امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

Hanghead
من هم بی نهایت ممنونم از قالب جدید 
ولی بنظرم یه ایرادی داره 
مخصوصا برای دخترا 
دو تا گروه زیاده 
همون یکی کافیه 
مگر اینکه تعدادمون بیشتر بشه 
که اگر زیاد شد اون موقع یه فکری میشه کرد
809197ps94ijjhwg حسودیمم میشه به گروه پسرا

قبول نیست وضعتون خیلی توپه
هم تعدادتون زیاده هم حامی و سرپرستاتون خیلی هواتون را دارن
شرمندم نمی خواستم ناراحت بشید 
فقط دیگه آهو گفت
گفتم بگذار منم حرفمو بگم
خلاصه اینکه دیدین دو روز دیگه جنسیت را میگذارم آقا میام گروه پسرا Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1399 تير 10، 20:16)Aurora نوشته است: بچـــــــــه ها  من یه نظری دارم
میگم کاشکی یه براوردی میکردیم میدیدیم میانگین پاکی ها در قالب مسابقات ترک قبلی بیشتر بود یا الان Hanghead 
میدونم مدیرا خیــــــــــــلی زحمت کشیدن بابت این طرح
منظور من هم خدایی ناکرده بی احترامی نیست........
همه چیز خیلی هم عالیه...
ولی کاش این براورد انجام میشد 53
اینجوری بهتره یا اونیکه قبلا بود.... ؟؟؟؟  
کاش بقیه هم یه نظری بدن تا ببینم من خیلی بد دارم پیش میرم یا بقیه هم بدتر شدن Hanghead 
چند روز بود میخواستم بگم اما روم نمیشد
از الان بابت تمام کسایی که از نظرشون این حرف من بی ادبیه یا ناراحت میشن یا به نظرشون حرف بیخیودیه معذرت میخوام.. خداکنه سوتفاهم نشه Khansariha (8)

سلام اینطوری بهتره 
چون افراد از هردسته پاکی باهم هستند و میتونند از تجربیات شخصی همدیگر استفاده کنند 
قبلا گروه ها ثابت بودند 
یعنی ده روزه ها تجربه کسایی که۲۰روز پاک بودند را نداشتند 
منتظر نظرات دیگران هم هستم
سلام 

میخواستم قبلا راجع بهش صحبت کنم ، اما این کار رو انجام ندادم . به دلایلی که یکیشون ناراحت شدن مدیرا بود ...

حالا که خودتون بحث رو شروع کردید ، منم گفتم بد نیست نظم رو عرض کنم ...

واقعیت اینه که ...

من از این تغییرات جدید ناراضی ام ...

قبلا فضای مسابقه کمک میکرد بهمون .
 یه انگیزه ای میشد واسمون که بریم بالاتر ... 
بعد از برداشتن هر قدم تشویق میشدیم ...

اما الان چیزی نداریم ...

این نبود مسابقه واسه من که زیاد عاشق رقابت هستم ، بیشتر به چشم میخوره . 
اگه به طور کل به قدیمیای کانون نگاه کنیم (منظورم خیلی خیلی قدیمی نیست . مثلا اونایی که ۶ ماه هست اینجا هستند) ، میبینیم که همه ی اونا یا تو ماهانه بودن ، یا تو بهترین ها ...

فقط من بودم که تو ۲۰ روزه مونده بودم ...
یعنی من و جدیدای کانون فقط اونجا بودیم . 

اینکه میدیدم بیشتر بچه ها ، حتی اونایی که تو ترک خیلی مشکل داشتن ، حداقل توی ماهانه بودن ، خیلی آزارم میداد . منم میخواستم هر طور شده خودم رو بهشون برسونم . 
اما خبر کنسلی مسابقات یه فاجعه بود واسم . 

اینکه نمیتونستم دیگه خودم رو بهشون برسونم ...
باید همون پایین تر از همه میموندم ، همراه جدید ها . 
که اون جدید ها هم اگه فرصت داشتن از من جلو
 میزدن ... 

الانم من هیچکدوم از اهداف این تغییر کانون رو
 نمیبینم ...

یکیش این بود که بچه ها با سلیقه ی مشابه کنار هم یه گروه رو تشکیل میدن . 

الان من یه سوالی دارم ...

ما اگه الان گروه آقایون رو در نظر بگیریم ، الان یعنی یکی از این گروه ها مذهبی اند ؟ 
یعنی از صبح تا شب طرح ختم قرآن و زیارت عاشورا و حدیث کسا و اینا گذاشتن ؟

گروه بعدی الان همه اهل ورزش و اینان ؟ 

گروه بعدی از صبح تا شب فقط مطالب علمی میخونن ؟ 

ما حتی ترکیب اینا رو هم نداریم . یعنی من گروه ها رو که میبینم ، فقط اعلام وضعیته ...
اعلام وضعیت با یخورده صحبت ...

یعنی انگار همون ماهانه و ۳۰ روزه ی قدیم ، به علاوه ی یه ذره شبانه روزی ...

اصلا ما فرض میکنیم همه با طرز فکر مشابه تو یه گروهن ... 
آیا اقدامات لازم و مرتبط با اون گروه الان در حال انجام شدنه ؟ 
بابا الان همتون برید نگاه کنید ، محتوای همه ی گروه ها یکیه . چه تفاوتی بین گروه ها هست الان ؟ چه تفاوتی بین محتوا ها ، بین پیام های رد و بدلیشون هست ؟ 

بنده ی خدای بعدی میگه قبلا ارتباط دختر و پسر زیاد بود ، الان با این تغییرات این ارتباط از بین رفت ...

یه سوال ...

یعنی شما واقعا فکر میکنید که این تغییر باعث کم صحبت شدن دختر و پسر شده ؟؟

ما الان میبینیم به خاطر امتحانات و کار و بار و اینا ، بیشتر بچه ها موقتا غیبت زدند . که همون بچه ها فعالیتشون زیاد بود . 

الان صادق رفته 
مجید رفته 
آتریسا خانم رفته 
محمدرضا 
آهو خانم هم تازه اومدن یه نفس بگیرن
 و چند نفر دیگه ... 

یه چیزی تو پرانتز بهتون بگم . یه وقت سوء تفاهم نشه که این افراد بالا باعث چمیدونم بی بند و باری و ارتباط و فلان شدند . نه ...
شما فرمودید صحبت دختر و پسر کم شده .
من میگم به خاطر غیبت موقتی بچه ها بوده ...

بعد یه چیز دیگه ... 

شما فکر میکنید این ارتباط دختر و پسر تو مسابقات ترک بوده ؟
یعنی مثلا بچه ها میرفتند تو تاپیک ماهانه با هم صحبت میکردند ؟؟؟

اونجا که فقط محل اعلام وضعیت بود همین ...

اگه دختر و پسر میخواستن صحبت کنند ، یا تو شبانه انجام میشد ، یا تو پروفایل ها ...

شما تاپیک های مسابقات رو برداشتین که هیچ صحبتی توش اصلا انجام نمیشده ، بعد میگین ما این ارتباط رو از بین بردیم ؟؟؟

سومین بنده خدا اعلام میکنه قبلا که مسابقه بود ، بچه ها که میشکستن میفتادن پایین ، ناراحت میشدن ، عصبی میشدن ، احساس بدبختی و شکست بهشون دست میداد ، سرانجام کانون رو ول میکردن ...
اما الان که مسابقات برداشته شدند ، دیگه کسی احساس افتادن و شکست بهش دست نمیده و راحت تر پا میشن و ادامه میدن ...

من در جواب عرض میکنم ، فردی که به خاطر شکستش کانون رو ول میکنه ، اصلی ترین دلیلش اینه که از جای بلندی افتاده . یارو ۱۰۰ روز پاک داشته ، شکسته ، اعصابش خورده . چه ربطی به خود تاپیک ۲۰ روزه و ۳۰ روزه و ماهانه داره ؟

یارو چون تعداد روز خوبش زیاد بوده و بعد از دستشون داده و مجبوره دوباره شروع کنه ناراحته ...

ما الان هم تعداد روز خوب رو مد نظر میگیریم ...
الان هم یکی بعد از ۲۰۰ روز بشکنه ، باز ممکنه همچین چیزی واسش پیش بیاد ...

واسه رفع این مشکل کارای دیگه ای میشه انجام داد ...
این تغییر اصلا کمکی به بهبود این مشکا نمیکنه ...

فقط خوبیه این تغییر همین گردهمایی های روز جمعه بود که همون رو هم میشد بدون تغییر سیستم انجام داد .
پسرا میتونستن تو رهروان و دخترا تو نسیم این کار رو انجام بدهند ...

.
.
.

در کل اومدم مخالفتم رو در این باره مطرح کنم .

شاید فکر کنید دارم واسه شکست هام بهانه میارم و تقصیر رو گردن مدیرا و کانون میندازم ...

اما باور کنید اصلا اینطور نیست ...

من موقعی که مسابقات بودند ، کارم سخت بود و هی شکست میخوردم . اما بعد از تغییرات وضعیتم از بد رسیده به بد تر ...

اون موقع یه ۲۰ ، ۳۰ روزی پاک میموندم ...

اما الان به ۱۰ روزم نمیرسه ... 

وقتی میبینم انگیزه ای ندارم ...

وقتی میبینم پله ای جلوم نیست که ازش برم بالا ...

دیگه خود به خود حال و میل و خواستنم رو از دست میدم ...

باز هم میگم ، تقصیر خودمم هست ...

اما احساس میکنم یه درصد خیلی کوچیکیش بابت فعالیت کانون هست ...

الان در حضور همه اعلام میکنم که کانون در حال حاضر به دردم نمیخوره و من تا اطلاع ثانوی فعالیت چندانی نمیکنم ...

غیر از اورژانس  ...

اگه مدیرا لطف کنند و لااقل این یه مورد رو برامون 
بزارن و درش رو تخته نکنن  ...

با تشکر  53
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
نقل قول: قبول نیست وضعتون خیلی توپه
هم تعدادتون زیاده هم حامی و سرپرستاتون خیلی هواتون را دارن
شرمندم نمی خواستم ناراحت بشید 
فقط دیگه آهو گفت
گفتم بگذار منم حرفمو بگم
خلاصه اینکه دیدین دو روز دیگه جنسیت را میگذارم آقا میام گروه پسرا [تصویر:  hanghead.gif]

تقریبا منظورمنم همین بود..
اخه واقعا گروه پسرا انگار همون هیجان قبلی رو داره...
ولی بقیه گروها اینطور   نیست
البته من خودم انتخاب کردم برم توی گروهی که فعالبت کم باشه و مذهبی هم نباشه
ولی دیگه واقعا تعداد خیلی کمه و انگار هیچ انگیزه ای مثل قبلی نیست
پ ن : الان نیاید بگید پاک بودن خودش انگیزه است .. منظورم چیز دیگه ای هست 42

نقل قول: سلام اینطوری بهتره 

چون افراد از هردسته پاکی باهم هستند و میتونند از تجربیات شخصی همدیگر استفاده کنند
فکر میکنم این بیشتر برای گروه پسر ها صادق باشه... چون تعدادشون بیشتره و فعال تر هستند  هرچی سرپرست و حامی گروه ما تلاش میکنه و زحمت میکشه کسی نمیاد گزارش بده Swear1
Khansariha (56)

نقل قول: دلایلشم قبلا گفتم به دلیل هم سو بودن عقاید افراد در گروهای جدید،، یعنی هر کسی با افرادی هم گروه که عقاید فکری مشابهی دارن مثلا تفکیک افراد مذهبی و غیر مذهبی از هم تا دیگه شاهد مشکلات و بحث های بی خود نباشیم 
چه جالب ... 39    من همش میگفتم اتفاقا همین بحث کردنها و شنیدن نظرات متفاوت دیگران جالبه.. 39  ادم افرادی با نظرات گوناگون رو میشنوه و یاد میگیره خیلی وقتا قرار نیست باهاش موافقت بشه.. Khansariha (56)   نظراتی مخالف نظرات خودم رو خوشم میومد که بهشون فکر کنم
یعنی واقعا  براتون جالب نیست این عقاید متفاوت؟؟ 39      چه جواب جالبی دادید اقای رهگذر اینطوری بهش نگاه نکرده بودم
نقل قول: .. صمیمیت های بیجا،، حتی بعضیا به فکر همسریابی تو کانون بودن و فکر میکردن اینجا سایت همسریابیه و...!! البته نمیگم مشکل داره ولی شورش در اومده بود الان که میبینم اون مشکلات وجود ندارن.
 همسریابی رو در جریان نیستم اصلا اما درمورد بقیه اش بله واقعا این موضوع رو قبول دارم.... چون خیلی ها در ذاتشون نبود مطابق با قوانین عمل کنند اینطوری خیلی خیلی عمل کردن مطابق با قوانین اسون تر شده  .... و تخطی از قوانین کانون ( هرچند غیر عمد) خیلی احتمالش کمه که اتفاق بیوفته
حداقل برای من یکی که راحت تر شده 39
ا
ولی دیگه یکم زیادی زنونه مردونه نشده؟؟؟ 65
من یکی از دلایل بهتر بودنم قبلا این بود که به شدت خجالت میکشیدن جلو اقایون مخصوصا هم سن و سال هام بشکنم... و این خیلی به من کمک میرد
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
نقل قول: من موقعی که مسابقات بودند ، کارم سخت بود و هی شکست میخوردم . اما بعد از تغییرات وضعیتم از بد رسیده به بد تر ...

اون موقع یه ۲۰ ، ۳۰ روزی پاک میموندم ...

اما الان به ۱۰ روزم نمیرسه ... 

متاسفانه باید اعلام کنم منم همینطور شدم Hanghead
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
چرا سایت نمیذاره اهنگ بذارم 14

[تصویر:  l9t8_screencapture-uupload-ir-view-i9un_...682388.png]

[تصویر:  1b3b_screencapture-uupload-ir-view-i9un_...901802.png]
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
نقل قول: چرا الان مسابقه نداریم الانم مسابقه داریم در قالب جدید ( مدالم داریم اعتبارم داریم تشویقم داریم و... ) فقط در قالب جدید

میشه بفرمایید دقیقا این مسابقات چی هستن ؟

تنها چیزی که من میبینم فعلا همین  چله های عاشقیه ...
اونم فقط ۵ ۶ نفر عضو هستن ...
یعنی کل کانون رو شما در نظر بگیر ...
فقط ۵ ۶ نفر ...

بزور هم یه صفحه رفته جلو ...

الان قسمت وسیعی از مسابقات تو کانون بسته شده ...
یه ذره رو باز گذاشتین ...

چنان اون یه ذره رو با عنوان هایی مثل  ( مدالم داریم اعتبارم داریم تشویقم داریم و... )   بزرگ میکنین که انگار کل کانون به همین چیزا پایداره ...

بابا همین مسابقاتی مثل کنترل نگاه و ذهن اصلا رونق نداره تو کانون ... قسمت اصلی کانون همون مسابقات سابقش بود . 
انگیزه ی یکی مثل من تو همونا بود . 
من اصلا میخواستم پینشهاد بدم یکم مراحلش بیشتر شه . 
دیدم کلا همه شو بستن ...

نقل قول: یخورده صحبت نیست این بستگی به طرف داره چقدر صحبت کنه مثلا وقتی شما تو گروه سرو اعلام وضعیت می کنی سرپرستا حداقل سه نفر به پستتون پاسخ میدن،، انگیزه میدن، امید میدن،، تشویق می کنن چرا شما اینارو نمی بینید اینطوریکه من میبینن فعالیت ها خیلی بیشتر شده

عجبا ...

یعنی آقا سعید (سوشیانس) تو ماهانه به بچه ها انگیزه نمیداد ؟ 
اقای حامد تو ۳۰ روزه چی ؟ 
بچه ها تو بهترین ها صحبت نمیکردن ؟ 

اون موقع همه ساکت بودند الان همه چی شلوغ شده ؟

گروه تشکیل دادین فقط واسه امید دادن و اینا ؟
همین امیددادن تو مسابقات قابل انجام نبود ؟

فعالیت هایی نظیر اهورا بلند شو ، میتونی دوباره بلند شی و ... بیشتر شده . نه فعالیت هایی که وعده داده بودین . مگه نگفتین افراد با طرز فکر یکسان پیش همن ؟
چرا فعالیت های مطابق باهاشون انجام نمیشه ؟

مگه من اینو ننوشتم ؟ نخوندینش ؟
نقل قول: ما اگه الان گروه آقایون رو در نظر بگیریم ، الان یعنی یکی از این گروه ها مذهبی اند ؟ 
یعنی از صبح تا شب طرح ختم قرآن و زیارت عاشورا و حدیث کسا و اینا گذاشتن ؟

گروه بعدی الان همه اهل ورزش و اینان ؟ 

گروه بعدی از صبح تا شب فقط مطالب علمی میخونن ؟ 

من یه پیشنهادی دارم واستون ...
لطفا با دقت پست من رو دوباره بخونید ....
اگه دیدین جوابی از سوالاتون تو پیامام نیست ، اونوقت بپرسین ...

الان من از دیدن این قسمت از متنتون واقعا متعجب شدم ، چون دقیقا جوابش رو نوشته بودم : 

نقل قول: همین تفکیک گروها خیلی تو این روند تاثیر گذاشته من نمیگم دختر و پسر با هم صحبت مفید نداشته باشن ( مثلا تو همین انجمن شبانه روزی ) ولی تو بحث خودارضای قطعا حرف یه پسرو پسر بهتر درک می کنه تا دختر،،، و اینکه از ارتباط منظورم صمیمت بیجا بود... که قبلا مدیر کل به این موضوع اشاره کردن داشتن که من بیشتر توضیح نمیدم...

جواب رو اینجا نوشتم عزیز من : 

نقل قول: یعنی شما واقعا فکر میکنید که این تغییر باعث کم صحبت شدن دختر و پسر شده ؟؟

ما الان میبینیم به خاطر امتحانات و کار و بار و اینا ، بیشتر بچه ها موقتا غیبت زدند . که همون بچه ها فعالیتشون زیاد بود . 

الان صادق رفته 
مجید رفته 
آتریسا خانم رفته 
محمدرضا 
آهو خانم هم تازه اومدن یه نفس بگیرن
 و چند نفر دیگه ... 

یه چیزی تو پرانتز بهتون بگم . یه وقت سوء تفاهم نشه که این افراد بالا باعث چمیدونم بی بند و باری و ارتباط و فلان شدند . نه ...
شما فرمودید صحبت دختر و پسر کم شده .
من میگم به خاطر غیبت موقتی بچه ها بوده ...

بعد یه چیز دیگه ... 

شما فکر میکنید این ارتباط دختر و پسر تو مسابقات ترک بوده ؟
یعنی مثلا بچه ها میرفتند تو تاپیک ماهانه با هم صحبت میکردند ؟؟؟

اونجا که فقط محل اعلام وضعیت بود همین ...

اگه دختر و پسر میخواستن صحبت کنند ، یا تو شبانه انجام میشد ، یا تو پروفایل ها ...

شما تاپیک های مسابقات رو برداشتین که هیچ صحبتی توش اصلا انجام نمیشده ، بعد میگین ما این ارتباط رو از بین بردیم ؟؟؟

یعنی خوشم میاد ، یه قسمت هایی از متنم رو انتخاب کردین ، یه جوابی همینطور چسبوندین بهش و ارسال کردین ....

نقل قول: متاسفانه این حرفتون درست نیست کسی که میشکنه دلیلی نمیشه کانون ترک کنه حالا هر چند روز،،، شاید این حرف تا مورد شما صادق باصه بهتر به همه بستش ندیدم چون من دیدم افرادی که سال ها هم پاک بودن و هم صکستن مثل آقای پشتکار،،، ولی کانون ترک نکردن،، پس حرفتون درست نیست...

من که نگفتم فردی که این کار رو انجام میده کار درستی کرده ....
من فقط علتش رو گفتم (که اگه نخوندید علتی که نوشتم رو خواهشا برید دوباره بخونیدش که دوباره سوال مشابهی نسازید )

یعنی مثل این میمونه که من دارم از علت هایی که یه فرد خ ا میکنه صحبت میکنم . بعد شما میگین درست نیست که یه فرد خ ا کنه . پس بحث رو ببندیم ...

ببینین ما همه که الان فکرمون درست کار میکنه میدونیم خ ا بده . اما اگه تو یه شرایط سخت قرار بگیریم ، عقلمون رو از دست میدیم و اشتباه میکنیم ...

این هم همینطوره . یه فرد در اون شرایط ، انقدر ذهنش مخشوشه که دست به این تصمیم اشتباه میگیره . 
چون اون اشتباه کرده ، دلیل بر این نمیشه که ما واسش چاره اندیشی نکنیم . 

بعدشم من کِی به همه بستش دادم ؟
مگه من گفتم هر کی میشکنه بلا استثنا کانون رو ول میکنه ؟ 
من فقط گفتم ممکنه فردی دست به این تصمیم بزنه . همین . 
در واقع اینم من نگفتم . بنده خدایی گفته بود که منم بدون ذکر نامش ، بهش پاسخ دادم ...

نقل قول: شما فک کنید اصلا کانونی نبود مسابقه ای نبود اون وقت مقصر کی بود!!! قطعا مقصر اصلی خودمون هستیم، و باید اینو قبول کنیم

میخواین اصلا با این استدلال کلا کانون رو جمع کنیم ؟ ها ؟ 
بگیم ۱۰۰ سال پیش کانونی نبود ...
چرا الان باشه ؟

بقول یارو ، ۱۰۰۰ سال پیش که تاکسی نبود ، همش خر و الاغ بودن . تاکسی برا چیمونه ؟ 

منم هزار و یک بار نوشتم تقصیر اصلی شکست هام خودم بودم . اما بهتره که کانون رویه اش رو درست کنه ...

شما هم بدون اینکه توجه کنید به این قید های من ، اون قسمت هایی که دوست داشتید رو انتخاب کردید و یه پاسخی واسش نوشتین ...

با این دلیلی که آوردین ، جلوی عیب یابی از کانون رو میگیرین ...

نقل قول: مدیرا برا چی باید اینکارو کنن عجیبِ!! اصلا این فکرو نکنید

هیچ ...

گفتم اینورو بستن . اونورو بستن .
یهو به سرشون نزنه اینجا رو هم ببندن بعد بگن ، شما فرض کنین اورژانسی نبود ... 
چیکار‌میکردی ؟

البته این قسمت از متنم یه جورایی شوخی بود ...

این گروهای جدید بد نیستن ولی بنظرم کسی که وارد میشه باید یه هدفی داشته باشه
قبلا یارو می اومد هی میخواست مسابقشو سطحشو ببره بالا خودش براش انگیزه میشد
بعدشم،الانم هیچکس تا به حال حداقل تو گروه سرو تجربیات کمک کننده ای نذاشته که بخوایم بگیم چون گروه مخلوطه پس میشه استفاده ای کرد
فقط یه اعلام وضعیت روزانس که اگه قبلا یه عرفان و سعید و ۴ تای دیگه میدین سپاس میذاشتن ،الان همونم نیستش
یه پست میذاری شب میای میبینی یکی گفته به به چقد خوب جمعش کرده رفته ؛خدا قوت روز بعد.
به صورت کلی اگه میشد اون مسابقه قبلیا رو داشت ولی تو همین گروه ها هم یه کارایی کرد بهتر میشد
مثلا گروه باشه برای مسابقه گروهی و گرد هم ایی
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
4chsmu1
اهم اهم
از آقایون و خانم هایی که اطلاعات دارن خواهشمندیم بیان بگن 
این سری جدید که آقا آرمین گفتن کلی برنامه دارین
که اضافه میشه 
توش مسابقه هم هست یا نه
Hanghead
ما صبرمان تموم شد
با تشکر از همه عزیزان 
چه مدیر 
چه معاون
چه ناظم
چه کاربر عادی
Thankyou
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
نقل قول: سعی کنیم به چیزی زیاد وابسته نشیم که این مشکلات بوجود بیاد و بعدا ضربه بخوریم بابتش،،، حالا این وابستگی میخواد کانون باشه و...

ما به چیزی وابسته نبودیم آقای رهگذر !!!
ما نه به مسابقات وابسته بودیم نه تاپیک دیگه ای تو کانون ...
فقط داریم میگیم از نظر ما قبلا بهتر از الان بود ...
همین ...

اینطور نیست که فکر کنید ما معتاد به مسابقات بودیم و با کنار گذاشتنشون ، روحیه مون خراب شده و باعث بدتر شدن وضعیتمون شده ...

نقل قول:  فقط میدونم به دلایلی این قالب بندی ها بوجود اومده و مدیرا دلایلشو بهتر میدونن و در جریانن،،، چون صلاح اکثریت و کانونو درنظر گرفتن. 

اگه میشه این مدیرا که به دلایلی این تغییرات رو بوجود آوردن ، بیان و دو کلمه از این دلایلشون برامون بگن . 
فقط خواهشا حرف تکراری نزنن . اگرم میخوان بزنن ، برن به پاسخ های من که واسه دلایلشون نوشتم جواب بدن ...

میدونیم که قصد اونا خیر بوده . ولی این قصد و نیت خیر به این معنی نیست که کار هم به درستی انجام بشه .
ممکنه فردی نیتش خیر باشه ، اما کار رو به درستی انجام نده ‌. مثلا یه نفر میخواد به فقیر کمک کنه ، میره دزدی میکنه به فقیرا میده . نیتش خیر بوده اما کار اشتباهی کرده . 
(دوباره یه پرانتز باز میکنم واسه دوستانی که سوء تفاهم واسشون پیش اومده ...
من نگفتم مدیرا مثل دزدن و چیزای مشابه این ... 
فقط مثال زدم که مطلب رو بهتر جا بندازم )

نقل قول: قطعا هم وجود دارن کسایی که از قالب بندی جدید شاید خوششون نیاد و برای کسایی بهتر باشه و این طبیعیه ولی این ماییم که انتخاب می کنیم از تغییرات چطور استفاده کنیم و بهره ببریم ما می تونیم از تغییرات جدید بهترین استفاده رو ببریم ولی بازم میگم وابستگی زیاد خوب نیست

اگه یه فرد نهایت استفاده اش از این تغییرات صد واحد باشه و نهایت استفاده از امکانات قدیم هزار واحد باشه چی ؟
آیا این به این معنا نیست که ما میتونیم از چیزای بهتر ، نتیجه ی بیشتری رو بگیریم ؟
آیا درسته که امکانات ضعیف تری رو دست بقیه بدیم بعد بگیم سعی کن درست استفاده کنی و  اونیکی رو ول کن ؟

نقل قول: من نمیگم قالب بندی جدید برای همه جواب میده و کاملا خوبه و قالب بندی قدیمی بد بود یا خوب،،

اما من این منظور رو با خوندن پیام های قبلی شما راجع به تغییرات جدید ، دریافت نمیکنم ...
دقیقا برعکس این حرفتون رو استنباط میکنم از اون پست ها ...

(1399 تير 11، 0:15)*دختر پاک* نوشته است: 4chsmu1
اهم اهم
که اضافه میشه 
توش مسابقه هم هست یا نه
Hanghead
ما صبرمان تموم شد
با تشکر از همه عزیزان 
چه مدیر 
چه معاون
چه ناظم
چه کاربر عادی
Thankyou

من خودم انشالله به احتمال زیاد بعد از کنکور میام و مسابقه برگزار میکنم . با هماهنگی مدیرا ...

برنامه های دیگه ای هم دارم ...
بعدا با مدیرا راجع به همشون صحبت میکنم . اما الان وقتش نیست ..

(1399 تير 11، 0:42)Alfredo نوشته است:
(1399 تير 11، 0:15)*دختر پاک* نوشته است: 4chsmu1
اهم اهم
که اضافه میشه 
توش مسابقه هم هست یا نه
Hanghead
ما صبرمان تموم شد
با تشکر از همه عزیزان 
چه مدیر 
چه معاون
چه ناظم
چه کاربر عادی
Thankyou

من خودم انشالله به احتمال زیاد بعد از کنکور میام و مسابقه برگزار میکنم . با هماهنگی مدیرا ...

برنامه های دیگه ای هم دارم ...
بعدا با مدیرا راجع به همشون صحبت میکنم . اما الان وقتش نیست ..

بی نهایت ممنونیم
من یکی که طرفدار مسابقه های شما هستم
Confetti
هر چی نباشه نفر اول مسابقات سر قبل ام
ای خدا این کنکور تموم بشه یه کانون راحت میشه 4chsmu1
با خودم عهد کردم روز بعد کنکور برم سراغ تک تک کنکوریا از اینا  Swear1 بگذارم بگم دیگه وقت فعالیت است

نقل قول: اگه اینطور نیست پس مشکل کجاس [تصویر:  39.gif] پس با شرایط جدید چه مشکلی دارین

آقای رهگذر ، 
باور بفرمایید امشب بیشتر از خود خ ا من رو دیوونه کردید  4chsmu1

من اون متن بلند بالا رو واسه قشنگی نوشتم ؟؟

میخواین رو کاغذ چاپش کنین باهاش موشک بسازین ؟؟ 22

نمیدونستم به یه چیز دیگه ای اعتیاد دارم ، خودمم خبر ندارم  22

من میگم اون بهتر از این بود ، شما میگین نه نه 
بهش وابسته بودی ، اعتیاد داشتی ، به خاطر همین نمیتونی ازش دل بکنی ...

واقعا عجیبه ...

آیا از اون متنم متوجه نشدین که مشکل من چیه ؟؟

نقل قول: گفتم که قبلا شاید این تغییرات برای یکی خوب باشه برای یکی نه!! این دلیل نمیشه برای همه تغییرات بد باشه

و دلیل هم نمیشه که این تغییرات برای همه خوب باشه ...

امکانش هست نظر سنجی ای گذاشته بشه تو کانون ؟
اگه تعداد افرادی که امکانات قدیم رو دوست داشتن بیشتر بود ، بریم سراغ همون قدیمی ها .
اگه امکانات جدید رو بیشتر دوست داشتن که همینو ادامه بدیم ...
ما هم در این صورت مجبوریم بار و بندیلمون رو جمع کنیم و به دو تا پیام پروفایل در روز و مقداری اورژانس بسنده کنیم ...

من فکر میکنم دو تا (امکانات قدیم و تغییرات جدید) باید با هم مخلوط بشن و ایرادات هر دو کنار گذاشته بشه ، و از مزایای دو تا استفاده کنیم 

نقل قول: البته اگه مشکل مسابقات گروهیِ الان اون مسابقات وجود داره و هر کسی احساس می کنه تو یه گروه مثلا باهاش حال نمی کنه یا باهاش سازگار نیست می تونه تو گروه فعال تری ثبت نام کنه مثلا اگه فعالیت شما زیاده می تونید برید گروهی که فعایتش بیشتره... چون گروه سرو برای افراری که حداقل در هفته یه روز فعالیت و اعلام وضعیت می کنن مثل من... ولی گروهایی دیگه باید هر روز فعال و اعلام وضعیت کنی

کو الان این مسابقات ؟  22

میشه نشون بدین ؟

الان این صحبت ما هیچ ربطی به نوشته من نداشت که در جواب اون ، ریپلای کردید ...

استاد من دارم میگم از ریشه با این تغییرات مشکل دارم.
شما میگید برو اونور ؟ 
من یچی دیگه میگم ، شما یه طور دیگه جواب میدی ؟
عجباااا .

الان یعنی مثلا من برم تو گروه طوفان مشکلم حل میشه ؟ 

نقل قول: قبلا هم همینطور بوده مثلا مسابقات ده روز بیست روزه و... ( قبلا هم تفکیک گروها وجود داشته و این تفکیک بنظرم درست نیست کسی با ۲ روز پاکی اگه کنار کسی با ۶ سال پاکی باشه صدرصد انگیزه میگیره )

ولی بنظرم الان وضعیت خیلی بهتره مثلا کسی مثل آقای آبتین با ۶ سال پاکی وجود داره که همه حتی افراد تازه وارد می تونن از تجربیاتش استفاده کنن تو اون گروه یا آقا آرمین... ولی قبلا اینطور نبوده.

یه طور دارین میگین ، انگار بین اونایی که ۶ ۷ سال پاک داشتن با اونایی که ۲ روز پاک داشتن ، یه دیوار کشیدن ، گفتن حق ندارین با هم حرف بزنین ...
اما الان دیوار ها برداشته شده ...
و ما پس از سال ها میتونیم همدیگه رو ببینیم ..

الان شما استفاده از تجربیات بزرگان رو فقط در قالب این گروه های جدید میبینید ؟ 
یعنی با استفاده از پروفایل و تاپیک های تجربیات نمیشد این کار رو کرد ؟ 
یعنی وجود مسابقات مانعی واسه استفاده از تجربیات این اشخاص بود ؟
مانعی بود که ازشون انگیزه بگیریم ؟؟

توی اون مسابقات ۶ هفته ای که برگزار میشد ، نمیشد کنار هم قرار بگیریم ؟

یعنی من که تو ۳۰ روزه ام ، نمیتونم از تجربیات فردی که تو بهترین هاست ، استفاده کنم ؟

.
.
.

در کل من دارم فکر میکنم شما همون حرفایی که قبلا زدید رو در قالب پست های جدید دوباره تکرار میکنید ...

و در جواب نوشته های من ، چیز هایی رو مینویسید که اصلا ربطی نداره و اصلا به نوشته هام جواب قانع کننده ای داده نمیشه ...

سلام

یه نکته: مسابقات کانون، چندین سال سابقه و پشتوانه داشت.

یه درخت پیر و تنومند بود، با ریشه‌هایی مستحکم.
سیستم فعلی تازه یک نهال کم جونه، که به راحتی می تونه شکسته بشه.
پس مراقبش باشیم، تا آروم آروم ریشه بزنه و پا بگیره.
اون درخت پیر قطع شد، به خاطر مشکلات و ضعف‌هایی که داشت، و این که سایه اش اجازه رشد هیچ گیاه جدیدی رو نمیداد.
و این سیستم جدید با کلی فکر و بحث و تلاش، جاش کاشته شد.

این رو نباید با اون مقایسه کرد.

اما برای من خیلی عجیبه که این سیستم با این که تازه است،
با این که کم جونه. با این که هنوز کامل نشده، با این که هنوز ما به عنوان مدیر خودمون بعضی جاها گیج می زنیم،
اما داره به خوبی سیستم قبلی (و بعضی جاها بهتر) کار می کنه.

یعنی همین که اهورا می گه، این که شد همون سیستم قبلی، به علاوه یه گردهمایی روش، یعنی یه موفقیت بزرگ اتفاق افتاده.
چون هنوز سیستم جدید کامل به ثمر نشسته، شما ببین اگر کامل اجرا بشه چی میشه؟
به ثمر نشستن هم نیاز به مشارکت همگانی داره، همه باید کمک کنن، مدیر و حامی و سرپرست و عضو. همه باید کمک کنن.
اگر این همکاری و همیاری نباشه و برعکسش حمله و هجوم هم باشه، این نهال راحت شکسته میشه.
(البته که مدیرها مثل شیر پشت این طرح هستن و نمیذارن گزندی برسه بهش Khansariha (58) )

اما یک موردی که مطرح شد نیاز هست توضیحش بدم.
این موضوع که قبلا بیست روزه و سی روزه وجود داشت، همین انگیزه میشد برای تلاش برای پاکی.

جالب نیست براتون که این مورد قبل از استارت خوردن طرح توی مدیریت مطرح شد؟ و روش بحث کردیم و به نتیجه رسیدیم؟
میتونم پستهامون رو هم بیارم اینجا.

جمع بندیش این که بالاخره نمیشه همه چیز رو با هم داشت.
و این که سیستم جدید سعی کرده از فضای مسابقه و انگیزه‌های ساختگی برای ترک، به انگیزه‌های واقعی‌تر برای ترک نزدیک شن.
اون مسابقات توی کوتاه مدت خوب بودن، اما توی بلند مدت اصلا خوب نبودن.
موردهای زیادی رو داشتیم که به خوبی به ماهانه رسیدن، اما بعدش خراب کردن.
و بعد از یه مدت درجا زدن، از کانون رفتن.
جالبه، بعضی افراد نمی فهمیدن چیشده که چرا قبلا تونستن مثلا یک ماه پاک بمونن، ولی توی ماهانه نمی تونن ده روز پاک بمونن؟
به خاطر همین یه پدیده‌ای داشتیم به نام «ستاره من رو حذف کن» یعنی افرادی که به ماهانه می رسیدن، اما با شکست، به ما می گفتن که ستاره هامون رو حذف کن که از ده روزه شروع کنیم، اما باز می دیدن فایده‌ای نداشته براشون.
دلیلش هم ساده است، وقتی طرف تازه وارد مسابقات میشه، این فضا براش جذابیت داره، به خاطر همین پاک میمونه، اما بار دوم که از ده روزه شروع می کنه، دیگه اون جذابیت قبل رو نداره.

بیش از اون چیزی که فکر می کنید، ترک خ.ا مسئله‌ای ذهنیه، انگیزه توی ترک خ.ا خیلی مهمه.
این که مسابقات انگیزه ایجاد می کرد، درسته. اما این انگیزه سی روز بود، ۶۰ روز بود، شیش ماه بود. بعدش چی؟

من به عنوان شخصی که پله پله این مسابقات رو طی کردم و رسیدم به بهترین ها و کل ستاره‌های کانون رو گرفتم، دارم این رو می گم، کاشکی از اون روز اول کانون به جای این که این مسابقات رو جلوی روی من بذاره، به من می گفت که انگیزه‌های واقعی خودت رو برای ترک پیدا کن.
اگر این انگیزه‌ها رو پیدا کنید و اون ها رو قوی کنید، ترک شما قطعی خواهد بود. ترک به معنای واقعی کلمه، نه یک ماه دو ماه پاکی.

فعلا نقص خیلی زیاد داریم، اما کم کم در حال رفع کردنشون هستیم.

اهورا ممکن بود به خاطر مسابقات ۳۰ روز پاک بمونه، اما سی روز بدون پشتوانه.
اما الان این سی روز پاکی رو نداره، اشکال نداره، جاش میتونه بره با حامیش صحبت کنه و مشکلاتش رو حل کنه، توی گروه مشارکت کنه و مشکلاتش رو بگه، نقاط ضعفش رو پیدا کنه، چهار تا تجربه پاکی بخونه، گروه‌های دیگه رو دنبال کنه و ...
ممکنه شیش ماه نتونه به ۱۰ روز پاکی برسه، اما وقتی که خودش رو به اندازه کافی قوی کرد، بعد از ۶ ماه می تونه سال ها پاکی جمعه.

حالا اهوراه یه گروه داره به علاوه کلی همگروهی. که توی مرامشون کمک به همگروهی ذکر شده.

نقل قول: من به عنوان عضوی از گروه تلاش می‌کنم که موارد زیر را رعایت کنم:

۱- برای هویت گروه ارزش قائل باشم و خود را عضوی از آن بدانم.
۲- برای رشد و تعالی خود و اعضای گروه تلاش کنم.
۳- توصیه‌های حامی را جدی بگیرم و به آن‌ها عمل کنم.
۴- در صورت وجود مشکل بین خود و دیگر اعضای گروه، مشکل را به صورت خصوصی با حامی گروه مطرح کنم.
۵- در صورت عدم رضایت از شرایط گروه یا حامی گروه، مشکل را به صورت خصوصی با مدیریت انجمن گروه‌های ترک مطرح کنم.
۶- در گروه فعال باشم و اگر جایی به کمک نیاز بود، پیش‌قدم شوم.
۷- به تصمیمات جمعی احترام بگذارم.
۸- در فعالیت‌های گروهی مشارکت فعال داشته باشم.
۹- در صورتی که برای مدتی تمایل به فعالیت در گروه نداشتم، قبل از غیبت، حامی را از تصمیم خود مطلع سازم و دیگر اعضای گروه را نگران نکنم.
۱۰- به اعضای تازه وارد توجه نشان بدهم. (به همان شکلی که وقتی تازه به گروه پیوستم، دوست داشتم دیگر اعضا مرا جدی بگیرند)
۱۱- در سختی‌ها و آسانی‌ها در گروه فعال باشم. در غم‌ها و شادی‌ها در گروه مشارکت کنم (گروه فقط برای روز‌های خوب من یا فقط برای روزهای بد من نیست. گاهی از گروه انرژی می‌گیرم و گاهی هم به آن انرژی می‌دهم).

بله ... اگر اعضای گروه به این مرامنامه پایبند نباشند، اتفاق خاصی نمی افته، 
اگر حامی همون نقش سرپرست رو اجرا کنه اتفاقی نمی افته.

توی کانون انقلابی رخ داده،
عوض کردن ساختار، ساده ترین بخش ماجرا بود (که همین هم مدیرا رو داغون کرد)
قسمت سخت ماجرا عوض شدن فرهنگ حاکم بر کانونه که زمان می بره، اما اگر اتفاق بیافته، قطعا اتفاقهای بسیار مثبتی رقم میخوره.

لطفا بحث رو تقلیل ندین به غیر مختلط شدن و جدا شدن افراد مذهبی و غیر مذهبی. اینها هم شاید بوده، اما اتفاق خیلی عظیم تر از این حرف‌هاست. 53258zu2qvp1d9v
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام به همگی
آقا همین اول بگم که بنده نه سر پیازم نه ته پیاز 4chsmu1
بعدم نمیدونم سر بحث چی بوده و از کجا شروع شده و چطور دقیقا پیش رفته .. یه مرور سریع و کلی کردم

فقط میخواستم یه نکته ای رو عرض کنم
یه سرفصلی رو هم بنده باز کنم
بچه ها سنتهایی که توی کانون بنا نهاده شده بود که خیلی هم زیبا و خواستنی بودن، محصول یه دوره دیگه ی از فعالیتهای مجازی بود .. و یه فرهنگ دیگه ای از نسلها
اون بچه ها اکثرا ده شصتی بودن حتی قبل 65 حتی قبل 60 (یعنی حدودا 20 سال بزرگتر از بعضی بچه های عزیز الان) .. فرهنگ نسلیشون یه سبک خاصی بود .. شبای اینجا مث شبای پادگان بود که بین سربازا از شدت غربت یه صفا و نزدیکی خاصی رخ میداد .. وجه حمایت و حاجی بیا جلو پشتتم و بیاین مسابقه و کاپ و اینا بذاریم و ده نفر بشیم و با هم بریم جلو و اینا رایج بود .. اصلا ارزش گذاری نمیکنم .. کار به خوبی اون نسل یا این نسل ندارم .. اون مال اون نسل بود .. مال بچه هایی که با زیرشلواری و دمپایی تو کوچه بازی کرده بودن و خانواده های شلوغ رو تجربه کرده بودن و کلا تو جمع بودن و جمعی پیش رفتن جزو فرهنگ رایجشون بود .. 
اونا محصول یه دوره گذار بود .. یه نسلی که کودکیش با تلویزیون سیاه سفید بود و حالا توی بیست تا سی سالگیش با یه چیز عجیب نوظهوری به اسم اینترنت آشنا شده بود ..
داشت یاد میگرفت نسبت غرایزش با این فضا چیه ..
این از خود نسل ..

فرهنگ مجازی اون دوره هم فرهنگ وبلاگ نویسی بود .. شبکه های اجتماعی یا اونجا شکل میگرفت یا تو چت رومهای مثل یاهو .. خود کانون هم از وبلاگ متولد شد .. بنده و چند نفر دیگه هم اول ترک رو در وبلاگ شخصی که متصل بود به شبکه ای از همسفرهای وبلاگ نویس و تو کامنتدونی با هم حرف میزدیم شروع کردیم و پامون به کانون هم باز شد دیر یا زود ..

الان ویژگیهای نسلی فرق کرده .. باز تاکید میکنم قصدم ارزشیابی و مقایسه نیست .. فقط میگم فرق کرده ..
فرهنگ فضای مجازی هم فرق کرده ..
جنس چالش ابتلای بچه ها به خ ا هم فرق کرده .. یعنی شاید اون زمان باید یه چیزایی رو درست میکردی و روش تمرکز میکردی، اما الان وزن دهی به اون چیزا یه تغییراتی شاید کرده باشه .. این نسل دیگه اون کپ کردگی در برابر فضای مجازی یا اون ذوق زدگی رو نداره .. باهاش بزرگ شده ..

قصدم از گفتن این حرفها گرفتن افه ی اینکه من قدیمی ام و تجربه دارم نبود1
خواستم این سرفصل رو هم روش تاکید کنم ..
اصولا نابدیهیه که سیستمی که حدود 10 سال پیش طراحی شده و مخاطبش یک نسلی با یک مقتضیات دیگری بوده برای حال حاضر هم بهینه باشه

طبعا میطلبه که بچه های این نسل بیان رشد کنن در کانون و کم کم مدیر بشن و در عین حال هم مدیرهای فعلی عزیز و بزرگوار هم بخوان از بچه ها که با بازخوردها و در جریان گذاشتنهای سازنده شون طرح کانون رو به سمت بهینگی پیش ببرن

ارادتمند

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان