امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

نقل قول: سوال های بقیه هم برای‌ منم سواله

چطوری پای یه عهد میشه موند ؟
یه کتابی بود به اسم عادت های اتمی احتمالا اسمشو شنیده باشید شایدم خونده باشید اگه حتی مثل من کتاب خون نیستید بخونیدش حتما چون خیلی نکات مفیدی گفته داخلش 
طبیعیه که آدم وقتی توی شرایط انجام کاری نباشه به عهدش وفادار نباشه تا حد زیادی باید شرایط انجام اون کارو فراهم کنید مثلاً نمی‌تونیم بگیم من میرم تو دریا خیس نمیشم  Gigglesmile 65 یه موقع هم هست که میگید نه من نماز میخونم فیلم های صحنه دار نمی‌بینیم و.... ولی بازم شرایطش باشه میرم خ.ا میکنم اون موقع چیکار کنم؟ اینجا دیگه فقط خودتونید و خودتون یعنی عملا جنگه بین شما و شیطون سر اینکه مشخص کنید کی رئیسه راستی اشاره کردم به کتاب عادت اتمی توی این کتاب گفته شده که رفتارهای ما برای اینکه تبدیل به عادت بشن نیاز به تمرین و تکرار دارن مثال میزنم من می‌خوام از فردا شخصی بشم که صبح ها ساعت ۶از خواب بلند میشم ولی خب معمولا در حالت عادی ساعت ۱۲بیدار میشم  Gigglesmile  65 اگه از همون اول بخوام ۶بیدار بشم اصلا فایده نداره به مرور باید ساعت ۱۲را بکنم ۱۱ونیم و ۱۰ونیم و ..........تا برسم به ساعت ۶منتهی باید حواستون باشه ۱۲را چه مدت طول می‌کشه بکنید ۱۱ونیم باید به نقطه ای برسید که وقتی خواستید ۱۱ونیم را بکنید ۱۱ جای پاتون توی ۱۱ونیم محکم شده باشه یعنی چی ؟ یعنی شرایط خواب به نحو احسن رعایت شده باشه شما ۸یا۹ساعت خواب را داشته باشید نه اینکه ۷صبح بخواید ۱۱بیدار بشید در مورد ترک میشه این طور گفت که شما باید یه سری پیشبینی ها کرده باشید خط قرمز مشخص کرده باشید یه سری اقدامات مشخص کرده باشید که وقتی وسوسه شدم چیکار کنم اصلا چیکار کنم وسوسه نشم عوامل وسوسه را شناسایی کنید و حذفشون کنید یا به حداقل برسونیدش منتهی تموم این عوامل اول باید طبق نظم خاصی چیده بشن تا ملکه دهنتون بشه بعدش میتونید خودتون هرجور صلاح دونستید مدیریتشون کنید پروسه پروسه زمان بریه و باید قوی باشید نباید کم بیارید ولی شدنیه حتی شده برنامه بریزید یه مدت اولویت اصلی تون بشه ترک ارزش داره اولیت بشه ترک نه اینکه ۲۴ساعت بشینید فکر کنید چیکار کنم ترک کنم این خودش باعث وسوسه میشه  65 منظور اینکه اگه قراره برم سرگوشی پیام بدم به دوستم فقط پیام بدم به دوستم نه اینکه برم حالا یه سر هم به اکسپلور اینستا بزنم  4chsmu1 همه چیز باید کنترل شده باشه چون مسیر حساسیه ولی یه جورایی هم نباید خیلی رو اینکه چطوری انجامش بدید غرق بشید چون خودش عامل وسواس و در نهایت شکست میشه 
من برم یه صبحونه بخورم  Gigglesmile میام بقیشو میگم
نقل قول: تازگیا همش این میاد تو ذهنم که اونایی که تونستن ترک کنن ، اصلا اون قدر درگیرش نبودن ، مثلا یکی از زمانی که وارد کانون شده تا الان پاکه ،یعنی چندین ساله که پاکه ، خب شاید اون قدر درگیرش نبوده ،

این سوال رو دارم ، کسی هست اینجا یا می‌شناسید که قبل ترک خیلی درگیر باشه و مدت ها اینکار رو کرده ، ولی الان تونسته مدت طولانی رو پاک باشه ؟واقعا شده ؟
من از اردیبهشت ۹۶ اینجا عوض هستم قبلش هم عضو بودم منتهی انقدر شیطنت کردم یه مدت کلا بن شدم 65 میشه گفت از حدود سال ۹۰توی کانون بودم مدام شکست میخوردم حتی روزهایی بود که ۱۰ساعت پاکی برام آرزو بود
و باید بگم که بله میشه  128fs318181 فقط یه عزم جدی و باور قوی میخواد 
فقط یه نکته دیگه در ادامه پست قبلی بگم که سعی نکنید دسترسی خودتون را کلا از دنیای مجازی قطع کنید البته این نظر و تجربه منه من نمیگم حتی قندشکن هارا پاک کنید کسی که بخواد شکست بخوره بدون قند شکن هم می‌شکنه فضای مجازی خیلی مطالب مفید داره سعی کنید باتوجه به سلیقه خودتون ازش استفاده کنید منتهی درست استفاده کنید من اون اوایل دوران ترک هر روز میرفتم یوتیوب کارتون مستربین می‌دیدم  4chsmu1 (کلا خاطرات کودکی را زنده کرد ) 
امیدوارم جواب سوالات هاتون را گرفته باشید ببخشید خیلی حرف زدم 
دوستان یه سوال تاحالا شده به خاطر کتاب نخوندن عذاب وجدان بگیرید؟(کتاب غیر درسی منظوره)
یا مثلا خیلی دلتون بخواد کتاب بخونید ولی اصلا حوصله یکجا نشستن نداشته باشید 65
(1401 مهر 10، 16:13)New fighter نوشته است: دوستان یه سوال تاحالا شده به خاطر کتاب نخوندن عذاب وجدان بگیرید؟(کتاب غیر درسی منظوره)

سلام

به نام خدا
دقیقااااا همین اتفاق داره برام میافته 65...
قبلا یه جا نشستنه بود
الان علاوه بر اون ،درگیریهام زیاده به تایم کتاب خوندن نمی رسم Hanghead
شده چند بار برم تاپیک کتابخوانی ، برا ملزم کردن خودم اما نصفه ول کردم Hanghead

ول کردنش به کنار 
ادم شرمندهی سرپرستاش ک میشه انقد صبورن ( ضحی جان حلال کن لطفا Hanghead)
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
(1401 مهر 10، 16:19)ایرانا نوشته است:
(1401 مهر 10، 16:13)New fighter نوشته است: دوستان یه سوال تاحالا شده به خاطر کتاب نخوندن عذاب وجدان بگیرید؟(کتاب غیر درسی منظوره)

سلام

به نام خدا
دقیقااااا همین اتفاق داره برام میافته 65...
قبلا یه جا نشستنه بود
الان علاوه بر اون ،درگیریهام زیاده به تایم کتاب خوندن نمی رسم Hanghead
شده چند بار برم تاپیک کتابخوانی ، برا ملزم کردن خودم اما نصفه ول کردم Hanghead

ول کردنش به کنار 
ادم شرمندهی سرپرستاش ک میشه انقد صبورن ( ضحی جان حلال کن لطفا Hanghead)
سلام
منم یه بار رفتم ثبت نام کردم توی تاپیک کتابخوانی  65 ولی اصلا نتونستم بشینم کتاب بخونم نمی‌دونم کتابا جذاب نیستن 65 من حوصلشو ندارم 4chsmu1 یا چی‌ فقط خیلی دلم میخواد بشینم کتاب بخونم ولی ذهنم اصلا یه جا بند نمیشه  65

آره شده .. 
اول اینکه سراغ کتاب هایی میرم که پاسخ سوالات توی  ذهنم باشن
اگه خیلی درگیر اون سوال باشم اون کتابو یکی دو روزه تموم میکنم .

دوم اینکه  کتاب خوندن رو تبدیل کردم به کوچکترین قدم ممکنی که میتونم هر روز بردارم
از روزی یه خط کتاب شروع کردم 
جدول کشیدم تو دفترم و هر روز تیک زدم

یا حتی گاهی همون هم حسش نیست ، میگم فقط کتاب رو دستم بگیرم  و تیک بزنم
همین که دستم میگیرم، اون مقاومته شکسته میشه و بازش میکنم و یه خط میخونم 
یه خط رو که میخونم اشتیاقم زیاد میشه و یه صفحه میخونم
یهو به خودم میام میبینم چند صفحه رفتم جلو 

یعنی همین که شروع کنید مقاومته شکسته میشه و انگیزه بالا میره و شما انجامش میدین
پس تا حد ممکن شروع رو آسون کنید
اگه حسش نبود همون یه خط رو بخونید ولی تیک بزنید
یه خط ولی هر روزه .. مداوم ..
به مرور خودتون میبینید پیشرفت رو

یه نکته دیگه اینکه کتاب رو جایی میزارم که دم دستم باشه
مثلا تو قفسه باشه خیلی سختمه برم برش دارم
میزارم رو مبلی که همیشه میشینم اینطوری احتمال خوندنش بالا میره

کافیه یه چای و بیسکوییت هم کنار دستتون باشه دیگه چی عالی تر از این 4chsmu1

مکتبخونه شاهده منی که یه کتاب رو چندین ماه طول میدادم ، الان تو یه هفته چهار پنج ها کتاب میخونم 4chsmu1
البته ذهنم واقعا درگیر یه سوالی بود .
(1401 مهر 10، 17:20)سنــا نوشته است:

آره شده .. 
اول اینکه سراغ کتاب هایی میرم که پاسخ سوالات توی  ذهنم باشن
اگه خیلی درگیر اون سوال باشم اون کتابو یکی دو روزه تموم میکنم .

دوم اینکه  کتاب خوندن رو تبدیل کردم به کوچکترین قدم ممکنی که میتونم هر روز بردارم
از روزی یه خط کتاب شروع کردم 
جدول کشیدم تو دفترم و هر روز تیک زدم

یا حتی گاهی همون هم حسش نیست ، میگم فقط کتاب رو دستم بگیرم  و تیک بزنم
همین که دستم میگیرم، اون مقاومته شکسته میشه و بازش میکنم و یه خط میخونم 
یه خط رو که میخونم اشتیاقم زیاد میشه و یه صفحه میخونم
یهو به خودم میام میبینم چند صفحه رفتم جلو 

یعنی همین که شروع کنید مقاومته شکسته میشه و انگیزه بالا میره و شما انجامش میدین
پس تا حد ممکن شروع رو آسون کنید
اگه حسش نبود همون یه خط رو بخونید ولی تیک بزنید
یه خط ولی هر روزه .. مداوم ..
به مرور خودتون میبینید پیشرفت رو

یه نکته دیگه اینکه کتاب رو جایی میزارم که دم دستم باشه
مثلا تو قفسه باشه خیلی سختمه برم برش دارم
میزارم رو مبلی که همیشه میشینم اینطوری احتمال خوندنش بالا میره

کافیه یه چای و بیسکوییت هم کنار دستتون باشه دیگه چی عالی تر از این 4chsmu1

مکتبخونه شاهده منی که یه کتاب رو چندین ماه طول میدادم ، الان تو یه هفته چهار پنج ها کتاب میخونم 4chsmu1
البته ذهنم واقعا درگیر یه سوالی بود .

یه سوال دیگه  65 چطوری میفهمید کدوم کتاب را بخونید که پاسخ سوالات توی ذهنتون باشه؟
نقل قول: یه سوال دیگه  [تصویر:  65.gif] چطوری میفهمید کدوم کتاب را بخونید که پاسخ سوالات توی ذهنتون باشه؟
با سرچ کردن 
کلمات کلیدی شو سرچ میکنم تو گوگل یا نرم افزار های کتابخوانی
نظرات کاربران رو میخونم راجبش و امتیازی که بهش دادن
فهرستش رو نگاه میکنم و نسخه نمونش رو دانلود میکنم میخونم و اگه مناسب بود میخرم.
(1401 مهر 10، 0:25)ایرانا نوشته است:
نقل قول: می‌دونی داداش بحث انتخابه دوتا مسیر هست یکی پاکی و یکی هم خ.ا من باخدا عهد کردم پاک بمونم خودش بهم کمک کنه خداشاهده اون روز های اول که تازه شروع کرده بودم اشک می ریختم من مثل تو غرق شده بودم توی کاری که ته نداره

آقای فایتر ، منم به خدا خیلی قول دادم Hanghead
اما بعد یه مدت شکسته شد ، یا کمرنگ شد Hanghead
چیکار کردین ک عهدتون یادتون نره :‌) ؟
سلام 303

بحث سر فراموش کردن عهد نیست؛ بحث اینه که چقدر به اون عهد پایبند باشیم
لازمه‌ش هم چیز دیگه‌ست
شناخت در مورد عهدی که بستیم و شناخت در مورد اینکه با کی عهد بستیم.
تعهد به اون عهد هم چیزیه که با تمرینات کوچیک انجام میشه
اول آدم باید برای برخی مسائل روزمره که با خودش عهد ببنده
که گناه نکردن هم شامل‌ش میشه
خدا گفته امکان داره من از مجازات کسی بگذرم، اما ممکن نیست که پاداش یک نفر رو نَدَم.
چیزی بهتر از این وجود نداره که خودمون رو متقاعد بکنیم که نسبت به عهدمون باید پایدار باشیم.

(1401 مهر 10، 0:25)ایرانا نوشته است: اکانت هر کدوم از بچه ها شبیه یه پک تو ذهنمه 4chsmu1
مثلا وقتی اسم شما میاد ، یا آقای مقاومت میافتم

وقتی اسم یاقوت میاد، یاد اکیپِ ، کویین، مهر خدا، آقای کارما ، اقای مهدوی و آقای محسنین میافتم

مثلا اگه اسم عارفه بیاد یاد نور الزهرا، گلگلی میافتم
یا آبی اسمانی و رهایی با هم تو ذهنمن Gigglesmile

اینشکلیه

ولی شما و اقای مقاومت چون فاصله سنیاتون نزدیک به همدیگس ، خیلی خیلی سریع تر این تبادلات برام انجام میشه :/
(بماند ک قبلا فکر میکردم جفتتون یه نفر هستین 65 )
Gigglesmile

نقل قول: یه سوال دیگه  [تصویر:  65.gif] چطوری میفهمید کدوم کتاب را بخونید که پاسخ سوالات توی ذهنتون باشه؟
بعضی از کتابا انقدر مشهور هستن که کافیه آدم اسمش رو بشنوه
یا بفهمه نویسنده‌ش کی بوده.
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
نقل قول: (بماند ک قبلا فکر میکردم جفتتون یه نفر هستین [تصویر:  65.gif] )
چیجوووووووووووری 17 22 17
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سلاااام  53
داشتم از اینجا رد میشدم اسم مکتبخونه به گوشم خورد  65
از هم تریبون اعلام می‌دارم مکتبخونه مفتخره به حضور شما حتی برای یک روز  2uge4p4
این افتخار رو از ما دریغ نکنید  Khansariha (70)
بیاین اونجا نمک گیر نمیشین 65
راجب کتاب خوندن من وقتی یه مدت از فضای مطالعه دور میشم برای شروع حتما باید از ژانر مورد علاقه‌ام شروع کنم و کلا هم با فضای داستانی و رمان انس بیشتری دارم واسه همین هروقت بخوام یه کتاب سنگین رو بخونم که شروع کردنش واسم سخته اول با یه رمان ساعت مطالعاتیم رو تنظیم می‌کنم یه چیزی مثل گرم کردن قبل از ورزش که اتفاقا سرپرستا زحمت کشیده بودن اخیرا یه پست راجب اهمیتش ارسال کرده بودن 4chsmu1

از کجا چی شروع کردم به چی رسیدم 42

نقل قول: چیکار کردین ک عهدتون یادتون نره :‌) ؟
دقیقا این سوال منم هست
و واقعا انقدر این چرخه شکستن عهد تکرار شده و انقدر اعتمادم نسبت به وفای به عهد خودم کمرنگ شده که واقعا ترجیح میدم سراغ عهد بستن نرم تا اینکه عهد ببندم و بازم شرمنده بشم Hanghead
در صورتی که ممکنه گاها همون کارو بدون اینکه عهد ببندم بتونم کنترل کنم اما وقتی سعی می‌کنم متعهد باشم همه چیز بدتر میشه Khansariha (66)
نقل قول: دقیقا این سوال منم هست
و واقعا انقدر این چرخه شکستن عهد تکرار شده و انقدر اعتمادم نسبت به وفای به عهد خودم کمرنگ شده که واقعا ترجیح میدم سراغ عهد بستن نرم تا اینکه عهد ببندم و بازم شرمنده بشم [تصویر:  hanghead.gif]
در صورتی که ممکنه گاها همون کارو بدون اینکه عهد ببندم بتونم کنترل کنم اما وقتی سعی می‌کنم متعهد باشم همه چیز بدتر میشه [تصویر:  khansariha%20(66).gif]
سوالی که دارم اینکه چی باعث میشه عهدی که بستید را بشکنید 65
این قسمت که این رنگیه‌ را توضیح بدید یعنی چطوری میشه  Gig
صبح همگی خصوصا سحرخیزان به خیر 65 Khansariha (70)
نقل قول: این قسمت که این رنگیه‌ را توضیح بدید یعنی چطوری میشه  [تصویر:  Gig.gif]
مثلا الان شاید بیشتر از یک ماه باشه که قبل از خواب سوره توحید و آیت الکرسی میخونم در حالیکه چندین باز عهد بستم که چهل روز همین کارو انجام بدم و نتونستم
در مورد پاکی هم صدق میکنه ، حرمت عهد اون بازدارندگی کافی رو برام ایجاد نمیکنه و چه بسا اضطراب اینکه نکنه عهد بشکنم لغزش رو جلوتر میندازه یعنی کاملا معکوس چیزی که باید باشه Hanghead
(1401 مهر 11، 7:42)العبد المرحوم نوشته است: صبح همگی خصوصا سحرخیزان به خیر 65 Khansariha (70)
نقل قول: این قسمت که این رنگیه‌ را توضیح بدید یعنی چطوری میشه  [تصویر:  Gig.gif]
مثلا الان شاید بیشتر از یک ماه باشه که قبل از خواب سوره توحید و آیت الکرسی میخونم در حالیکه چندین باز عهد بستم که چهل روز همین کارو انجام بدم و نتونستم
در مورد پاکی هم صدق میکنه ، حرمت عهد اون بازدارندگی کافی رو برام ایجاد نمیکنه و چه بسا اضطراب اینکه نکنه عهد بشکنم لغزش رو جلوتر میندازه یعنی کاملا معکوس چیزی که باید باشه Hanghead
صبح شما هم بخیر  49-2
به نظر من شما مقداری اضطراب پنهان دارید البته حدس میزنم دقیق ترش را باید فرد متخصص تایید کنه ولی اگه اطلاعات بیشتری میخواید پیشنهاد میکنم کتاب پیوند دوباره با جوهره خویشتن را بخونید انتشارات بینش نو نوشته کریستین نایب 
یه سوال دیگه هم داشتم البته اگه دوست داشتید میتونید جواب ندید اشکال نداره شما دیدگاه صفر یا صد دارید ؟
سلام 
چقدر بی نتی سخته ، نصیب هیچکی نشه ان شاالله Hanghead

نقل قول: یه کتابی بود به اسم عادت های اتمی احتمالا اسمشو شنیده باشید شایدم خونده باشید اگه حتی مثل من کتاب خون نیستید بخونیدش حتما چون خیلی نکات مفیدی گفته داخلش .....
......
......

نقل قول: من از اردیبهشت ۹۶ اینجا عوض هستم ......
......
......

ممنون آقای فایتر بابت جواب 
مخصوصا متن دوم ، یکم خیالم راحت شد...

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: *آسمان* ، 6 مهمان