

و اینکه

داداش جان من الآن متوجه نشدم؛ شما ناراحتی که چرا اعضای غیر فعال رو از لیست گروه حذف میکنیم؟
یعنی موندنشون توی گروه، گروه رو فعال تر میکنه؟

ممنون میشم اگر پیشنهادی برای فعال تر کردن کانون داری همین‌جا مطرح کنی.
فکر کن جلسه طوفان فکریه و هر کی میتونه نظرشو بگه.
قولی برای اجرا کردن حتمی ایده های مطرح شده هم نمیدم چون باید بررسی بشن و اونچه که قابلیت اجرا شدن رو داره رو اجرا میکنیم.

دوستان عزیز هم خوشحال میشیم نظراتشون رو در این باره بیان کنن.

چیکار کنیم که کانون فعال تر، پویا تر و جذاب تر بشه؟
شما چه کاری میتونید برای فعال تر و بهتر کردن کانون انجام بدید؟

مسلماً نیازی نیست همه مدیر و سرپرست بشن؛ بلکه خودتون به عنوان یک عضو در چه فعالیت هایی میتونید شرکت میکنید؟

(1402 شهريور 20، 22:13)ایرانا نوشته است: سلام 
ممنونم ازتون

ممنونم از توضیحاتتون 53
به نظرم خیلی از مطالبی که قبلا سرش صحبت کردیم و قرار شد توی قانون واضح بشن، اگر سریع تر وضعش مشخص میشد یا بشه ‌‌‌...
خیلیا تکلیفشون رو میفهمند که میتونند با جو اینجا کنار بیان و فعالیت کنند یا بهتره محیط دیگه‌ای رو انتخاب کنند

ممنونم از شما خانم ایرانا 303 

متوجه هستم. ان شاءالله بشه خیلی از موضوعات رو تبیین کنیم. با این حال ما نگران بخش هایی هستیم که انجامش در دست ما نیست 53258zu2qvp1d9v 
وگرنه قوانین زودتر از این ها باید منتشر میشد 53258zu2qvp1d9v 

اما در حال حاضر در حوزه قوانین خیلی مشکل حادی نداریم.
مواردی که در میزگردها تبیین شده بود داره اجرا میشه و مشکل خاصی نبوده؛ اما سعی ما این خواهد بود که زودتر پروسه های طولانی طی بشه و امیدواریم درخواست های مدیریت زودتر پاسخ داده بشه 53
(1402 شهريور 20، 22:50)مهدوی نوشته است: سلام داداش
خوش برگشتی به کانون؛ و امیدوارم این اومدنه فقط برای خالی کردن دل خود و بعد از اون رفتن نباشه و برای پاکیت برنامه ای داشته باشی cheshmak 

بمونم با شماها بحث کنم؟
شما که از خداتونه امثال ما منتقدا نباشیم.

نقل قول: ببین آرمین داره میره مرخصی
تا کی برگرده خدا داند

احسنت برای ذکر این نکات.
آرمین به خاطر سخت شدن شرایط زندگیش داره میره غیبت چون سلامتی و آرامشش اولویته. اتفاقاً موندنش نه تنها تغییری توی وضعیت کانون ایجاد نمیکنه که تازه به خودشم آسیب میزنه.
پس موندنش به صلاح نیست.

ما نمیگیم بنده خدا بمونه به زحمت بیافته ما میگیم ما رو منتظر نذاره. وقتی میره ما چشم به در میمونیم تا برگرده شاید با برگشتنش یه حرکتی بزنه . شااااید....که دیدیم برگشت و هیچ کاری نکرد. و از آرمینم دیگه ناامید شدیم.
میخواد بره بره ولی حداقل خودشو بازنشسته کنه و اختیار تام برای تغییر بده به جانشینش...هرکی که هست آقای صادقین هست یا هرکی دیگه جانشینش مدیر کل بشه با تم سبز. و اختیار تام برای تغییر همه چیز.

اما اینکه کارهای مدیریت داره کند پیش میره هم طبیعی و از بدیهیاته. من هیچوقت ندیدم کارای مدیریت با سرعت انجام بشه چون برای هر تصمیمی نیازه مشورت جمعی صورت بگیره و فکر کردن درباره جوانب مختلف یه مسئله روزها و شاید ماه ها زمان ببره.
همچنان که همین الآن هم موضوعاتی داریم که چند سال یا چند ماهه که در دست بررسی هستن و هر طور میخواییم علاجشون کنیم به در بسته می‌خوریم.
من نه درباره تاپیک های سرگرمی دارم حرف میزنم نه ایده های ایجاد هیجان بیشتر.
بحث اینه که این تغییر نمیتونه یک جانبه باشه.

شما فرغون فرغون مدال بیار بگو هر کی دو ساعت پاک موند سه تا مدال بهش میدم؛ چقدر توی پاکی اعضا تأثیر داره؟
من همچین حرفی زدم؟ برای خودتون میبافین و میرید. حرف های ادمو هرجور دوست دارین تفسیر میکنید با شما نمیشه بحث کرد.

منم با جو رقابتی مشکلی ندارم اما این نظر فردی من و در مورد خودمه.

اعضایی مثل شما هستن که جو رقابتی دوست دارند، اعضایی هم هستن که از جو رقابتی فرارین.
بازم برای خودت میبافی و میدوزی ...من گفتم جو رقابتی دوست دارم پس همه جا رقابتی بشه؟
من اولین پستی که زدم گفتم خیلی ها مثل الان بنده دیگه حوصله کانون رو ندارن فقط دلشون یه لیست ساده میخواد اسمشونو بنویسن و دیگه حتی جواب سلام کسی رو هم ندن.
مگر اینکه جذابیتی ایجاد بشه.

این وسط یه چی باس باشه که حد وسط رو رعایت کنه یا خیر؟
سیستم فعلی همچین حالتی داره و میانه رو رعایت کرده که نه گروه اول محروم بشه نه گروه دوم تحت فشار قرار بگیره.
اینکه مدیریت روند کم سرعتی رو طی بکنه یه روال طبیعیه. اما با کمبود اعضای مدیریت این روند کندتر میشه.
میگی مدیران جدیدی بیاریم؟
ما هم میگیم عالی. اما همین کافیه و جواب میده؟

تا وقتی خود اعضا فعالیت نکنن، مدیران جدید چیو میخوان مدیریت کنن یا بر اساس چه مشارکتی میخوان برنامه بچینن؟

اشتباه نکن. اعضای زیادی پشت درند و دوست ندارن بیان داخل. همین سرباز گمنام پشت در بود ولی چه دلیلی داشت بیاد داخل. هزاران نفر دیگه سر میزنن به کانون ولی دلیلی برای اینکه تشریف بیارند داخل نمیبینن. شما تغییرات ایجاد کن بعد مشخص میشه چند نفر پشت در بودند.

نقل قول: آیا اینکه همه منتظره تغییرند و از سیستم فعلی دیگه خوششون نمیاد واضح نیست....حداقل اگه منصف هستید رای گیری کنید..ببینید چند نفر شرایط فعلی کانون و شرایط ستاره گرفتن و مسابقه های 10-20-30 روزه رو میپسندند؟

باهات موافقم، همه منتظر تغییرن اما چه تغییری؟
ما هر تغییری بخواییم ایجاد کنیم اگر بهش عمل نشه، ایجاد یا عدم ایجاد اون فرقی با هم نداره.
نمونه اش هم مسابقه ماه رمضان بود که با وجود برنامه‌ریزی دقیق و زیاد و رسیدگی خود سرپرست و داشتن تنوع زیاد، خروجیش مشارکت تعداد معدودی بوده 53258zu2qvp1d9v
مسابقه ماه رمضان در خلوت ترین روزهای کانون برگزار شد و یکی از شلوغ ترین مسابقه ها بود و بیشترین اعلام وضعیت خجالت نمیکشی واقعا مهدوی جان؟ تازه سرپرستش لپتابش خراب بود وگرنه خیلی پر شور ترم میشد.

من هیچوقت توی توانایی هات تشکیک نمیکنم؛ اما میگم علت رو جای دیگه باید جستجو کرد.
شما میگی اونی که نمیتونه به 10 روز برسه این سیستم براش کارساز نیست.
یعنی اگه برای هر 10 روز کلی اعتبار و مدال می‌داشتیم فرقی میکرد؟
من یه چیز دیگه میگم شما برای خودت تفسیر میکنی. من میگم به جای انتظار 10 و 30 انتظارمون رو از افراد ضعیف بیاریم روی 3 و 5 . پاکی ها بسته های 3 تایی باشن نه 10 تایی و 30 تایی.
مثلا مسابقه محرم هرکی 6 تا 5 روز پاکی داشت مدال میگرفت. 5 روزپیوسته و 6 تا ناپیوسته.

توی تاپیک کنترل نگاه و ذهن مشارکت داشت؟ توی اورژانس پست میزد و کمک میخواست و کمک میکرد؟ توی شبانه روزی پست میزد؟ مشاعره میکرد؟ فیلم معرفی میکرد؟ درسشو میخوند؟
چه حرفیه آخه؟

واقعا من اینا رو گفتم؟؟؟؟؟؟؟؟
منم میگم با مشارکت بیشتر احتمال رسیدن به پاکی بالاتره اما این چه مشارکتیه که به ضرب و زور مدال و اعتباره؟ 22 

نقل قول: حامی دو گروه سرو و استوا تاحالا چندتا پست از پست های بچه ها رو سپاس زده؟ سپاس خالی ..کمترین حمایتی که میتونه بکنه رو نمیکنه. بعد میگیم حامی بیحال بدش میاد. خوب نمیتونید مسئولیتی رو قبول کنید یا قبول نکنید یا اون مسئولیت رو حذفش کنید. گروه های ترک اگه خیلی برای شما مهم بود خودتون ساده ترین قوانین رو رعایت میکردید

من این نقد رو قبول دارم و می‌پذیرم که وقت و وضعیتم اجازه نمیده اونجور که باید حمایت کنم.
اتفاقاً خوب شد در این باره صحبت کردی چون لازم بود چند مورد رو با مدیریت در میون بذارم، حالا که حرفش شد سر فرصت به این موضوع میپردازم.
ولی داداش جان.
نشستن لب گود و گفتن لنگش کن رو همه بلدن‌.
اینکه آدم بشینه یه گوشه و بگه اینو میخوام اونو میخوام خواسته شو براش به ارمغان نمیاره.
اساس فعالیت گروه ها بر مشارکته. اصلاً شما حامی و سرپرست نداشته باش؛ اعضا خودشون باس هوای همو داشته باشن یا نه؟
این که دیگه نه ربطی به مسابقه داره و نه سبک و سیاق شمارش پاکی.

کم کاری خودتو تقصیر اعضا ننداز. شما باید الگو باشی حامی باید الگو باشه.

نقل قول: بعد همین حامی اگه پای بحث بیافته و سرگرمی پا میشه میاد شبانه روزی تا 3 نصفه شب پست میذاره. خوب بعد میگیم گروه های ترک هیچ جذابیتی نداره میگن نه هسته اصلیه کانونه. بابا شما مدیرا خودتون شبانه روزی بیشتر فعالید تا گروه های ترک . اگه شبانه روزی رو ببندند همتون از کانون میرید

این یکی رو من نمی‌پذیرم.
من هیچوقت اولویتم رو تاپیک های متفرقه قراره نداده بودم.
فعالیتم هم عموماً در تاپیک کنترل نگاه و ذهن و در راستای پاکیمه‌.
اگر هم منظورت پست چند شب پیش منه که باید عرض کنم از بد حالم نتونستم چند خط بیشتر بنویسم.
وگرنه خیلی وقته چیزی ننوشته بودم و دلم میخواست مشارکت کنم و از طرفی مشارکتی نبوده که بتونه به پاکی هم مسیرهام کمک کنه؛ پس حق دارم اونجایی که درسته پستمو بزنم و بی جهت منت سر بقیه نذارم.

گل تقدیم به گل 302   Khansariha (96)  

نقل قول: برادر صادقین میگه بنده وقتی اعلام وضعیت کنم استرس میگیرم به این دلیل اعلام وضعیت پاکی نمیکنم. خوب بقیه اعضا استرس نمیگیرن؟ بقیه اعضا اعلام وضعیت نکنن حذف میشن از گروه

آقا خواهشاً وقتی ادعایی میکنیم، دلیلی براش داشته باشیم.
ما کی اعضایی که اعلام وضعیت نکردن رو غیر فعال کردیم؟
بله عضوی که بدون عذر موجه مشارکت نداره رو غیر فعال میکنیم و این روند طبیعیه.
ولی کی شده کسی که اعلام وضعیت پاکی نکرده رو غیر فعال کرده باشیم؟
ممنون میشم اگر مورد این چنینی هست به من اطلاع بدی تا بهش رسیدگی کنم 53 
من یه چیز دیگه میگم شما یه چیز دیگه تفسیر میکنید. من میگم سیستم خط امتیاز فعلی ممکنه برای همه مناسب نباشه و شرایط فعلی باعث شده خیلی از بچه ها عضو گروه ها نشند و فقط شبانه روزی پیداشون بشه...باید سیستم جدید جوری باشه برای همه جاییی داشته باشه...کسی که استرسیه هم بتونه فعالیت داشته باشه. کسی که حال و حوصله پست گذاشتن نداره فقط دنبال اعلام وضعیته بتونه استفاده کنه.

و اینکه

داداش جان من الآن متوجه نشدم؛ شما ناراحتی که چرا اعضای غیر فعال رو از لیست گروه حذف میکنیم؟
یعنی موندنشون توی گروه، گروه رو فعال تر میکنه؟

دقیقا نصفه حرفای منو متوجه نشدید. نه بیشتر از نصف. تقریبا همشو.

ممنون میشم اگر پیشنهادی برای فعال تر کردن کانون داری همین‌جا مطرح کنی.
فکر کن جلسه طوفان فکریه و هر کی میتونه نظرشو بگه.
قولی برای اجرا کردن حتمی ایده های مطرح شده هم نمیدم چون باید بررسی بشن و اونچه که قابلیت اجرا شدن رو داره رو اجرا میکنیم.

دوستان عزیز هم خوشحال میشیم نظراتشون رو در این باره بیان کنن.

چیکار کنیم که کانون فعال تر، پویا تر و جذاب تر بشه؟

مسلماً نیازی نیست همه مدیر و سرپرست بشن؛ بلکه خودتون به عنوان یک عضو در چه فعالیت هایی میتونید شرکت میکنید؟
تا رای گیری نگذارید برای اجرا شدن ایده ها و عوض شدن یا نشدن مدیران ما دیگه ایده نمیدیم.

(1402 شهريور 20، 22:13)ایرانا نوشته است: سلام 
ممنونم ازتون

ممنونم از توضیحاتتون 53

ممنونم از شما خانم ایرانا 303 

متوجه هستم. ان شاءالله بشه خیلی از موضوعات رو تبیین کنیم. با این حال ما نگران بخش هایی هستیم که انجامش در دست ما نیست 53258zu2qvp1d9v 
وگرنه قوانین زودتر از این ها باید منتشر میشد 53258zu2qvp1d9v 

اما در حال حاضر در حوزه قوانین خیلی مشکل حادی نداریم.
مواردی که در میزگردها تبیین شده بود داره اجرا میشه و مشکل خاصی نبوده؛ اما سعی ما این خواهد بود که زودتر پروسه های طولانی طی بشه و امیدواریم درخواست های مدیریت زودتر پاسخ داده بشه 53
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
نقل قول: چیکار کنیم که کانون فعال تر، پویا تر و جذاب تر بشه؟

سلام مهدوی جان
امیدوارم که خوب باشی داداش
داداش من پیشنهادم اینه خانم یاقوت رو باهاشون صحبت کنید تا برگردن و مدیر انجمن شاد باشن مجدد. قطعا برگشت ایشون خیلی چیزا رو تغییر میده. نمیدونم قبول میکنن یا خیر اما به هر حال بگید بهشون. 
و البته به مدیر های دیگه هم میشه پیشنهاد برگشتن رو داد.
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان